Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz do focal Aria


Oberon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się jaki wzmacniacz do kolumn Focal Aria (tu jeszcze ze względów wizualnych zastanawiam się nad podstawkami vs podłogowe-ze wskazaniem na podłogowe ze względu na dzwiek arie 926)

 

Mam parę warunków

1. Chcę mieć tylko stereo najlepiej(nie zamierzam mieć więcej kolum)

2. Sprzętu chce korzystać muzyka + tv salon jest duży 30m2 ale w prostokącie więc odległość od kolumn będzie 3.5 może 4m

3. Chcę by wszystko startowało i wyłączało się  najlepiej z jednego pilota (głośność oraz on/off) po włączeniu tv (albo dekodera Vectry)

Widziałem już jakiś Marantz chyba Denon oraz Magnat (hybryda z lampami) miały HDMI on/out.

Telewizor jest w miarę nowy (OLED LG kupiony w tym roku więc chyba atmos support posiada... model 21c1 chyba) ma optyczne wyjście oraz HDMI arc

Aktualnie mam podłączony stary soundbar Samsunga przez optyka (ma z 10lat ...ale jakoś średnio to działa teraz ... z poprzednim telewizorem starym LCD Sony więcej rzeczy działało. Teraz się nie włącza oraz głośność nie bardzo się zmienia ...więc tv działa na głośniki wewnętrznym a to wkurzające bo jakość jest mizerna)

 

Jak to zestawić i z czym ...z góry dzięki za pomoc bo trochę nie jestem w temacie

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Oberon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jakim budżetem na sprzęt dysponujesz? HDMI ARC mocno ogranicza wybór, ale znajdą się świetne opcje pokroju Audiolaba 7000A oraz Cambridge Audio Evo 75. Ciężko jednak powiedzieć, czy są to najlepsze opcje pod Arie dla Ciebie. Napisz proszę z czym ich słuchałeś, to sporo ułatwi 🙂 Moim zdaniem do nich pasują cieplejsze sprzęty, więc tu warto będzie pewnie posłuchać nowego Denona DRA-900H, ale może on nie dać pełnego potencjału Focali. 

W razie czego zapraszamy do kontaktu, możemy też podesłać sprzęt na testy 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz NR1200 ma opt i HDMI ale czy akurat do niego by pasowały Arie,

to pewności nie mam i widzę tam coś spokojniejszego jak np. Reserve R200.

Nowe wiadomo, ile kosztują, ale np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zresztą i tak wszystko zależy od budżetu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie mam tych kolumn dopiero zamierzam kupić. Widziałem czytałem ale jeszcze nie słuchałem ich. Najbardziej póki co spełniają moje kryteria= odpowiadają.

Szczerze powiedziawszy to wszystko co będzie grało lepiej od audio telewizora z soundbarem będzie ok... nie mam tu bardzo dużych wymagań jakościowych...oczywiście dobrze jak by to w miarę fajnie grało ....budżet na amplituner stereo.. powiedzmy do 5k zł myślę że coś powinno się znaleźć. Kolumny to jak to arie ...koło 3500widze że podstawkowe arie można kupić i analogicznie podłogowe koło chyba 8kzl ...więc taki budżet na kolumny powiedzmy orientacyjny.

Ten Marantz nr1200 właśnie był jedną z opcji która odnalazłem i brałem mocno pod uwagę.moze na początek jest to jakaś opcja... musiałbym posłuchać chyba. 

Dodatkowe pytanie/kryterium to wymiar...jeśli to możliwe to wolał bym to trzymać na półce pół-zamkniętej (klasyczny otwór w szafce RTV) chodzi mi tu o kwestie oddawania temperatury wietrzenia (otwór około 17cmx45cm wysokości).

 

Ale czy takie automatyczne włączanie w połączeniu z dekoderem tv można osiągnąć jedynie przez HDMI arc? To jest główne wymaganie związane z tą konfiguracja... ma się włączyć za jednym razem wszystko ...tak wiem jestem leniwy 😃 ale widzę że jak mam odpalać inne urządzenia to skończę na głośniki z tv... a ten mnie denerwuje 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Oberon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze wybierając wzmacniacz weź pod uwagę, że Focal notorycznie kłamie, zawyżając impedancję swoich kolumn- bywa, że w papierach podaje 8 ohm, a impedancja spada do poniżej 3 ohm, i to w zakresie, gdzie kolumny ciągną najwięcej mocy. Potrzebują więc wzmacniacza, który nie boi się tak niskiego obciążenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość wnęki 17 cm przy choćby tym NR1200 jest zupełnie wystarczająca,

bo ma 11 cm wysokości. Głębokość też jest ważna - ma 37 cm, a trzeba też

pamiętać o kablach.

Zapominasz o podstawowym rozwiązaniu dla TV - dobre głośniki aktywne.

Taki przykład to choćby Audio Pro A28 z kolorami do wyboru, wejściem ARC,

optycznym i jakby było mało, to z wyjściem na subwoofer ( dowolny ) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz dużych wymagań ale masz przyzwoity budżet więc kupowanie byle czego i w ciemno to po prostu wywalanie pieniędzy w błoto.

Focal to dość specyficzne kolumny. 

Miłego problemy z ostrą górą oraz z dużymi spadkami impedancji.

Więc jeśli finalnie stanie na te kolumny w twoim metrażu raczej podłogowe To wybierz wzmacniacz o łagodnej górze i ciepłym brzmieniu. Z HDMI w zasadzie tylko magnat wchodzi w grę 

Liniowo zagrają z Evo 150 albo audiolabem.

Jeśli jednak zrezygnujesz złącz HDMI to wybór będzie większy.

No i koniecznie odsłuchaj te kolumny w porównaniu z innymi z tego samego budżetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcją też jest klasyczny wzmacniacz bez DACa, do tego streamer pod postacią NuPrime Omnia WR-2, która ma Trigger out i HDMI ARC. Do tego Atoll IN80, czy Musical M3si i też powinno być fajnie 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Arii 926 w tym budżecie wychodzi aktualnie najczęściej Marantz PM7000N. 

Arię nie są ostre nie daj sobie wmówić. Są dobrze nasycone w całym paśmie. Arię najczęściej wychodzą z Naim XS3 który nie należy do łagodnych, są i tacy co sparują to z ciepłym Vincentem SV-237 MKII, wszystko kwestia gustu i tego co lubisz. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no są i to nie jest jedynie moje zdanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Owszem są kolumny które grają czyściej, jaśniej. W arii natomiast to pasmo nie jest liniowe. Oznacza to że w jednym utworze może brzmieć przyjemnie ciepło a w innym arie wyskoczą do ponadakceptowapnej interpretacji. Podobnie na dali z ikon i opticony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arie mają lekko odchudzoną średnicę dlatego grają jaśniej, nie tak jasno jak Klipsch ale jednak. Na miejscu autora wątku celowałbym w Vestie tutaj brzmienie jest pełne a średnica znakomita. Do tego jakiś Nad i gra muzyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arie nie są ostre,są nasycone w całym paśmie...chyba spirytusem😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2,8 oma przy 110hz,no każdy wzmacniacz uciągnie..😁

d2FjPTcwNXgxLjM4Nw==_src_42420-focal_aria_926_laboratorium1_audiocompl.webp

jaki wzmacniacz? ano taki,dla którego te niecałe 3 omy to nie problem..tanio nie będzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.09.2023 o 22:07, Oberon napisał:

Witam,

Nie mam tych kolumn dopiero zamierzam kupić. Widziałem czytałem ale jeszcze nie słuchałem ich. Najbardziej póki co spełniają moje kryteria= odpowiadają.

Szczerze powiedziawszy to wszystko co będzie grało lepiej od audio telewizora z soundbarem będzie ok... nie mam tu bardzo dużych wymagań jakościowych...oczywiście dobrze jak by to w miarę fajnie grało ....budżet na amplituner stereo.. powiedzmy do 5k zł myślę że coś powinno się znaleźć. Kolumny to jak to arie ...koło 3500widze że podstawkowe arie można kupić i analogicznie podłogowe koło chyba 8kzl ...więc taki budżet na kolumny powiedzmy orientacyjny.

Ten Marantz nr1200 właśnie był jedną z opcji która odnalazłem i brałem mocno pod uwagę.moze na początek jest to jakaś opcja... musiałbym posłuchać chyba. 

Dodatkowe pytanie/kryterium to wymiar...jeśli to możliwe to wolał bym to trzymać na półce pół-zamkniętej (klasyczny otwór w szafce RTV) chodzi mi tu o kwestie oddawania temperatury wietrzenia (otwór około 17cmx45cm wysokości).

 

Ale czy takie automatyczne włączanie w połączeniu z dekoderem tv można osiągnąć jedynie przez HDMI arc? To jest główne wymaganie związane z tą konfiguracja... ma się włączyć za jednym razem wszystko ...tak wiem jestem leniwy 😃 ale widzę że jak mam odpalać inne urządzenia to skończę na głośniki z tv... a ten mnie denerwuje 🤣

Uważaj z włożeniem wzmacniacza do ciasnej szafki. Może nie od razu, ale po jakimś czasie może to być powód uszkodzenia - przegrzania. 
Marantz NR1200 pod względem funkcjonalności jest jak najbardziej ok, ale będzie wyraźnie ograniczeniem systemu przy podłączeniu kolumn Focal Aria. To świetne kolumny, ale wymagają jednak trochę lepszego wzmacniacza tak pod względem jakości dźwięku, ale także mocy, wydajności. Jeśli chcesz zbudować naprawdę sensowny zestaw, spójrz na dobry wzmacniacz. Moja propozycja to Audiolab 7000A, masz złącze HDMI ARC, masz potężną moc, świetne brzmienie i bardzo dobre połączenie z Focal Aria.

Jeśli chcesz dobrze wybrać i cieszyć się latami z nowego zestawu, to poświęć trochę czasu i umów sie na odsłuchy. Zapraszamy do nas, mamy setki urządzeń, kolumn w salonie, wszystko możesz w komfortowych warunkach oczywiście bezpłatnie potestować, porównać i spokojnie zapoznać sie z możliwościami i brzmieniem.

A w wolnej chwili zapraszam na nasz kanał YT, znajdziesz tam dziesiątki filmów dotyczących audio - link.

Edytowane przez Q21

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Focali Aria polecam połączenie z cieplej grającym sprzętem, dobrym połączeniem z tym modelem jest Advance Paris PlayStream A5 https://sklep.rms.pl/advance-paris-playstream-a5-a-5-amplituner-stereo trochę ponad budżet, ale moim zdaniem warto dołożyć, wejście HDMI ARC, odtwarzacz strumieniowy

Inny rozwiązaniem jest połączenie wzmacniacz M2si https://sklep.rms.pl/s?q=m2si&cat= lub Exposure 10101 https://sklep.rms.pl/exposure-1010-series-wzmacniacz-zintegrowany-stereo-50w-srebrny z odtwarzaczem strumieniowy z wejściem HDMI ARC https://sklep.rms.pl/nuprime-omnia-wr-2-wr2-odtwarzacz-strumieniowy-sieciowy-preamp-wzmacniacz-sluchawkowy-upnp-airplay2-aptx-hd-wi-fi-hdmi-arc-multi-room

Przed wyborem kolumn jak ich nie słyszałeś zalecam w pierwszej kolejności odsłuch w salonie, dodatkowo można porównać konkurencyjne kolumn i zobaczyć czy na pewno dany styl grania pasuje. 

Edytowane przez Sklep.RMS.pl

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Marantz 1200 absolutnie nie pasuje pod te kolumny. 

Jest mało wydajny i gra jasnym dźwiękiem co spotęguje doznania kłującej góry.

Przy tych kolumnach nawet wybierając wzmacniacz w klasie D uważał bym z wciskaniem go w półki.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Z mojej strony zdecydowanie mogę polecić połączenie Arii 926 z Denonem PMA-1600. Mam taki komplecik u siebie i jestem bardzo zadowolony 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.