Skocz do zawartości
IGNORED

Dac używany, co warto brać pod uwagę?Hegel,chińczyk, coś innego?


miętowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Lumperator napisał:

Zatem który z DACów na 8741 poleciłbyś? Oczywiście pomijamy te tanie jak RDAC, Cambridge czy Nostromo, bo to jest mydło/piach.

Pewnie stary Lumin 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Piopio napisał:

Pewnie stary Lumin 😉 

Niewątpliwie do nowych nie należy jednak wiek nie przekreśla jego walorów brzmieniowych co masz w zwyczaju tłumaczyć sobie że postęp się dokonuje a i owszem z tym że dobre "klocki" same się bronią bez względu na wiek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Tal napisał:

PS Audio PerfectWave DAC II, Linn Klimax DS czy Lumin T1

Trudno porównywać jakiekolwiek chińczyki (poza R2R) z tym sprzętem 😉 Myślałem, że rozmawiamy o tej samej klasie cenowej ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, miętowy napisał:

A coś za normalne pieniądze?...

Pozostaje Arcam rDAC albo Nostromo Wolf 2 lub ewentualnie Rega DAC z tym że ona jest na WM8742

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2023 o 11:46, Tal napisał:

Przetworniki oparte o R2R trzeba lubić

To prawda.

Marketing zrobił swoje, ale w/g specyfikacji, gdzieś był ranking względem jakości na 1miejscu było USB, a R2R dopiero na 2gim lub 3cim miejscu.

A nie, dobra...

Poprawka, chodziło o i2s.

Sorry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co to normalne pieniądze ale Arcam rdac chyba już jest nieśmiertelny. Po tylu latach sam byłbym gotów do niego wrócić.

Ostatnio widziałeś też w aukcji dobrą cenę na chord 2quote. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.04.2023 o 18:40, Tal napisał:

Chińskie DACi są suche, techniczne i nerwowe więc moim zdaniem mogą mieć wypasione parametry ale co z tego skoro brzmią jak kupa 😕

Tak dziś brzmi większość DACow. Wyśrubowane parametry, tylko muzyki tam za bardzo nie ma. Dlatego radzę olewać te wszystkie parametry. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rafal735r napisał:

Tak dziś brzmi większość DACow. Wyśrubowane parametry, tylko muzyki tam za bardzo nie ma. Dlatego radzę olewać te wszystkie parametry. 

Dokładnie ja się przejechałem na wyśrubowanych parametrach... człowiek czyta te wszystkie tabelki i wykresy oraz frazesy Piopio o tym jaki to postęp się dokonał dzięki chińskiej licencji by zaraz potem pukać się w głowę i zastanawiać się czym się ludzie kierują że wybierają te techniczne i suche konwertery zwłaszcza z najgorszą z możliwych cech przetwornika czyli "cyfrowym nalocie". W związku z czym jestem zdania że jak Cię stać kup nowy DAC renomowanego producenta ale jeśli nie stać Cię na nowy to starsze konstrukcje spokojnie się bronią i brzmią muzykalniej zwłaszcza na tle chińskiej filozofii brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Tal napisał:

Dokładnie ja się przejechałem na wyśrubowanych parametrach... człowiek czyta te wszystkie tabelki i wykresy oraz frazesy Piopio o tym jaki to postęp się dokonał dzięki chińskiej licencji by zaraz potem pukać się w głowę i zastanawiać się czym się ludzie kierują że wybierają te techniczne i suche konwertery zwłaszcza z najgorszą z możliwych cech przetwornika czyli "cyfrowym nalocie". W związku z czym jestem zdania że jak Cię stać kup nowy DAC renomowanego producenta ale jeśli nie stać Cię na nowy to starsze konstrukcje spokojnie się bronią i brzmią muzykalniej zwłaszcza na tle chińskiej filozofii brzmienia.

Przecież nie słuchałeś tych wszystkich chińskich DAC. Wrzucasz wszystko do jednego worka. To tylko Twoje przekonania a nie fakty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Piopio napisał:

Przecież nie słuchałeś tych wszystkich chińskich DAC. Wrzucasz wszystko do jednego worka. To tylko Twoje przekonania a nie fakty. 

Słyszałem wystarczająco chińskich gratów by krytycznie i niechętnie patrzeć na ich produkty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Tal napisał:

Słyszałem wystarczająco chińskich gratów by krytycznie i niechętnie patrzeć na ich produkty.

Jakie to modele ?

Czy jak produkt jest z Korei Pd to już jest renomowany ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Piopio napisał:

Jakie to modele ?

Zrozum że Chińczycy są specyficzni i ich audio też.

Miałem graty takie jak Xiangsheng, Topping, SMSL, Cayin i mi starczy a Ty będziesz męczył bułę bo myślisz że Chińczycy są teraz bezkonkurencyjni i najlepsi... bzdura.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Tal napisał:

Słyszałem wystarczająco chińskich gratów by krytycznie i niechętnie patrzeć na ich produkty.

Też tak myślę słuchałem te chińskie przetworniki co prawda na budżetowym poziomie i wróciłem do dacmagica, u chińczyków gdzieś mało muzyki w muzyce takie moje odczucia pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dacmagic bez modów ma zapiaszczoną górę i twardawy bas. Ale to przetwornik z potencjałem, jak ktoś wie co robi. No i śmiesznie tani. Chińczyki słyszałem trzy. Xinagsheng 05B, Topping E50 i SMSL M500... sucho, ostro (z tej trójki M500 bardziej do mnie przemówił). Ale różne niechińskie za podobne pieniądze też marnawe - Asus Xonar One - dość potężny dźwięk, ale słaba faktura, słaba szerokość sceny. nuForce icon HDP - ogólnie zbyt jasny. Nie przekonał mnie też Arcam irDAC (z liniowym zasilaniem) - grał twardawo, bez aury w nagraniach. Nie polubiłem się również z iFi Audio ZEN - przesadnie gładki, rocka nie szło słuchać.. Mały M2Tech hiFace zaskoczył mnie barwą i nasyceniem środka, ale bardzo słabo różnicował nagrania. Asus Xonar STU, rzekomo wersja zewnętrzna karty dźwiękowej STX - słabo na basie, anemicznie. O2+ODAC - to ciekawy maluch, faktycznie gra równo, ale mało angażujący.  Nostromo Wolf2 (z liniowym zasilaniem) - Dobre wypełnienie i nawet coś w rodzaju analogu, ale mi brakowało błysku, wykończenia w sopranie, energii na blachach. 

Także powoli dochodzę do wniosku, że większość przetworników do 2 tys. zł gra słabo/przeciętnie. Mówienie, że chińczyki za te pieniądze rozjeżdżają konkurencję to niezły żart. To już serio wolałbym zostać z Nostromo i żyć z tym dźwiękiem, bo przynajmniej nie jest suchotnikiem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lumperator

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Tal napisał:

Zrozum że Chińczycy są specyficzni i ich audio też.

Miałem graty takie jak Xiangsheng, Topping, SMSL, Cayin i mi starczy a Ty będziesz męczył bułę bo myślisz że Chińczycy są teraz bezkonkurencyjni i najlepsi... bzdura.

Bzdurą jest to co o mnie piszesz. Skąd Ty wiesz co jak myślę ? Nigdy nic nie pisałem o Chińczykach jako narodzie. Doceniam ich niektóre sprzęty. Podkreślam: NIEKTÓRE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Tal napisał:

Zrozum że Chińczycy są specyficzni i ich audio też.

Miałem graty takie jak Xiangsheng, Topping, SMSL, Cayin i mi starczy a Ty będziesz męczył bułę bo myślisz że Chińczycy są teraz bezkonkurencyjni i najlepsi... bzdura.

Wystarczy się wybrać na chińską operę i wszystko jasne 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz sobie wyobraźmy, że dopiero startuję z wyborem DACa i czytam opinie na Ceneo, na Amazonie itd i następnie wchodzę w ten wątek. Chińczyk do dupy i bubel - nie, wcale nie jest taki do dupy, zależy który. Stary dobry wolfson rządzi - g prawda, suchotnik i zamglony. R2R to prawdziwe granie vs wyleczyłem się z R2R.

Wchodzę i wychodzę. Kupuję sobie dwukasetowego jamnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Wito76 napisał:

To teraz sobie wyobraźmy, że dopiero startuję z wyborem DACa i czytam opinie na Ceneo, na Amazonie itd i następnie wchodzę w ten wątek. Chińczyk do dupy i bubel - nie, wcale nie jest taki do dupy, zależy który. Stary dobry wolfson rządzi - g prawda, suchotnik i zamglony. R2R to prawdziwe granie vs wyleczyłem się z R2R.

Wchodzę i wychodzę. Kupuję sobie dwukasetowego jamnika.

Tak to już jest na tym forum. Jak sam nie posłuchasz, nie potestujesz to się nie dowiesz nic. Opinie wpadają ze skrajności w skrajność. 

 

Czytam ten wątek bo planuje zakupy do kolejnego systemu jednak ciężko Oj ciężko tutaj o konkretne informacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Tal napisał:

Informacji jest wiele ale to trzeba umieć czytać.

Lepiej jednak przesłuchać 😉 Jakby słuchać Twoich rad odnośnie DAC to można przegapić fajne klocki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Piopio napisał:

Lepiej jednak przesłuchać 😉 Jakby słuchać Twoich rad odnośnie DAC to można przegapić fajne klocki. 

Zdecydowanie najlepiej osobiście posłuchać bo to samo można napisać odnośnie Twoich rad. Miałem i słuchałem SMSL SU-9 który okazał się suchotnikiem z obciętym basem więc każdego rady należy traktować z przymrużeniem oka aczkolwiek pewne obiektywne wnioski się klarują wśród użytkowników konkretnego sprzętu i można w oparciu o tego typu opinie podejmować decyzje i wybory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Tal napisał:

Miałem i słuchałem SMSL SU-9 który okazał się suchotnikiem z obciętym basem

Mam zupełnie inne zdanie. Nie ma lepszego nowego DAC w tej cenie. 

Jakie miałeś źródło ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień nie wchodziłem na forum a tutaj niezmiennie męczone są te same tematy. Chińskie wzmacniacze, tylko porządne źródło cyfrowe, a w następnym poście będzie coś o izolacji galwnicznej USB...

Że komuś chce się to czytać, a co dopiero uczestniczyć w tej dyskusji. Podziwiam...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Piopio napisał:

Mam zupełnie inne zdanie. Nie ma lepszego nowego DAC w tej cenie.

Zdecydowanie są lepsze jak choćby Primare DAC30 lub Wadia121

19 minut temu, Piopio napisał:

Jakie miałeś źródło ? 

SOtM sMS-200 Neo + Roon

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.04.2023 o 14:52, rafal735r napisał:

Tak dziś brzmi większość DACow. Wyśrubowane parametry, tylko muzyki tam za bardzo nie ma. Dlatego radzę olewać te wszystkie parametry. 

Pełna zgoda.

Ja też nie przesłuchałem wszystkich chińskich dacow bo to jest przecież niemożliwe. Masz wrażenie że masz już wszystkie z danego lokalu na liście to wymyślą kolejna firmę 🙂

co to za problem.

ale toppingi, smsl to nie jest muzykalne granie. 

Oczywiście generalizowanie i wrzucanie wszystkich do jednego koszyka to zło. 

ale tu można na zło przyknac oko. 

Pamiętam że kiedyś rozmawialiśmy z pio pio o wiekowym już arcamie rdac.

nadal uważam że lepiej aby nie odtwarzał 24/192 ale grał tak jak gra 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Pamiętam że kiedyś rozmawialiśmy z pio pio o wiekowym już arcamie rdac.

Właśnie takie wpisy miałem na myśli w tym innym wątku, w innym miejscu internetu nazywając Cię "lobbystą" Arcama :). Oczywiście w pozytywnym sensie. Jeśli sprzęt jest dobry, broni się jakością grania, muzykalnością itd to wręcz trzeba o tym pisać. DAC to nie smartfon, gdzie każda kolejna generacja jest coraz lepsza, ma więcej RAMu, szybszy procek, 6 obiektywów i generalnie krok do przodu. Nowszy DAC mimo wypasionych, rekordowych parametrów miażdżących sprzęt sprzed kilkunastu lat wcale nie musi zagrać lepiej.

Jak popatrzeć choćby na starsze cedeki i ich parametry: dynamika, S/N itd to przecież żenada w porównaniu z nowymi a ja jednak wolę słuchać "dziadka" na TDA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Wito76 napisał:

Właśnie takie wpisy miałem na myśli w tym innym wątku, w innym miejscu internetu nazywając Cię "lobbystą" Arcama 🙂. Oczywiście w pozytywnym sensie. Jeśli sprzęt jest dobry, broni się jakością grania, muzykalnością itd to wręcz trzeba o tym pisać. DAC to nie smartfon, gdzie każda kolejna generacja jest coraz lepsza, ma więcej RAMu, szybszy procek, 6 obiektywów i generalnie krok do przodu. Nowszy DAC mimo wypasionych, rekordowych parametrów miażdżących sprzęt sprzed kilkunastu lat wcale nie musi zagrać lepiej.

Jak popatrzeć choćby na starsze cedeki i ich parametry: dynamika, S/N itd to przecież żenada w porównaniu z nowymi a ja jednak wolę słuchać "dziadka" na TDA.

Hehe.

Wiesz co ze swoim urządzeniem nie mogłem się długo rozstać sprowadziłem go z Anglii podobno to była nieco inna wersja niż ta sprzedawana u nas w Polsce.

Bardzo długo na nim grałem. Choć czułem że jest to najsłabszy element mojego systemu gdyż kilkukrotnie wymieniałem wzmacniacz na coraz droższy i kolumny na coraz zdrowszy to on pozostawał bez zmian. 

 

Aaaaa! I miałem wersję z tym donglem rwave. Teraz mi się przypomniało.

Ten arcam do tej pory gra u mojego dobrego kolegi i więc ma już prawie 15 lat i nadal imponuje mi dźwiękiem.

A biorąc pod uwagę obecnie cenę tego urządzenia na rynku wtórnym wybór spośród stanu urządzenia oraz porównanie do nowych urządzeń które grają surowo no to ..... Wybór prosty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.