Skocz do zawartości
IGNORED

Który wzmacniacz wybrać


Click
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Który wzmacniacz z wymienionych poniżej, najlepiej będzie współpracował z kolumnami Dynaudio Emit 20.Używane, cena ok 5000zł.

Pokój 16m2. Muzyka: jazz, wokale damsko-męskie Pink Floyd, Dire Straits.

Chciałbym uzyskać:  bardzo dobrą przestrzeń, scenę , separację instrumentów, szczegółowość, muzykalność, niskie tony konturowe, wysokie tony detaliczne i rozdzielcze. Oczywiście w miarę możliwości  i zakładanym budżecie. Z czasem wchodzi też możliwość wymiany kolumn. Na chwilę obecną gram na Yaqin ms 90B, źródło Bluesound NODE 2i, cd Rotel. Jestem otwarty na inne propozycje.

Sonneteer Alabaster MK4

Primare I 22, I32

Hegel H80, H90

Roksan K3

Roksan Caspian M2

Rega Elex-R

Naim NAIT 5si

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując żadnej z wymienionych cech obecny lampowiec nie spełnia 😀 i z tej listy obstawiam Naima, no może jeszcze dobrą Yamahę, ale na pewno będzie mnóstwo innych pomysłów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie na temat ale czy jesteś związany do tych kolumn? Z tej kopułki nie wyciśniesz nie wiadomo jakiej rozdzielczości - nawet skok o oczko wyżej na serię Excite, bez wymiany wzmacniacza daje bardzo duzo. Fakt że takiego dociążenia jak w Emitach 20 to z niektórych podłogówek nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakoś emocjonalnie związany z tymi kolumnami. Miałem dawno temu Audience 5 z Musicalem E10 i tamten dźwięk dobrze wspominam. Chociaż wzmacniacz nie był jakimś mocarzem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Click napisał:

Witam serdecznie.

Który wzmacniacz z wymienionych poniżej, najlepiej będzie współpracował z kolumnami Dynaudio Emit 20.Używane, cena ok 5000zł.

Pokój 16m2. Muzyka: jazz, wokale damsko-męskie Pink Floyd, Dire Straits.

Chciałbym uzyskać:  bardzo dobrą przestrzeń, scenę , separację instrumentów, szczegółowość, muzykalność, niskie tony konturowe, wysokie tony detaliczne i rozdzielcze. Oczywiście w miarę możliwości  i zakładanym budżecie. Z czasem wchodzi też możliwość wymiany kolumn. Na chwilę obecną gram na Yaqin ms 90B, źródło Bluesound NODE 2i, cd Rotel. Jestem otwarty na inne propozycje.

Sonneteer Alabaster MK4

Primare I 22, I32

Hegel H80, H90

Roksan K3

Roksan Caspian M2

Rega Elex-R

Naim NAIT 5si

Zapraszam najlepiej na odsłuchy, które pozwolą Ci wybrać wzmacniacz, który najlepiej sprawdzi się w Twojej konfiguracji i dopasuje do Twoich preferencji.
Z mojego doświadczenia zaproponowałbym Ci na pewno Rega Elex MK4 jako propozycja urządzenia o bardzo plastycznym, dobrze wypełnionym brzmieniu, szybkim i dobrze kontrolowanym basie. Alternatywnie koniecznie wpisz na listę odsłuchową Audiolab 7000A. To może okazać się najlepszą opcją. Warto także posłuchać Cambridge Audio CXA81 oraz o trochę chłodniejszym brzmieniu (ale to jest akurat dobra cecha do Dynaudio) polską konstrukcję Fezz Audio Torus 5040.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne oferty dla forumowicza. W wolnej chwili zapraszam do obejrzenia naszych filmów:

 

 

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wymienić kolumny tylko znowu na jakie. Pokój 16m2.Kwota ta sama do 5000zł za używane. Czy lepiej budować system na obecnym wzmacniaczu czy poprzez jego wymianę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Click napisał:

Mogę wymienić kolumny tylko znowu na jakie.

FYNE AUDIO F500 SP

Dynaudio focus 160

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marek.S napisał:

Przeciez to klasa D jest.

 

 

2 godziny temu, Marek.S napisał:

Przeciez to klasa D jest.

Miałem  Emity 20 i Pioneer A70 DA zgrał się z nimi super o klasy lepiej niż z  Nadmi Exposure , MF  Vincent .Słucham podobnej muzy .Jest test tego Pioneera 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze inaczej. Jeśli nowy w tym budżecie, to możesz kupić

i ew. zwrócić, ale jeśli używany, to ja bym poszukał czegoś lokalnie.

Można podjechać powiedzmy do 100km z monitorami i posłuchać.

Bywają ciekawe ogłoszenia i zdarzają się okazje ...

Chyba, że charakter dźwięku Ci nie odpowiada, wiec w tej sytuacji

wiadomo, że głównie zależy to właśnie od kolumn ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu pozycz cos innego na sprobowanie. . Dynaudio to propozycja dla ksiegowych I ludzi uprawiajacych sterylny sex choc milo wspominam stare budzetowe serie ktore mialy jakis element zywiolowosci w brzmieniu. Ale to tylko moje wrazenie . Jesli chodzi o porady to sluchaj wylacznie ludzi ktorych gust odpowiada twoim 

preferencjom. Musze sie przyznac ,ze przez wiele lat czytalem opinie pewnej osoby ktore poniekad odpowiadaly moim wlasnym doswiadczeniom. Ostatnio dowiedzialem sie , ze za awatarem kryje sie jedna z nielicznych kobiet zainfekowanych choroba audio. Eh ,cholera...:)) 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez limono
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerowanie, jak mówią młodzi.

 

Priorytetem jest szeroka scena z b.d.b lokalizacją, powietrzem między instrumentami, barwa, namacalne wokale.

Następnie: rozdzielczość, kontrolowany bas. W takiej kolejności.

Od czego zacząć, kolumny czy wzmacniacz, proszę o przykłady.

Moim największym błędem jest, że jeśli ktoś w sklepie poświęci mi swój czas, to obliguje mnie to do zakupu sprzętu. Usprawiedliwiam się tym, że z czasem mi się spodoba sprzęt. Niestety później żałuje. Niepotrzebnie tracę czas i pieniądze na odsprzedaży. Dlatego proszę bardziej osłuchanych forumowiczów o poradę według moich priorytetów. Kwota niezmienna, na początek za używki 5000zł za element.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Click napisał:

Priorytetem jest szeroka scena z b.d.b lokalizacją, powietrzem między instrumentami, barwa, namacalne wokale.

Następnie: rozdzielczość, kontrolowany bas. W takiej kolejności.

To już masz we wzmacniaczu.

Po prostu jak chcesz dużo lepiej to zwiększ budżet na kolumny. Swoją drogą Twój wzmacniacz może być zbyt słaby do wielu ciekawych kolumn. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać jakieś przykłady .Chyba, że do tej pory wybierałem nieodpowiednie kolumny. Były to:

 Xavian  Deliziosa

Pylon Diamond Monitor 18

ELAC Debut 2.0 B6.2

Słuchałem:

Focal ARIA 906

Audio Phase monitory, nie pamiętam modelu, piękny dźwięk ale brak dociążenia.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Click napisał:

Możesz podać jakieś przykłady

FYNE AUDIO F500 SP

Dynaudio focus 160

ELAC VELA BS403 - tutaj wzmacniacz może nie uciągnąć

Buchardt S400 mk2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.