Skocz do zawartości
IGNORED

Mały DAC z dociążonym brzmieniem i przyciętą górą


yayacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy czegoś szukają i o coś pytają więc ja też.

Poszukuję małego DACa (do około 20 cm szerokości) z wejściem optycznym i coax, który będzie się charakteryzował mocnym dociążeniem brzmienia, będzie nastawiony na dolne pasmo. Góra powinna być przycięta lub mało dobitna - na pewno nie powinien być strojony pod słuch 70-cio latka jak większość obecnych DAC na rynku.
Brzmienie nie może być gładkie/wypolerowane, musi być rzeczywiste a nie w stylu "bułkę prze bibułkę". Żadnego aksamitnego brzmienia.

Musi też być tani - czyli do 1500 zł. Może być oczywiście używany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocne dociążone brzmienie to maniera brzmieniowa układów Wolfsona i polecam idealnie pod Twoje wymagania przetwornik Arcam rDac na sztandarowej kości Wolfsona WM8741 lub ewentualnie Projekt Nostromo Wolf na tej samej kości 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jedynym co mi przychodzi do głowy z takimi wymaganiami jest Arcam rDAC. Reszta albo nie posiada któregoś z wejść cyfrowych, albo są zbyt duże. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tal napisał:

Arcam rDac

Jest to jakiś trop - mały i w miarę tani.
Dociążone niskie to jedno kryterium ale co z łagodnością? Jak pisałem - nie akceptuję aksamitnego dźwięku z jedwabistą górą a jak jeszcze ta góra jest nabłyszczona i wyciągnięta to robi mi się mdło i niedobrze.

Znalazłem taką

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) :

Arcam rDAC gra pięknie poukładanym, subtelnym dźwiękiem...
[...]
Punkt ciężkości w dźwięku przesunięty jest nieco w kierunku przełomu środka i dołu, co powoduje, że wydarzenia ze średnicy - głosy, trąbki itp. - brzmią w bardzo autorytatywny sposób. Góra jest lekko zaokrąglona.

Żeby to jednak stwierdzić, trzeba będzie przetwornik Arcama porównać ze znacznie droższymi odtwarzaczami. Zaokrąglona, ale jak! Nie ma cienia zapiaszczenia, denerwujących głosek syczących - niczego, co odciąga od muzyki i kieruje uwagę w stronę hi-fi.

I tu niestety napisano, że góra zaokrąglona czyli jedwabista mówiąc po audiofilsku 🙂 
A ja chcę prawdziwej góry, ma być ostra i szorstka tak jak jest w rzeczywistości. Jak w nagraniu jest piasek to ma być piasek w odtwarzaniu. Jak na takim gładkim przetworniku można słuchać garażowego punk rocka z skrzeczącymi gitarami i zachrypniętym od fajek i wódy wokalem? Może można.

Rozejrzę się i może uda mi się tego Arcama odsłuchać. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, yayacek napisał:

(...) ja chcę prawdziwej góry, ma być ostra i szorstka tak jak jest w rzeczywistości. Jak w nagraniu jest piasek to ma być piasek w odtwarzaniu.

Z tym że cechy jakie Cię interesują i są dla Ciebie ważne się po prostu wykluczją a już z pewnością w budżetowych produktach. Dociążony i nasycony dźwięk zazwyczaj nie idzie w parze z dobitną i bezpośrednią górą bez oznak ocieplenia i wygładzenia. Podstawowe DACi oparte są o kompromisy i akurat Arcam rDAC czy Nostromo Wolf są moim zdaniem odpowiednim złotym środkiem oczekiwanego przez Ciebie brzmienia.  

1 godzinę temu, yayacek napisał:

Jak na takim gładkim przetworniku można słuchać garażowego punk rocka z skrzeczącymi gitarami i zachrypniętym od fajek i wódy wokalem? Może można.

Pewnie że można i pozostaje tylko kwestia akceptacji wspomnianego kompromisu. Zawsze jest coś za coś i sam przeprosiłem się z moim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  od Tomka Jabłońskiego opartego właśnie o układ Wolfson WM8741. Kilka dni temu zwróciłem do sklepu chiński produkt (SMSL SU-9) który ogólnie posiada zalety i może się podobać brzmieniowo lecz przepinając co jakiś czas kable i porównując oba przetworniki postanowiłem pozostać przy DACu który daje mi więcej przyjemności i co najistotniejsze nie odchudza brzmienia jak robił to SMSL. Posiadany przetwornik na układzie Wolfsona cechuje właśnie dociążone i organiczne brzmienie o wystarczająco nośnej górze która dodatkowo pokaże swoją jakość z dobrymi tweeterami.

W celu rozważenia najlepszej decyzji proponuję również wypożyczyć polski produkt mający już zaufane grono wielbicieli. Wspomniany Wolf to bardzo dobry DAC w którym stosunek jakości do ceny jest bardzo korzystny. Warto również go rozważyć bo akurat garażowy rock czy jego cięższe odmiany moim zdaniem brzmią wyjątkowo dobrze na przetwornikach z kośćmi Wolfsona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Tal napisał:

Kilka dni temu zwróciłem do sklepu chiński produkt (SMSL SU-9) [...] i co najistotniejsze nie odchudza brzmienia jak robił to SMSL.

Dzięki za info w sprawie SMSL SU-9, bo przemknęło mi przez głowę by się z nim zapoznać tym bardziej, że jest powszechnie dostępny, ale z tego co napisałeś to raczej nie ma sensu go kupować by potem oddać.

Wolf powiadasz? Może bym sprawdził - kuszące bo posiada cztery wejścia cyfrowe, gdyby miał choć jedno wyjście cyfrowe to już bym go brał. Wygląda spartańsko a budowa wewnętrzna rodem z zajęć ZPT 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, yayacek napisał:

Dzięki za info w sprawie SMSL SU-9, bo przemknęło mi przez głowę by się z nim zapoznać tym bardziej, że jest powszechnie dostępny, ale z tego co napisałeś to raczej nie ma sensu go kupować by potem oddać.

Wolf powiadasz? Może bym sprawdził - kuszące bo posiada cztery wejścia cyfrowe, gdyby miał choć jedno wyjście cyfrowe to już bym go brał. Wygląda spartańsko a budowa wewnętrzna rodem z zajęć ZPT 🙂 

Przyznaję że zachłysnąłem się tym chińskim sprzętem którego pomiary i funkcjonalność mogą zaintrygować ale przekonałem się po raz kolejny bo miałem 2 inne budżetowe chińskie przetworniki że parametry jednak nie grają. Szczerze to mogą mieć wszystkie standardy i wywindowane parametry te chińskie DACi ale nikt już mnie nigdy więcej nie namówi na zakup takiego konwertera. Dla mnie one brzmią technicznie, sucho, sterylnie i bez muzyki w muzyce zwłaszcza w stosunku do przetworników na Wolfsonach.

Wolfa tym bardziej warto posłuchać u siebie skoro producent to umożliwia bo zgodnie z ustaleniami masz 14 dni na zwrot towaru bez podania przyczyny o czym sam producent informuje i egzekwuje 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Elbing napisał:

Używam Dac Magic 100 z podmienioną kością na Wolfsona 8741. Powinien spełnić wszystkie Twoje wymagania @yayacek 😉

witam mam wlasnie od niedawna tego dacmagica 100,i tez potwierdzam ze gra on lepiejj od testowanego niedawno przezemnie toppinga e30II,robiles moda temu dacmagicowi?,duzo lepiej niz na fabrycznej kosci?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zibi69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dacmagic 100 fabrycznie oparty jest o układ Wolfsona WM8742 który jednak nie jest tak zaawansowany a co za tym idzie wyrafinowany jak WM8741. O ewentualnej modyfikacji Dacmagic 100 możesz poczytać 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat jakości oraz różnicach pomiędzy tymi układami można wyczytać w różnych źródłach. Powszechnie wiadomo że układ WM8741 jest topową kością i pierwszym w hierarchii Wolfsona z kolei układ WM8742 jest budżetową wersją tego pierwszego i tak naprawdę moim zdaniem jeśli chodzi o Wolfsona to liczą się tylko te dwa układy. Przetworniki na tych układach pod względem technicznym to wyjątkowe osiągnięcie w dziedzinie DACów z wyjściami napięciowymi. Podobno najlepsze DACi jakie istnieją z tego typu wyjściami. Pakowane do szczytowych modeli odtwarzaczy wraz z stosowanymi od kilku lat PCM179x tworzą chyba obecnie najlepsze kości z modulatorem delta-sigma.

Największymi zaletami układu WM8741 jest sygnał wyjściowy pozbawiony całkowicie lub prawie całkowicie charakterystycznego „cyfrowego” brzmienia które szczególnie charakteryzuje się prawdziwością i naturalność przekazu. Dźwięk cechuje piękna barwa i duża ilość „powietrza”. Zakres wysokich i średnich tonów jest odtwarzany bez zarzutu. Bas jest świetnie dociążony i precyzyjny. Przetwornik charakteryzuje się bardzo dobrą lokalizacją źródeł pozornych i odtwarzaniem detali muzycznych. W wielu nagraniach przetwornik gra barwnie i żywiołowo ale te cechy nie powodują zmęczenia bo jednocześnie dźwięk charakteryzuje się wysoka kulturą.

Konwertery D/A oparte o układ WM8741 oprócz wspomnianych wcześniej (Arcam rDAC i Nostromo Wolf 2) wartymi uwagi to: Lumin D2, PS Audio PerfectWave MKII, Audio-GD NFB-2.1 czy Meier-Audio Corda StageDAC. Z kolei DACi oparte o WM8742 to również wspomniany Cambridge Audio DacMagic 100 czy Rega DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tej modyfikacji tego cambridge, ale najpierw dam mu dobre zasilanie liniowe, bo te chińskie przetworniki w cenie ok tysiąca złotych do mnie nie przemawia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie generalizowałbym. Mam ROTELA RC-1570 na WM8740 i taniutkiego SMSL C100 na AKM4493  i nie powiedziałbym, że SMSL gra technicznie, sucho i generalnie gorzej. Gra inaczej. Z moim Yaqinem MC-100B gra super w jazzie. Jest mnóstwo powietrza, lokalizacja źródeł, ładne barwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińskie audio jest specyficzne i albo ktoś to akceptuje i zadowala się tego rodzaju projekcją i strojeniem albo konsekwentnie jak na konserwatystę przystało trzyma się zachodnich producentów i ich pomysłów na dźwięk. Osobiście nikt już mnie nie przekona do chińskiego audio i od niedawna trzymam się od niego z daleka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym stawiał na arcama rdac.

Chodź on nie gra tak bardzo basowo jakbyś chciał. Jest raczej ciepłym liniowym bakcem oczyszczającym brzmienie.

Tutaj ciekawy może być także musical m1dac. Stary ale gra dobitniej na dole

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, potraficie zamieszać. A już prawie zdecydowałem się na jakiegoś chińczyka. Nigdy niestety nie słuchałem Arcama a wiadomo, na rynku wtórnym tylko jest. Nie dobrze znam nikogo (choćby z forumowiczów) kto posiada i pożyczyłby na tydzień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, miętowy napisał:

Tal, kilka dni temu inaczej oceniałeś chińczyka.

Teraz okazuje się że jest słaby i już go się pozbyłeś?

Dokładnie tak o czym pisałem wcześniej...

18 godzin temu, Tal napisał:

Przyznaję że zachłysnąłem się tym chińskim sprzętem którego pomiary i funkcjonalność mogą zaintrygować ale przekonałem się po raz kolejny bo miałem 2 inne budżetowe chińskie przetworniki że parametry jednak nie grają. Szczerze to mogą mieć wszystkie standardy i wywindowane parametry te chińskie DACi ale nikt już mnie nigdy więcej nie namówi na zakup takiego konwertera. Dla mnie one brzmią technicznie, sucho, sterylnie i bez muzyki w muzyce zwłaszcza w stosunku do przetworników na Wolfsonach.

SMSL, Topping czy Gustard są odpowiednim kierunkiem dla kogoś poszukującego detalicznego i ofensywnego dźwięku który dla mnie jest zbyt nerwowy i techniczny. Przekonałem się na własne uszy że wyśrubowane parametry nie grają i wolę bardziej kulturalne i nasycone DACi.

29 minut temu, Wito76 napisał:

Ech, potraficie zamieszać. A już prawie zdecydowałem się na jakiegoś chińczyka. Nigdy niestety nie słuchałem Arcama a wiadomo, na rynku wtórnym tylko jest. Nie dobrze znam nikogo (choćby z forumowiczów) kto posiada i pożyczyłby na tydzień.

Wypożycz Wolfa 2 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak innych , ale mnie nurtuje nieraz pytanie, czy takie projekty sprzed kilkunastu lat wciąż dają radę. Mam na myśli właśnie Wolfa czy Arcama.
Wiadomo, wszystko idzie do przodu. Nie mam tu na myśli że nowinki obsłużą wyższe kilohertze, większy krok bitowy itd, bo to oczywiste jak ze smartfonami, nowszy to szybszy itd. Bardziej mam na myśli tematy lepiej dopracowanej sekcji zasilania, lepszych opampów, strony analogowej.

Tal, kilka dni temu inaczej oceniałeś chińczyka.
Teraz okazuje się że jest słaby i już go się pozbyłeś?
 
 
He he, nie chciałem tego pisać, ale też miałem oczy jak sowa, bo widziałem w sąsiednim wątku zachwyty i kilka wręcz wpisów na temat Wow tego smsl su9. Ale takie jest Audio. Kilka lat temu zachwycony byłem Chromecast Audio a dzisiaj leży jako zawodnik rezerwowy w szufladzie i wyraźnie człowiek widzi jego ułomności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac Magic 100 po modzie bardzo zbliżonym do tego z linku parę postów wyżej i zmianie zasilania na liniowe gra bardzo przyjemnie. Do tego stopnia, że nic mi się nie chce zmieniać. Tyle, że następnym elementem w torze u mnie jest preamp lampowy...

Chińszczyzna gra zbyt ostro ... można to porównać do ośmornicy po syczuańsku w restauracji Złota Kaczka - przy konsumpcji pali w gębie a na drugi dzień na drugim końcu przewodu pokarmowego... To pewnie oddaje doświadczenia @Tal z chińskimi DAC-ami 😉🤭

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Elbing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież tłukę ten pomysł na stary dac w swoim wątku..analizuję i nie podjąłem decyzji.

Czy błyszczące chińskie czy stonowane Europa.. stary Vincent którego Tal pocisnales troszkę, lub primare.

Nostromo nie wzbudza zaufania jakoś.  Brak zbalansowania pomijam,brak pilota jakoś można znieść..

 

Śledzę ogłoszenia, choć ceny są nieciekawe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez miętowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Elbing napisał:

Dac Magic 100 po modzie bardzo zbliżonym do tego z linku parę postów wyżej i zmianie zasilania na liniowe gra bardzo przyjemnie. Do tego stopnia, że nic mi się nie chce zmieniać. Tyle, że następnym elementem w torze u mnie jest preamp lampowy...

Chińszczyzna gra zbyt ostro ... można to porównać do ośmornicy po syczuańsku w restauracji Złota Kaczka - przy konsumpcji pali w gębie a na drugi dzień na drugim końcu przewodu pokarmowego... To pewnie oddaje doświadczenia @Tal z chińskimi DAC-ami 😉🤭

Co masz wymienione w dacmagicu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam bo to było 2 lata temu modyfikacja obejmuje wszystko to co na stronie audiopurist.pl i do tego :

- opcja ze zworą w miejsce kondensatorów wyjściowych,

- wymiana rezystorów w torze analogowym na Vishay DALE,

- usunięcie filtru LPF między kością daca i opampami (cztery czerwone kondensatory na płytce),

- poprawki w zasilaniu, dzięki którym można usunąć ww filtr,

- wymiana kości Wolfsona z 8742 na 8741,

- wymiana wszystkich gniazd RCA/SPDIF (fabryczne miały bardzo małą powierzchnię styku z pinem wtyku RCAi były wyjątkowo podłej jakości),

- wymiana zasilacza impulsowego na liniowy (opisany na stronie audiopurist.pl)

- cyna ze srebrem w torze analogowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.03.2023 o 19:51, Tal napisał:

Przyznaję że zachłysnąłem się tym chińskim sprzętem którego pomiary i funkcjonalność mogą zaintrygować ale przekonałem się po raz kolejny.... dla mnie one brzmią technicznie, sucho, sterylnie i bez muzyki w muzyce 

No to faktycznie musiałeś się mocno zachłysnąć tym dackiem, żeby aż tak mocno Ci się odwidział jego charakter grania? Miał zostać na dłużej a tu pyk. Czyli porównywać, porównywać i jescze raz porównywać różne grajki. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, marteo1981 napisał:

No to faktycznie musiałeś się mocno zachłysnąć tym dackiem, żeby aż tak mocno Ci się odwidział jego charakter grania? Miał zostać na dłużej a tu pyk. Czyli porównywać, porównywać i jescze raz porównywać różne grajki. 😉

Audio to bardzo nieprzewidywalne hobby i pewnie jeszcze nie raz mnie zaskoczy 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady - zawieszam poszukiwania na czas jakiś.
Znajomy dowiedział się, że szukam małego DACa więc wpadł i dokonaliśmy wymiany barterowej.

Przyniósł coś co się zwie Xiang Sheng DA-03.
Góra jest OK - jest wyraźna, ostra i przycieta w najwyższych rejestrach. Nie jest wyciągnięta i wypolerowana. To góra typu sz/cz i piaskiem w uszy, żadnego jedwabiu i gładkości.
Subbas jest taki sobie, wyższy bas podbity, średnica też się wybija. To gra jakby ktoś podkręcił loudness. Żadne audiofilskie granie - raczej typowo efekciarskie.

Może go sobie zostawię, może zamienię znów na coś innego małego.
Aby doprecyzować - to nie jest mój główny DAC. Przetworników mam sporo ale żadnego małowymiarowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez yayacek

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.