Skocz do zawartości
IGNORED

DCD-1700NE


77Mariusz77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Rafaello_666 napisał:

Obadam tego Marantza, chociaż Denon będzie mi bardziej wyglądem pasował. 

Den AVC-X4800, to już nie jest amplituner. To, właściwie, wielokanałowy wzmacniacz sieciowy. Nie chcę mu dodawać jakichś cech premium, ale uważam, że jego brzmienie w stereo jest bardzo solidne. W jakichś tam testach też go całkiem chwalą. Natomiast nie porównywałem z PMA-serii 1xxx.  

Kup Denona DCD-1700NE i podłącz go kablem VDH Optocoupler do tego ampli Denona.

W ustawieniach ampli wyłącz wszystkie wspomagacze dla tego wejścia jedynie możesz EQ i regulacje barwy z menu TV zmieniać.

Ostatnio w salonydenon widziałem raty 0% chociaż w kulki lecą w razie problemów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, muda44 napisał:

Kup Denona DCD-1700NE i podłącz go kablem VDH Optocoupler do tego ampli Denona.

W ustawieniach ampli wyłącz wszystkie wspomagacze dla tego wejścia jedynie możesz EQ i regulacje barwy z menu TV zmieniać.

Ostatnio w salonydenon widziałem raty 0% chociaż w kulki lecą w razie problemów...

Cena jest wszędzie podobna. W Salonach Denona mam opcję na 5% rabatu przy pierwszym zakupie, ale z kolei, u niektórych dostawców jest opcja na większą ilość rat 0%. Na ten moment mam CD podpięty analogiem i leci w trybie direct. Ta kwestia jest do weryfikacji, bo trzeba by wydać jeszcze 350 na dodatkowy interkonekt, aczkolwiek, jest to do przeżycia. Pytanie tylko, czy lepiej to zagra po analogu, czy po optycznym. Tutaj jestem kompletnie zielony i musiałbym to sprawdzić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Rafaello_666 napisał:

Pytanie tylko, czy lepiej to zagra po analogu, czy po optycznym.

Jeśli chcesz łączyć po optyku to nie ma kompletnie sensu kupować DCD-1700NE. Nawet SACD nie odtworzysz. 

Poza tym połączenie optyczne kastruje zawsze dźwięk. To najgorsze możliwe połączenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Rafaello_666 napisał:

Cena jest wszędzie podobna. W Salonach Denona mam opcję na 5% rabatu przy pierwszym zakupie, ale z kolei, u niektórych dostawców jest opcja na większą ilość rat 0%. Na ten moment mam CD podpięty analogiem i leci w trybie direct. Ta kwestia jest do weryfikacji, bo trzeba by wydać jeszcze 350 na dodatkowy interkonekt, aczkolwiek, jest to do przeżycia. Pytanie tylko, czy lepiej to zagra po analogu, czy po optycznym. Tutaj jestem kompletnie zielony i musiałbym to sprawdzić. 

Akurat DCD-1700NE ma bdb tor cyfrowy tak jak i te amplitunery. Dodatkowo te 350zł to bardzo dobry kabel, odpowiednik RCA za kilka tysięcy.

Ja bym kupił 1700NE i tak podłączył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Piopio napisał:

Poza tym połączenie optyczne kastruje zawsze dźwięk. To najgorsze możliwe połączenie. 

🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Piopio napisał:

Jeśli chcesz łączyć po optyku to nie ma kompletnie sensu kupować DCD-1700NE. Nawet SACD nie odtworzysz. 

Poza tym połączenie optyczne kastruje zawsze dźwięk. To najgorsze możliwe połączenie. 

Póki co, jadę po analogu. Inna rzecz, że mam dwa dość budżetowe interkonekty Monstera (który ma ze 25 lat) i Kabelek Melodiki. na ten moment leci na Melodice. Może spróbuję pożyczyć cos z droższego, jak nabędę CD żeby sprawdzić, czy coś to wniesie. Tematu kabli nie chcę nawet ruszać, bo jak wiadomo, można będzie tutaj dyskutować bez końca... 😃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Rafaello_666 napisał:

Może spróbuję pożyczyć cos z droższego, jak nabędę CD żeby sprawdzić, czy coś to wniesie.

Spróbuj coś z Albedo. Porządne kable moim zdaniem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, muda44 napisał:

Akurat DCD-1700NE ma bdb tor cyfrowy tak jak i te amplitunery. Dodatkowo te 350zł to bardzo dobry kabel, odpowiednik RCA za kilka tysięcy.

Ja bym kupił 1700NE i tak podłączył.

Jeśli się zdecyduję, a raczej tak, bo już negocjuje warunki zakupu, to na pewno zrobię test na kablu cyfrowym. Finansowo jestem już wydrenowany, a ciągle przychodzą nowe płyty, więc muszę poczuć różnicę. Tor analogowy też hjest ponoć niczego sobie w tym odtwarzaczu, więc zobaczę. Może być, że cyfrę sprawdzę dopiero, jak pożyczę porządny kabel do testu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Piopio napisał:

Jeśli chcesz łączyć po optyku to nie ma kompletnie sensu kupować DCD-1700NE. Nawet SACD nie odtworzysz. 

Poza tym połączenie optyczne kastruje zawsze dźwięk. To najgorsze możliwe połączenie. 

Z SACD się zgodzę, z tym poniżej w połowie też bo przeważnie tak jest ( w skrócie ) ale właśnie Optocoupler MKII to pierwszy kabel optyczny na którym usłyszałem wyraźną różnicę na plus i uważam go za lepszy od wielu kabli coaxial za podobną i wyższą cene. Dopiero AQ Carbon za 1k dla mnie to kabel cyfrowy wybitny.

12 minut temu, Rafaello_666 napisał:

Jeśli się zdecyduję, a raczej tak, bo już negocjuje warunki zakupu, to na pewno zrobię test na kablu cyfrowym. Finansowo jestem już wydrenowany, a ciągle przychodzą nowe płyty, więc muszę poczuć różnicę. Tor analogowy też hjest ponoć niczego sobie w tym odtwarzaczu, więc zobaczę. Może być, że cyfrę sprawdzę dopiero, jak pożyczę porządny kabel do testu. 

Nie chodzi o tor analogowy odtwarzacza ale ten tor analogowy w tym ampli i jakość kabla sygnałowego co wyjdzie dużo drożej i gorzej...

 

Miłej zabawy 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, muda44 napisał:

Z SACD się zgodzę, z tym poniżej w połowie też bo przeważnie tak jest ( w skrócie ) ale właśnie Optocoupler MKII to pierwszy kabel optyczny na którym usłyszałem wyraźną różnicę na plus i uważam go za lepszy od wielu kabli coaxial za podobną i wyższą cene. Dopiero AQ Carbon za 1k dla mnie to kabel cyfrowy wybitny.

Nie chodzi o tor analogowy odtwarzacza ale ten tor analogowy w tym ampli i jakość kabla sygnałowego co wyjdzie dużo drożej i gorzej...

 

Miłej zabawy 🙂 

Dzięki. Postaram się to jakoś zrecenzować, jak już będzie grało 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, też uważam, że DCD-1700NE to spora różnica względem DCD-900NE. Najlepiej podpiąć go oczywiście po analogu 🙂 Zapraszamy na wycenę, chociaż jeśli interesują Cię raty, to nie jestem pewien, czy cokolwiek uda się zrobić 😕 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Q21 napisał:

Cześć, też uważam, że

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to spora różnica względem DCD-900NE. Najlepiej podpiąć go oczywiście po analogu 🙂 Zapraszamy na wycenę, chociaż jeśli interesują Cię raty, to nie jestem pewien, czy cokolwiek uda się zrobić 😕 

Jasne. Na pewno będę pytał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czyta MQA-CD 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marek-1969

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno sknocili , brak wejść cyfrowych poza usb-dac

Dlatego szkoda że pd-70ae juz nie widzę na rynku

 

Jakis profesjonalny Sabre tam siedzi 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodziło o podbicie wartości rynkowej "70" .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, max720 napisał:

Koledze zależy , aby pasował wizualnie do Denona .

Żadne Oppo , Arcam , Pioneer nie pasuje 😞

 

 

To też prawda. Stylistyka Pioneera akurat, nawet mi się podoba. Arcam już nie bardzo mi wizualnie leży. Do Pionka kiedyś się zraziłem, bo miałem. Napęd dość szybko zaczął mieć problemy z czytaniem płyt. To był jakiś tańszy sprzęt, bodajże PDS-504, ale gdzieś mi to utkwiło w pamięci. Myślę jednak, że finalnie zostanie Denon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, oglądam też tego Pionka PD-50 i wygląda bardzo ok. Ciekaw jestem, jak brzmienie w porównaniu z Denonem. Miałem kiedyś budżetowego Pionka, ale w porównaniu z budżetowym Denonem, brzmiał bardziej miękko i miałem wrażenie lekko "rozlazłego" basu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem tego DCD-1700. Zastanawiałem się jeszcze, czy nie pomęczyć tematu Pioneera PD-50, ale w końcu doszedłem do wniosku, że z Denonem mam "historycznie" lepsze doświadczenia, a dostępność tego Pioneera też jest marna. Zobaczymy jak to zagra. Jak podreperuję budżet, to pewnie zacznę się zastanawiać nad wzmacniaczem, lub końcówką mocy, który będę mógł wpiąć do "pre out" w AVC-X4800. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Rafaello_666 napisał:

lub końcówką mocy, który będę mógł wpiąć do "pre out" w AVC-X4800. 

Nie polecam. Lepiej wzmacniacz z wejściem na końcówkę mocy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, wzmacniacz z wejściem by-pass będzie lepszy, więcej zyskasz przy odsłuchu muzyki 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Q21 napisał:

Zgadzam się, wzmacniacz z wejściem by-pass będzie lepszy, więcej zyskasz przy odsłuchu muzyki 🙂 

By-Pass, czyli "Main in"? 

Jeśli podłączę do AVC-X4800 wzmacniacz z odpowiednim wejściem, to będzie opcja słuchania stereo, tylko ze wzmacniacza, do którego będzie podłączony CD i gramofon, i uruchamiania amplitunera tylko, jeśli będę chciał oglądać coś z Bluraya, czy też inne wielkokanałowe klimaty? Czy w takiej konfiguracji źródła stereo są podłączone do amplitunera, a wzmacniacz działa tylko w trybie końcówki mocy? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, 77Mariusz77 napisał:

Źródła możesz sobie podłączyć i do Ampli i do wzmacniacza . Słuchasz wtedy jak chcesz. 

 

Jak podłączyć interkonekt do dwóch urządzeń? Musiałbym użyć jakiegoś rozdzielacza sygnału?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, 77Mariusz77 napisał:

Źródła możesz sobie podłączyć i do Ampli i do wzmacniacza . Słuchasz wtedy jak chcesz. 

 

O ile źródła ma odpowiednie wyjścia. 

10 minut temu, Rafaello_666 napisał:

Jak podłączyć interkonekt do dwóch urządzeń? Musiałbym użyć jakiegoś rozdzielacza sygnału?

Tak. Są rozdzielacze RCA. Ale jest duża szansa, że zdegradują Ci sygnał. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek, to jeszcze pieśń przyszłości. W kasie pusto. Na razie, mam zamiar cieszyć się DCD-1700, o ile Q21 mi jutro wyśle. Na co liczę. 😉

5 minut temu, Piopio napisał:

O ile źródła ma odpowiednie wyjścia. 

Tak. Są rozdzielacze RCA. Ale jest duża szansa, że zdegradują Ci sygnał. 

No nie. To na spokojnie to przemyślę, jak budżet pozwoli na kolejne zakupy. Na razie zostaje mi ten "okropny" AVC-X4800... 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem rozdzielacz jakiś amerykański 😉 i w moim odczuciu niczego nie degraduje. 

Choć tanie to to też nie jest.  CD czy gramofon mam podpięte pod niego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.