Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  99 członków  ·  Regulamin

Meze Audio Klub
IGNORED

Wygraj słuchawki Meze 109 PRO


Espectro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem jednym z pierwszych największych fanów MEZE, posiadam od wielu lat Classic Silver Walnut są cudowne, piękny subtelny, ale szeroki bass... ahhhh, ale do zeszłego roku, kiedy na PGE przesłuchałem MEZE 109 PRO mój świat runął w gruzach...  Co 109 PRO "pokazało" to dla mnie majstersztyk; cudowna scena, jeszcze pełniejsza holografia. To jeden z kluczowych moich celów, posiadanie właśnie 109 PRO.

Podłączone do mojego Astell&Kern KANN Alpha poprzez zbalansowany kabel zaczynam się zastanawiać, czy można jeszcze pełniej, wyżej, doskonalej...

Bez względu na rezultat konkursu gratuluję rumuńskiej firmie absolutnego dzieła, a przedstawicielom handlowym produktu.

Do zobaczenia jak co roku na AVS !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka jest ważną częścią mojego życia. Mogłoby się wydawać, że jej jakość ma znaczenie drugorzędne, że najważniejsza jest melodia, tekst, wykonanie... Gdy zakochałem się w muzyce używałem magnetofonu kasetowego typu "jamnik". Przez następne lata przeżyłem kilka jakościowych przeskoków - przez komputerowy odtwarzacz CD, samodzielnie polutowany DAC USB, aż do lampowych wzmacniaczów, zarówno słuchawkowych, jak i kolumnowych - w tym także DIY. Każdy taki przeskok uświadamiał mi, że jakość jest ważna. Zdecydowanie ważniejsza, niż myślałem. Pozwala zanurzyć się w muzyce dużo głębiej, przeżywać realne emocje. Nie zadowala mnie muzyka z komórki, papka, w której nawet brzmienia poszczególnych instrumentów nie można od siebie odróżnić. Każde działanie mające na celu dążenie do doskonałości w reprodukcji dźwięku jest ważne i słuszne. Moja droga do High-Endu jeszcze długa, ale słuchawki takiej klasy jak Meze 109 PRO byłyby kolejnym krokiem przybliżającym mnie do końca tej drogi, a jak wiadomo, ważniejsza jest podróż niż sam cel.

Słucham głównie na kolumnach, ale lubię wieczornymi godzinami usiąść w fotelu, założyć słuchawki i posłuchać muzyki, nie przeszkadzając domownikom. Nowe słuchawki na pewno nie leżałyby odłogiem. Używam vintage'owych słuchawek AKG K240-DFII, które wciąż dają radę, ale przydałoby im się przejść na zasłużoną emeryturę :) Dodatkowo, bawię się w prowadzenie kanału na Youtube, o szeroko pojętej elektronice, starych komputerach, ale też o tematach audio. Lubię dzielić się wiedzą. Gdybym wygrał słuchawki Meze, użyłbym ich w filmie, który nie byłby zwykłą recenzją, a skorzystałaby na nim społeczność audio DIY. I obiecuję, że tym razem obyłoby się bez żadnych wybuchów :)

Edytowane przez dalton
Drobna poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby odpowiedzieć jakie znaczenie ma dla mnie jakość dźwięku podczas słuchania muzyki najpierw należy odpowiedzieć czym dla mnie jest dźwięk... muzyka. 

  

Dźwięk to komunikacja, przekaz treści, emocje te świadome i podświadome. Muzyka wpisuje się w to całkowicie. Dźwięki muzyki to przekaz, wyrażenie siebie. Jakość dźwięku w muzyce, to zagłębianie się w te emocje. Słaba jakość dźwięku, gdy uciekają nam szczegóły, to zakłócenie przekazu, jakby rozmowę oskubać z emocji. To właśnie w muzyce każdy niuans ma znaczenie, gdy szarpnięcie struny przynosi dreszcze, gdy dźwięk trąbki wchodzi pod skórę a rytm perkusji potrafi zmienić tempo bicia serca. Tylko idealny przekaz, równy tonalnie, potrafiący oddać dynamikę, nastrój daje pełny kontakt z twórcą dźwięków. 

  

Dla mnie jakość jest ważna, na co dzień słucham muzyki z dużych szerokopasmowych elektrostatów i potężnej triody, aby nie zgubić ani szczegółu i ani nutki. Czasem tą ogromną scenę trzeba zamienić w małą intymną, odciąć się od świata, zanurzyć się w muzykę w słuchawkach. Tutaj jakość ma jeszcze większe znaczenie, odtworzyć w słuchawkach to co czuje się w parudziesięciu metrach sceny, umieścić źródła pozorne tak aby dalej były zawieszone w powietrzu parę metrów od nas choć muzyka jest przy samym uchu jest wiele trudniejsze i udaje się tylko najlepszym. Jeżeli się uda to wszystko, wtedy to co czuliśmy podczas odsłuchu z głośników, każdy szczegół, niuans, emocje chwyta nas jeszcze bardziej. 

  

Mój system staram się utrzymywać w neutralności, bez narzucania swojej barwy, aby jak najwierniej przekazał to co przekazać chciał autor, wykonawca, realizator. Ponieważ jako hobby zajmuję się również budową źródeł muzyki przeźroczystość ta pozwala ocenić mi to co zrobiłem i jak to odda muzykę w całym systemie. Słuchawki najwyższej jakości pozwalają jeszcze bardziej poznać finalny kształ i sygnaturę mojego "dzieła". Poznać wszystkie niedoskonałości, aby dążyć do perfekcji. 

  

Ale muzyka to nie wszystko, ja jestem estetą, dla mnie jakość muzyki musi mieć odbicie w wyglądzie i jakości sprzętu. "Czy można rzucić wyzwanie ikonie stylu ??" Słuchawki Meze nie muszą, one już są ikoną. Nich inni się martwią. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jakie znaczenie ma dla Ciebie jakość dźwięku podczas słuchania muzyki, i czy / dlaczego uważasz, że to jest ważne ?

Jakość dźwięku ma dla mnie duże znaczenie, bo zależy mi na tym by słyszeć muzykę możliwie zbliżoną do zamysłu artysty i realizatora dźwięku. Dzięki wysokiej jakości słychać więcej, a przekazywane emocje częściej wywołują "ciary". Nie zapomnę gdy pierwszy raz na hi-fi przy słuchaniu Alice in Chains unplugged przeszywały mnie dreszcze i uczucie bycia na koncercie. 

Dlaczego to właśnie Ty powinieneś wygrać nagrodę oraz w jaki sposób pomoże Ci to dalej rozwijać swoją pasję i doznania z dziedziny audio?"

Już od dziecka fascynowała mnie muzyka i bardzo szybko stałem się fanem legend rocka. Pamiętam jak za PRLu pierwszy raz założyłem u wujka jakieś wielkie słuchawki zamknięte i nie mogłem uwierzyć w tą magię. W kilka sekund przeniosłem się do innego świata. Niestety takie słuchawki pozostawały w sferach marzeń. Przez lata przeszedłem ścieżkę od walkmanów, przez discmany, po mp3 jak wielu z nas, ale to nie była ta jakość i nie ten świat hi-fi. 

Dzisiaj mogę sobie pozwolić na więcej i mam w planach powrót do słuchawkowych wspomnień z dzieciństwa i docenienie jakości dźwięku jakie oferują porządne słuchawki. Amatorsko bawię się również w programach DAW nagrywając gitary i próbując swoich sił w domowym miksie i masteringu, ale na tanich słuchawkach lekko nie jest. 

Wygrana Meze 109 PRO znacznie przyśpieszyłaby realizację marzeń z dzieciństwa i być może szybszy rozwój w domowym studyjku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczowe :) Dzięki dobrej jakości mogę czerpać z muzyki więcej poprzez przyjemniejsze brzmienie oraz akcenty których wcześniej nie słyszałem. Jestem przekonany że takie słuchawki pogłębią to uczucie oraz przysporzą ulgę sąsiadom 2 piętra niżej 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość dźwięku to podstawa.                                                                                                                              Z dobrym sprzętem - fantastyczna zabawa.                                                                                           

Praca, dzieci, dom, rodzina.                                                                                                                              To jest głównie moja dziedzina.                                                                                                                        Tydzień leci jak szalony.                                                                                                                                    Weekend bywa już bardziej umuzykalniony.                                                                                                      Czasem koncercik, audycja muzyczna.                                                                                                              Płytka w moim audio też bywa magiczna.                                                                                                       

Praca w hałasie, w domu hałasy.                                                                                                                        Ledwo więc słyszę soprany i basy.                                                                                                                    Pomyślałem sobie: konkurs ogłoszony.                                                                                                              Może być wkrótce humor poprawiony.                                                                                                             

Za oknem przebija jesienna poświata,                                                                                                                leniwie zapraszając do audiofilskiego świata.                                                                                                Wkrótce nasze święto Audio Show w Warszawie,                                                                                            spotkajmy się wspólnie przy muzycznej oprawie.

A słuchawki Meze, to moje marzenie.                                                                                                                Liczę po cichutku, na jego spełnienie.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zająłem swoje miejsce, uspokoiłem oddech, poprawiłem się w fotelu, zamknąłem oczy… Na scenie Filharmonii Warszawskiej Jordi Savall ze swoim zespołem Hesperion XXI. Pierwsze dźwięki violi da gamba Jordiego Savalla niosły ze sobą aksamitność strun i drżenie smyczka, kołysały się w mojej głowie i promieniowały spokojem do wnętrza. Zagłębiłem się w pięknej krainie dawnych instrumentów pobudzanych do życia w rękach mistrzów. Głos Montserrat Figueras zabrzmiał, jakby śpiewała w kameralnej sali, jakby dla mnie. Po kolejnych utworach rozbrzmiewały wokół mnie oklaski - z lewej, z prawej, przede mną, za mną… mnie ręce same składały się do oklasków. Po ostatnich taktach… otworzyłem oczy i zdjąłem słuchawki…

Tak, jest taki poziom odtwarzania dźwięku, który pozwala przeżyć muzykę z niezwykłą iluzją obcowania z nią na żywo. Dla mnie jakość dźwięku takie właśnie ma znaczenie: odpowiednio wysoka stwarza iluzję muzyki na żywo i pozwala ją przeżyć, jak rzeczywiste doświadczenie. A w opowiedzianym przypadku dodatkowo pozwoliła mi odtworzyć moje emocje sprzed ponad 15 lat, kiedy to w styczniu 2007r. przeżyłem na żywo koncert Jordiego Savalla w Sali koncertowej Filharmonii Warszaskiej.

Dlaczego właśnie ja? Jak pomoże mi rozwijać pasję i doznania?... Mnie pozwoli przeżywać muzykę i szukać coraz wierniejszych przeżyć – doznanie, które opowiedziałem przeżyłem tylko raz (przyjaciel zaprosił mnie na odsłuch, kiedy akurat dostał do testowania słuchawki) i zapisało mi się w pamięci jako króliczek gdzieś w oddali. Ale „właśnie ja” także z innego powodu: bo mam duszę rewolucjonisty, który zmienia świat tu na dole. Można krzyczeć z niebios „Meze!” i to jest dla świata ważne, jednak wielkie rewolucje zaczynają się o dołu, szeptem, i ja jestem rewolucjonistą, który może szeptać „…Meze…”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 🙂

Po tym co przeczytałem ... nie ma szans, ale temat mnie na tyle zainteresował, że wezmę udział 🙂

Na tym etapie konkursu trzeba użyć zawaansowanych tricków i figur retorycznych. Nie potrafię :(

A więc to było tak ...

AKG K701 po dlugim oszczędzaniu...

Potem Heed do tego.

I poczucie że już lepiej być nie może. Spojrzenie na muzykę zupełnie inaczej. Znane płyty odkrywane na nowo. Początek choroby muzycznej i ciagłego glodu szukania coraz większych doznań muzycznych w coraz lepszych realizacjach.

A potem stało się tak :) ...

IMG_0141.thumb.JPG.fa542a8951de3c52eaeae514bf0835a5.JPG

Potem nastąpił wieloletni okres defragmentacji mojego sprzętu audio ;)))).

W miarę dobrym stanie ostał się tylko heed 😉

Od tego zdjęcia minęlo 10 lat.

Sukcesy jednak są. Muzyka jakaś może nieaudiofilska była cały czas wokół. Córki jedna już nastolatka pytają Co to jest za muza? Kto to gra? Gdzie to znaleźć? :).

Mnie to cieszy nieprawdopodobnie :)

No i wpadłem na Wasz konkurs;)

Nie znam Waszego sprzętu ani topowego produktu. Ale patrząc na moją życiową przygodę z muzyką wiem że to właśnie słuchawki zmieniły moją optykę na muzykę.

Przypomniałem sobie o tym przez tą Waszą petardę jak piszą tym modelu bo wyglądem same się sprzedają przynajmniej w moim pokoleniu.

Chciałbym pokazać nowemu mojemu pokoleniu co to jest misterium i cały rytuał słuchania muzyki.

Dlaczego Stary kupuje 6-te wydanie tej samej płyty Milesa Davisa tym razem z Kanady, a ostatnio było z Japonii.

Dlaczego jest fun z uruchamiania gramofonu, ogladania winyla, przeglądania książeczek dodanych do płyt.

Pokazać, ze można sluchać przez wiele lat tej samej płyty w ulubionej realizacji i to w całości przez godzinę, (czasami dwie jak się porównuje inne wydanie : ) bez wyszukiwania utworów i przełączania po 30 sekundach na inny utwór.

 

Nie piszę specjalnie o sprzęcie i jakości dźwięku. To oczywiste i przychodzi naturalnie. Tego wszystkiego się nie da opisać słowami...  Albo ktoś czuje ciary na plecach albo nie 🙂

Dzięki za konkurs.

Odżyły wspomnienia i pojawiła się dobra energia💪🏻

Tak się nakręciłem na te Wasze słuchawki, że jakiś nieprzyzwoicie atrakcyjny kredycik będzie zaciągnięty 🙂Pozdrawiam Serdecznie. Marcin.

PS

Wiem przesadzilem z tymi dziećmi :) no ale pozostała tylko ostateczna broń ostateczna  :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wieku 9 lat w prezencie dostałem moje pierwsze głośniki. Był to zestaw Creative T5900, który w tamtych czasach potrzebował oddzielnej karty dźwiękowej, co poprawiło doświadczenie. Jestem przekonany że był pierwszy moment w którym pokochałem muzykę. Miałem szczęście, że rodziców było stać na taki sprzęt, bo od tamtego czasu nauczyłem się doceniać szczegóły, realizm i niuanse instrumentów, co przyczyniło się do mojego rozwoju muzycznego.

Dla mnie jakość dźwięku, która przyszła z dziesiątkami stopniowo lepszych słuchawek które kupowałem, była inspiracją i narzędziem do uczenia się gry na gitarze. Gdyby nie dobra jakość dzwięku i dostarczone detale pomagające rozróżnić, np. hammer-on i pull-off, nie miałbym innej możliwości zrozumieć i odtworzyć utwór. Oczywiście z czasem przyszedł internet i dostępne tabulatury, ale już przed tym, zaczynałem rozumieć muzykę.

Po gitarze przyszedł czas na muzykę klasyczną, gdzie rozróżnienie instrumentów w orkiestrze jest niedocenione. Przy dobrej jakości dzwięku, wystarczy zamknąć oczy i skupić się na pojedynczym instrumencie, a wrażenie jest jakbyśmy prowadzili wzrok po obsadzie będąc w filharmoni. Ilość emocji które można doświadczyć inwestując w dobry sprzęt muzyczny, jak dla mnie jest niewyceniona (nie skupiajmy się na cenach niektórych sprzętów😅).

Dzisiaj sluchawki są w moim życiu na codzień. W pracy, w czasie wolnym, na siłowni i na kanapie. Jedna piąta zmysłów to sluch, którego nie wyobrażam sobie stracić. Jest to sposób doświadczania świata wokól nas, i nie chcę go psuć przez słabo grający sprzęt, a dodatkowo po prostu cieszyć się dzisiejszą technologią. No i oko designem, bo te Meze są przepiękne 😉

Najlepsze słuchawki których miałem okazję doświadczyć to Sennheiser HD600 i byłem wniebowzięty. Chciałbym wygrać ten konkus żeby doświadczać Meze codziennie. Domyślam się, że będę bardzo zaskoczony jakie możliwości sprzęt muzyczny może mieć 🤔 Pozdrawiam słuchaczy i graczy!

IMG_20231026_204913.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy

Hej przepraszamy ze nic nie informujemy w tym temacie ale aktualnie na Audio Video Show sporo się dzieje i nie mamy chwili aby rozstrzygnąć kto jest zwycięzcą.

Już nie długo więcej informacji.

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Audiomagic.pl napisał:

Odezwij się proszę na priv w celu przekazania nagrody.

Łącznie z "kolekcjonerską" wejściówką na AVS... 

Gratulacje dla @dalton za zwycięstwo a organizatorom za wzorową organizację konkursu.

Pierwsze było szczere przez drugie przemawiał sarkazm. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy

W wiadomości wkradła się mała pomyłka.

Ale już poprawiłem.

Tak jak mówiłem bardzo dużo się dzieje i jest ciężko zapanować nad kilkunastoma sprawami na raz.

Przepraszamy poprawimy się w przyszłości 

24 minuty temu, Audiomagic.pl napisał:

Pozdrawiamy z AudioShow. Zwycięzcą konkursu zostaje @dalton gratulujemy. 4 z 6 osób z naszego zespołu Audiomagicowego z targów wskazało tego posta jako zwycięskiego, więc wielkie brawa dla @dalton. Odezwij się proszę na priv w celu przekazania nagrody.

 

W dniu 25.10.2023 o 13:04, dalton napisał:

Muzyka jest ważną częścią mojego życia. Mogłoby się wydawać, że jej jakość ma znaczenie drugorzędne, że najważniejsza jest melodia, tekst, wykonanie... Gdy zakochałem się w muzyce używałem magnetofonu kasetowego typu "jamnik". Przez następne lata przeżyłem kilka jakościowych przeskoków - przez komputerowy odtwarzacz CD, samodzielnie polutowany DAC USB, aż do lampowych wzmacniaczów, zarówno słuchawkowych, jak i kolumnowych - w tym także DIY. Każdy taki przeskok uświadamiał mi, że jakość jest ważna. Zdecydowanie ważniejsza, niż myślałem. Pozwala zanurzyć się w muzyce dużo głębiej, przeżywać realne emocje. Nie zadowala mnie muzyka z komórki, papka, w której nawet brzmienia poszczególnych instrumentów nie można od siebie odróżnić. Każde działanie mające na celu dążenie do doskonałości w reprodukcji dźwięku jest ważne i słuszne. Moja droga do High-Endu jeszcze długa, ale słuchawki takiej klasy jak Meze 109 PRO byłyby kolejnym krokiem przybliżającym mnie do końca tej drogi, a jak wiadomo, ważniejsza jest podróż niż sam cel.

Słucham głównie na kolumnach, ale lubię wieczornymi godzinami usiąść w fotelu, założyć słuchawki i posłuchać muzyki, nie przeszkadzając domownikom. Nowe słuchawki na pewno nie leżałyby odłogiem. Używam vintage'owych słuchawek AKG K240-DFII, które wciąż dają radę, ale przydałoby im się przejść na zasłużoną emeryturę 🙂 Dodatkowo, bawię się w prowadzenie kanału na Youtube, o szeroko pojętej elektronice, starych komputerach, ale też o tematach audio. Lubię dzielić się wiedzą. Gdybym wygrał słuchawki Meze, użyłbym ich w filmie, który nie byłby zwykłą recenzją, a skorzystałaby na nim społeczność audio DIY. I obiecuję, że tym razem obyłoby się bez żadnych wybuchów 🙂

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Audiomagic.pl said:

Pozdrawiamy z AudioShow. Zwycięzcą konkursu zostaje @dalton gratulujemy. 4 z 6 osób z naszego zespołu Audiomagicowego z targów wskazało tego posta jako zwycięskiego, więc wielkie brawa dla @dalton. Odezwij się proszę na priv w celu przekazania nagrody.

O, ale niespodzianka, bardzo się cieszę :)

Na Audioshow byłem obecny, wejściówkę zakupiłem długo przed ogłoszeniem konkursu, także nie obrażę się, że ta część nagrody przepadnie :)

(W kole fortuny JBLa na AS też wygrałem słuchawki, nie tej klasy rzecz jasna, ale miło :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dalton napisał:

wygrałem słuchawki

Czyli drugie się nie należą 😁

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również gratuluję! Faktycznie wybór był trafny. Post @daltona zwięzły i treściwy. Moje wnioski czytając ten post były następujące :

Autor przeprowadził przez historię swoich sprzętów audio, wyraźnie sugerując że  jakość dźwięku jest nie jakby esencją muzyki. Zaś melodia, tekst czy wykonanie jest podmiotem jakości. Autor zawarł to mn. W stwierdzeniu o Papkowym brzmieniu z komórki. Ostatnie "Takty wypowiedzi"  Mówiły o potrzebie nowych słuchawek bo stare się zużyły. To dodatkowy argument aby dostać nowe! 

Zastanawiam się jak ludzie mogli słuchać muzyki z gramofonów na korbę, patefomów itp. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Obywatel_Piszczyk napisał:

Również gratuluję! Faktycznie wybór był trafny. Post @daltona zwięzły i treściwy. Moje wnioski czytając ten post były następujące :

Autor przeprowadził przez historię swoich sprzętów audio, wyraźnie sugerując że  jakość dźwięku jest nie jakby esencją muzyki. Zaś melodia, tekst czy wykonanie jest podmiotem jakości. Autor zawarł to mn. W stwierdzeniu o Papkowym brzmieniu z komórki. Ostatnie "Takty wypowiedzi"  Mówiły o potrzebie nowych słuchawek bo stare się zużyły. To dodatkowy argument aby dostać nowe! 

Zastanawiam się jak ludzie mogli słuchać muzyki z gramofonów na korbę, patefomów itp. 

 

 

Wtedy liczyła się muzyka a nie sprzęt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście możliwe, że się czepiam ale... Konkurs fajny, jak każdy taki ma swoje subiektywne strony jak wybór wygranej odpowiedzi i tego nikt nie kwestionuje. Jak każdy wie konkursy takie organizuje się nie z miłości do użytkownika tylko dla rozszerzenia grona ludzi o którzy o marce mówią, którzy marką się zainteresują, zasięgną o niej wiedzy i co najważniejsze rozważa wybór danej marki przy zakupie... jednym słowem marketing i to się udało. Fajna akcja pogratulować. Druga sprawą jest wykonanie, ktos tworzył regulamin, uczestnicy się dostosowali, dystrybutor się z terminów nie wywiązał, poważna platforma i drugi organizator również ma do tego lekkie podejście.

To może dla Was nie ma znaczenia, ja się może czepiam ale już słyszałem pytania ciekawe czy gwarancja Meze wygląda jak konkurs, wiele się dzieje to naprawimy później albo czy jest tak jasna jak pełna lista zwycięzców. 

Dla mnie i naprawdę dla wielu zaufanie dla organizatorów runęło w gruzy i jedyne co cieszy, że brali w konkursie ludzie których muzyka cieszy. Pora opuścić tą piaskownicę i iść bawicie się ze starszakami. Może następnym razem organozarzy podejdą do tematu poważniej, może następnym razem znajdzie się ktoś kto weźmie udział i w klubie zostanie. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, dekRe napisał:

Używali wyobraźni 😉

Również gratuluję! Faktycznie wybór był trafny. Post @daltona zwięzły i treściwy. Moje wnioski czytając ten post były następujące :

Autor przeprowadził przez historię swoich sprzętów audio, wyraźnie sugerując że  jakość dźwięku jest nie jakby esencją muzyki. Zaś melodia, tekst czy wykonanie jest podmiotem jakości. Autor zawarł to mn. W stwierdzeniu o Papkowym brzmieniu z komórki. Ostatnie "Takty wypowiedzi"  Mówiły o potrzebie nowych słuchawek bo stare się zużyły. To dodatkowy argument aby dostać nowe! 

Zastanawiam się jak ludzie mogli słuchać muzyki z gramofonów na korbę, patefomów itp. 

 

 

W związku z nagradą i wczesniejszym moim wpisem był to najoględniej rzecz ujmując zwyczajny sarkazm. Oczywiście obdarowany jak i darczyńca mogą, ten pierwszy darować komu chcę a drugi przyjąć nagrodę. Wpis wcześniejszy był moim subiektywnym, jeszcze raz podkreślę subiektywnym odczuciem i możliwe że będą zwolennicy jak i przeciwnicy mojej wywodu. Dlatego jeszcze raz podkreślę że zastanawiałem się jaka idea przyswiecała darczyńcom skoro można wyciągnąć wnioski jakie przedstawiłem właśnie we wcześniejszym poście 

Oczywiście że melodia, rytm czy głos są czym nadrzednym a jakość jest podmiotem dopelniakacym istotę czegoś co nosi nazwę muzyka. Jedak czy można wnioskować to z wpisu osoby która wygrała konkurs? Proszę przeczytajcie post i odpowiedź nasunie się sama. Jednak zastrzegam że szanuje wybór i prawo do biorcy i dawcy nagrody. Subiektywnie 🖐️

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
23 godziny temu, eMCZe napisał:

Oczywiście możliwe, że się czepiam ale... Konkurs fajny, jak każdy taki ma swoje subiektywne strony jak wybór wygranej odpowiedzi i tego nikt nie kwestionuje. Jak każdy wie konkursy takie organizuje się nie z miłości do użytkownika tylko dla rozszerzenia grona ludzi o którzy o marce mówią, którzy marką się zainteresują, zasięgną o niej wiedzy i co najważniejsze rozważa wybór danej marki przy zakupie... jednym słowem marketing i to się udało. Fajna akcja pogratulować. Druga sprawą jest wykonanie, ktos tworzył regulamin, uczestnicy się dostosowali, dystrybutor się z terminów nie wywiązał, poważna platforma i drugi organizator również ma do tego lekkie podejście.

To może dla Was nie ma znaczenia, ja się może czepiam ale już słyszałem pytania ciekawe czy gwarancja Meze wygląda jak konkurs, wiele się dzieje to naprawimy później albo czy jest tak jasna jak pełna lista zwycięzców. 

Dla mnie i naprawdę dla wielu zaufanie dla organizatorów runęło w gruzy i jedyne co cieszy, że brali w konkursie ludzie których muzyka cieszy. Pora opuścić tą piaskownicę i iść bawicie się ze starszakami. Może następnym razem organozarzy podejdą do tematu poważniej, może następnym razem znajdzie się ktoś kto weźmie udział i w klubie zostanie. 

Nie rozumiem generalnie podstaw do takiego gadania. Masz racje że wyniki powinny być wcześniej a nie na samo zakończenie AVshow ale to cała masa spraw które trzeba było załatwić na miejscu i też ilość uczestników konkursu w tym nie pomagała. Jakość oraz ilość fajnych wypowiedzi tak samo nie pomagają. 

Do dziś odkopuje się z maili i z wiadomości PW na forum. 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy

Wysłałem do was wiadomości prywatne z kodami na premium. 

Długość premium jest praktycznie losowa od 6 miesięcy do 1 .....

W szczegółach konkursu było że rozdajemy 5 kodów ale finalnie rozdałem 11. 

Spokojnego dnia i zachęcamy do brania udziału w następnych. 

 

a tu kod dla kogoś kto jest szybki: 5UwlFM4Cp9P

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.