Skocz do zawartości
IGNORED

Doradźcie, jaki smartfon?


porlick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nocny plus szeroki kąt. Tutaj też Samsung akurat górą. 

IMG_20230806_203542_copy_2560x1920.thumb.jpg.ea9274ed4b24e174334c2bd72660be6a.jpg20230806_203602_copy_2560x1920.thumb.jpg.acc78fe603d07ba9a0be9a425a51c911.jpg

Honor cieplejsze barwy. Żaden telefon nie trafił w sumie w rzeczywistośc, ale ostrość kuleje z Honora. Samsung górą. Pewnie na forum nie będzie tego widać. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos potrzebuje mocnego telefonu to brać coś z serii S23 póki ceny się względnie unormowały, z uwagi na to że przyszłoroczne 24 nie przyniosą rewolucji a wręcz zalicza regres z procesorem to można się spodziewać podwyżki cen po nowym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Od paru dni problem z Samsung s22 ultra. Zdjęcia robione na zoom między 1x a 2.9x zapisuje jak 1x. Czyli robię zoom, zdjęcie x2 a zapisuje jak standard x1. Problem zgłosiłem na Samsung Members (taka apka do zgłaszania błędów). Odpowiedź bota że naprawia problem i tyle. Do dziś żadnej poprawy. 

Screenshot_20230922_204044_Samsung Members.jpg

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także viva Samsung. Powiem ze nigdy nie chciałem Samsunga, ale aparat po prostu robi robotę i kasuje konkurencje dlatego go kupiłem i mam. Cała reszta po prostu średnia. 

Teraz, cortes napisał:

Aktualizacje softu kiedy robiłeś?

Jakieś 5 dni temu była aktualizacja. 

Ale problem jest dalej. Oczywiście nie występuje ciągle. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rafal735r napisał:

Do dziś żadnej poprawy.

Jednym słowem stary, dobry Szajsung. Kiedyś zaliczyłem wtopę kupując telefon tej marki i obiecałem sobie, że więcej tego błędu nie popełnię. Minęło jakieś 15 lat a ja od tamtego czasu nie kupiłem niczego tej firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, rafal735r napisał:

Także viva Samsung. Powiem ze nigdy nie chciałem Samsunga, ale aparat po prostu robi robotę i kasuje konkurencje dlatego go kupiłem i mam. Cała reszta po prostu średnia. 

Jakieś 5 dni temu była aktualizacja. 

Ale problem jest dalej. Oczywiście nie występuje ciągle. 

No to powiem Ci, że kupiłem jakiś miesiąc temu S22 ultra i mam podobne odczucia. Miałem wcześniej starego Huawei Mate 10 pro ,tel z 2017 roku i wszystko w tym telefonie było o wiele bardziej intuicyjne. Chociażby zrzut ekranu knykciem, czyli po dwukrotnym stuknięciu w ekran. Po zrobieniu zrzutu chwilę ten plik wisiał, żeby zdecydować co z nim zrobić np. udostępnić.Teraz trzeba wejść do galerii, żeby się do pliku dostać.Upierdliwe.Tutaj trzeba trzymać dwa boczne klawisze, żeby zrobić zrzut,co jest moim zdaniem ułomne, czasem się wywołuje inne zadania do których te klawisze są przypisane. Druga rzecz to brak diody powiadomień,jak nie usłyszysz dzwonka,to nie widzisz czy cokolwiek przyszło. Trochę to śmieszne w takim nowym i lansowanym na premium sprzęcie.

Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz praktycznie w prawie żadnym nie ma diody, bo nie ma na nią miejsca. Już chyba w P30 Pro nie było. Mnie denerwuje ze nie mogę do każdego urządzenia bluetooth zapisywać swoich ustawien EQ. W Huawei miałem ustawione pod glosnik Bluetooth inne, a pod słuchawki inne itd. 

Albo nie można zmienić wielkości ikon. 

Nie chce się powtarzać, ale Oneplus jest chyba mistrzem jeśli chodzi o personalizacje i ma najlepsza nakładkę na androida. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafal735r napisał:

Teraz praktycznie w prawie żadnym nie ma diody, bo nie ma na nią miejsca. Już chyba w P30 Pro nie było. Mnie denerwuje ze nie mogę do każdego urządzenia bluetooth zapisywać swoich ustawien EQ. W Huawei miałem ustawione pod glosnik Bluetooth inne, a pod słuchawki inne itd. 

Albo nie można zmienić wielkości ikon. 

Nie chce się powtarzać, ale Oneplus jest chyba mistrzem jeśli chodzi o personalizacje i ma najlepsza nakładkę na androida. 

Gruchnęła niedawno wiadomość, że S22 w USA i UK dostały bete Androida 14, może coś się poprawi. Chociaż mam wątpliwości.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a bateria i ładowarka?

Producenckie nieużywane są do dostania?

Przecież bateria kilka do kilkunastu lat nie wytrzyma.

Może? Nie znam się naelektrochemii aż tak żeby prognozować co do trwałości ogniw.

Miałem Ericsson GA628 z garbatą baterią i po naładowaniu bateria starczała na 2 tygodnie.

(~30 lat temu, to już nie wróci)

Taki Dell już dekadę temu zlecał zasilacze zewnętrznym firmom.A ładowarka z Inspiron z 2002 roku (made in Ireland) komunikuje mi się (3cim pinem) z tym z 2022 roku (z baterią i płytą główną).

Ta od podwykonawców już nie. Czyli brak mi prognozowania szacunkowego czasu potrzebnego na nasycenie ogniwa.

Ładowarka/bateria/urządzenie to powinien być zgodny zestaw. 

W dniu 22.09.2023 o 20:42, rafal735r napisał:

aparat po prostu robi robotę i kasuje konkurencje 

Ten. 

W szczątkowym oświetleniu też.

"kasuje konkurencję/-ę"

🙂

https://fotoforma.pl/aparat-ricoh-gr-iii

Tyle że nie w smartfonie.

Edytowane przez xetras
Dopisek

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, xetras napisał:

No a bateria i ładowarka?

Producenckie nieużywane są do dostania?

Przecież bateria kilka do kilkunastu lat nie wytrzyma.

Może? Nie znam się naelektrochemii aż tak żeby prognozować co do trwałości ogniw.

Miałem Ericsson GA628 z garbatą baterią i po naładowaniu bateria starczała na 2 tygodnie.

(~30 lat temu, to już nie wróci)

Taki Dell już dekadę temu zlecał zasilacze zewnętrznym firmom.A ładowarka z Inspiron z 2002 roku (made in Ireland) komunikuje mi się (3cim pinem) z tym z 2022 roku (z baterią i płytą główną).

Ta od podwykonawców już nie. Czyli brak mi prognozowania szacunkowego czasu potrzebnego na nasycenie ogniwa.

Ładowarka/bateria/urządzenie to powinien b

Dotyczyło to porlicka i telefonu (chyba) Huawei 20.

Tzn. takiego, który jest zgodny z czyimś zwyczajem.

Czyli to c.d. repliki do posta #30 z 5 kwietnia.

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, xetras napisał:

No a bateria i ładowarka?

Producenckie nieużywane są do dostania?

Przecież bateria kilka do kilkunastu lat nie wytrzyma.

Są oryginały do kupienia bez problemu, ale trzeba uważać bo jest masa podróbek, które wyglądają praktycznie identycznie.

Bateria w takim smartfonie, z mojego doświadczenia, wytrzymuję do 5 lat, potem już trzeba doładowywać w ciągu dnia,a i tak potrafi zlecieć w moment kilkadziesiąt procent.

Tyle że kto użytkuje dłużej smartfona? Najczęściej taki sprzęt po 5 latach wygląda jak 7 nieszczęść i po prostu trzeba go wymienić.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mudita® wymaga sprytu od abonenta a nie od urządzenia. 

Ot, takie krajowe dziwactwo.

Regres (a nie progres)

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
W dniu 7.08.2023 o 17:59, Bumpalump napisał:

Jak ktos potrzebuje mocnego telefonu to brać coś z serii S23 póki ceny się względnie unormowały, z uwagi na to że przyszłoroczne 24 nie przyniosą rewolucji a wręcz zalicza regres z procesorem to można się spodziewać podwyżki cen po nowym roku.

raczej coś z s22plus / ultra. Nie widzę aby ceny s23 były ok a różnic nie zauważam. 

 

W dniu 22.09.2023 o 20:41, rafal735r napisał:

Od paru dni problem z Samsung s22 ultra. Zdjęcia robione na zoom między 1x a 2.9x zapisuje jak 1x. Czyli robię zoom, zdjęcie x2 a zapisuje jak standard x1. Problem zgłosiłem na Samsung Members (taka apka do zgłaszania błędów). Odpowiedź bota że naprawia problem i tyle. Do dziś żadnej poprawy. 

Screenshot_20230922_204044_Samsung Members.jpg

robiłeś fabryczny reset telefonu ?

 

W dniu 23.09.2023 o 00:01, piotrek7 napisał:

Jednym słowem stary, dobry Szajsung. Kiedyś zaliczyłem wtopę kupując telefon tej marki i obiecałem sobie, że więcej tego błędu nie popełnię. Minęło jakieś 15 lat a ja od tamtego czasu nie kupiłem niczego tej firmy

też tak miałem do momentu kupna telefonu za 5 tysi gdy ludzie mieli po 500 zł i to był mega drogi telefon. 

Czasy s7edge s10 itd itd 

 

akutalnie s22plus i jest spoko ale nówki bym nie kupił. Miałem też a52 lub A53 nowy i po 3 miesiącach wartość spadła o 60% a tu z s22plus tego problemu nie mam i coś odzyskam sprzedając takowy.

 

W dniu 24.09.2023 o 18:27, Adi777 napisał:

Ja akurat spodziewałem się lepszego aparatu po S22 Ultra. Jeśli jest najlepszy na rynku, to słaby ten rynek.

na s22 ultra jest całą masa ustawień które fajnie by było zrobić i mieć swiadomość jak robić fotki. Fakt nie powinno się na to zwracać uwagi ale chociażby opcja 100MP czy 50MP 4:3 itd oraz automatyczne poprawianie obrazu. 

 

W dniu 26.09.2023 o 16:25, Adi777 napisał:

Nie, że coś tam jest nie tak, tylko wydaje mi się przeciętny.

przeciętny raczej nie jest ale to kwestia gustu. Ostatnio sam zastanawiałem się nad oneplustem 11 - 12 bo kolega tak zachwala itd ale jak podesłał fotkę z oneplusa 10 to nadal mój s22plus rozwala mu system. Bez zabawy w retusze itd. 

Kwesta do czego telefon ma być. Ja specjalnie kupowałem nówkę do zdjęć. (jedyny błąd to s22 bez plusa bo mała bateria) 

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Espectro napisał:

na s22 ultra jest całą masa ustawień które fajnie by było zrobić i mieć swiadomość jak robić fotki. Fakt nie powinno się na to zwracać uwagi ale chociażby opcja 100MP czy 50MP 4:3 itd oraz automatyczne poprawianie

To to wiem 😉

Po prostu myślałem, że będzie lepiej. Oczywiście, po smartfonie nie można oczekiwać nie wiadomo czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
Teraz, Adi777 napisał:

To to wiem 😉

Po prostu myślałem, że będzie lepiej. Oczywiście, po smartfonie nie można oczekiwać nie wiadomo czego.

fakt ja też myślałem żę będzie kozak ale nadal podstawowa wiedza jak robic zdjęcia się przydaje i jest potrzebna.

Nadal robienie zdjęc pod słońca s22plus daje sobie rade i nie ma problemu ale takie inne oneplusy to białe zdjęcie po prostu i nic więcej. 

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.09.2023 o 11:07, Espectro napisał:

raczej coś z s22plus / ultra. Nie widzę aby ceny s23 były ok a różnic nie zauważam. 

 

robiłeś fabryczny reset telefonu ?

 

też tak miałem do momentu kupna telefonu za 5 tysi gdy ludzie mieli po 500 zł i to był mega drogi telefon. 

Czasy s7edge s10 itd itd 

 

akutalnie s22plus i jest spoko ale nówki bym nie kupił. Miałem też a52 lub A53 nowy i po 3 miesiącach wartość spadła o 60% a tu z s22plus tego problemu nie mam i coś odzyskam sprzedając takowy.

 

na s22 ultra jest całą masa ustawień które fajnie by było zrobić i mieć swiadomość jak robić fotki. Fakt nie powinno się na to zwracać uwagi ale chociażby opcja 100MP czy 50MP 4:3 itd oraz automatyczne poprawianie obrazu. 

 

przeciętny raczej nie jest ale to kwestia gustu. Ostatnio sam zastanawiałem się nad oneplustem 11 - 12 bo kolega tak zachwala itd ale jak podesłał fotkę z oneplusa 10 to nadal mój s22plus rozwala mu system. Bez zabawy w retusze itd. 

Kwesta do czego telefon ma być. Ja specjalnie kupowałem nówkę do zdjęć. (jedyny błąd to s22 bez plusa bo mała bateria) 

 

Nie wiem czemu nie mogę wyciąć twojego cytatu. Coś nie działa. 

Robiłem tylko reset apki. Nie chce resetować całego telefonu bo to dzień roboty potem, o plikach nie wspomnę. 

W dniu 28.09.2023 o 11:13, Adi777 napisał:

To to wiem 😉

Po prostu myślałem, że będzie lepiej. Oczywiście, po smartfonie nie można oczekiwać nie wiadomo czego.

Jak na telefon to jest świetny. Nadal nie napisałeś co tam nie tak jest? Parę lat temu porównywałem aparat z P30 Pro z topowym aparatem sony (cyfrowym, nie lustrem) i już wtedy P30 wypadł lepiej. Mniej szumów, lepsza czerń np. Samsung pod tym względem jeszcze lepiej i świetne zdjęcia nocne. Podobno nowy P60 Pro jest jeszcze lepszy od nowych Samsungow poza słabszym zoomem. 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Ma_ki napisał:

Tylko zdjęcia średniawe. A tu ludzie chcą dobre foty. Też lubię asusa i mam kolejne ROGi począwszy od 3ki. Lepszych fonów muzycznych nie znam i polecam je każdemu melomanowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy

taka dygresja. ostatnio kupili wspólnie rodzinnie mojemu Wujkowi telefon wszystko fajnie bo od dawna juz iphona miał więc i system znał. Więc kupili mu iphona 13. Upominałem aby brali wersje plus max ultra itd itd pro max ale nie słuchali bo Pan sprzedawca powiedział żę aparat ma IGŁA i że jest mega super do zdjęć. Za tą kwote generalnie macie o wiele lepsze telefony nie mówię o iphonach bo bez problemu też pewnie używkę model wyżej znajdziecie. 

Jeżeli ktos potrzebuje telefonu do dzwonienia to fajnie ale jak ma zamiar zostawić aparat (lustrzankę itd..) w domu i używać telefonu jako aparatu wakacyjnego to odradzam. iphona 13. Tak po prostu bo zdjącia są marne. 

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.