Skocz do zawartości
IGNORED

Dac używany, co warto brać pod uwagę?Hegel,chińczyk, coś innego?


miętowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Wito76 napisał:

I jak żyć?

Wzruszyła mnie twoja historia 🙂

27 minut temu, Wito76 napisał:

O to to - dokładnie takie skrajne, przejaskrawione wypowiedzi miałem na myśli, podsunąłeś mi na tacy :)

Nie wiem a się wypowiem 😀

10 minut temu, Piopio napisał:

Wybacz ale to nie jest DAC dla normalnego użytkownika. 

Się zgodzę wyjątkowo 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w cenie rozsądku czyli dla potrzeb wątku tutaj 2 tys i okolice - wszelakie sprzęty będą grały pewnie podobnie.

Skłaniam się do Gustarda powoli.

Interfejs , podpięcie go pod aktywne, zasilanie z usb yamahy która szau nierobi ponoć usb..bez regulacji głośności ( choć mój kontroler reguluje mega precyzyjnie i fajnie)- no średnio w domu to widzę.

Opisy brzmienia, poetyka - to sieje zamęt. Dlatego szukam opisów techniki i budowy urządzeń. Poprawności technicznej.

Inzynierii, nie wyobraźni. To tylko elektronika, znaczy mniej niż pluszowy miś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz techniki to proszę, amir z ASR twierdzi, że każdy współczesny DAC powyżej jakiegoś tam poziomu SINAD (większość chińczyków ma grubo ponad 100 więc się spokojnie pod to łapie) gra identycznie, innymi słowy nierozróżnialnie - czy to jest Topping za 8 stówek a może i mniej, czy SMSL za 2K, czy RME za 6. Z tego co pamiętam, Amir był kiedyś inżynierem w Sony i na tym się opiera jego kult, z tym, że jego teoria w praktyce się nie sprawdza u większości ludzi, każdy z nas słyszy wyraźne różnice w charakterystyce brzmienia różnych daców. ASR nie warto czytać bo to nie jest forum o muzyce, użytkownicy najwyraźniej są głusi jak pień i wolą oglądać wykresy niż słuchać muzyki. 

Nie prościej zamówić coś nowego i najwyżej zwrócić, jeśli uznasz, że gra nie warta świeczki? W tym momencie nie wiesz nawet, czy DAC jest Ci w ogóle potrzebny. Jak sam widzisz, dyskusja zawiera tak skrajne doświadczenia, że czytając ją tylko tracisz swój czas. Nie posłuchasz to się nie przekonasz kto ma rację - niektóre salony oferują wypożyczenie przez internet i nie mają problemów ze zwrotami. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, miętowy napisał:

wszelakie sprzęty będą grały pewnie podobnie

Zaraz ktoś złapie Cię za słówko, a może i nawet ja. Należy raczej postawić sobie pytanie, czy w tej półce jest jakiś grall, który wybija się ponad przeciętność. Zależy kogo posłuchać, zależy co czytać, ale raz pojawiają się propozycje "starych" Arcamów, innym razem Topping E70 Velvet, innym razem Mojo, swego czasu był tu "lobbing" na SU9. Fajnie byłoby tego wszystkiego posłuchać i wiedzieć co jak gra. Ktoś powie, że ten czy tamten gra np. podbarwionym dźwiękiem, a ja powiem "no i co z tego", ja np lubię gdy jest trochę makijażu, jest dźwięcznie, dynamicznie. Ktoś powie, że to nie jest naturalne czy neutralne - a lampa jest? A mi akurat fajnie się słucha takiego kolorowego, barwnego, nasyconego emocjonalnie brzmienia. Tak więc pisanie, że coś gra fajnie/niefajnie to tak jak z kobietami, co kto lubi, blondynki, brunetki, rude, subiektywny temat. Tak jak @Piotr Sonido  pisał tu kilkakrotnie, liczy się cały tor i nawet jeśli DAC ma tą swoją "chińską" manierę, to jest jeszcze wzmacniacz który potrafi to brzmienie utemperować i nadać swój charakter, stworzyć udane małżeństwo niwelując pewne wady partnera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wito76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, LeonidK napisał:

z tym, że jego teoria w praktyce się nie sprawdza u większości ludzi, każdy z nas słyszy wyraźne różnice w charakterystyce brzmienia różnych daców.

Tego fenomenu nie ogarniam. Każdy zdrowy człowiek słyszy, że są różnice, ale mimo wszystko Amir ma swój kościół, swoich wyznawców, którzy powtarzają za nim tę mantrę. Tylko to są z reguły ludzie chcący chyba tylko zaistnieć na forach, lubiący ponap***alać się z innymi zamiast posłuchać i wyrobić sobie własne zdanie.

18 minut temu, LeonidK napisał:

ASR nie warto czytać bo to nie jest forum o muzyce, użytkownicy najwyraźniej są głusi jak pień i wolą oglądać wykresy niż słuchać muzyki. 

Czasem warto czytać, ale z drugą częścią wypowiedzi często trudno się nie zgodzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że czytanie tego forum jest szkodliwe! Nie tylko marnotrawstwem czasu, już nie wchodzę tam w ogóle. Nawet dyskusje o kolumnach sprowadzają się do tego, która ma równiejszy wykres, i ta która ma równiejszy jest lepsza, więc wg. tego Polk R200 są lepsze od LS50 Meta, to już jest jakaś patologia. Każdy tego typu wątek kończy się 'buy Genelec'. A tak na marginesie, może ktoś słyszał jakieś Geneleki za kilka tys. oraz LS50 Meta? Wiele razy czytałem, że Geneleki dużo lepsze od Kefów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, LeonidK napisał:

każdy z nas słyszy wyraźne różnice w charakterystyce brzmienia różnych daców.

Moim zdaniem te różnice są szalenie małe jeśli DAC reprezentuje pewien poziom - np kość ES9038PRO czy AK4499EX. 

Inne kości faktycznie brzmią inaczej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Piopio napisał:

Moim zdaniem te różnice są szalenie małe jeśli DAC reprezentuje pewien poziom - np kość ES9038PRO czy AK4499EX. 

Inne kości faktycznie brzmią inaczej. 

Jeśli pominąć "poziom" PCM2704 kupiony na Ali za £3, to różnice po prostu okażą się małe. Coś tam wymianą DAC możemy dostroić, ale jak nie trafiliśmy w gust kolumnami, to niestety jedynym wyjściem jest wymiana kolumn.

-----

3 godziny temu, Wito76 napisał:

Każdy zdrowy człowiek słyszy, że są różnice, ale mimo wszystko Amir ma swój kościół, swoich wyznawców, którzy powtarzają za nim tę mantrę.

"Wojenko, ach wojenko!" - tylko nie pisz, że to oni zaczęli.

4 godziny temu, LeonidK napisał:

Nie posłuchasz to się nie przekonasz kto ma rację...

Nie zerkniesz na morze to się nie przekonasz, że Ziemia jest płaska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szymon1977 napisał:

Wojenko, ach wojenko!" - tylko nie pisz, że to oni zaczęli.

W sumie nieważne kto zaczął... 🙂

Ja tylko dodam że różnice między E30 a D90 były na tyle małe że spokojnie takie E30 czy Smsl 10 MK2 może być. 

A co do okłamywania się  - chciałbym zeby Clarett był na poziomie Qutest 😁 niestety aż tak dobry nie jest....

6 godzin temu, LeonidK napisał:

A tak na marginesie, może ktoś słyszał jakieś Geneleki za kilka tys. oraz LS50 Meta? Wiele razy czytałem, że Geneleki dużo lepsze od Kefów. 

Ja słuchałem Genelec - modelu nie pamiętam, ale kosztują 8k para mniej więcej. Nie chciałem ich do domowego słuchania u siebie. Bardzo ostro i piaszczyście to zagrało. Tydzień później miałem u siebie Adam audio A7x i te grały zupełnie inaczej - moim zdaniem poziom przyzwoitego hifi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

W sumie nieważne kto zaczął... 🙂

Ważne kto skończy 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, LeonidK napisał:

Amir był kiedyś inżynierem w Sony

Chyba kolega się myli.
Ten pan pracował w Microsofcie i odszedł z niego w 2008 roku a teraz zajmuje się czymś takim:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audioscience to forum specyficzne a właściwie to kult wyznawców Toppinga. Jest to dla mnie forum dość wątpliwe etycznie z racji, że większość pomiarów ląduje potem na stronach producentów typu topping czy innego smsla. Na pewno nie jest to strona czysto obiektywna z racji mocnego zaangażowania prowadzącego serwis w marketing chińskich towarów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem CAYIN IDAC-6 MK2, w poniedziałek powinien się u mnie pojawić. Zobaczymy jak wypadnie w porównaniu do mojego NOS DAC. Ostatnia szansa dla chińczyka 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, miętowy napisał:

Oo dawaj go na warsztat.

 

A ić gdzie tyle piniendzy..

Kupiłem lekutko używany za trochę mniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal nic nie wybrałem do strzału.

Wypozyczać paździerz w tak niskich kwotach wstyd, używki w zasadzie te same co były się przewijają.

Okazji jak w lidlu nie ma..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadia robiła dobre przetworniki. Co z cena  ? Nie wiem rynek trochę się zmienił. 

Czy różnice na dacach są minimalne? Na granicy odbioru? No nie powiedziałbym ale niech już będzie.

Gra cały system A jak już zostało też wspomniane To jest nasza subiektywna opinia. Jeżeli dla kogoś lepiej oznacza dużo lepiej bo pewne aspekty trafiają do niego bardziej to jest to tak samo zrozumiale jak dla innego który powie małe zmiany lub praktycznie ich nie słyszę gdyż nie stawia akurat na taki odbiór. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Czy różnice na dacach są minimalne? Na granicy odbioru? No nie powiedziałbym ale niech już będzie.

 

Miałem Wadię DI122. To był bardzo dobry dźwięk. Był na starej kości Sabre 9016, ale miał też FPGA i to było słychać. Jak zawsze po jakimś tył zaczął swędzieć i poszukiwania zaczęły się na nowo, ale bardzo miło wspominam ten przetwornik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Tal napisał:

Wadia 121 jest na Sabre ES9018S 😉 

A nowsza na starszej kości. Chyba też była końcówka S, ale nie pamiętam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jurek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Topping E50 z liniowym zasilaniem ( koniecznie, ważne dobre zasilanie)od Muzga i z Heglem H100 i teraz H300 fajnie się zgrywał z Pylon Diamond 28 teraz mam Mytek Brooklin i jest lepiej, ale to inna kasa. Jest duża różnica jak się dołoży dobre liniowe zasilanie, do Myteka tez mam Nostromo. 
nie ma i nie było żadnej „suchości” jak wiadomo gra cały system

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do każdego urządzenia da się podpiąć zewnętrzny zasilacz. 

Co daje technicznie mityczne zasilanie z kolejki dla dzieci zamiast wbudowanego?

Chińczyka na dobrej kości i zewnętrznym zasilaniu kilka osób chwaliło. 

Przykładowe zestawy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topping E50 plus Muzg lub Nostromo 5V 5A, Mytek Brooklin Dac (Zalecany przez producenta mimo wewnętrznego Mean Well i ceny 2000$) plus Nostromo 12V 5A, zobacz na YT iwi i opis E50, z reguły dacki do 2-3k maja słabej jakości wewnętrzne zasilacze impulsowe i po zastosowaniu dobrego zasilania jest duuuza różnica. Kup przetestuj masz 2 tyg do oddania 🙂

BTW również dlatego ze nie każdy ma wejście do zewnetrznego zasilania wziąłem najpierw E50, często te dacki właśnie tym się różnią, ze maja zasilacze, dodatkowo ma Mqa i wyjście zbalansowane na TRS, Mytek tez ma wyjcie na zasilacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że przy niektórych przetwornikach różnica na zewnętrznym zasilaniu jest bardzo duża natomiast na niektórych jest ona na granicy percepcji. Zależy od kosztu takowego zasilania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, miętowy napisał:

Co daje technicznie mityczne zasilanie z kolejki dla dzieci zamiast wbudowanego?

Uspokojenie dźwięku, większą głębię oraz zazwyczaj wrażenie większego basu. Poprawia się klarowność takiego przekazu. Czy to Rme Adi, czy Clarett, czy Chord Qutest, u mnie, moim zdaniem każdy z nich grał lepiej na liniowym... 

Ale Topping D90 grał kiepsko mimo wbudowanego liniowego... więc reguł nie ma 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.