Skocz do zawartości
IGNORED

zmiana tranzystora na klase D


luk1985
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam 

prosze o porade czy warto sie pchac w klase D marzy mi sie lyngdorf z cyfrowa korekcja akustyki. Mialbym do tego kolumny triangle elypse, albo monitor audio gold 20, choc i te moge zmienic. wzmacniacze jakie posiadam rotel ra-985BX i roksan kandy mkIII, dac i sub tez sie znajda.

reasumujac czy warto sie pchac w nowsze piece w klasie D gra warto swieczki wzgledem tego co posiadam, chce z dwoch systemow zrobic jeden 🙂

w dzwieku cenie szczegolowosc, dynamike i duzo powietrza 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez luk1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • luk1985 zmienił(a) tytuł na zmiana tranzystora na klase D
  • Redaktorzy

Wypożycz i posłuchaj we własnych 4 kątach, ale patrząc na kryteria jakie podałeś i to ma czym grasz obecnie sukcesów nie wróżę. Zastanawia mnie też wybór zakładki, który wskazywałby na zainteresowanie konstrukcjami z pułapu Extraudio XP-A1500 (D-klasowa końcówka). Niemniej jednak rzuć na początek uchem na NAD M33 z Diraciem i sam oceń

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
9 godzin temu, luk1985 napisał:

witam 

prosze o porade czy warto sie pchac w klase D marzy mi sie lyngdorf z cyfrowa korekcja akustyki. Mialbym do tego kolumny triangle elypse, albo monitor audio gold 20, choc i te moge zmienic. wzmacniacze jakie posiadam rotel ra-985BX i roksan kandy mkIII, dac i sub tez sie znajda.

reasumujac czy warto sie pchac w nowsze piece w klasie D gra warto swieczki wzgledem tego co posiadam, chce z dwoch systemow zrobic jeden 🙂

w dzwieku cenie szczegolowosc, dynamike i duzo powietrza 🙂

Ja bym szedł w zestaw dzielony, mocny wzmacniacz w klasie D do wysterowania trudnych głośników w razie czego i preamp np. lampowy ogólnie pole do spasowania dźwięku pod swoje ucho deklasuje wzmacniacze zintegrowane 😉 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
witam 
prosze o porade czy warto sie pchac w klase D marzy mi sie lyngdorf z cyfrowa korekcja akustyki.

Czy tranzystor czy klasa D, nie jest wazne. Obydwa systemy oferuja znakomite brzmienie, wiec te wieczne dyskusje o „wyzszosci swiet wilkanocnych nach bozonarodzeniowymi“ sa moim zdaniem debilne.
Natomiast o wiele ciekawszym, godnym uwagi tematem jest to, co wspomniales powyzej -> Lyngdorf i korekcja akustyki.

Jako apetizer mozesz tez popatrzec do nastepujacego watku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_6452.thumb.jpg.bc74eec2b96d5b6852272e5ca38ed850.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Fr@ntz napisał:

Wypożycz i posłuchaj we własnych 4 kątach, ale patrząc na kryteria jakie podałeś i to ma czym grasz obecnie sukcesów nie wróżę. Zastanawia mnie też wybór zakładki, który wskazywałby na zainteresowanie konstrukcjami z pułapu Extraudio XP-A1500 (D-klasowa końcówka). Niemniej jednak rzuć na początek uchem na NAD M33 z Diraciem i sam oceń

Dzielonka dobry pomysl! tylko wtedy cos pokroju NAD C658, wtedy moglbym sie pozbyc dwoch dacow, poczytam co daje ten dirac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, luk1985 napisał:

prosze o porade czy warto sie pchac w klase D

Ja i kilku znajomych mieliśmy chwilę D klasowe końcówki. Hypex i Purifi. Niby ok, ale jednak z czasem czegos w tym brakuje. Każdy wrócił do klasycznych. Po przesiadce na taniego Arcama w klasie G (A/AB) odkrywam na nowo piękno muzyki (jakby to patetycznie nie zabrzmiało 😉). 

Ale też Hypex Nc252 uczciwie przyznam zgrał się u mnie lepiej niż np Cyrus 8.2 

Więc może gusta, zgranie i sprzet do porównania 

Lyngdorfa1120 słuchałem  i zupełnie nie moje granie... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Ja i kilku znajomych mieliśmy chwilę D klasowe końcówki. Hypex i Purifi. Niby ok, ale jednak z czasem czegos w tym brakuje. Każdy wrócił do klasycznych. Po przesiadce na taniego Arcama w klasie G (A/AB) odkrywam na nowo piękno muzyki (jakby to patetycznie nie zabrzmiało 😉). 

Ale też Hypex Nc252 uczciwie przyznam zgrał się u mnie lepiej niż np Cyrus 8.2 

Więc może gusta, zgranie i sprzet do porównania 

Lyngdorfa1120 słuchałem  i zupełnie nie moje granie... 

Wszystko jest kwestią aplikacji danej technologii, coraz więcej producentów tworzy swoje autorskie konstrukcje i założę się że przy ślepym teście człowiek nie rozpoznałby czy gra lampa czy tranzystor w D klasie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operuję na końcówce w klasie D Primare a35.2, jako pre robi i32. Miałem okazję posłuchać również mocnej integry w swoim systemie (Leema Tucana 2) i to jest kompletnie inny świat. Nie lepszy, nie gorszy, inny. Trzeba posłuchać i ocenić, co bardziej leży. U mnie Primare super się spisuje, ale tor audio jest złożony i wszędzie będzie inaczej. Klasa D oferuje miękkie brzmienie, tranzystor AB twardsze, bardziej dobitne. Mi się dobrze żyje z Primare. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.06.2023 o 06:21, MarcinStereo napisał:

Ja bym szedł w zestaw dzielony, mocny wzmacniacz w klasie D do wysterowania trudnych głośników w razie czego i preamp np. lampowy ogólnie pole do spasowania dźwięku pod swoje ucho deklasuje wzmacniacze zintegrowane 😉 

 

Zgadzam się w 100%. Żeby wzmacniacz w klasie AB zagrał lepiej to musi być już droga zabawka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego musi byc dzielony?
Dzielony ma sens, jesli chce eksperymentowac z roznymi Pre albo Pre/DAC, ale jesli wszystko jest w dobrej integrze to po co dzielony?

Ktore to „dzielonki“ tak oczywiscie deklasuja integry typu Accu, Mac, Luxman i dziesiatki innych?

Wole wydac 2 kafle na integre niz dwa kafle na dzielonki. Mysle, ze relacja jakosc/cena bedzie lepsza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, xajas napisał:

Dlaczego musi byc dzielony?
Dzielony ma sens, jesli chce eksperymentowac z roznymi Pre albo Pre/DAC, ale jesli wszystko jest w dobrej integrze to po co dzielony?

Bo to przyszłościowe rozwiązanie jeżeli chodzi o możliwość dopasowania dźwięku jak się coś odwidzi właścicielowi np. preamp gra za jazgotliwie to zmienimy go na łagodniejszy, ja mam lampowotranzystorowy i dodatkowo mogę dopieszczać dźwięk lampami. 

Przerabiałem integry i mam już drugi zestaw dzielony którego na żadną integrę nie zamienię do momentu aż nie wypuszczą takiej w której są symulacje różnych wzmacniaczy jak w sprzęcie gitarowym 🙂 

Tam już dawno symulacje wzmacniaczy pokazują że nawet wieloletni gitarzysta nie jest w stanie odróżnić czy gra lampa czy tranzystor i dziwi mnie to że takie rozwiązanie nie występuje na rynku HiFi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, xajas napisał:

Ktore to „dzielonki“ tak oczywiscie deklasuja integry typu Accu, Mac, Luxman i dziesiatki innych?

Chyba nie rozmawiamy o High-End tylko o rozwiązaniu do ok 15k zł ? 

17 minut temu, MarcinStereo napisał:

Tam już dawno symulacje wzmacniaczy pokazują że nawet wieloletni gitarzysta nie jest w stanie odróżnić czy gra lampa czy tranzystor i dziwi mnie to że takie rozwiązanie nie występuje na rynku HiFi? 

No byłyby jaja gdybyśmy mogli wybierać z menu brzmienie Accuphase, Luxman, McIntosh 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
12 minut temu, Piopio napisał:

Chyba nie rozmawiamy o High-End tylko o rozwiązaniu do ok 15k zł ? 

No byłyby jaja gdybyśmy mogli wybierać z menu brzmienie Accuphase, Luxman, McIntosh 😉 

Lobby tj. magiczne kabelki zmieniające dźwięk itd. na to szybko nie pozwoli.

Zatwardziałym audiofilom nie wytłumaczysz że np. DSP wyciągające więcej detali z nagrania jest dobre bo to dla nich ingerencja w dźwięk, a oni i tak będą przepinać/przekładać listwy z przewodami i na ślepo robionymi ustrojami akustycznymi bo to jest takie analogowe i hajfajowe.

Moim następnym grajkiem będzie pewnie urządzenie klasy D o mocy 200w na kanał mieszczące się na dłoni z symulacjami i wbudowanym DSP ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MarcinStereo napisał:

 

Zatwardziałym audiofilom nie wytłumaczysz że np. DSP wyciągające więcej detali z nagrania jest dobre

Jak niby wyciągasz więcej detali przez DSP ??? Z nagrania możesz wyciągnąć maksymalnie tyle detali ile w nim jest !!! Obojętnie czy na drodze analogowej czy cyfrowej.

 

DSP jest dobrym rozwiązaniem do ingerencji w charakterystykę przenoszenia i odpowiedzi pomieszczenia ... na drodze cyfrowej. 

W analogu 50-60 lat temu też to potrafiono. Nazywało się to parametryczny korektor dźwięku.

Zaletą DSP jest szybkość i łatwość pomiarów i działania natomiast dla nagrań cyfrowych obróbka AD i DA po prostu psuje dźwięk. I kable nie mają nic do tego. Dla sygnałów ma to wielki sens, dopasowuje system do pomieszczenia i upodobań słuchacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
18 minut temu, pmcomp napisał:

Jak niby wyciągasz więcej detali przez DSP

A no tak że usuwam górki w paśmie które zagłuszają resztę, u mnie były na basie i po wygładzeniu pojawiło się sporo detali na stopie perkusji i gitarach, przed korekcją nie słyszałem a po korekcji już tak 😉 Takie to nieaudiofilskie rozwiązanie to nieszczęsne DSP

18 minut temu, pmcomp napisał:

W analogu 50-60 lat temu też to potrafiono. Nazywało się to parametryczny korektor dźwięku.

Z tym że to analogowe rozwiązanie przez które musi przepłynąć prąd degradując sygnał, DSP tylko bawi się cyferkami co na wstępie deklasuje wszystkie stare equalizery, dodatkowe przewody a w środku masa potencjometrów, rezystorów i elektrolitów.

Koniec końców klasa D i miniaturyzacja+unifikacja zmiotą z rynku wszystko co było przed łącznie z szarlatanami od magicznych przewodów i podstawek antywibracyjnych.

Rose RA-180 może nie jest małym urządzeniem jak na klasę D ale ma takie możliwości że szczena opada, brakuje jeszcze tylko symulacji wzmacniaczy i mamy dzieło skończone.

 

Edytowane przez MarcinStereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MarcinStereo napisał:

Rose RA-180 może nie jest małym urządzeniem jak na klasę D ale ma takie możliwości że szczena opada, brakuje jeszcze tylko symulacji wzmacniaczy i mamy dzieło skończone.

Ciekawe rozwiązania ma też Technics w swoich nowych wzmacniaczach. Firma AXIGN w układzie AX5689 - wykorzystywany przez SMSL/Sabaj, Harman-Kardon i JBL. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, Piopio napisał:

Ciekawe rozwiązania ma też Technics w swoich nowych wzmacniaczach. Firma AXIGN w układzie AX5689 - wykorzystywany przez SMSL/Sabaj, Harman-Kardon i JBL. 

Czyli wpakować to do skrzynki z ośmioma wzmacniaczami i można sygnał rąbać na 4różne głośniki z różną korekcją bez udziału pasywnej zwrotnicy.

Wszystko zależy już od fantazji programistów którzy mogą do tego dodać symulacje wzmacniaczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.06.2023 o 22:28, Fr@ntz napisał:

Wypożycz i posłuchaj we własnych 4 kątach, ale patrząc na kryteria jakie podałeś i to ma czym grasz obecnie sukcesów nie wróżę. Zastanawia mnie też wybór zakładki, który wskazywałby na zainteresowanie konstrukcjami z pułapu Extraudio XP-A1500 (D-klasowa końcówka). Niemniej jednak rzuć na początek uchem na NAD M33 z Diraciem i sam oceń

Nad M33 z dirac gra naprawdę dobrze, muszę przyznać że u znajomego sporo poprawił. Dużo energii w graniu spory detal i szybki bass 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 24.06.2023 o 20:27, luk1985 napisał:

duzo powietrza

Szczegółowość i dynamika rozumiem ale na jaki rodzaj dźwięku przełożyć dużo powietrza?

21 minut temu, Mikolaj1212 napisał:

Nad M33 z dirac gra naprawdę dobrze

Wygląda pięknie i z Dirac to już niezły kombajn.

Edytowane przez MarcinStereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, MarcinStereo napisał:

Szczegółowość i dynamika rozumiem ale na jaki rodzaj dźwięku przełożyć dużo powietrza?

Wygląda pięknie i z Dirac to już niezły kombajn.

Dokładnie do tego dobrze odrywa dźwięk od głośników. No i BluOS działa naprawdę niezawodnie nie zależnie od tego czy jest to Tidal Qubuz czy Apple Music.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Piopio napisał:

Zgadzam się w 100%. Żeby wzmacniacz w klasie AB zagrał lepiej to musi być już droga zabawka. 

Niekoniecznie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, marcinmarcin napisał:

Niekoniecznie 

Jaka niedroga integra pobije zestaw Purifi + zbalansowany przedwzmacniacz lampowy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piopio napisał:

Jaka niedroga integra pobije zestaw Purifi + zbalansowany przedwzmacniacz lampowy ?

Tylko to już będzie między 10 a 15. Myślę że się sporo znajdzie po drodze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, marcinmarcin napisał:

Tylko to już będzie między 10 a 15. Myślę że się sporo znajdzie po drodze. 

Podaj przykłady. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Piopio napisał:

Podaj przykłady. 

Wszystko prawie w tej cenie. D klasa ma swoje braki i nic tego nie nadrobi. U mnie od Hypexa znacznie lepsze Acamy Sa20 i A29. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, MarcinStereo napisał:

A no tak że usuwam górki w paśmie które zagłuszają resztę, u mnie były na basie i po wygładzeniu pojawiło się sporo detali na stopie perkusji i gitarach, przed korekcją nie słyszałem a po korekcji już tak 😉 Takie to nieaudiofilskie rozwiązanie to nieszczęsne DSP

Z tym że to analogowe rozwiązanie przez które musi przepłynąć prąd degradując sygnał, DSP tylko bawi się cyferkami co na wstępie deklasuje wszystkie stare equalizery, dodatkowe przewody a w środku masa potencjometrów, rezystorów i elektrolitów.

Koniec końców klasa D i miniaturyzacja+unifikacja zmiotą z rynku wszystko co było przed łącznie z szarlatanami od magicznych przewodów i podstawek antywibracyjnych.

Rose RA-180 może nie jest małym urządzeniem jak na klasę D ale ma takie możliwości że szczena opada, brakuje jeszcze tylko symulacji wzmacniaczy i mamy dzieło skończone.

 

 

Usunięcie górek na basie daje ci więcej szczegółów? A nie czasem usuwa ci mody od pomieszczenia, a nie od sygnału?

A cyferki to co to jest jak nie prąd?

Nie mylisz czasem eqaulizera z equalizerem parametrycznym?

Gdyby klasa D i jak piszesz miniaturyzacja miała zmieść z rynku wszystko to czemu nie stało się tak powiedzmy jakieś 20 lat temu? 

O jakich to mozliwościach RA-180 piszesz że szczena opada?

 

 

Tak tylko sobie potpytuję bo mało wiem, a tu mam do czynienia z wysokiej klasy specjalistą to może czegoś nowego się dowiem ... ???

4 godziny temu, Piopio napisał:

Jaka niedroga integra pobije zestaw Purifi + zbalansowany przedwzmacniacz lampowy ?

Masz na mysli to to ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

d'Agostino musi chyba zwijać swój biznes.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.