Skocz do zawartości
IGNORED

Polityka


Ojciec Dyrektor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy

W związku z rozrostem tematu Polityka przenosimy ostatnie kilka stron do tego aby poprawić szybkość ładowania.

 

Pierwszy temat polityka: https://www.audiostereo.pl/topic/37584-polityka/

 

Drugi temat polityka: https://www.audiostereo.pl/topic/149958-polityka/

Trzeci temat polityka: https://www.audiostereo.pl/topic/159509-polityka/

 

 

 

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, paww napisał:

Sam widzę że tak jest, dzień i noc

To był taki żart w formie sytuacyjnej analogii. W takim sensie że zamysły globalistów są dla mnie widoczne jak dzień i noc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Piotr_1 napisał:

To był taki żart w formie sytuacyjnej analogii. W takim sensie że zamysły globalistów są dla mnie widoczne jak dzień i noc.

Widzieć czyjeś myśli (zamysły) to jest wielka sztuka, nie dana każdemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdęte choć wydrążone ego na czele Pischaosu

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, paww napisał:

Widzieć czyjeś myśli (zamysły) to jest wielka sztuka, nie dana każdemu.

Dość już było widać. Z perspektywy Niemca 90 lat temu A.Hitler też mógł się wydawać kimś mówiącym prawdę i chcącym dobrze dla własnego narodu i ogólnie człowiekiem czynu. I też ten Niemiec mógł powiedzieć "kimże jestem abym dociekał zamysłów tak szlachetnego człowieka". I teraz uwaga: ten statystyczny Niemiec tak właśnie zrobił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Piotr_1 napisał:

Dość już było widać. Z perspektywy Niemca 90 lat temu A.Hitler też mógł się wydawać kimś mówiącym prawdę i chcącym dobrze dla własnego narodu i ogólnie człowiekiem czynu. I też ten Niemiec mógł powiedzieć "kimże jestem abym dociekał zamysłów tak szlachetnego człowieka". I teraz uwaga: ten statystyczny Niemiec tak właśnie zrobił.

Ale co ma Hitler i Niemcy z lat 30tych do "widocznych" przez Ciebie zamysłów globalistów, może napisz jakoś precyzyjniej, bo ja nie widzę związków logiczno - przyczynowych, ale nie neguję, że może Ty widzisz, więc opisz to dokładnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, paww napisał:

Ale co ma Hitler i Niemcy z lat 30tych do "widocznych" przez Ciebie zamysłów globalistów, może napisz jakoś precyzyjniej, bo ja nie widzę związków logiczno - przyczynowych, ale nie neguję, że może Ty widzisz, więc opisz to dokładnie?

Kult wiedzy człowieka, kult siły, kult "nauki". Różne diabelskie sztuczki. Podczas "kowidowej zawieruchy" używane były nielegalne rozporządzenia (zamiast ustaw). Używane były goebelsowskie metody propagandy, a w szczególności ta, że kłamstwo powtórzone wielokrotnie dla ludzi staje się prawdą. Używane były metody psychologiczne, aby człowiekowi obrzydzić drugiego człowieka. Używane były metody strachu, który skłoniły ludzi do szybkich nieprzemyślanych działań. Metody władzy w niektórych krajach zostały nazwane metodami faszystowskimi. Łamane były konstytucyjne i ustawowe prawa człowieka i to już stało się normą, tylko nie ma jeszcze ogólnej świadomości że te działania na chwilę obecną są już normą, ponieważ pewne rzeczy chwilowo ucichły. Powiedz mi teraz że tak nie było?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Piotr_1 napisał:

Kult wiedzy człowieka, kult siły, kult "nauki". Różne diabelskie sztuczki. Podczas "kowidowej zawieruchy" używane były nielegalne rozporządzenia (zamiast ustaw). Używane były goebelsowskie metody propagandy, a w szczególności ta, że kłamstwo powtórzone wielokrotnie dla ludzi staje się prawdą. Używane były metody psychologiczne, aby człowiekowi obrzydzić drugiego człowieka. Używane były metody strachu, który skłoniły ludzi do szybkich nieprzemyślanych działań. Metody władzy w niektórych krajach zostały nazwane metodami faszystowskimi. Łamane były konstytucyjne i ustawowe prawa człowieka i to już stało się normą, tylko nie ma jeszcze ogólnej świadomości że te działania na chwilę obecną są już normą, ponieważ pewne rzeczy chwilowo ucichły. Powiedz mi teraz że tak nie było?

Muszę się z Tobą zgodzić, to łażenie nad Wisłą w maseczkach to było idiotyczne (dobrze pamiętam). Nie mniej dalej nie widzę związku globalistów z Hitlerem. Nawet nie wiem kto to są ci globaliści? Czy np. u nas w kraju Kaczyński jest globalistą, czy może Tusk, a może Hołownia, nie wiem kto to jest globalista i co ich łączy, jakaś umowa, czy idea, religia, może ekologia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, paww napisał:

Muszę się z Tobą zgodzić, to łażenie nad Wisłą w maseczkach to było idiotyczne (dobrze pamiętam). Nie mniej dalej nie widzę związku globalistów z Hitlerem. Nawet nie wiem kto to są ci globaliści? Czy np. u nas w kraju Kaczyński jest globalistą, czy może Tusk, a może Hołownia, nie wiem kto to jest globalista i co ich łączy, jakaś umowa, czy idea, religia, może ekologia?

Jeżeli teraz nie żartujesz, to nie wiem jak Ci pomóc. A nawet gdybym wiedział, to bym nie chciał. Po prostu musisz rozmawiać z osobami obdarzonymi taką samą przenikliwością widzenia rzeczywistości jaką sam posiadasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja z covidem nie wyszła. Coś tam kazali, wymagali... Ale w sumie ludzie mogą się już drugi raz nie dać tak łatwo "kierować".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotr_1 napisał:

Platforma wywodzi się z Unii Wolności. A Unia Wolności wywodziła się Z Unii Demokratycznej i KLD. I tutaj są 2 składniki. Unia Demokratyczna była socjaldemokratyczna i "socjalliberalna", czyli na wzór amerykańskich "democrats", natomiast KLD było liberalne całkowicie.

KLD powstało za niemieckie pieniądze.partii w której była.jest Merkel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Piotr_1 napisał:

Jeżeli teraz nie żartujesz, to nie wiem jak Ci pomóc. A nawet gdybym wiedział, to bym nie chciał. Po prostu musisz rozmawiać z osobami obdarzonymi taką samą przenikliwością widzenia rzeczywistości jaką sam posiadasz.

Ale ja nie oczekuję pomocy, tylko wytłumaczenia o co chodzi z tym Hitlerem i globalistami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, papageno napisał:

No i mieć Colta Magnum.

Nygga!

Jak Colta to .45 model M1911A1

Magnum 500.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, paww napisał:

Ale ja nie oczekuję pomocy, tylko wytłumaczenia o co chodzi z tym Hitlerem i globalistami?

Metody psychologiczne i związane z duchowością. Jeżeli ktoś nie interesuje się tymi sprawami, uważa że one nie istnieją, to trudno będzie zrozumieć.

5 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Akcja z covidem nie wyszła. Coś tam kazali, wymagali... Ale w sumie ludzie mogą się już drugi raz nie dać tak łatwo "kierować".

Śruba już została dokręcona i ludzie dali sobie coś odebrać. To co zostało odebrane już nie zwrócą. Nie po to się dokręca śrubę, żeby potem odkręcić nakrętkę i ją wyrzucić. Śrubę się trochę luzuje, ale po to żeby ją potem jeszcze mocniej dokręcić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Piotr_1 napisał:

Metody psychologiczne i związane z duchowością. Jeżeli ktoś nie interesuje się tymi sprawami, uważa że one nie istnieją, to trudno będzie zrozumieć.

O psychologii mam pewne pojęcie, ducha nigdy nie widziałem, ale dalej nie wyjaśniłeś o co chodzi z Hitlerem i globalistami?

Zresztą co ma psychologia i duchy bo ja nawet tutaj nie widzę związków?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, paww napisał:

O psychologii mam pewne pojęcie, ducha nigdy nie widziałem, ale dalej nie wyjaśniłeś o co chodzi z Hitlerem i globalistami?

Zresztą co ma psychologia i duchy bo ja nawet tutaj nie widzę związków?

Napisałeś wcześniej że nie wiesz kto to są globaliści, to jak mam Ci tłumaczyć takie związki skoro nie wiesz kto to są globaliści. Poczytaj sobie najpierw kto to są globaliści.

Co ma psychologia i duchy? Nie rozumiem pytania. Literki w nazwach mają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Piotr_1 napisał:

Napisałeś wcześniej że nie wiesz kto to są globaliści, to jak mam Ci tłumaczyć takie związki skoro nie wiesz kto to są globaliści. Poczytaj sobie najpierw kto to są globaliści.

Co ma psychologia i duchy? Nie rozumiem pytania. Literki w nazwach mają.

Właśnie czytam i cytuję za Wikipedią:

"Globalizm – zbiór przekonań i poglądów dotyczących globalizacji, która w globalizmie jest najczęściej oceniana pozytywnie i uznawana za najważniejszy proces zachodzący we współczesnym świecie. Wiele twierdzeń globalizmu (a w szczególności bezkrytyczne podejście do globalizacji) krytykowane jest przez anty- i alterglobalistów. Globalizm może też oznaczać pewien kierunek polityki nastawiony na skalę globalną lub globalny wymiar zjawisk społecznych.

Globalizm jako zbiór poglądów na temat globalizacji[edytuj | edytuj kod]

Zwolennicy globalizmu podkreślają wagę procesów globalizacji dla współczesnego świata. Uważają, że w ich wyniku, świat ulegnie istotnym i pozytywnym przekształceniom. Globalizacja pociągać ma za sobą wzrost ogólnego dobrobytu, wolność i emancypację jednostek, rozprzestrzenienie się pozytywnych wartości (np. demokracji czy praw człowieka).

Część autorów (szczególnie związana z ruchem alterglobalistycznym) uważa natomiast globalizm za współczesną ideologię, ściśle powiązaną z założeniami neoliberalizmu i umacniającą amerykańską hegemonię oraz podział świata na bogatą Północ i biedne Południe".

 

Czy Adolf Hitler głosił wg Ciebie takie poglądy, czy Ty widzisz podobieństwo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez paww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zamieszanie z benzyną E10 to kolejna spuścizna nieudacznych 8 lat rządów PiS, który do czego się dotknął - to sp...rzył. Owszem, UE wymaga dodatku biokomponentów, ale nie określa ile ma ich być. W innych krajach można więc kupić zarówno E5 jak i E10, aby zachęcić ludzi do kupowania tej ostatniej jest ona sporo tańsza. U nas natomiast walnięto z grubej rury: będzie wyłącznie E10. Oznacza to, że do samochodów które nie mogą używać E10 trzeba będzie lać 98 (ta pozostanie E5), która jest 60 gr na litrze droższa. Tak się nakręca inflację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, paww napisał:

Właśnie czytam i cytuję za Wikipedią:

"Globalizm – zbiór przekonań i poglądów dotyczących globalizacji, która w globalizmie jest najczęściej oceniana pozytywnie i uznawana za najważniejszy proces zachodzący we współczesnym świecie. Wiele twierdzeń globalizmu (a w szczególności bezkrytyczne podejście do globalizacji) krytykowane jest przez anty- i alterglobalistów. Globalizm może też oznaczać pewien kierunek polityki nastawiony na skalę globalną lub globalny wymiar zjawisk społecznych.

Globalizm jako zbiór poglądów na temat globalizacji[edytuj | edytuj kod]

Zwolennicy globalizmu podkreślają wagę procesów globalizacji dla współczesnego świata. Uważają, że w ich wyniku, świat ulegnie istotnym i pozytywnym przekształceniom. Globalizacja pociągać ma za sobą wzrost ogólnego dobrobytu, wolność i emancypację jednostek, rozprzestrzenienie się pozytywnych wartości (np. demokracji czy praw człowieka).

Część autorów (szczególnie związana z ruchem alterglobalistycznym) uważa natomiast globalizm za współczesną ideologię, ściśle powiązaną z założeniami neoliberalizmu i umacniającą amerykańską hegemonię oraz podział świata na bogatą Północ i biedne Południe".

 

Czy Adolf Hitler głosił wg Ciebie takie poglądy, czy Ty widzisz podobieństwo?

Moim zdaniem nie powinieneś się powoływać na wikipedie.Stek bzdur jest tam zamieszczany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, paww napisał:

Właśnie czytam i cytuję za Wikipedią:

"Globalizm – zbiór przekonań i poglądów dotyczących globalizacji, która w globalizmie jest najczęściej oceniana pozytywnie i uznawana za najważniejszy proces zachodzący we współczesnym świecie. Wiele twierdzeń globalizmu (a w szczególności bezkrytyczne podejście do globalizacji) krytykowane jest przez anty- i alterglobalistów. Globalizm może też oznaczać pewien kierunek polityki nastawiony na skalę globalną lub globalny wymiar zjawisk społecznych.

Globalizm jako zbiór poglądów na temat globalizacji[edytuj | edytuj kod]

Zwolennicy globalizmu podkreślają wagę procesów globalizacji dla współczesnego świata. Uważają, że w ich wyniku, świat ulegnie istotnym i pozytywnym przekształceniom. Globalizacja pociągać ma za sobą wzrost ogólnego dobrobytu, wolność i emancypację jednostek, rozprzestrzenienie się pozytywnych wartości (np. demokracji czy praw człowieka).

Część autorów (szczególnie związana z ruchem alterglobalistycznym) uważa natomiast globalizm za współczesną ideologię, ściśle powiązaną z założeniami neoliberalizmu i umacniającą amerykańską hegemonię oraz podział świata na bogatą Północ i biedne Południe".

Czy Adolf Hitler głosił wg Ciebie takie poglądy, czy Ty widzisz podobieństwo?

Przede wszystkim Adolfa Hitlera i społeczeństwo niemieckie lat 30 dwudziestego wieku podałem Tobie jako przykład naiwności ludzi i niechęci ludzi do badania ważnych spraw. Spraw takich jak badanie pochodzenia przywódców, co sobą reprezentują, co osiągnęli, z kim się prywatnie zadają. Wreszcie niechęci albo lenistwa do badania ich filozofii i poglądów, myślenia nad tym czym filozofie ludzi władzy mogą skutkować dla nich samych i dla ich dzieci. Powiedziałem też że bez zahaczania o duchowość i psychologię nie będę tłumaczył tutaj związku pomiędzy globalistami a Hitlerem, choć podałem już wyraźne argumenty. Jednym z nich jest działanie faszystowskie, które jest ICH CECHĄ WSPÓLNĄ, co chyba raczyłeś przeoczyć.

Globaliści to nie tylko weseli ludzie reprezentujący taki rodzaj poglądu, że uczynienie świata jedną globalną wioską będzie korzystne.

Globaliści to przede wszystkim możni tego świata spotykający się na międzynarodowych spotkaniach, forach, gdzie ustalają plany i wprowadzają je w życie. A to nie jest pogląd, to już jest działanie. Dlaczego we Wikipedii nie znalazłeś akurat takiej definicji?

Co powiesz na to że Klaus Schwab w swoich przemowach prezydenta Chin nazywa "jego ekscelencją" podczas kiedy ludzie rozsądku zdają się go nazywać komunistycznym zbrodniarzem. Skąd taka rozbieżność. O KLAUSIE SCHWABIE TAKŻE NIE SŁYSZAŁEŚ? I o Globalnym Forum Ekonomicznym także nie słyszałeś???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tomek7776 napisał:

Moim zdaniem nie powinieneś się powoływać na wikipedie.Stek bzdur jest tam zamieszczany.

Ale wikipedia jest uznanym w naszej kulturze źródłem wiedzy, raczej nie budzącym wątpliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, paww napisał:

Ale wikipedia jest uznanym w naszej kulturze źródłem wiedzy, raczej nie budzącym wątpliwości.

Nie jest to takie oczywiste.Jak to sobie wyobrażasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tomek7776 napisał:

Nie jest to takie oczywiste

Dla was oczywistym źródłem wiedzy jest TV Repatopublika i Radio Maryja. Tego się trzymaj. Nie pobłądzisz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Piotr_1 napisał:

Co powiesz na to że Klaus Schwab w swoich przemowach prezydenta Chin nazywa "jego ekscelencją" podczas kiedy ludzie rozsądku zdają się go nazywać komunistycznym zbrodniarzem. Skąd taka rozbieżność. O KLAUSIE SCHWABIE TAKŻE NIE SŁYSZAŁEŚ? I o Globalnym Forum Ekonomicznym także nie słyszałeś???

Szwaby to na Pomorzu mówiło się na karaluchy. Ale na poważnie o  Klausie Schwabie nie słyszałem. Ale też nie jestem pewien, że Schwab i Forum Ekonomiczne w Davos to jedyny kierunek działania w świecie i nie ma innych? Sądząc po chociażby wyrażanych tu na forum poglądach, to jednak to nie jest takie oczywiste. Sił politycznych jest raczej wiele w świecie oraz w Polsce, mało prawdopodobne aby istniał jeden kierunek i wyznaczał go Schwab. To tak trąci trochę teorią spiskową, ale nie neguję, że niektórzy mogą to tak widzieć, temu służy demokracja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.