Skocz do zawartości
IGNORED

Doradźcie, jaki smartfon?


porlick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, romeksz napisał:

„If your pictures aren’t good enough, you’re not close enough.” -- Robert Capa

„The Best Camera Is the One That's With You.” -- Chase Jarvis

Tak, znam te złote myśli, jak i wiele innych, ponieważ gdzieś tam w swojej zawodowej przeszłości miałem kilkuletni epizod fotograficzny 😜

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.06.2023 o 21:51, EMiL napisał:

 

S21, S22, S23. Jezeli potrzebujesz wiekszego ekranu to wersje z plusem. 5 lat wsparcia softu - tego nie daje żaden Chińczyk.

Samsungi nie są aż takie wiele lepsze od P30 Pro jeśli chodzi o aparat. 

Fakt że wideo jest sporo lepsze i nocny trochę lepiej sobie radzi i to na tyle. A różnica w cenie spora. 

Ekrany w samsungach na plus. Ale wszystko ma swoją cenę. Drenują one baterie niesamowicie i czasami mocno się nagrzewaja. 

W dniu 13.06.2023 o 18:26, Adi777 napisał:

Aktualnie mam S22 Ultra, a wcześniej S10e - bardzo fajny, poręczny smartfon. Zadziwiająco mała różnica w jakości zdjęć, trochę to śmieszne.

 

Jak S22 Ultra jest poręczny to ja chyba jestem ksiądz. Przez ten głupi rysik którego nikt nie używa jest nienaturalnie szeroki i praktycznie nie da się go używać jedna ręką. Używam S22 ultra i jego rozmiar to jest największa wada. Kupiłem go tylko ze względu na aparat, bo te samsungowe nakładki na androida też nie są wybitne. Oppo czy Oneplus je biją. Poza tym płynność całego systemu też nie jest zbyt powalajaca. Potrafi czasem delikatnie ściąć. Tutaj Oneplus też lepiej. Oczywiście mówię o topowych modelach porównywalnych z S22. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, rafal735r napisał:

Jak S22 Ultra jest poręczny to ja chyba jestem ksiądz.

Nie, S10e miałem na myśli proszę księcia 😁

Tak, ciężko jedną ręką. Chyba, że ktoś ma naprawdę duże dłonie. Ja mam raczej średnie. Potrafi się ściąć, zamulić. Dla mnie to jest nieporozumienie w smartfonie w takiej cenie. Ciekawe, czy wszystkie urządzenia z wysokiej półki cenowej tak mają.

Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczyki są lepiej pod tym względem dopracowane. Płynniej to pracuje i ma większe możliwości personalizacji. Akurat jeśli chodzi o Huawei, Oppo czy Oneplus. Bo np Xiaomi to jest porażka dla mnie. Mi zależy tylko na aparacie dlatego trochę mecze się z tym Samsungiem. Jest już nowy król fotografii, czyli Huawei P60 Pro ale znów bez Google. Ale jest nadzieja, bo na Europę znów wchodzi Honor i niedługo premiera Honora 90 Pro. Mam nadzieję że tak jak wcześniej będzie blizniakiem z Huawei więc dużo prawdopodobne że będzie to kopia Huawei P60 Pro. Jeśli tak będzie to odrazu wracam do Chińczyków. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Adi777 napisał:

Nie, S10e miałem na myśli proszę księcia 😁

Tak, ciężko jedną ręką. Chyba, że ktoś ma naprawdę duże dłonie. Ja mam raczej średnie. Potrafi się ściąć, zamulić. Dla mnie to jest nieporozumienie w smartfonie w takiej cenie. Ciekawe, czy wszystkie urządzenia z wysokiej półki cenowej tak mają.

4 letni telefon, jezeli przeszkadza Ci, że czasem jest znulony to po prostu czas na zmianę.

S23 jest doskonalym nastepca. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, EMiL napisał:

4 letni telefon, jezeli przeszkadza Ci, że czasem jest znulony to po prostu czas na zmianę.

S23 jest doskonalym nastepca. Polecam

 

Lepiej szukać Oneplus 9 Pro (ew 10 Pro) jeśli ktoś nie szuka mega aparatu. W samsung nieco lepszy nocny i zoom. Wideo na podobnym poziomie , ekran też , głośniki stereo i połowa ceny S22+, a tym bardziej S23+. W ogóle to nawet nie opłaca się kupować obecnie S23, bo to już jest zwykły skok na kasę. Nic tam nie poprawili praktycznie względem 22, a cena większa. 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rafal735r napisał:

Lepiej szukać Oneplus 9 Pro (ew 10 Pro) jeśli ktoś nie szuka mega aparatu

Co kto lubi. Kazdy ma inne oczekiwania. Best buy to produkty chińskie, to prawda.

Z kolei jak chce sie maly top telefon to imho dla androidowcow najciekawsza obecnie opcja jest samsung s23 (jasniejszy ekran względem s22, nie grzeje się i ma dłuższy czas pracy - snapdragon), dla miłośników apple 13/14 pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z plusem najlepszy, taki standard. Ale znów biorąc pod uwagę cenę i okrojony aparat to z Chińczyków jest duży wybór. 

Nie patrz na cale wyświetlacza, bo to nie wiele mówi. 

Oneplus 9 Pro 6.7", Samsung S22 Ultra 6.8", a te telefony jeśli chodzi o rozmiary czy wagę dzieli przepaść. 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez oba do ręki to będziesz wiedział. 

5mm mniej na szerokości, odpowiednio wyprofiowana obudowa i telefon obsługujesz jedna ręka. Zaokrąglone narożniki, plus mniejsza masa i normalnie nosi się w kieszeni i wygodnie siedzisz w samochodzie. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

 Na Europę znów zawitał Honor. Przedstawiono nowy model 90. Niestety na EU bez Pro, a mógłby nawiązać walkę z topowymi modelami innych marek. Do sprzedaży trafił model 90 oraz 90 Lite. W zwykłej wersji podobno ekran i aparat robi wrażenie. Lite wyceniony jest na 1500zl. Zapewne zwykły będzie kosztował koło 2500. Jeżeli ktoś teskni za Huawei, którego odcięli od Google może to być dobry wybór. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.07.2023 o 19:58, rafal735r napisał:

 Na Europę znów zawitał Honor. Przedstawiono nowy model 90. Niestety na EU bez Pro, a mógłby nawiązać walkę z topowymi modelami innych marek. Do sprzedaży trafił model 90 oraz 90 Lite. W zwykłej wersji podobno ekran i aparat robi wrażenie. Lite wyceniony jest na 1500zl. Zapewne zwykły będzie kosztował koło 2500. Jeżeli ktoś teskni za Huawei, którego odcięli od Google może to być dobry wybór. 

Największy minus tych telefonów jest taki że padają po 2 latach, a ich system zwalnia drastycznie można powiedzieć że już w niektórych modelach po roku czasu. Telefon jak dostaje nową płytę główną to znowu śmiga bardzo szybko i po pewnym czasie jest znowu to samo więc wychodzi na to że jest to tak specjalnie zrobione...

Aktualnie w każdym flagowcu jest super aparat i kamera więc tak naprawdę obojętne co wybierzemy i tak będzie zadowolenie na twarzy.

Inną poważną kwestią jest bateria która w niektórych modelach pada bardzo szybko. U mnie w Huawei wytrzymywała rok czasu i wymieniali na nową bo była zajechana. Za każdym razem od razu wymieniali ekran bo są to elementy scalone. Kiedyś pytałem gościa z serwisu ile kosztuje ekran z baterią, to dostałem info że ponad 1000zł i to kilka lat temu - masakra(z tego co wiem Samsung i inne marki mają podobnie tylko ceny są drastycznie wyższe). Jak rozbijesz ekran to bateria również jest wymieniana taka ciekawostka. Tak działają praktycznie wszystkie marki z wyjątkiem IPhone, gdzie bateria do najwyższego modelu kosztuj 330zł łącznie z serwisem. 

Kolejnym faktem jest szybkie ładowanie przez które rodzi się spora temperatura na obudowie telefonu, a co za tym idzie płyta główna dostaje w kość która również lubi paść po czasie. 

Po latach użytkowania kilku telefonów przez pracę i w codziennym życiu stwierdzam że IPhone nie jest złym wyborem, cena bardzo powoli spada, a części są wymieniane modułowo, jedynie co trzeba zaakceptować to iOS, ale to kwestia przyzwyczajenia. 

Z ciekawości wszedłem w ten temat i nie mogłem się powstrzymać żeby włączyć się w rozmowę. Jakie wy macie doświadczenia? 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.07.2023 o 20:34, stach_s napisał:

@rafal735r ja też jestem entuzjastą urządzeń z tej stajni (Huawei/Honor), ale ta 90-ka to patelnia straszna jest 😜

 

Ja na codzień używam S22 Ultra. Przy nim każdy inny to żadna patelnia. Żona go chyba kupi to zobaczymy co to jest. Myślę że będzie Best Buy. 

4 godziny temu, S4Home napisał:

Największy minus tych telefonów jest taki że padają po 2 latach, a ich system zwalnia drastycznie można powiedzieć że już w niektórych modelach po roku czasu. Telefon jak dostaje nową płytę główną to znowu śmiga bardzo szybko i po pewnym czasie jest znowu to samo więc wychodzi na to że jest to tak specjalnie zrobione...

Aktualnie w każdym flagowcu jest super aparat i kamera więc tak naprawdę obojętne co wybierzemy i tak będzie zadowolenie na twarzy.

Inną poważną kwestią jest bateria która w niektórych modelach pada bardzo szybko. U mnie w Huawei wytrzymywała rok czasu i wymieniali na nową bo była zajechana. Za każdym razem od razu wymieniali ekran bo są to elementy scalone. Kiedyś pytałem gościa z serwisu ile kosztuje ekran z baterią, to dostałem info że ponad 1000zł i to kilka lat temu - masakra(z tego co wiem Samsung i inne marki mają podobnie tylko ceny są drastycznie wyższe). Jak rozbijesz ekran to bateria również jest wymieniana taka ciekawostka. Tak działają praktycznie wszystkie marki z wyjątkiem IPhone, gdzie bateria do najwyższego modelu kosztuj 330zł łącznie z serwisem. 

Kolejnym faktem jest szybkie ładowanie przez które rodzi się spora temperatura na obudowie telefonu, a co za tym idzie płyta główna dostaje w kość która również lubi paść po czasie. 

Po latach użytkowania kilku telefonów przez pracę i w codziennym życiu stwierdzam że IPhone nie jest złym wyborem, cena bardzo powoli spada, a części są wymieniane modułowo, jedynie co trzeba zaakceptować to iOS, ale to kwestia przyzwyczajenia. 

Z ciekawości wszedłem w ten temat i nie mogłem się powstrzymać żeby włączyć się w rozmowę. Jakie wy macie doświadczenia? 🙂 

Całkowicie się nie zgodze. Przerobiłem parę Honorów jak i Huawei. Żona używa do dziś P30 Pro. Telefon ma już chyba ponad 4 lata. Bateria trzyma nawet lepiej jak w moim rocznym Samsungu. O tym zwalnianiu też pierwsze słyszę. Chyba że mówisz o leciwych modelach typu P9 Lite. One nie dość że stare to i są już po prostu słabe sprzętowo. Co do wymiany baterii, ja skorzystałem z promocji Huawei. Wymienili baterie za 100pln w autoryzowanym serwisie. Nawet nie zauważyłem zmian, a stara miała prawie 3lata. Nadal też uważam że mistrzem płynności działania jest nadal oppo / Oneplus. Działały u mnie płynniej jak Samsung. Ale tam można se zwiększyć RAM nawet do 16 GB kosztem pamięci. Apple nigdy tym się nie chwali, bo żałują Ramu. Oczywiście ich system jest skrojony żeby nawet działał z mniejszą ilością Ramu dość sprawnie ale niesmak pozostaje. Płacąc taka fure pieniądzy chciałbym wiedzieć za co place. Nawiązując do kamery, owszem w każdym Flagowcu jest jakiś tam aparat. Ale z tego co wiem obecnie Huawei P60 Pro depta system. Nawet Flagowy Apple wysiada. 

Krótki film, gość wrzuca foty z obu telefonów. Sam na codzień używa 14 Pro. Tak że ten... 😁

 

W dniu 13.07.2023 o 22:04, piotrek7 napisał:

Zdecydowanie wolałbym Soniaczka Xperia 10. Niby niczym nie imponuje ale jest bardzo dopracowany. I ma gniazdo słuchawkowe

Takie ramki były dobre jakieś 10lat temu 😀 obecnie telewizory mają mniejsze. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, rafal735r napisał:

Ale tam można se zwiększyć RAM nawet do 16 GB kosztem pamięci. Apple nigdy tym się nie chwali, bo żałują Ramu. Oczywiście ich system jest skrojony żeby nawet działał z mniejszą ilością Ramu dość sprawnie ale niesmak pozostaje.

Nie zgodzę się z tym co piszesz. Też kiedyś byłem przeciwnikiem tej marki i uważałem podobnie jak ty do puki nie nadszedł moment kiedy android tak mnie zdenerwował i poirytował, że zmieniłem na flagowca z iOS'em. Wszystkie problemy zniknęły 🙂 

Skrojony system? Co masz na myśli bo nie nie rozumiem? 

13 godzin temu, rafal735r napisał:

Całkowicie się nie zgodze. Przerobiłem parę Honorów jak i Huawei. Żona używa do dziś P30 Pro. Telefon ma już chyba ponad 4 lata. Bateria trzyma nawet lepiej jak w moim rocznym Samsungu. O tym zwalnianiu też pierwsze słyszę. Chyba że mówisz o leciwych modelach typu P9 Lite. One nie dość że stare to i są już po prostu słabe sprzętowo.

Miałem P10 i P30 Pro, łącznie 5 serwisów. W P10 2 razy procesor, 1 bateria i głośnik po czym wymienili mi za free na P30 który sprzedałem znajomej i kupiłem P30Pro, tutaj serwis 1 raz procesora i 1 raz baterii. Przy ostatnim źle złożyli elementy i jak sprzedawałem okazało się że kamera z przodu jest zamazana, ale zrobili to po gwarancji za free to chociaż tyle. Złe doświadczenia mam. 

Teraz jest IPhone prawie dwa lata i na razie spokój, oby tak dalej 🙂 

13 godzin temu, rafal735r napisał:

Wymienili baterie za 100pln w autoryzowanym serwisie.

Fajna sprawa nie słyszałem o tym, ale ogólnie Huawei ma chyba najlepszy serwis w PL, podejście do ludzi i szybkość obsługi TOP1 dla mnie. 

13 godzin temu, rafal735r napisał:

Ale z tego co wiem obecnie Huawei P60 Pro depta system. Nawet Flagowy Apple wysiada. 

Ja nadal twierdzę że to spoko telefony, ale mam dystans przez awarię no i brak googla na pokładzie. Zawsze miały spoko cenę w stosunku do tego co dawały, nie wiem jak jest teraz ale kiedyś tak było. 

Wysiada? Niby pod jakim kątem, specyfikacji czy czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.