Skocz do zawartości
IGNORED

Podlogowki vs podstawkowce + sub vs podlogowe + sub


BlueDot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w końcu dotarły!

- Buduję kino domowe, i takie moje skromne porównanie: KOLUMNY vs MONITORY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

(Te czarne, moje "stare" monitory chwilę wcześniej wygrały z podłogówkami innej firmy (MA Silver 6), które mialem na teście przez 1 dzień - bo poszukiwałem tańszego rozwiązania)

Zacznę od porównania "stare" vs "nowe": - bo to sama firma, i odnoszę wrażenie, że powróciła do starego brzmienia. Bardzo małe różnice, na korzyść "starego"? (może te "nowe" nie wygrzane?)

........................

Po 15 minutach odpaliłem podłogówki z tej samej linii, i... już tak zostało. Jestem zachwycony i zadowolony jakością brzmienia. Synchro z niskimi bez suba, i to optymalne zestrojenie, czego zawsze mi brakowało vs monitory z SUBem. - A po odpaleniu filmu w STEREO i zejściem niskich, to teraz zastanawiam się, czy mi w ogóle potrzebne DOLBY i  SUBWOOFER?

Gdybym miał teraz wybierać, to kierowałbym się zasadami: - przede wszystkim brzmienie i melodyjność, oraz budżet i wielkość pokoju. "Stare" monitory służyły ponad 20 lat,  w pokojach 15-20m2 i wszędzie były na/za szafą, na/pod półkami. Wędrowały ze mną, gdziekolwiek się nie przeprowadzałem. I nie wyobrażam sobie głośników kolumnowych w tych pomieszczeniach.

A z SUBa nigdy nie byłem do końca zadowolony, bo przy cichym odsłuchu się wyłączał. Dla różnych głośności  wymagał innego dostrojenia. I też odnoszę wrażenie, że ten sub, co miałem, to nie był najwyższych lotów.

 

"Wystąpili":

stare - Dynaudio Audience 40

nowe - Dynaudio Evoke 10

podłogówki - Dynaudio Evoke 50

subwoofer - Roth Oli KH30

końcówka mocy - Onkyo A-1VL

przedwzmacniacz i źródło - Marantz Cinema 70s

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez AutoPirat

OBRAZ: 160 cali-->Epson EH-TW9400 + Nvidia Shield PRO   |   DŹWIĘK: 5.0.2  głośniki-->Dynaudio Evoke: 50, C25, 10; Studio C4-80   |   WZMACNIACZ: AVR --> Marantz Cinema 70s + Stereo/końcówka mocy --> zbędna?   |   MUZYKA --> Gramofon: Technics SL-1500C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, AutoPirat napisał:

I też odnoszę wrażenie, że ten sub, co miałem, to nie był najwyższych lotów.

Tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kino domowe może być tylko przy okazji.

System Atmos moze byc przede wszystkim do muzyki.
Na razie jest bardzo mało wydań muzyki w Atmos w formie plików, trzeba polować po kilku portalach.
Ale zwykle są bardzo dobrze zmiksowane. Mają dobrą dynamikę, na poziomie wydań winylowych (DR 10 i powyżej). Z relacji posiadaczy takich systemów jest to coś nieporównywalnego do stereo. W pierwszej chwili wydaje sie, ze to nic nadzwyczajnego. Trochę tu, troche tam zagra z dodatkowych głośników. Dopiero ponowne włączenie stereo powoduje konsternację. Tak jak gdyby połowa emocji zninęła. Tak przynajmniej twierdzą Ci co mają.

Ja słuchałem jakiś czas temu kilku próbek nagrań Atmos skonwertowanych do plików WAV zawierającego tylko 2 kanały (czyli stereo z Atmosa). Oczywiście przestrzeni nie było jakoś więcej niz w stereo (zresztą nie miałem orginalnej wersji stereo do porównania). Ale jakośc miksu/masteringu plus (faktycznie) bardzo dobra dynamika tez spowodowały u mnie opad szczeny.

Pliki plikami, ale istnieje bardzo duzo materiału Atmos na Apple Music, czy Amazon Music. Podobno od jakiegos czasu Apple wymaga dostarczenia materiału Atmos dodatkowo do wydań stereo. Niestety, poniewaz to streaming a łącza kosztują, wiec ten Atmos jest zakodowany stratnie (w przeciwienstwie do plików Atmos, które w 99% sa kodowane bezstratnie; cena to uwzglednia) a masowa produkcja, tylko dlatego, ze Apple wymaga, raczej nie owocuje wysoką jakością takich wydań. Zaletą jest duży katalog i niska cena. Bodajże 24zł/mies.

Cos zaczyna dziac sie w branzy. Pojawiają sie nowe urządzenia studyjne do pracy nad materiałem Atmos. Jest większa konkurencja wśród dostawców, wiec ceny pomalutku (na razie) idą w dół. Potrzebne jest momentum, zeby trend nie padł.
Wielokanałowe SACD i surround 5.1 (miałem oba w systemie, 20 lat temu) się nie przebiły. Atmos ma niewiele większe szanse. Technicznie ma przewagę (bo skaluje sie od 9.1.6 do 2.0), ale jezeli koszty sprzetu dla konsumentów nie spadną, to też będzie porażka. No i jakość wydań Atmos musi sie utrzymać. Bo kupa na 12 głośnikach to będzie 6x większa kupa niż na dwóch głośnikach (i ponad 6x droższa).

Jeżeli budujesz kino, to będziesz mógł spróbować muzyki w Atmos za dodatkowe drobniaki (w stosunku do kosztów systemu dla kina). Może to kino będzie dodatkiem do muzyki?

Dodam tylko, ze ceny łączy idą cały czas w dół. 15 lat temu był tylko streaming mp3. Teraz juz jest nawet Hi-Res.
Za 10-15 lat bedzie streaming bezstratnego Atmosa w tej samej cenie co teraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez maxijazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, maxijazz napisał:

Kino domowe może być tylko przy okazji.

System Atmos moze byc przede wszystkim do muzyki.
Na razie jest bardzo mało wydań muzyki w Atmos w formie plików, trzeba polować po kilku portalach.
Ale zwykle są bardzo dobrze zmiksowane. Mają dobrą dynamikę, na poziomie wydań winylowych (DR 10 i powyżej). Z relacji posiadaczy takich systemów jest to coś nieporównywalnego do stereo. W pierwszej chwili wydaje sie, ze to nic nadzwyczajnego. Trochę tu, troche tam zagra z dodatkowych głośników. Dopiero ponowne włączenie stereo powoduje konsternację. Tak jak gdyby połowa emocji zninęła. Tak przynajmniej twierdzą Ci co mają.

Ja słuchałem jakiś czas temu kilku próbek nagrań Atmos skonwertowanych do plików WAV zawierającego tylko 2 kanały (czyli stereo z Atmosa). Oczywiście przestrzeni nie było jakoś więcej niz w stereo (zresztą nie miałem orginalnej wersji stereo do porównania). Ale jakośc miksu/masteringu plus (faktycznie) bardzo dobra dynamika tez spowodowały u mnie opad szczeny.

Pliki plikami, ale istnieje bardzo duzo materiału Atmos na Apple Music, czy Amazon Music. Podobno od jakiegos czasu Apple wymaga dostarczenia materiału Atmos dodatkowo do wydań stereo. Niestety, poniewaz to streaming a łącza kosztują, wiec ten Atmos jest zakodowany stratnie (w przeciwienstwie do plików Atmos, które w 99% sa kodowane bezstratnie; cena to uwzglednia) a masowa produkcja, tylko dlatego, ze Apple wymaga, raczej nie owocuje wysoką jakością takich wydań. Zaletą jest duży katalog i niska cena. Bodajże 24zł/mies.

Cos zaczyna dziac sie w branzy. Pojawiają sie nowe urządzenia studyjne do pracy nad materiałem Atmos. Jest większa konkurencja wśród dostawców, wiec ceny pomalutku (na razie) idą w dół. Potrzebne jest momentum, zeby trend nie padł.
Wielokanałowe SACD i surround 5.1 (miałem oba w systemie, 20 lat temu) się nie przebiły. Atmos ma niewiele większe szanse. Technicznie ma przewagę (bo skaluje sie od 9.1.6 do 2.0), ale jezeli koszty sprzetu dla konsumentów nie spadną, to też będzie porażka. No i jakość wydań Atmos musi sie utrzymać. Bo kupa na 12 głośnikach to będzie 6x większa kupa niż na dwóch głośnikach (i ponad 6x droższa).

Jeżeli budujesz kino, to będziesz mógł spróbować muzyki w Atmos za dodatkowe drobniaki (w stosunku do kosztów systemu dla kina). Może to kino będzie dodatkiem do muzyki?

Dodam tylko, ze ceny łączy idą cały czas w dół. 15 lat temu był tylko streaming mp3. Teraz juz jest nawet Hi-Res.
Za 10-15 lat bedzie streaming bezstratnego Atmosa w tej samej cenie co teraz.

Ciekawe zdanie konsumenta,
Ale nie ma to nic wspólnego ani z prawdą,ani z muzyką. .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kwestia porównywania sprzętów w tym samym budżecie.

Porównaj sobie stereo do systemu atmos za tą samą kasę i wtedy można ocenić, które rozwiązanie jest lepsze do słuchania muzyki 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AutoPirat napisał:

Dla różnych głośności  wymagał innego dostrojenia

Jak miałeś podłączony i co to za sub?

-----

32 minuty temu, maxijazz napisał:

Na razie jest bardzo mało wydań muzyki w Atmos w formie plików, trzeba polować po kilku portalach.

I mało będzie, bo do muzyki dodatkowe kanały są po prostu zbędne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AutoPirat napisał:

stare - Dynaudio Audience 40

nowe - Dynaudio Evoke 10

podłogówki - Dynaudio Evoke 50

Dzięki za porównanie, trudno żeby Evoke 50 grało gorzej od Audience 40 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ajothe napisał:

Dzięki za porównanie, trudno żeby Evoke 50 grało gorzej od Audience 40 😁

No ale Evoke 10 vs Audience 40 to już ciekawe porównanie, ale tu by trzeba chyba więcej czasu na słuchanie poświęcić.

-----

Godzinę temu, AutoPirat napisał:

Zacznę od porównania "stare" vs "nowe": - bo to sama firma, i odnoszę wrażenie, że powróciła do starego brzmienia. Bardzo małe różnice, na korzyść "starego"? (może te "nowe" nie wygrzane?)

A może Ty się musisz wygrzać, bo przyzwyczaiłeś się do starego i wszelkie zmiany to odstępstwo od utrwalonego przez 20lat ideału?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maxijazz napisał:

Jeżeli budujesz kino, to będziesz mógł spróbować muzyki w Atmos za dodatkowe drobniaki (w stosunku do kosztów systemu dla kina). Może to kino będzie dodatkiem do muzyki?

Tak, przede wszystkim muzyka STEREO i to maksymalnie w kierunku ---> FULL ANALOG.

Trochę rozpędziłem się z budżetem, bo miało być 2x mniej 😞  I co się nasłuchałem od żony, to moje, ale też i przekonała się! Już nawet zamówiła płytę CD - to niebywałe! 🙂

Ci co polecają kino, to że, koniecznie z ATMOS. Z tego rozpędu brakuje mi tylko 2 x ATMOS (wstępnie C4-C80). 

Na pewno jest ciśnienie na rozwój wielokanałowy, bo to wielokanałowy przypływ $$$. Słyszałem plotkę o winylach, że już są z wielokanałowym dźwiękiem.

 

1 godzinę temu, Ajothe napisał:

To jest kwestia porównywania sprzętów w tym samym budżecie.

Porównaj sobie stereo do systemu atmos za tą samą kasę i wtedy można ocenić, które rozwiązanie jest lepsze do słuchania muzyki 🙂

Dokładnie, na forach zachodnich wiele osób wraca do 2.0, 3.0, 3.1, bo tak jest lepiej/taniej, prościej. Jakbym nie kupił od razu kompletu głośników 5.0 + amplituner, to nie wiem, czy bym nie pozostał przy stereo (mam obecnie małą rozterkę)

1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

I mało będzie, bo do muzyki dodatkowe kanały są po prostu zbędne.

Też nieraz zastanawiam się, bo mamy niby tylko 2 ucha 🙂 ale w przyrodzie ten dźwięk otacza nas z każdej strony. I jak wyobrażam sobie nagranie, gdzie siedzę w środku, a orkiestra wokół i ponad nami, to  hmmm? ...a z drugiej strony w pamięci mam ten odsłuch w stereo, a brzmiał jak jakieś MAX DOLBY - to niebywałe było.

1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

A może Ty się musisz wygrzać, bo przyzwyczaiłeś się do starego i wszelkie zmiany to odstępstwo od utrwalonego przez 20lat ideału?

Tak, ale ostatnie 2 miesiące, to wiele odsłuchów, od "niszowych" konstruktorów (super brzmiących) do zestawów ekspozycyjnych za pół miliona (Confidence 50). Spotkało mnie zderzenie z PRLem, to jest ze sklepem TOP HiFi (a szkoda, bo ELACi mnie urzekły w sali odsłuchowej). Oraz też zniechęcony po odsłuchach wychwalanych amplitunerów (ARCAM AVR5) i wzmacniacza (ROKSAN jakiś tam), a które uważam powinny być wycofane z rynku, bo to nie sprzęt grający, ale jakieś g....

....I popłynąłem w taką stronę, obierając najbardziej bezpieczny i optymalny dla mnie kierunek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez AutoPirat

OBRAZ: 160 cali-->Epson EH-TW9400 + Nvidia Shield PRO   |   DŹWIĘK: 5.0.2  głośniki-->Dynaudio Evoke: 50, C25, 10; Studio C4-80   |   WZMACNIACZ: AVR --> Marantz Cinema 70s + Stereo/końcówka mocy --> zbędna?   |   MUZYKA --> Gramofon: Technics SL-1500C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szymon1977 napisał:

No ale Evoke 10 vs Audience 40 to już ciekawe porównanie, ale tu by trzeba chyba więcej czasu na słuchanie poświęcić.

Jakbym wybierał, to zdecydowanie Evoke 20.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

OBRAZ: 160 cali-->Epson EH-TW9400 + Nvidia Shield PRO   |   DŹWIĘK: 5.0.2  głośniki-->Dynaudio Evoke: 50, C25, 10; Studio C4-80   |   WZMACNIACZ: AVR --> Marantz Cinema 70s + Stereo/końcówka mocy --> zbędna?   |   MUZYKA --> Gramofon: Technics SL-1500C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AutoPirat napisał:

Jakbym wybierał, to zdecydowanie Evoke 20.

Midwoofer 180mm vs 135mm - to nie jest fair play!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, szymon1977 napisał:

Midwoofer 180mm vs 135mm - to nie jest fair play!

Pierwsze wrażenie, to Audience 40 tak samo jak Evoke 10. Różnice, to nie w brzmieniu i melodyjności, ale w ilości i inne były niskie tony. 

To fakt. Konieczny byłby dłuższy odsłuch. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

OBRAZ: 160 cali-->Epson EH-TW9400 + Nvidia Shield PRO   |   DŹWIĘK: 5.0.2  głośniki-->Dynaudio Evoke: 50, C25, 10; Studio C4-80   |   WZMACNIACZ: AVR --> Marantz Cinema 70s + Stereo/końcówka mocy --> zbędna?   |   MUZYKA --> Gramofon: Technics SL-1500C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, szymon1977 napisał:

mało będzie, bo do muzyki dodatkowe kanały są po prostu zbędne.

Ja wiem czy takie zbedne. Sluchalem kilku koncertow w 5.1 i realizm jest duzo wiekszy niz z stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, BlueDot napisał:

Ja wiem czy takie zbedne. Sluchalem kilku koncertow w 5.1 i realizm jest duzo wiekszy niz z stereo.

Jakiej wielkości pomieszczenie masz  do tego 5.1 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, BlueDot napisał:

Ja wiem czy takie zbedne. Sluchalem kilku koncertow w 5.1 i realizm jest duzo wiekszy niz z stereo.

Ja bym od razu wprowadził tyle kanałów,ile instrumentów.
Czyli koło 80 w muzyce klasycznej.
Inaczej to nie zabrzmi naturalnie.
A dla disco polo jeden wystarczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5.1 umożliwią fajne wrażenie znalezienia się na scenie wśród muzyków, ale coś za coś. Za ten sam budżet można mieć lepszy dźwięk i również scenę 3D, ale już nie zagościmy na scenie między muzykami 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ajothe napisał:

5.1 umożliwią fajne wrażenie znalezienia się na scenie wśród muzyków, ale coś za coś. Za ten sam budżet można mieć lepszy dźwięk i również scenę 3D, ale już nie zagościmy na scenie między muzykami 🙂

A jest scena 2D?
Opisz mi to proszę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pseudodrummer napisał:

A jest scena 2D?
Opisz mi to proszę

Kiepski system posiada scenę 2D, która trzyma się linii kolumn I nie chce się oderwać 😋

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Tokina napisał:

Jakiej wielkości pomieszczenie masz  do tego 5.1 ?

6x4. Sprzet na szerszej scianie.

14 minut temu, Ajothe napisał:

5.1 umożliwią fajne wrażenie znalezienia się na scenie wśród muzyków

Nie do konca. Umozliwia wrazenie znalezienia sie w srod publicznosci. W systemie stereo oklaski, gwizdy itp. slychac tak jakby dochodzily ze sceny a przeciez tak byc nie powinno. W 5.1 scena nadal jest z przodu, tylko publicznosc cie otacza tak jak na prawdziwym koncercie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, BlueDot napisał:

6x4. Sprzet na szerszej scianie.

Nie do konca. Umozliwia wrazenie znalezienia sie w srod publicznosci. W systemie stereo oklaski, gwizdy itp. slychac tak jakby dochodzily ze sceny a przeciez tak byc nie powinno. W 5.1 scena nadal jest z przodu, tylko publicznosc cie otacza tak jak na prawdziwym koncercie.

Zależy od realizacji i formatu w jakim się słucha. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Pseudodrummer napisał:

Ja bym od razu wprowadził tyle kanałów,ile instrumentów.
Czyli koło 80 w muzyce klasycznej.
Inaczej to nie zabrzmi naturalnie.
A dla disco polo jeden wystarczy

Kanaly w dzwieku wielokanalowym nie maja odtwarzac kazdego instrumentu osobno, one maja za zadanie stworzyc atmosfere jak na prawdziwym koncercie.

1 minutę temu, Ajothe napisał:

Zależy od realizacji i formatu w jakim się słucha. 

Te koncerty ktorych sluchalem byly w 5.1 i byly zrealizowane tak ze w prawidlowo ustawionym sprzecie jest wrazenie przebywania na prawdziwym koncercie.

Niestety stereo, nawet najleprze tego nie potrafi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, BlueDot napisał:

Te koncerty ktorych sluchalem byly w 5.1 i byly zrealizowane tak ze w prawidlowo ustawionym sprzecie jest wrazenie przebywania na prawdziwym koncercie.

Niestety stereo, nawet najleprze tego nie potrafi.

Tak masz rację w takim przypadku. 

Ale w przypadku normalnych nagrań jest inaczej, mozna sie poczuc jak na scenie ustawiajac np dolby digital. Poza tym trochę sporo pary trzeba włożyć w to żeby posłuchać oklasków za plecami 😁

Ostatnio słuchałem o realizacji jakichś nagrań w Atmosie dokładnie w takim celu, żeby się poczuć jak na scenie wśród muzyków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ajothe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, BlueDot napisał:

6x4. Sprzet na szerszej scianie.

Daruj, ale to nie jest pomieszczenie do zestawu audio 5.1, żeby można było mówić o przestrzenności.

W takim pomieszczeniu to tylko "stereo".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Ajothe napisał:

Niestety stereo, nawet najleprze tego nie potrafi.

A jednak można to docenić za pomoca DWÓCH uszu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Tokina napisał:

Daruj, ale to nie jest pomieszczenie do zestawu audio 5.1, żeby można było mówić o przestrzenności.

W takim pomieszczeniu to tylko "stereo".

Slyszalem dobrze grajace 5.1 w mniejszych pomieszczeniach. To nie pomieszczenie ma grac tylko sprzet i jak jest prawidlowo ustawiony to gra dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, BlueDot napisał:

Te koncerty ktorych sluchalem byly w 5.1 i byly zrealizowane tak ze w prawidlowo ustawionym sprzecie jest wrazenie przebywania na prawdziwym koncercie.

Niestety stereo, nawet najleprze tego nie potrafi.

A co z saniami jadącymi dookoła głowy i tym słynnym psem Rogera Watersa, co szczeka u sąsiada?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, BlueDot napisał:

Kanaly w dzwieku wielokanalowym nie maja odtwarzac kazdego instrumentu osobno, one maja za zadanie stworzyc atmosfere jak na prawdziwym koncercie.

Te koncerty ktorych sluchalem byly w 5.1 i byly zrealizowane tak ze w prawidlowo ustawionym sprzecie jest wrazenie przebywania na prawdziwym koncercie.

Niestety stereo, nawet najleprze tego nie potrafi.

Mój kolega był kiedyś na koncercie TSA, siedział jakieś 2-3 m od potężnej baterii głośników umieszczonych na jednej ze stron sceny,  niesamowite "wrażenia" ma do dziś. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Pseudodrummer napisał:

A jednak można to docenić za pomoca DWÓCH uszu

Mozna. Ja tez slucham muzyki w stereo, ale nie mam nic przeciwko zeby od czasu do czasu posluchac koncertu na 5.1. Wrazenia sa zajebiste.

3 minuty temu, szymon1977 napisał:

A co z saniami jadącymi dookoła głowy i tym słynnym psem Rogera Watersa, co szczeka u sąsiada?

Musisz mi uwierzyc ze tego typu efekty brzmia lepiej w 5.1. W stereo mozna uzyskac podobne efekty, jednak mozna je uslyszec siedzac idealnie w sweet spocie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Ajothe napisał:

sporo pary trzeba włożyć w to żeby posłuchać oklasków za plecami 😁

Sprawdziłem swoje ulubione: oklaski są na jednej płycie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Tokina napisał:

Mój kolega był kiedyś na koncercie TSA, siedział jakieś 2-3 m od potężnej baterii głośników umieszczonych na jednej ze stron sceny,  niesamowite "wrażenia" ma do dziś. 🙂

Pewnie leczy sluch 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.