Skocz do zawartości
IGNORED

Lepszy kabel zasilający do Streamera czy do Dac


klepek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, moje pytanie dotyczy podłączenia kabla zasilającego do streamera i daca. Co według Was powinno dostać lepszy kabel? Mam streamer Grimm mu1 i dac Mola mola Tambaqui. Jutro mam dostać nowy kabel zasilający i stąd moje pytanie. Wiem, że mogę potedtować używając go raz z jednym raz z drugim urządzeniem, ale ciekaw jestem Waszych opinii, doświadczeń i spostrzeżeń. 
Ps. Nie interesują mnie odpowiedzi, że kable nie mają i osoby z takim podejściem proszę o nie pisanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, klepek1 napisał:

Wiem, że mogę potedtować używając go raz z jednym raz z drugim urządzeniem, ale

Nie tylko możesz ale powinieneś. Nikt ci nie napisze co zrobić. Dany kabel powinien "dostać" ten sprzęt z którym lepiej zagra. I tyle.

Każdy kabel modyfikuje brzmienie w jakiś sposób. Ta "modyfikacja" wcale nie oznacza od razu że robi coś lepiej. W ogóle nie ma lepszych i gorszych kabli tylko lepiej lub gorzej wpisujące się w dany system/urządzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel wnosi własną sygnaturę mniej lub więcej w zależności przy którym "ogniwie łańcucha"

Jeżeli wypycha scenę to czy będzie przy listwie czy Streamerze będzie wypychał mnie lub więcej,
jak podbarwia to tak samo,
itd.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, klepek1 napisał:

Jak w temacie, moje pytanie dotyczy podłączenia kabla zasilającego do streamera i daca. Co według Was powinno dostać lepszy kabel? Mam streamer Grimm mu1 i dac Mola mola Tambaqui. Jutro mam dostać nowy kabel zasilający i stąd moje pytanie. Wiem, że mogę potedtować używając go raz z jednym raz z drugim urządzeniem, ale ciekaw jestem Waszych opinii, doświadczeń i spostrzeżeń. 
Ps. Nie interesują mnie odpowiedzi, że kable nie mają i osoby z takim podejściem proszę o nie pisanie. 

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi chociażby dlatego, że różne klocki mają różną podatność na zmianę okablowania zasilającego. 

Trzeba testować 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zasilających zawsze trzeba testować. Wszystko zależy od tego, co mamy w domu, od tego, jak dane klocki zareagują 🙂 Moim zdaniem najlepiej potrzymać dwa-trzy dni przewód wpięty w DACa, potem zamienić i słuchać różnic 🙂  

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że trudno zrobić takie uogólnienie. To zależy od systemu i urządzeń. Ja długo miotałem się z przewodami i koniec końców zrobiłem coś niby dziwnego, a z czego finalnie jestem bardzo zadowolony. Wybrałem przewód, który dla mnie miał najwięcej cech pożądanych, i kupiłem kilka sztuk tak że cały system mam podłączony tym samym przewodem, skończyło się żonglowanie i zastanawianie który gdzie lepiej się sprawdza.

 

Wczoraj po południu był u mnie kolega, który kupił przewód Siltech Ruby Mountain, zakup był z rynku wtórnego i za aż podejrzanie dobrą cenę, więc chciał żebym posłuchał go w swoim systemie i upewnił go że nie jest podróbką. Testowaliśmy przewód podłączony do preampu, DACa i streamera (PC). O ile charakter zmian był podobny, największą różnicę robił podłączony do preampu. Na pewno nie ma jednak żadnej reguły. Dla mnie najważniejszą cechą przewodów jest ich "zbalansowanie", unikam takich które mają jakąś bardzo wyróżniającą cechę, albo które są nierówne, coś w stylu "fajny bas, ale zamula górę". Nie wiem czy ktoś Ci napisze coś mądrzejszego niż to żebyś sam potestował. Jeżeli to dla Ciebie początek drogi postaraj się posłuchać jakiegoś przewodu z bardzo wysokiej półki, nawet jeżeli nigdy nie masz zamiaru takiego kupić, to pozwala trochę łatwiej ustawić priorytety i potencjalnie uniknąć kosztownego rozczarowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, .:Gerard:. napisał:

Jeżeli wypycha scenę to czy będzie przy listwie czy Streamerze będzie wypychał mnie lub więcej,
jak podbarwia to tak samo

Tak, święte słowa. Mam takie same doświadczenia. Podpisuje się pod tym rękoma i nogami.

3 godziny temu, kaviter napisał:

Wybrałem przewód, który dla mnie miał najwięcej cech pożądanych, i kupiłem kilka sztuk tak że cały system mam podłączony tym samym przewodem, skończyło się żonglowanie i zastanawianie który gdzie lepiej się sprawdza

Ja osobiście dobieram tak aby finalnie uzyskać dzwiek mi odpowiadający. Mam ostatecznie pomieszane różne kable takie jak: yarbo, neotech furutech i oyaide. Miałem dwa oyaide tunami v1 i v2. No i oba się nie sprawdziły. Został tunami na wtykach OYAIDE rodowanych, a tak ceniony v1 znalazł nowy dom 🤭.

No ale każdy z nas szuka czegoś innego w dźwięku. Może akurat Tobie pasuje dzwiek zwielokrotniony przez ten sam kabel. 

3 godziny temu, kaviter napisał:

Nie wiem czy ktoś Ci napisze coś mądrzejszego niż to żebyś sam potestował

Nic mądrzejszego nikt nie napisze 😉

Dodałbym, że niestety te cholerne wtyki są bardzo ważne. Czasami lepiej poczekać i kupic te drozsze niż odsprzedawać te tańsze że strata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.03.2023 o 16:55, Mikelas76 napisał:
W dniu 15.03.2023 o 13:13, kaviter napisał:

Nie wiem czy ktoś Ci napisze coś mądrzejszego niż to żebyś sam potestował

Nic mądrzejszego nikt nie napisze 😉

Dodałbym, że niestety te cholerne wtyki są bardzo ważne. Czasami lepiej poczekać i kupic te drozsze niż odsprzedawać te tańsze że strata.

Jest dokładnie tak jak napisał kolega Mikelas76, wtyki mają istotny wpływ na finalne brzmienie danego przewodu. U mnie zazwyczaj najlepiej sprawdzają się wtyki z miedzi złoconej, oraz z samej miedzi.  Ale co kto lubi 😜  Najlepiej samemu pobawić się i przetestować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.03.2023 o 20:14, klepek1 napisał:

Mam streamer Grimm mu1 i dac Mola mola Tambaqui.

Fajne sprzęciki masz 👌 Kolumny też Grimm?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.