Skocz do zawartości
IGNORED

Połączenie Marantz UD7007 z PM7000N a jakość dźwięku. Jaki kabel?


darektz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich serdecznie,


Od jakiegoś czasu posiadam wzmacniacz Marantz PM7000N oraz odtwarzacz Blu-ray/CD Marantz UD7007. Obydwa urządzenia mam połączone ze sobą kablem SPDIF Coaxial. Zastanawiam się jednak czy takie połączenie daje mi najlepszą możliwą jakość dźwięku?
Mam w swojej kolekcji płyty DTS CD, które są dekodowane przez odtwarzacz (bo wzmacniacz nie posiada takiej możliwości). Odtwarzacz rozpoznaje, że jest to DTS CD a na wyświetlaczu wzmacniacza widzę: PCM44.1KHz, czyli zgodnie z oczekiwaniami, podobnie jak dla zwykłej płyty CD.

Mam też płyty DVD z dźwiękiem DTS o lepszej jakości, rozpoznawanej przez odtwarzacz jako DTS 96/24. Na wzmacniaczu jednak widzę jedynie PCM48kHz. I tu powstaje pytanie: czy to oznacza, że przez to, że używam SPDIF Coaxial, tracę na jakości?

I kolejna rzecz: zastanawiam się nad zakupem kilku płyt SACD, natomiast zanim to zrobię, chciałbym się dowidzieć, czy to ma sens, bo czytałem, że żeby wykorzystać w pełni jakość dźwięku z takiej płyty, powinienem podłączyć odtwarzacz ze wzmacniaczem kablem HDMI i to wzmacniacz powinien dekodować sygnał. Mój wzmacniacz PM7000N nic jednak nie zdekoduje. Dekodowanie musi nastąpić w samym odtwarzaczu. Tu pojawia się kilka pytań:
Czy po zdekodowaniu płyty SACD w odtwarzaczu, sygnał może być przesłany do wzmacniacza kablem SPDIF Coaxial? Czy to w ogóle ma sens, jeśli zależy mi na najwyższe jakości dźwięku?
Czy może powinienem połączyć odtwarzacz i wzmacniacz kablem analogowym 2xRCA? Czy wtedy odtwarzając z płyty SACD wykorzystam w pełni jej potencjał?

 

Powyższe pytania zadałem na bliźniaczym forum le niestety nie uzyskałem żadnych odpowiedzi, może tutaj się uda :)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Godzinę temu, darektz napisał:

Czy może powinienem połączyć odtwarzacz i wzmacniacz kablem analogowym 2xRCA?

W tym pytaniu zawiera się prawidłowa odpowiedź na wszystkie pytania 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marcinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Marcinus napisał:

W tym pytaniu zawiera się prawidłowa odpowiedź 🙂

Aco w niej prawidłowego - o uzasadnienie proszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, darektz napisał:

Czy może powinienem połączyć odtwarzacz i wzmacniacz kablem analogowym 2xRCA? Czy wtedy odtwarzając z płyty SACD wykorzystam w pełni jej potencjał?

To ma najwiecej sensu dlatego ze takie dokladane DAC do budzetowych wzmacniaczy sa zwykle podlej jakosci ale fajnie marketingowo wygladaja w broszurkach.

UD7007 powinien dekodowac sygnal do analogu a wzmacniacz go tylko wzmacniac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę sprawdzić, czy DAC nie jest taki sam, bo wtedy przechodząc z spdif ma analog jedyne co osiągniemy, to ryzyko zniekształceń sygnału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko wywiązała się dyskusja, super. Klaruje się odpowiedź na ostatnie pytanie: wskazane byłoby kupienie dobrej jakości kabla 2xRCA.
Co jeśli chodzi o poprzednie pytanie?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marcinus napisał:

Nie jest.

Pytanie mogło się wydawać dziwne, ale w moim Onkyo a5vl i CD do pary jest identyczny (o ile dobrze pamiętam). No ale skoro DAC są inne, to trzeb użyć lepszego a nie porównywać kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest pewnie gdzie indziej - na wyjściu UD może nie być sygnału SACD

ze względu na zabezpieczenie przed kopiowaniem i wysyła tylko "klasyczną" gęstość.

Warto dać dobre kabelki RCA a ja za takie uważam kable solid np. z Neotecha 26 AWG,

albo może znajdziesz coś zbliżonego konstrukcyjnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, audioburak napisał:

Warto dać dobre kabelki RCA

SPDIF vs RCA możemy porozmawiać, ale wybór dobrego RCA... pora by szymon1977 spadał 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
3 godziny temu, szymon1977 napisał:

Pytanie mogło się wydawać dziwne, ale w moim Onkyo a5vl i CD do pary jest identyczny (o ile dobrze pamiętam). No ale skoro DAC są inne, to trzeb użyć lepszego a nie porównywać kable.

W wielu przypadkach tak jest, ale ten UD7007 jak na odtwarzacz BR/DVD był bardzo dobrze skonstruowany pod względem dźwięku, szczególnie SACD dobrze w nim wypada.  Mam go do dziś w KD. I tak jak Audioburak pisze, ma pewne ograniczenia systemowe. Natomiast jeśli chodzi o pytanie @darektz dotyczące HDMI, to PM7000N nie posiada takiego wejścia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, darektz napisał:

Mam też płyty DVD z dźwiękiem DTS o lepszej jakości, rozpoznawanej przez odtwarzacz jako DTS 96/24. Na wzmacniaczu jednak widzę jedynie PCM48kHz. I tu powstaje pytanie: czy to oznacza, że przez to, że używam SPDIF Coaxial, tracę na jakości?

To w/g instrukcji obsługi wynika z

a) ustawionego automatycznie na sztywno próbkowania w przypadku treści zabezpieczonych (content protected by copyright protection) - wówczas na sztywno będzie na wyjściu cyfrowym zawsze 48kHz.
b) ustawionego na sztywno przez użytkownika max próbkowania na wyjściu cyfrowym na 48 kHz

vide str. 44 w manualu

9 godzin temu, darektz napisał:

Czy po zdekodowaniu płyty SACD w odtwarzaczu, sygnał może być przesłany do wzmacniacza kablem SPDIF Coaxial?

Po włożeniu płyty SACD do odtwarzacza na wyjściu cyfrowym (coax) pojawi się zawartość warstwy CD czyli 44.1kHz/16bit.
Warstwa SACD nie jest dostępna na wyjściu coax ani w tym odtwarzaczu, ani w jakimkolwiek innym mi znanym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, darektz napisał:

Powyższe pytania zadałem na bliźniaczym forum le niestety nie uzyskałem żadnych odpowiedzi, może tutaj się uda 🙂

Jeśli zadałeś pytanie w takiej samej formie, wcale się nie dziwię. Z całym szacunkiem ale ten przydlugi wywód jest ciężki do przetrawienia. . Kable i formaty to tematy drugo, trzeciorzędne. O jakości dźwięku decyduje jakość urządzenia. Oczekujesz istotnej poprawy, to zainwestuj w coś z wyższej półki niż Marantz. Natomiast na którym wyjściu/wejsciu obecnie posiadane grają najlepiej, sam musisz sprawdzić. Z tym, że różnice będą kosmetyczne a nie w wymiarze "o klasę lepiej" 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.