Skocz do zawartości
IGNORED

Co się stanie po podłączeniu dwóch wzmacniaczy?


kivlov
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam nurtujące mnie pytanie. Jest to dział znawców elektroniki więc liczę na odpowiedź 🙂

Od dłuższego czasu muszę ręcznie zmieniać przewody głośnikowe do kolumn, gdyż jeden wzmacniacz zasila system od kina, a drugi do stereo.

Skupmy się na aspekcie, że potrzebuję jednej pary kolumn i od potrzeby słucham z jednego lub drugiego wzmacniacza i denerwuje mnie wspomniane przepinanie okablowania. Czy jest opcja, abym zostawił te kable na stałe? Czy coś by się stało? Wiadomo, oba wzmacniacze nie działają jednocześnie, ale jakaś obawa jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna obawa, nie należy tak łączyć. Zresztą zanim się coś sfajczy i tak raczej słabo będzie działać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może da się wykorzystać jeden z nich jako końcówkę mocy i wtedy tylko rośnie

zużycie energii 😉 a pracują zawsze oba w kinie, a tylko jeden w stereo. 

Zależy od możliwości przyłączy i ich budowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie tak samo zrobione , Z tym  ,że ja nie  przepinam żadnych przewodów . Z końcówki mocy stereo mam wyprowadzone przewody i tak samo z ampli kina od przednich . Potem końcówki łączę w kostce i podłączam przewody od kolumn frontowych . Myślałem kiedyś nad jakimś przełącznikiem , aby przypadkowo zwarcia nie zrobić, ale dałem sobie spokój . Mogę tak spiąć , ponieważ jeden i drugi sprzęt posiada styczniki zabezpieczające głośniki ,realizujące między innymi opóźnione załączanie . Trzeba tylko pilnować , aby włączony był tylko jeden sprzęt . Raz mi się zdarzyło ,że zapomniałem , to nic się nie zadziało , o póki nie poszła muza . Na szczęście w ampli kina  denon są dobre zabezpieczenia . Ewentualnie ,jak się boisz , to zrób na jakimś manualnym przełączniku , czy na styczniku wihajster do przełączania i git .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beresford TC-7220 Cię leczy kolego, tylko że to droga sprawa. Ale można poszukać podobnych "przełączników". Nigdy się w to nie zagłębiałem, ale być może Monacor ma takie rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Rosomak19 napisał:

Ewentualnie ,jak się boisz , to zrób na jakimś manualnym przełączniku , czy na styczniku wihajster do przełączania i git

Niestety, na zwykłym przełączniku, nawet na duży prąd z czasem styki się fajczą i przestają stykać. Robiłem kilka takich urządzeń z przełącznikami mechanicznymi i lipa.

Proponuję coś takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam od dłuższego czasu  i jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączniki robi się na solidnych MOSFET`ach.

Pokazywałem to w którymś wątku przed laty.

A do załączania takich elektronicznych przekaźników czy nawet zwykłych elektromechanicznych można zastosować wyjście tzw. trigger`a. Często je mają, zwłaszcza apli kina domowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Niestety, na zwykłym przełączniku, nawet na duży prąd z czasem styki się fajczą i przestają stykać. Robiłem kilka takich urządzeń z przełącznikami mechanicznymi i lipa.


Mialem wiele lat takie i nic sie nie fajczylo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_0837.thumb.jpg.c636350fca1a156c5d1c41633d28e6a0.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę takich przełączników, gdyż nie po to mam drogie przewody głośnikowe. Ogólnie zakończenia mam bananowe więc raz dwa, ale zawsze trzeba pamiętać, aby zamienić okablowanie do stereo i do kina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz w obu sprzętach przekaźniki odcinające wyjścia głośnikowe , to zrób jak ja i daj sobie spokój , z dodatkowymi pudełkami, gdzieś się walającymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kivlov napisał:

Nie chcę takich przełączników, gdyż nie po to mam drogie przewody głośnikowe

Możesz mieć również drogie przełączniki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kivlov napisał:

Witam,

Mam nurtujące mnie pytanie. Jest to dział znawców elektroniki więc liczę na odpowiedź 🙂

Od dłuższego czasu muszę ręcznie zmieniać przewody głośnikowe do kolumn, gdyż jeden wzmacniacz zasila system od kina, a drugi do stereo.

Skupmy się na aspekcie, że potrzebuję jednej pary kolumn i od potrzeby słucham z jednego lub drugiego wzmacniacza i denerwuje mnie wspomniane przepinanie okablowania. Czy jest opcja, abym zostawił te kable na stałe? Czy coś by się stało? Wiadomo, oba wzmacniacze nie działają jednocześnie, ale jakaś obawa jest.

Rozwiazaniem jest przełącznik,np Beresford:

Umożliwia podłączenie dwóch wzmacniaczy (oczywiście nie naraz)
i dwóch par kolumn (nawet naraz-jesli to kolumny + sub,albo jedne kolumny i biwiring)
W tranzystorze mozna przełączać podczas działania wzmacniacza,w lampowym STANOWCZO NIE

URZĄDZENIE NIE MA OCHRONY IMPEDANCJI/OBCIĄŻENIA DLA LAMPY

Czyli:
Właczamy to co trzeba,i potem wzmak.
Wyłaczamy wzmak,przełaczamy i właczamy drugi wzmak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_20220119_161439.jpg-1024x768.thumb.jpg.0ab33d8bfeb23225e1c9637470fd8ea4.jpg

IMG_20220119_161427.jpg

3 godziny temu, enkoder napisał:

Beresford TC-7220 Cię leczy kolego, tylko że to droga sprawa. Ale można poszukać podobnych "przełączników". Nigdy się w to nie zagłębiałem, ale być może Monacor ma takie rozwiązania.

wcale nie,jakies 5-6 stów i spokój

2 godziny temu, kivlov napisał:

Nie chcę takich przełączników, gdyż nie po to mam drogie przewody głośnikowe. Ogólnie zakończenia mam bananowe więc raz dwa, ale zawsze trzeba pamiętać, aby zamienić okablowanie do stereo i do kina.

Można takie urządzenie zamówić w Lucarto Audio.
Przekażniki,ochrona impedancji,opóźnienie załączania i wogóle HIEND.

Dla biednych/z mniejszym budżetem (na razie ja) Beresford.
Ja zbieram kase na taki Lucarto,ale na razie adi kupiłem,więc sie opóźni

Ale cena odpowiednia:

 

Jak się podłączy dwa wzmacniacze do jednych kolumn BEZ takiego przełącznika,nawet,jak tylko jeden działa,a drugi wyłączony (ale podłączony) ,tranzystor może wytrzyma,ale lampa-co ma trafa-da prąd na lampy i może się zjarać.
Tu mogą się wypowiedzieć osoby,które się znają.
Ja wiem tyle,że absolutnie nie wolno i już.

Takie przełaczniki robi równiez @zap projekt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pseudodrummer

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączenie równolegle wyjść wzmacniaczy jest ryzykowne nawet wtedy, gdy mają przekaźniki. Taki przekaźnik zwykle odcina tylko gorący, zostawiając masę podłączoną. W ten sposób mamy elegancką pętlę mas, co może mieć spory wpływ na zakłócenia. Jeżeli jeden z tych wzmacniaczy ma wyjście symetryczne, to otwieramy inną puszkę Pandory... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie da się wykorzystać wzmacniacza do STEREO jako końcówki w kinie ...

Wtedy te świetne kable byłyby na stałe we wzmacniaczu stereo i pozostaje tylko

operowanie pilotami.

Tylko, że amplituner kina musiałby mieć przyzwoity pre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, przemak napisał:

Taki przekaźnik zwykle odcina tylko gorący, zostawiając masę podłączoną. W ten sposób mamy elegancką pętlę mas, co może mieć spory wpływ na zakłócenia. Jeżeli jeden z tych wzmacniaczy ma wyjście symetryczne, to otwieramy inną puszkę Pandory... 

Nic się nie dzieje , nawet jeśli mam podłączone końcówkę mocy z przedwzmacniaczem przez wejście symetryczne . Ciekaw jestem , którędy ta pętla mas ma się zamykać ? Jak by tak miało się wszystko zamykać , to nie można by było podpinać różnych sprzetów pod jedno urządzenie. Jak autor chce wydawać na "hajendowe" styczniki , lub zwykłe przełączniki , to jego sprawa . Jak już kupił bym styczniki hermetyczne o zestyku o dobrych parametrach , albo zwykły przełącznik ,żeby nie trzeba było dodatkowego zasilania . I nie mówcie o jakimś wypalaniu styków 🙄 , bo ten szajs ze zdjęcia (gdzieś na górze) najzwyklej zaśniedział , dlatego najlepiej dobre styki hermetycznie zamknięte . No chyba ,że ktoś słucha tak, że prąd na kolumny to leci z 16 amperów .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Rosomak19 napisał:

Nic się nie dzieje , nawet jeśli mam podłączone końcówkę mocy z przedwzmacniaczem przez wejście symetryczne .

Pisałem o symetrycznym wyjściu a nie wejściu, drobna acz znacząca różnica.

24 minuty temu, Rosomak19 napisał:

Ciekaw jestem , którędy ta pętla mas ma się zamykać ?

Każdy wzmacniacz ma masę na wejściu i na wyjściu (sprawdzić, czy to nie wyjście symetryczne, patrz wyżej), połączoną w odpowiedni dla wzmacniacza sposób. W związku z tym jeżeli połączymy wejścia i wyjścia dwóch takich urządzeń, otrzymujemy klasyczną pętlę mas zamykającą się przez wzmacniacze wzajemnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symetryczne wyjście ? My tu o połączeniu przewodów do kolumn , czyli jak już to spięciu tej samej masy , co zapewne na gniazdach wejściowych . Czyli tak samo , jakbyś podpiął oba wzmaki do jakiegoś miksera , czy coś . Przecież wtedy są tak samo masy spięte. No chyba ,że w tych sprzętach jakieś kombinacje z separacją mas, to możne wtedy i faktycznie być jakiś problem, choć nie do końca. Po prostu niech autor zepnie to i zobaczy . Jak coś będzie się dziać dziwnego , to niech zastosuje jeden z tych przełączników , mówię na swoim przykładzie , ja mam obie końcówki (lewy ,prawy z kina i lewy prawy ze wzmacniacza stereo) połączone do jednych kolumn bez żadnego przepinania. Wszystko funkcjonuje w jak najlepszym porządku , tylko trzeba pamiętać , aby nie odpalać obu urządzeń na raz. Chociaż powiem, że samo włączenie obu urządzeń nie zrobiło im krzywdy , dopiero jak na wzmacniaczu poszła głośniej muzyczka , to zadziałało zabezpieczenie w ampli kina .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Rosomak19 napisał:

Symetryczne wyjście ?

Obecnie każdy wzmacniacz "cyfrowy" ma symetryczne wyjście i żaden terminal na wyjściu nie jest masą.

2 minuty temu, Rosomak19 napisał:

My tu o połączeniu przewodów do kolumn , czyli jak już to spięciu tej samej masy , co zapewne na gniazdach wejściowych . Czyli tak samo , jakbyś podpiął oba wzmaki do jakiegoś miksera , czy coś .

Bardziej to "czy coś", bo łączymy masy nie tylko wejść ("do jakiegoś miksera") ale i wyjść. Widzę, że niestety nie mam wystarczającej siły przebicia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, przemak napisał:

Obecnie każdy wzmacniacz "cyfrowy" ma symetryczne wyjście i żaden terminal na wyjściu nie jest masą.

Bardziej to "czy coś", bo łączymy masy nie tylko wejść ("do jakiegoś miksera") ale i wyjść. Widzę, że niestety nie mam wystarczającej siły przebicia.

jak siła przebicia nie będzie wystarczająca,pozostanie siła naprawcza serwisu audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm może coś mi umknęło , ale czy autor tematu , coś mówił o wzmacniaczu cyfrowym ? Bo chyba nic nie wspomniał , o jaki w ogóle sprzęt chodzi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Rosomak19 napisał:

Hmm może coś mi umknęło , ale czy autor tematu , coś mówił o wzmacniaczu cyfrowym ? Bo chyba nic nie wspomniał , o jaki w ogóle sprzęt chodzi .

Tak, przepraszam, ewidentnie niepotrzebnie się odzywałem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, przemak napisał:

Tak, przepraszam, ewidentnie niepotrzebnie się odzywałem. 

 

Nie o to chodzi, tylko jakaś niepotrzebna spina , jak nawet  nie wiadomo , co to za sprzęt 🤔. Jeśli to "klasyczne" stopnie mocy , można zrobić jak napisałem , jeśli "cyfra" to tak jak mówisz , musiały by być przekaźniki odcinające oba "bieguny" . Tak więc niech autor poda konkrety jeśli chodzi o sprzęt i tyle w temacie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Rosomak19 napisał:

Jeśli to "klasyczne" stopnie mocy , można zrobić jak napisałem

Czyli klasycznym stopniom mocy pętla mas niestraszna. Nowa elektronika. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeś się czepił tej pętli masy 🤨  i czepiasz się słówek . Wystarczy podłączyć i zobaczyć , przecież nie wybuchnie . Poza tym w dobrze zrobionym sprzęcie , gdzie masa jest prowadzona zgonie ze sztuką, nic się nie dzieje.  Ja u siebie gram tak od 3 lat i nie ma żadnych przydźwięków i innych dziwnych niepokojących rzeczy . Mówię to z doświadczenia praktycznego , a nie teoretycznego 😉 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa sety dzielone. Końcówka mocy do kina oraz dwa monobloki lampowe do stereo. Więc widze, że pozostaje mi przełączanie kabli. Jak ma to grozić uszkodzeniem sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, kivlov napisał:

Mam dwa sety dzielone. Końcówka mocy do kina oraz dwa monobloki lampowe do stereo. Więc widze, że pozostaje mi przełączanie kabli. Jak ma to grozić uszkodzeniem sprzętu.

Czyli jasne, lampowe wzmacniacze nie mają przekaźników, więc musisz przełączać. 

5 godzin temu, Rosomak19 napisał:

Poza tym w dobrze zrobionym sprzęcie , gdzie masa jest prowadzona zgonie ze sztuką, nic się nie dzieje.

Albo się dzieje. Jeżeli masa jest prowadzona "zgodnie ze sztuką" to jest prowadzona w konkretny sposób i nie bardzo pasuje do tego zwieranie mas wejścia i wyjścia dookoła i "na krótko".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Al tam.
Można połaczyć dwa wzmacniacze do jednej pary kolumn.
Trzeba tylko oba na raz załaczyć,i dać na 75%-90% mocy na 30 minut-aby się kable dobrze wygrzały.
🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kivlov napisał:

Mam dwa sety dzielone. Końcówka mocy do kina oraz dwa monobloki lampowe do stereo. Więc widze, że pozostaje mi przełączanie kabli. Jak ma to grozić uszkodzeniem sprzętu.

Nie można było tak odrazu ? Zrób sobie przełącznik ,albo coś zakup ,takie przepinanie przewodów to bez sensu .

4 godziny temu, przemak napisał:

Albo się dzieje. Jeżeli masa jest prowadzona "zgodnie ze sztuką" to jest prowadzona w konkretny sposób i nie bardzo pasuje do tego zwieranie mas wejścia i wyjścia dookoła i "na krótko".

  Zazwyczaj , wszystko jest na jednej masie , czy to wejścia , czy biegun ujemny wyjścia głośnikowego . Problem może jedynie stanowić , jeśli masa jest spięta z przewodem ochronnym, choć i to nie w każdym przypadku .  Nie wiem czemu tak mocno trzymasz taki ton , nie łączyć , nie podłączać bo wybuchnie ogólnie kiła i mogiła . Weź podłącz spróbuj i potem można się doktoryzować .  A nie ciągle to samo powtarzać , że nie  bo nie i ch... No jak widać da się , choć nie w tym przypadku ze względu na lampowca .

3 godziny temu, Pseudodrummer napisał:

Trzeba tylko oba na raz załaczyć,i dać na 75%-90% mocy na 30 minut-aby się kable dobrze wygrzały.
🙂

I to było by prawdziwe wygrzewanie 🤣 A tak na serio , jak słyszę o jakimś wygrzewaniu przewodów ... najlepiej niech sobie takie osoby o piekarnika włożą i nastawią na 250 stopni na godzinę . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Rosomak19 napisał:

I to było by prawdziwe wygrzewanie 🤣 A tak na serio , jak słyszę o jakimś wygrzewaniu przewodów ... najlepiej niech sobie takie osoby o piekarnika włożą i nastawią na 250 stopni na godzinę . 

No to po zawodach.
Zostałeś awansowany do klubu "niesłyszących"
🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.