Skocz do zawartości
IGNORED

Nowy wzmacniacz / amplituner stereo z cyfrowym wyjściem / HDMI do Polk Audio T50


siwek755
 Udostępnij

Jaki wzmacniacz stereo/amplituner do Polk Audio T50?  

11 użytkowników zagłosowało

  1. 1. zależy mi na szczegółowym dźwięku przy uniwersalnym brzmieniu (głośniki podłączone pod TV)

    • Marantz NR1200
      0
    • Yamaha R-N803D
      6
    • Denon DRA-800H
      1
    • Onkyo TX-8270
      2
    • Marantz PM7000N
      1
    • Marantz PM6007
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim,

W związku z tym, że mój obecny wzmacniacz Pioneer A-449 zaczął po latach niedomagać (padł jeden kanał, gra ciszej), przyśpieszam decyzję o wymianie tego elementu audio której i tak chciałem dokonać. Przy okazji chciałbym nabyć coś nowszego, co będzie posiadało już wejście optyczne lub HDMI, jako że obecnie źródłem muzyki jest u mnie w 90% TV plus używam głośników też do filmów.

Jeśli chodzi o głośniki to są to Polk Audio T50 i ich wolałbym nie zmieniać. Potrzebuję natomiast jakiegoś wzmacniacza stereo lub popularnego ostatnimi czasy tworu tj amplitunera stereo. Myślałem o Marantz NR1200, jako że czytam całkiem przychylne opinie oraz duży plus za kompaktowe wymiary - zmieści mi się w półke rtv, z pozostałymi może być ciężko. Patrzyłem też na bezpośrednią konkurencję czyli Denon DRA-800H, Yamaha R-N803D i ONKYO TX-8390 chyba, że różnica będzie bardzo zauważalna na tych głośnikach i warto dopłacać nawet do Marantz PM7000N kub PM8006? 

Słucham głównie muzyki instrumentalnej, akustycznej, jazz, niemniej chciałbym, żeby zestaw był w miarę uniwersalny i głośniki potrafiły zagrać też efekciarsko i zejść trochę np przy filmach. Lubię charaktetystykę raczej jasną, typ "V" (szczegółowość, korzystam nawet niekiedy też z loudness). Jeśli ma to znaczenie - miejsce odsłuchu to "salon" z aneksem kuchennym ~18m2 otwarty na korytarz.
Generalnie brzmienie w obecnej konfiguracji nawet mi odpowiadało, wydając 3-4k nie chciałbym na pewno, żeby było gorzej niż przy obecnym wzmacniaczu wartym 500zł. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pytanie - czy wspomiany Marantz NR1200 będzie dobrym rozwiązaniem czy polecicie coś ciekawszego?
Z góry dziękuję za pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez siwek755
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc jako "pierwszy" wybór rozważam wspominanego Marantza NR1200. Pytanie jednak czy i jak spisze się przy moich Polk Audio T50. Wysokość Denonów (a raczej każdego sprzętu powyżej ~13cm sprawia że będę miał problem z ulokowaniem urządzenia). 

Oczywiście to kwestia drugoplanowa i jeśli np. brzmieniowo proponowany Denon to klasa wyżej lub dużo bardziej zgra się z kolumnami niż Marantz to coś wymyślę. Potrafisz powiedzieć coś porównawczo: Denon PMA 900HNE vs Marantz NR1200?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem możliwości porównania tych wzmacniaczy , ale Denon PMA900 hne poznałem dość dobrze ponieważ posiadam ten model. Z tego co pamiętam to Polki były dość często polecane i sprzedawane z wzmacniaczami Denon .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście do Polk T50, które miałem z TX-8150 celowałbym w Onkyo, które miało w miarę zwarty bas co dobrze wyszło w połączeniu z Polkami, które potrafią nieźle nim pompować🙂. Góra nie była jakaś wyostrzona i w miarę nieźle była budowane przestrzeń dźwiękowa, wszystko brzmiało w miarę neutralnie, dobry efekt dało też rozbudowanie o zewnętrzny DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, różnica przy zmianie na pewno będzie. Pioneer, Marantz i Magnat to całkiem inaczej grające sprzęty. Oba na M są jednak wyższe klasą niż Pioneer. 

Magnat jest cieplejszy, łagodniejszy w górze, ma więcej dołu. Warto też spojrzeć na Tagę Harmony, np. HTA-1000B. Marantz jest jaśniejszy, bardziej otwarty w brzmieniu. Tu warto spojrzeć na wspomnianego Cambridge AXR100 z WiiM Mini, podobnie Yamahy. Fajnymi opcjami są też Rega Brio, Musical Fidelity M2si, Audiolab 6000A, czy Octavio Amp. Mamy też na miejscu Denony, one z kolei są ciemniejsze w brzmieniu. 

W razie czego zapraszamy na odsłuchy, bo ciężko na ten moment powiedzieć, co będzie dla Ciebie lepsze  🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.06.2023 o 13:28, siwek755 napisał:

Yamaha R-N803D

Ten model już nie jest produkowany. Lada moment będą następcy tej serii: R-N800A z nowej linii https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-r-n800a.html

Warto poczekać, bo z Polkiem Yamahy zgrywały się dobrze. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry handlowcy ale te Polki to najgorsze podłogówki jakie w życiu widziałem.

Ale jeżeli nie chcemy ich oddać to najbliższej remizy OSP to trzeba mocnego wzmaka albo integry.

NR-1200 na którego następcę czekam czyli Stereo 70S jest zdecydowanie za słaby

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.06.2023 o 13:28, siwek755 napisał:

Dzień dobry wszystkim,

W związku z tym, że mój obecny wzmacniacz Pioneer A-449 zaczął po latach niedomagać (padł jeden kanał, gra ciszej), przyśpieszam decyzję o wymianie tego elementu audio której i tak chciałem dokonać. Przy okazji chciałbym nabyć coś nowszego, co będzie posiadało już wejście optyczne lub HDMI, jako że obecnie źródłem muzyki jest u mnie w 90% TV plus używam głośników też do filmów.

Jeśli chodzi o głośniki to są to Polk Audio T50 i ich wolałbym nie zmieniać. Potrzebuję natomiast jakiegoś wzmacniacza stereo lub popularnego ostatnimi czasy tworu tj amplitunera stereo. Myślałem o Marantz NR1200, jako że czytam całkiem przychylne opinie oraz duży plus za kompaktowe wymiary - zmieści mi się w półke rtv, z pozostałymi może być ciężko. Patrzyłem też na bezpośrednią konkurencję czyli Denon DRA-800H, Yamaha R-N803D i ONKYO TX-8390 chyba, że różnica będzie bardzo zauważalna na tych głośnikach i warto dopłacać nawet do Marantz PM7000N kub PM8006? 

Słucham głównie muzyki instrumentalnej, akustycznej, jazz, niemniej chciałbym, żeby zestaw był w miarę uniwersalny i głośniki potrafiły zagrać też efekciarsko i zejść trochę np przy filmach. Lubię charaktetystykę raczej jasną, typ "V" (szczegółowość, korzystam nawet niekiedy też z loudness). Jeśli ma to znaczenie - miejsce odsłuchu to "salon" z aneksem kuchennym ~18m2 otwarty na korytarz.
Generalnie brzmienie w obecnej konfiguracji nawet mi odpowiadało, wydając 3-4k nie chciałbym na pewno, żeby było gorzej niż przy obecnym wzmacniaczu wartym 500zł. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pytanie - czy wspomiany Marantz NR1200 będzie dobrym rozwiązaniem czy polecicie coś ciekawszego?
Z góry dziękuję za pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z tego co podałeś wśród tych 3 firm to onkyo jest najlepszym wyborem jeśli zależy ci na dobrym dźwięku 🙃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawie że zrobiłeś to pytanie razem z ankietą. A jeszcze ciekawsze co wyniki tej ankiety gdyż na chwilę obecną ja widzę równe głosy dla Yamaha 803 i Denon 800. Gdzie to kompletnie innej klasy urządzenia.

Yamaha jest moim zdaniem są drogą do tych kolumn ale faktycznie z tej listy najlepsza.

Denon to stary pordukt. Jeśli kupisz go na Amazonie znacznie niższej cenie to wtedy ma to zdecydowanie większy sens. Marantz nr1200 nie jest najlepszym wyborem. 

Może axr100 i wiim mini masz bardzo dobry dźwięk i świętną funkcjonalność w tej cenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Tak jak się obawiałem, sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, bo moje głośniki odsyłane są do OSP co wprawia mnie w zakłopotanie czy jest sens w ogóle kupować cokolwiek droższego niż jakiś staruszek stereo za 4-5 stów z OLX 😅

23 godziny temu, marek-1969 napisał:

Sorry handlowcy ale te Polki to najgorsze podłogówki jakie w życiu widziałem.
Ale jeżeli nie chcemy ich oddać to najbliższej remizy OSP to trzeba mocnego wzmaka albo integry.

"Mocnego wzmaka" - mówisz, że są one prądowo wymagające? Wydaje mi się ( i z tego co pamiętam tak czytałem) są chyba to łatwe do wysterowania głośniki. Plus z ciekawości - skąd aż tak krytyczna opinia z Twojej strony, co Ci w nich dokładnie nie pasowało? Zdaję sobie sprawę, że to ultra budżetowa półka, ale w swojej klasie były swego czasu polecane i w kategorii cena/jakość zbierały dość dobre opinie, nawet od osób z branży.

Szczerze mówiąc to chodzą mi po głowie też i nowe głośniki bo wiem, że byłyby one wąskim gardłem przy zakupie jakiegokolwiek sprzętu, który zaproponowałem w ankiecie. Problemem jest jednak miejsce odsłuchowe, a dokładniej nieduże mieszkanie, gdzie tak kompaktowe kolumny do tego zamknięte po prostu łatwo mi było ustawić, a takie są Polk Audio T50. Boję się, że ciężko byłoby dobrać dobre, uniwersalne kolumny do takiego miejsca, a nie chcę przestrzelić, z Polkami za 400zł nie było zbyt dużego ryzyka.

Pomieszczenie jest to salon otwarty na resztę mieszkania, ale na dobrą sprawę obszar odsłuchu to około 10m2, dlatego nie mogę zaszaleć z jakimiś dużymi kolumnami:
spacer.png

a do tego odpadają kolumny z tylnym bass reflexem, bo nie mogę zapewnić odpowiedniego odsunięcia głośników od ściany - lewy głośnik jest niejako w przejściu i max wysunięcie jakie mogę "zaoferować" kolumnie to tak jak na zdjęciu poniżej, przy czym T50 jest i tak płytką kolumną (26x23cm).
spacer.png

Z mniejszych kolumn patrzyłem w kierunku:

  • Triangle Borea BR07
  • Klipsch R-610F
  • Polk Signature Elite ES50

Dlatego też przy ewentualnej wymianie wzmacniacza chciałbym, żeby zostawił on furtkę do przyszłej wymiany kolumn na inne, jeśli okaże się że do warunków odsłuchowych jakie jestem w stanie im zaoferować jest sens wrzucać coś innego niż te Polki.

Wracając do tematu wzmacniacza 

  • Marantz NR1200 - niestety widzę, że nie znajdę tu zwolenników tego modelu. Nie będę ukrywał - szkoda, bo stylistycznie i wymiarowo odpowiadał mi ten model mocno. Nie będę jednak zaklikał rzeczywistości - jeśli piszecie że faktycznie nie warto to odpuszczę (chociaż dziwią mnie wobec tego tak pozytywne opinie w sieci - aż tak mocny marketing?).
     
  • Cambridge AXR100 - ten model powtarza się, dlatego zainteresowałem i pochyliłem się nad tą pozycją, ale trochę dla mnie odpada przez kwestię - możecie mnie zlinczować - ale niestety wizualną. Nowe mieszkanie, nie żyję tu sam i aprobata jest jedynie na czarny klocek.
     
    W dniu 12.06.2023 o 15:00, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

    Ten model już nie jest produkowany. Lada moment będą następcy tej serii: R-N800A z nowej linii 

    Ukryta Zawartość

      Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
    Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

    Warto poczekać, bo z Polkiem Yamahy zgrywały się dobrze. 

    niestety taka cena jest już poza zakładanym budżetem, tym bardziej 5k do obecnych Polk Audio za 400zł/szt - to co najmniej się nie spina 🙂
     
  • Magnat MR 780 lub HTA-1000B - szczególnie ten pierwszy model zaciekawił mnie, jednak zastanawiam się jak mają się lampowe rozwiązania do zastosowań, które szukam, czyli mocno uniwersalny, daily zestaw. Niekiedy miałoby to chodzić pod TV / filmami - czy stosowanie lampowych rozwiązań nie będzie tu po prostu niepraktyczne i przerostem formy nad treścią?
     
    23 godziny temu, fanatyk muzyki napisał:

    Z tego co podałeś wśród tych 3 firm to onkyo jest najlepszym wyborem jeśli zależy ci na dobrym dźwięku 🙃

    W dniu 12.06.2023 o 00:00, Prewwit napisał:

    Osobiście do Polk T50, które miałem z TX-8150 celowałbym w Onkyo, które miało w miarę zwarty bas co dobrze wyszło w połączeniu z Polkami, które potrafią nieźle nim pompować🙂. Góra nie była jakaś wyostrzona i w miarę nieźle była budowane przestrzeń dźwiękowa, wszystko brzmiało w miarę neutralnie, dobry efekt dało też rozbudowanie o zewnętrzny DAC.

  • Onkyo TX-8270 - widze, że z pierwotnie podanych pozycji ta marka wymieniana jest jako pierwszy wybór. 
    Może ciężkie zestawienie, ale Onkyo vs MR 780 - z takiego duetu wciąż lepiej iść w Onkyo?
     
    W dniu 12.06.2023 o 14:54, Q21 napisał:

    Cześć, różnica przy zmianie na pewno będzie. Pioneer, Marantz i Magnat to całkiem inaczej grające sprzęty. Oba na M są jednak wyższe klasą niż Pioneer. 

    Magnat jest cieplejszy, łagodniejszy w górze, ma więcej dołu. Warto też spojrzeć na Tagę Harmony, np. HTA-1000B. Marantz jest jaśniejszy, bardziej otwarty w brzmieniu. Tu warto spojrzeć na wspomnianego Cambridge AXR100 z WiiM Mini, podobnie Yamahy. Fajnymi opcjami są też Rega Brio, Musical Fidelity M2si, Audiolab 6000A, czy Octavio Amp. Mamy też na miejscu Denony, one z kolei są ciemniejsze w brzmieniu.  

    Dzięki za info. To, że cokolwiek wybiorę będzie przejściem lvl wyżej daje mi sens wymiany tego wzmacniacza. 

    Wracając jeszcze do Marantza NR1200 - mając porównanie, pomijając że to różnie grające sprzęty co Wy podstawilibyście z tych dwóch pod obecne Polk Audio T50 - MR780 czy NR1200? Oraz czy np biorąc tego NR1200 zamknę sobie drogę na ew przyszły zakup Triangle Borea BR07, bo Marantz będzie dla nich za słaby?

     

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez siwek755
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 6 Ohm pomiary w AUDIO dały wynik 2 x 100 W więc NR1200 nie powinien

mieć żadnych kłopotów z napędzeniem ( 5 Ohm min ) Triangli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wiadomo też, czy będziesz się przezbrajał; Marantz powinien wystarczyć ...

A opinie ... o Trynkiewiczu też może znajdziesz dobre 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Trianglami jedno i drugie zagra dobrze. 

Przy odsłuchu jeden i drugi mógłby wylądować na stoliku, nawet po to, by lepiej zrozumieć oczekiwania klienta 🙂 

Sam bym raczej wybrał Magnata, ale na sklepie na pewno znajdzie się ktoś, kto by wolał Marantza do Polków 😉 

Co do lamp, nie ma czego się bać. Lampy w pre mają sporą żywotność, a po paru  minutach grają jak trzeba. 

Edytowane przez Q21

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, siwek755 napisał:

niestety taka cena jest już poza zakładanym budżetem, tym bardziej 5k do obecnych Polk Audio za 400zł/szt - to co najmniej się nie spina

to tylko przyszłościowo przy wymianie kolumn na lepsze ma sens

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, siwek755 napisał:

Na wstępie dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Tak jak się obawiałem, sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, bo moje głośniki odsyłane są do OSP co wprawia mnie w zakłopotanie czy jest sens w ogóle kupować cokolwiek droższego niż jakiś staruszek stereo za 4-5 stów z OLX 😅

"Mocnego wzmaka" - mówisz, że są one prądowo wymagające? Wydaje mi się ( i z tego co pamiętam tak czytałem) są chyba to łatwe do wysterowania głośniki. Plus z ciekawości - skąd aż tak krytyczna opinia z Twojej strony, co Ci w nich dokładnie nie pasowało? Zdaję sobie sprawę, że to ultra budżetowa półka, ale w swojej klasie były swego czasu polecane i w kategorii cena/jakość zbierały dość dobre opinie, nawet od osób z branży.

Szczerze mówiąc to chodzą mi po głowie też i nowe głośniki bo wiem, że byłyby one wąskim gardłem przy zakupie jakiegokolwiek sprzętu, który zaproponowałem w ankiecie. Problemem jest jednak miejsce odsłuchowe, a dokładniej nieduże mieszkanie, gdzie tak kompaktowe kolumny do tego zamknięte po prostu łatwo mi było ustawić, a takie są Polk Audio T50. Boję się, że ciężko byłoby dobrać dobre, uniwersalne kolumny do takiego miejsca, a nie chcę przestrzelić, z Polkami za 400zł nie było zbyt dużego ryzyka.

Pomieszczenie jest to salon otwarty na resztę mieszkania, ale na dobrą sprawę obszar odsłuchu to około 10m2, dlatego nie mogę zaszaleć z jakimiś dużymi kolumnami:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a do tego odpadają kolumny z tylnym bass reflexem, bo nie mogę zapewnić odpowiedniego odsunięcia głośników od ściany - lewy głośnik jest niejako w przejściu i max wysunięcie jakie mogę "zaoferować" kolumnie to tak jak na zdjęciu poniżej, przy czym T50 jest i tak płytką kolumną (26x23cm).
spacer.png

Z mniejszych kolumn patrzyłem w kierunku:

  • Triangle Borea BR07
  • Klipsch R-610F
  • Polk Signature Elite ES50

Dlatego też przy ewentualnej wymianie wzmacniacza chciałbym, żeby zostawił on furtkę do przyszłej wymiany kolumn na inne, jeśli okaże się że do warunków odsłuchowych jakie jestem w stanie im zaoferować jest sens wrzucać coś innego niż te Polki.

Wracając do tematu wzmacniacza 

  • Marantz NR1200 - niestety widzę, że nie znajdę tu zwolenników tego modelu. Nie będę ukrywał - szkoda, bo stylistycznie i wymiarowo odpowiadał mi ten model mocno. Nie będę jednak zaklikał rzeczywistości - jeśli piszecie że faktycznie nie warto to odpuszczę (chociaż dziwią mnie wobec tego tak pozytywne opinie w sieci - aż tak mocny marketing?).
     
  • Cambridge AXR100 - ten model powtarza się, dlatego zainteresowałem i pochyliłem się nad tą pozycją, ale trochę dla mnie odpada przez kwestię - możecie mnie zlinczować - ale niestety wizualną. Nowe mieszkanie, nie żyję tu sam i aprobata jest jedynie na czarny klocek.
      niestety taka cena jest już poza zakładanym budżetem, tym bardziej 5k do obecnych Polk Audio za 400zł/szt - to co najmniej się nie spina 🙂
     
  • Magnat MR 780 lub HTA-1000B - szczególnie ten pierwszy model zaciekawił mnie, jednak zastanawiam się jak mają się lampowe rozwiązania do zastosowań, które szukam, czyli mocno uniwersalny, daily zestaw. Niekiedy miałoby to chodzić pod TV / filmami - czy stosowanie lampowych rozwiązań nie będzie tu po prostu niepraktyczne i przerostem formy nad treścią?
     
  • Onkyo TX-8270 - widze, że z pierwotnie podanych pozycji ta marka wymieniana jest jako pierwszy wybór. 
    Może ciężkie zestawienie, ale Onkyo vs MR 780 - z takiego duetu wciąż lepiej iść w Onkyo?
     

    Dzięki za info. To, że cokolwiek wybiorę będzie przejściem lvl wyżej daje mi sens wymiany tego wzmacniacza. 

    Wracając jeszcze do Marantza NR1200 - mając porównanie, pomijając że to różnie grające sprzęty co Wy podstawilibyście z tych dwóch pod obecne Polk Audio T50 - MR780 czy NR1200? Oraz czy np biorąc tego NR1200 zamknę sobie drogę na ew przyszły zakup Triangle Borea BR07, bo Marantz będzie dla nich za słaby?

     

Onkyo jak sam zauważyłeś to pewny wybór jeśli zależy ci na fajnym brzmieniu. Pamiętam jak ze znajomym udaliśmy się do salonu z nastawieniem na denona lub marasia i grało to ostro. Nie dało się słuchać nawet na innych kolumnach a taka jest fama na tą elektronikę 🙃🙃😅

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jedne to były poczciwe Altusy, a te "inne" to Klipsch 😉 

Był tu kiedyś "recenzent" od wzmacniaczy, co większą ich paletę

mocno zjechał za ostrość, brak niskiego basu i środka pasma itd. itp.

Dopiero przyciśnięty do muru zeznał, że testował na ww. Klipsch'ach ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienił bym tych twoich Polk na żadne które wymieniłeś. 

Skoro jesteś z nich zadowolony to będzie to podmiana ciesząca tylko sklep. No może triangle bylby, no dobra, jest lepszej klasy ale i polk s50 i klipsch 610 to wcale nie lepsze granie a inne. 

 

Czy jest sens kupować droższy wzmacniacz amplituner? Nie? Chyba że z czasem na prawdę wymienisz kolumny ale na coś lepszego. Na chwilę obecną zmień na coś sensownego i tyle 

Odsłuchaj. Sam zdecyduj o swojej drodze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Nie zmienił bym tych twoich Polk na żadne które wymieniłeś. 
Skoro jesteś z nich zadowolony to będzie to podmiana ciesząca tylko sklep.

To mnie teraz zaskoczyłeś. 🙂

No i jest to skrajnie inna opinia wracając do kolegi Marka, który wysyłał moje Polki do remizy 😅  

W dniu 12.06.2023 o 15:06, marek-1969 napisał:

te Polki to najgorsze podłogówki jakie w życiu widziałem.
Ale jeżeli nie chcemy ich oddać to najbliższej remizy OSP to trzeba mocnego wzmaka albo integry.

także jestem lekko zmieszany 😀

Zakładałem, że akurat zmiana głośników da mi dużą poprawę (a na pewno większą niż zmiana wzmacniacza) skoro startuję z entry-level, jakim jest najniższa seria Polk Audio. Co do zadowolenia z nich to może nie tyle jestem zadowolony, co za cenę 349zł / sztuka (nowe!) ciężko oczekiwać czegoś więcej. Zamknięta konstrukcja, głośniki dosyć uniwersalne, łatwe do ustawienia i napędzenia (na Pioneerze A-449 nie przekroczyłem nigdy 40% skali) do tego stylistycznie neutralne i kompaktowe - w tej cenie ciężko się po prostu do czegoś przyczepić.
Nie mam też zbyt dużego doświadczenia z wyższej klasy głośnikami, więc i porównania i wyrobionych oczekiwań.

Na ten moment zmienię wzmacniacz, bo jak wspominałem wymusza to na mnie sytuacja, ale docelowo, w kolejnym etapie, gdy nacieszę się "nowymi" Polkami (o ile w ogóle nowy wzmacniacz da jakiś powiew świeżości tym głośnikom 😀) myślałem o zmianie samych głośników, chociaż Twoja wypowiedź wprowadziła nutkę zwątpienia. 

Faktycznie głupio byłoby zamienić głośniki za 700zł na komplet za 4-5k, który nie przyniesie dużej poprawy (?).

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Nie zmienił bym tych twoich Polk na żadne które wymieniłeś. Skoro jesteś z nich zadowolony to będzie to podmiana ciesząca tylko sklep. No może triangle bylby, no dobra, jest lepszej klasy ale i polk s50 i klipsch 610 to wcale nie lepsze granie a inne. 

Chyba że nie trafiłem z proponowanymi modelami? Są kolumny do budżetu 4-5k, którymi warto zastąpić te Polk Audio T50 i faktycznie poczuję różnicę i będzie to uzasadniona dopłata? Z tymi Klipschami sie wycofuję - faktycznie doczytałem i zapoznałem się z ich charakterystyką, że grają bezkompromisowo i chyba nie do końca wpiszą się mój styl - nie jestem zwolennikiem metalu i mocnego rocka.
Natomiast myślałem, że wybierając przykładowo:

  • Triangle Borea BR07

  • Heco Aurora 700

  • Focal Chora 816

  • Q Acoustics 3050i

które są wielokrotnością kwotową Polków mogę oczekiwać dużej poprawy? Chyba że masz inne propozycje? 🙂
Docelowo zagra to najprawdopodobniej pod ONKYO TX-8270.
 

No właśnie, wracając do tematu WZMACNIACZA:

Poczytałem wczoraj trochę i jak wspomniałem padnie najpewniej na ONKYO TX-8270.
Widzę często powtarzające sie opinie, że dobrze zgrywa się z Polkami (więc plus gdybym zdecydował się jednak zostać z Polk Audio T50) + wydaje się też rozwojowym modelem pod ewentualne zgranie go z jakimiś innymi kolumnami.

Omawianego Marantza NR1200 odpuszczam, zgodnie z poradami, że nie jest to najlepsza propozycja.

Co do Magnata MR-780 i kilku innych pozycji, które się tu pojawiły - przemyślałem i odpuszczam jednak te bez HDMI. Mam nowy OLED z obsługą eARC i systemów Dolby, może coś się z takiego połączenia jeszcze wyciśnie przy filmach + kolejną zaletą jest obsługa EasyLink więc i wygoda użytkowania takiego zestawu.
Zakup urządzenia z portami HDMi wydaje się też po prostu bardziej przyszłościowy.

Skoro też ONKYO zbiera dobre opinie i pojawił się tu w kilku rekomendacjach - padnie na niego. Jedyną obawę którą mam to czy obecnie sprzedawany TX-8270 to wciąż ten sam produkt co ten na początku produkcji, czy coś się nie zmieniło przez ten czas bo widzę że jest to już kilkuletni model.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez siwek755
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo można je wysłać do remizy.

Tylko po co kupować coś co jest znacznie droższe a wątpliwie lepsze.

Ja focali chora nie trawie. Wybacz. Wiem że ludzie lubią więc nie będę na nie wylewał dziekciu. 

Aurora 700 bardzo spoko kolumny. Świetnie wycenione.

Triangle ok

Qacustic 3050 bardzo lubię fajne Grajki. 

Dopisz do listy silver100. Tak wiem monitory ale mogą cię zaskoczyć albo kefy q750 i R3.

Z 8270 płacisz za HDMI. Kiedyś pisałem to jest to samo co 8250. 

Znowu. Wolał bym axr100 z wiim mini.

Earc i tak nie wykorzystasz

Dolby i tak nie wykorzystasz. Hello to amplituner stereo nie dolby 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Po krótkiej przerwie wracam do tematu.
Poczytałem, pomierzyłem i pomyślałem, przyszedł czas na wytypowanie finalistów i testy odsłuchowe...

Czekam obecnie na dostawę Magnata MR-780 i Onkyo TX-8250, dałem też szansę Marantz NR-1200 który czeka już na odpakowanie - zamówiłem go gdyby okazało się jednak, że pierwszym dwóm pozycjom jest zbyt ciasno w docelowym miejscu instalacji plus znalazłem ciekawą opinię, przyrównującego tego Marantza do wyższego nawet modelu Onkyo bo TX-8390:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Także jeżeli doświadczone osoby z branży pokusiły się o takie przyrównanie to moje na pewno mniej doświadczone ucho tym bardziej nie powinno przekreślać tego modelu, a jak pisałem wcześniej - nie ukrywam, że dużo bardziej pochodzi mi gabarytowo mając niedużą półkę w szafce RTV (wyżej mam gramofon i nie mam za bardzo miejsce na postawienie wzmacniacza "na górze").

W dniu 14.06.2023 o 16:24, Piotr Sonido napisał:

Znowu. Wolał bym axr100 z wiim mini.

Dzięki za sugestie, sporo poczytałem o tym wzmacniaczu jak i o sensowności i zasadności streamerów i na pewno chcąc podejść do tematu tylko pod względem dźwięku - powinienem iść w tym kierunku. Chciałbym jednak osiągnąć pewien kompromis i zachować praktyczny aspekt aplitunera - 'all in one', internetowe radio na plus, być może wykorzystam też HDMI do podłączeniem z TV (zweryfikuję czy podłączenie przez złącze słuchawkowe -> 2xRCA to duża degradacja dźwięku, optyczny ma ten minus że tracę sterowanie poziomem głośności).  

Ten tydzień zostawiam sobie na oswojenie się ze wspomnianymi wzmacniaczami, żeby nie przytłoczyć się ilością konfiguracji i móc wyrobić jakieś zdanie póki co o tym elemencie układanki. Pokuszę się o jakieś ślepe testy pod Polk Audio T50 z osobą postronną i też zdam relację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez siwek755
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, siwek755 napisał:

Czekam obecnie na dostawę Magnata MR-780 i Onkyo TX-8250, dałem też szansę Marantz NR-1200 który czeka już na odpakowanie - zamówiłem go gdyby okazało się jednak, że pierwszym dwóm pozycjom jest zbyt ciasno w docelowym miejscu instalacji plus znalazłem ciekawą opinię, przyrównującego tego Marantza do wyższego nawet modelu Onkyo bo TX-8390:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Także jeżeli doświadczone osoby z branży pokusiły się o takie przyrównanie to moje na pewno mniej doświadczone ucho tym bardziej nie powinno przekreślać tego modelu, a jak pisałem wcześniej - nie ukrywam, że dużo bardziej pochodzi mi gabarytowo mając niedużą półkę w szafce RTV (wyżej mam gramofon i nie mam za bardzo miejsce na postawienie wzmacniacza "na górze").

Marantz aktualnie jest w świetnej cenie do kupienia, aczkolwiek ciężko będzie mu walczyć z Magnatem 🙂 Po drugie te elektroniki totalnie różnią się charakterem brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w tym trio uplasowałbyś Onkyo TX-8250? Przemawia za nim HDMI względem Magnata, więc MR-780 będzie miał trudne zadanie żeby wygrać w tym zestawieniu i zagościć na mojej półce, musiałby się wyraźnie wyróżnić brzmieniem na plus.

Druga sprawa - do kwestii głośników jeszcze będę wracał, nie chcę robić off-top w temacie o wzmacniaczu, ale w skrócie - gdybym zdecydował się załóżmy na KEF Q750 - który wzmacniacz najlepiej by pod nie spasował?

Natknąlem się na Waszą taką opinie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
czy Magnat jako hybryda nie ma właśnie lampowego charakteru i nie będzie do tych kolumn zbyt "łagodny"? 

Marantz NR-1200 dałby sobie w ogóle z nimi radę czy raczej nie nastawiać się na niego i wybierać między większymi (gabarytowo) Onkyo i Magnatem? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez siwek755
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz za dużo miejsca, to na pewno dopisałbym do listy Octavio Ampa - bardzo dobry wzmacniacz, z bardzo dobrymi usługami sieciowymi. Ocieplone granie, z bardzo dobrą dynamiką i fajną sceną. 

Do Q750 powinien być niezły, dla jednych oczywiście będzie za ciepło, dla innych dalej za jasno. Moim zdaniem właśnie AXR100 jest do nich bardzo dobrym wyborem, ale warto też sprawdzić Audiolaba 6000A. Bardzo lubię to połączenie 😉
W razie czego zapraszamy na odsłuchy. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, siwek755 napisał:

Także jeżeli doświadczone osoby z branży pokusiły się o takie przyrównanie to moje na pewno mniej doświadczone ucho tym bardziej nie powinno przekreślać tego modelu

Model 8390 gra dużo lepiej od nr1200. Powyższa opinie traktuje jako chwilowy moment w dostępności tego asortymentu. 

3 godziny temu, siwek755 napisał:

Dzięki za sugestie, sporo poczytałem o tym wzmacniaczu jak i o sensowności i zasadności streamerów i na pewno chcąc podejść do tematu tylko pod względem dźwięku - powinienem iść w tym kierunku. Chciałbym jednak osiągnąć pewien kompromis i zachować praktyczny aspekt aplitunera - 'all in one', internetowe radio na plus, być może wykorzystam też HDMI do podłączeniem z TV (zweryfikuję czy podłączenie przez złącze słuchawkowe -> 2xRCA to duża degradacja dźwięku, optyczny ma ten minus że tracę sterowanie poziomem głośności

No to już twoja decyzja.

2 godziny temu, siwek755 napisał:

Gdzie w tym trio uplasowałbyś Onkyo TX-8250? Przemawia za nim HDMI względem Magnata, więc MR-780 będzie miał trudne zadanie żeby wygrać w tym zestawieniu i zagościć na mojej półce, musiałby się wyraźnie wyróżnić brzmieniem na plus.

Gra inaczej od 1200. Ale to ten poziom. Magnat czy Cambridge jest wyżej.

I szczerze jeśli będą te kefy to jedyny dla ciebie minus przy axr100 to brak HDMI q znaczący plus to znacznie lepsza siec w postaci wiim mini. 

Ani Onkyo ani Marantz nie mają tak dobrze rozbudowanych funkcji sieciowych jak i stabilności 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, siwek755 napisał:

Natknąlem się na Waszą taką opinie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
czy Magnat jako hybryda nie ma właśnie lampowego charakteru i nie będzie do tych kolumn zbyt "łagodny"? 

Z jednej strony mało wydajna lampa będzie średnim pomysłem do tych kolumn, aczkolwiek charakter ciepły jest tu raczej pożądany w większości przypadków, ale to nie jest to zasadą. Magnat jest cieplejszy więc według mnie pasuje do tych kolumn bo one maja jeden wadę, a zarazem zaletę, posiadają dobrze kontrolowany dół, przez co wydaje się go być trochę mało. Teraz pytanie co Tobie się finalnie podoba, ja nie narzucam wyboru, ale większość wybiera cieplejsze brzmienia do tych kolumn i wydajne końcówki.

Inną kwestią jest to że porównujesz amplitunery stereo z klasycznymi wzmacniaczami, to są dwa różne światy 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.