Skocz do zawartości
IGNORED

Lubię jazz i czasami czuję się bardzo samotny


Janklowoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkam w południowo wschodniej Polsce w średnim miasteczku i pasjami słucham jazzu nawet czasem znajduję zrozumienie dla tego grania.

Impreza domowa towarzystwo na poziomie: prezes z małżonką, lekarz, lekarka, prawnik,  komornik, sekretarka audytorka no i ja z Moją. Trochę popite rozmowa się klei w najlepsze zeszło na muzykę co kto słucha, pada muzyka biesiadna, jakiś tam stary pop i rock Zdzisława Sośnicka "wreszcie każdej dobrej" w końcu wszyscy patrzą na mnie "ja słucham jazz no jazzu słucham" męcząca cisza jak makiem zasiał wszyscy patrzą jakby trochę oprzytomnieli w końcu prezes przerywa gęstą ciszę "znam świetny dowcip o jazzie a właściwie o tubie jest taki instrument, nie? "jest" ja na to,  prezes: a to dobrze: "Początkiem roku spotyka się dwóch kolesi i rozmawiają jak spędzili Sylwestra jeden opowiada drugi go przebija i wreszcie mówi "a ja srałem do złotego sedesu" , "co ty pewnie pijany byłeś tak ludzi to jeszcze nie popierdoliło" "założymy się". Jak powiedzieli tak zrobili o butelkę dobrej whisky i zaraz poszli sprawdzić bo daleko nie było czy to prawda otworzyła sympatyczna kobieta w średnim wieku " bardzo cię przepraszam Irena ale kolega nie wierzy że macie złoty klozet" na to pani Irena rzuca w kierunku otwartych drzwi "Heniek to Marian ci nasrał do tuby"..... po czym prezes wybuchnął rubasznym śmiechem a z nim razem reszta biesiadników "bo on był tak nawalony, że mu się poj...." dodał na wypadek gdybym niezatrybił czym spowodował u mnie uśmiech na twarzy. Reszta wieczoru minęła w świetnej atmosferze przy kreatywnej dyskusji do czego jeszcze można wykorzystać instrumenty dęte.

Dlatego czuję się czasami trochę samotny i wyobcowany z tym całym jazzem. 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Janklowoda
pisownia

....sowy nie są tym czym się wydają.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Janklowoda napisał:

...towarzystwo na poziomie...

Jeśli na poziomie równie wysokim jak dowcip...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz był w mainstream 100 lat temu, mocno od czasów hard bop odszedł od muzyki popularnej. Więc nie jest już popularny.

Też nie mam z kim pogadać o jazzie, chociaż w słuchaniu mi to nie przeszkadza. Na AS jest długi watek o jazzie, ale jak dla mnie zbyt zdominowany przez jego twórcę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dawno się pogodziłem z faktem ,że słuchanie jazzu spotyka się u nas z niezrozumieniem . W sumie to mi to wisi bo mam swoich przyjaciół,którzy też słuchają tej muzyki i to mi wystarcza. Ale gdyby tym wrogom jazzu dać do posłuchania np. Dianę Krall, Ellę czy jakieś ballady Webstera to pewnie by się im to podobało . Bo jazz to formuła muzyczna bardzo szeroka , od dixielandu, swingu, ballady , coolu do free, awangardy czy współczesności . Każdy może tu coś znaleźć dla siebie . Tylko oni o tym nie wiedzą . Nie mają w sobie tej ciekawości czegoś innego , odbiegającego od sztancy .Bo jak ogólnie wiadomo podobają się nam tylko te piosenki ,które już znamy .Ale tak samo jest z kulturą w ogóle. Publiczność teatrów operowych, filharmonii, teatrów czy galerii sztuki to elita, margines , tajemne zgromadzenie czy nawet sekta niemalże . Ale to może też mieć zaletę ,że należy się do grona wybrańców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wojciech iwaszczukiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz jak Jazz, należy być świadomym czego się słucha. Jedni wolą słuchać Pop inni Metal itd... Wśród moich znajomych i przyjaciół tylko 2 osoby słuchają Jazz. Jestem osobą, która nie ogląda się na innych. Słucham muzyki, która sprawia mi radość i przyjemność. Obecnie 80% muzyki, której słucham to Jazz 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie słuchał jazzu to uważam, że straciłbym coś bardzo ważnego w życiu.

Ja też przez większy okres mojej fascynacji czułem wyobcowanie ale się zawziąłem i teraz sam wiem co mi się podoba a co nie.

Sporo free nie jestem w stanie słuchać. Taki na przykład Ascension Coltrane'a nie leży mi w ogóle ale inne Jego rzeczy są super.

Z jazzem jak z winem. Ma smakować a jak nie to zmienić album / butelkę 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle próbujecie unieść się nad tłumem na słuchaniu jazzu, a wszystko o czym piszecie dotyczy pasjonatów każdego innego gatunku muzycznego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak zwykle próbujecie unieść się nad tłumem na słuchaniu jazzu, a wszystko o czym piszecie dotyczy pasjonatów każdego innego gatunku muzycznego. 
W której wypowiedzi to "unoszenie się" odczytałeś? Napisało kilka osób, które Jazz słuchają, jest dla nich ważny i podzielają doświadczenie Autora wątku, że niewiele osób wokół nich podziela tę pasję. I tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, szymon1977 napisał:

Jak zwykle próbujecie unieść się nad tłumem na słuchaniu jazzu, a wszystko o czym piszecie dotyczy pasjonatów każdego innego gatunku muzycznego. 

Szymuś jak zwykle malkontent:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

....sowy nie są tym czym się wydają.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jazzu teraz trudne czasy od paru lat obserwuję spadek poziomu i granie praktycznie rzeczy ładnych do słuchania mimowolnego w pracy, aucie,  knajpie żeby nie bulwersowało a grało w tle stąd taka a nie inna muza w danej wytwórni.

Przykładem ECM jaka to była kreatywna i ciekawa muza w latach 1970-2000 a teraz to przeważnie nudnawa kameralistyka wtórna i bezpieczna i to się ludziom podoba. Nie wiem co się dzieje w prywatnych niszowych wytwórniach ale z tym zawsze było źle weźmy sobie taki Cristal,  Sketch czy Pirouet. Tylko wytwórnia ACT miała odpowiedni lans nie wiadomo do końca za co chyba za Larsa i Możdżera i w końcu się przeżarła. U nas to dystrybutor decyduje o tym co ma być na rynku. Swego czasu pamiętam jak musiałem się dopominać w Universalu, żeby sprowadzili kilkanaście tytułów z Ecm. Z drugiej ręki też podaż była wyższa czemu się trudno dziwić bo obecnie sprzedać dobrą muzę może i łatwo ale co kupić w zamian? Pozdrawiam wszystkich Fanów🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

....sowy nie są tym czym się wydają.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj , nie jest tak źle. Jest mnóstwo fajnych wytwórni wydających wartościową  muzykę ( np. Clean Feed , Blue Note, ACT , Nonesuch , RogueArt  ) , z polskich ForTune, Multikulti Rec.  Tylko trzeba poszukać ( radzę odwiedzać stronę poznańskiego sklepu i wydawnictwa Multikulti Project ). Są bardzo wartościowe wznowienia a przede wszystkim są koncerty. Czyli to co kwintesencją jazzu ,  muzyka live .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, msankowski napisał:

W której wypowiedzi to "unoszenie się" odczytałeś?

W każdej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiejętność czytania między wierszami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Kompleksy .

Dokładnie tak... tyle że nie moje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, szymon1977 napisał:

Dokładnie tak... tyle że nie moje.

Szymonie, posypuję glowę popiołem i specjalnie dla Ciebie sparafrazuję moją wypowiedź:

Gdybym nie słuchał disco polo to uważam, że straciłbym coś bardzo ważnego w życiu.

Ja też przez większy okres mojej fascynacji czułem wyobcowanie ale się zawziąłem i teraz sam wiem co mi się podoba a co nie.

Sporo Zenka nie jestem w stanie słuchać. Takie na przykład Życie to są Chwile nie leży mi w ogóle ale inne Jego rzeczy są super.

Disco Polo jest jak gorzała, jak ci nie smakuje to zmień butelkę 😉

Prawda, że kretyńsko brzmi. Tak jak Twoje komentarze. 

Jak się nie ma co powiedzieć to się prześmiewa innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lech W napisał:

Prawda, że kretyńsko brzmi.

"Kretyńsko" to Twoje słowo, ale "równie żałośnie" powiem ja.

Godzinę temu, Lech W napisał:

Jak się nie ma co powiedzieć to się prześmiewa innych.

Dokładnie tak: nie masz co powiedzieć więc "prześmiewasz mnie" - a ja całkiem poważnie piszę. Miłośnik disco-polo (nie mylić z takim co słyszy bo leci) dopiero musi cierpieć katusze samotności: Wy możecie na Forum pogadać - on nie znajdzie tu kolegi a co najwyżej "prześmiewanie", jak chociażby w Twoim wpisie. Mam wrażenie, że miłośników jazzu jest tu najwięcej, a miłośników disco-polo (czy innego metalu) w realnym życiu równie mało. No bo chyba nie myślisz, że mam o czym pogadać z każdym spotkany gówniarzem ubranym na czarno?

Ps

Przez 30lat w pracy kumpla spotkałem jednego, po miesiącu się zwolnił. Odmienność czyni nas wyjątkowymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szymon1977 napisał:

"Kretyńsko" to Twoje słowo, ale "równie żałośnie" powiem ja.

Dokładnie tak: nie masz co powiedzieć więc "prześmiewasz mnie" - a ja całkiem poważnie piszę. Miłośnik disco-polo (nie mylić z takim co słyszy bo leci) dopiero musi cierpieć katusze samotności: Wy możecie na Forum pogadać - on nie znajdzie tu kolegi a co najwyżej "prześmiewanie", jak chociażby w Twoim wpisie. Mam wrażenie, że miłośników jazzu jest tu najwięcej, a miłośników disco-polo (czy innego metalu) w realnym życiu równie mało. No bo chyba nie myślisz, że mam o czym pogadać z każdym spotkany gówniarzem ubranym na czarno?

Ps

Przez 30lat w pracy kumpla spotkałem jednego, po miesiącu się zwolnił. Odmienność czyni nas wyjątkowymi.

Generalnie uważam takie dyskusje na forum muzycznym za bez sensu więc nie kontynuuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lech W napisał:

Generalnie uważam takie dyskusje na forum muzycznym za bez sensu więc nie kontynuuję.

Ale iczym dyskutować? Możesz przytaknąć albo "prześmiewać mnie", ale zaprzeczyć nie zdołasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okres w życiu , że puszczałem jazz nawet na Sylwestra, więc nie dziwota że  straciłem w końcu wszystkich znajomych...  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, chick napisał:

Miałem okres w życiu , że puszczałem jazz nawet na Sylwestra, więc nie dziwota że  straciłem w końcu wszystkich znajomych...  

Hmmm... jaz metalem w taką skrajność nie popadłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genetix - czy - Archeo?

W dniu 29.04.2023 o 18:16, Janklowoda napisał:

Marian ci nasrał do tuby

A Leslie Nielsen puścił pawia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.