Skocz do zawartości
IGNORED

Kable z Aliexpress


venom200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, fan64 napisał:

Gdy ponad 40 lat temu na poważnie zainteresowałem śię wtedy tzw. Hi Fi najważniejsza była muzyka,dziś mam wrażenie że to już nikogo nie bawi.

Znaczy się bawi ale zabawa w gniazdka,kabelki,zasilacze i inne duperelki,szeroko rozumiana branża wykreowała rynek wszelkiego rodzaju dodatków w cenach które już dawno przekroczyły granicę absurdu.

Pamiętam ceny Hi Fi w końcu lat 80-ch na rynku BRD ceny w DM było drogo ale w zamian klient dostawał produkt o solidnej podbudowie technicznej nad którym ktoś solidnie pomyślał,gdzie po zdjęciu obudowy było widać wkład materiałowy i jakośc wykonania.

Dziś patrząc tylko na to co śiedzi w streamerach za grubą kasę zastanawiam śię kto robi z nas idiotów,branża audio sama wkrótce śię zaora.

Jednych bawia gniazdka, innych tylko muzyka, innych znaczki pocztowe a jeszcze innych puszki po piwie.. daj ludziom zyc i cieszyc sie swoim hobby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rafa napisał:

Jednych bawia gniazdka, innych tylko muzyka, innych znaczki pocztowe a jeszcze innych puszki po piwie.. daj ludziom zyc i cieszyc sie swoim hobby.

Przepraszam ale kupowanie pary kolumn w cenie jak za małą manufakturę z maszynami CNC to nie jest już żadne hobby

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sie to ma do tego?

4 minuty temu, rafa napisał:

Gdy ponad 40 lat temu na poważnie zainteresowałem śię wtedy tzw. Hi Fi najważniejsza była muzyka,dziś mam wrażenie że to już nikogo nie bawi.

Co napisal kolega fan64

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ASURA napisał:

Jak zwał tak zwał nie występuje coś takiego przy codziennych zakupach artykułów pierwszej potrzeby a przy braku towaru na półce i zawyżonych cenach nazywa się to spekulacja

 

Pasowało by nowe słowo na tego typu sprzedaż oscylujące między spekulacja a złodziejstwo i nie jest to też do końca słowem manipulacja czy też abrakadabra za tym jakie?

No nie wiem właśnie.

Akurat do polonisty to mi daleko, wiecie o tym 😛

3 godziny temu, Wito76 napisał:

Tak sobie jeszcze pomyślałem, gdyby żona przeczytała to co napisałem powyżej, pewnie bym usłyszał, że się nie znam, że jestem wieśniak i w ogóle spadaj na drzewo. Oczywiście zaraz ktoś poda przykład okularów za 100k czy coś, ale z perspektywy Kowalskiego te gadżety za 5k myślę robią wrażenie.

Ja nie powiem.

Ale też nie rozumiem niektórych wydatków 😛

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja nie powiem.
Ale też nie rozumiem niektórych wydatków
 
Ta patologia jest na każdym kroku. Codziennie przejeżdżam obok pewnego "zakładu", taki dosyć duży obiekt który zajmuje się ciężko nazwać czym. Mam kolegę z pracy, który tam pracował. Przyjeżdża TIR różnego towaru z Chin, głównie jakieś babskie gadżety. Przykładowo skrzynia grzebieni luzem. Pakowane są przez pracowników w osobne, pojedyncze, foliowe opakowania, napis "made in France" i idzie to do dużych sieci typu Rossmann czy innych drogerii. Jakieś bransoletki, spinki do włosów , pilniczki do paznokci itd. I nikomu, w sensie tych sieci, to nie przeszkadza, bo przebitka 2000%. Wszyscy udają głupa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

W którym miejscu? To ciekawe bo jak byłem jescze w branży to z kolei pokazywali nam fabrykę nordosta w ...... USA

Na głównej stronie jest informacja, że w USA swoje kable - projektują (design / engineer) i montują (assemble).

Nic nie ma o tym, że również produkują te podzespoły. Zresztą stwierdzenie "hand built at our factory in the USA" sugeruje, ze chodzi o ich składnie / montowanie.

Więc gdzie robią same kable skoro nie w USA, a Aliexpress jest tym "zalany"? 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Poza tym miałem w ręku kabel z ali.to nie jest to samo. Ani w przypadku nordosta ani kimbera. Pisałem o tym wczesniej.

Pytanie czy miałeś również oryginalnego Nordosta w ręce i je porównywałeś? Bo wg wielu osób z Head-fi.org, które miało w ręce (i w systemie) wersje z Ali i oryginały to..... te same kable 🙂

--

Jeszcze taki cytat z ich ostrzeżenia 

"Cables from those sites are not manufactured by us, do not contain any of our technology"

To skoro nie zawierają ich technologii, to o co się rozchodzi? Że ktoś użył ich znaku towarowego?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, nakomaro napisał:

Więc gdzie robią same kable skoro nie w USA, a Aliexpress jest tym "zalany"

Uważasz, że to te same przewody? 

8 godzin temu, nakomaro napisał:

Bo wg wielu osób z Head-fi.org, które miało w ręce (i w systemie) wersje z Ali i oryginały to..... te same kable 🙂

Według wielu osób z grup fejsbukowych Ziemia jest płaska, uwierzysz?

Akurat znam opinie, że te Nordosty z Alliexpress jednak to nie to samo.

Znam też kilka opinii, że chińskie wtyki zasilające znaczy podróbki oryginalnych nie odbiegają od oryginałów, ba wczoraj nawet jeden taki napisał, że w niektórych wypadkach je przewyższają. 😆

A ja myślę, że jest to usprawiedliwianie własnych głupich wyborów i próba przekonywania innych, a wmawiania sobie, że to był dobry wybór i że taki wtyk jest jednak tak samo dobry jak oryginalny. Nie, nie jest.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.02.2024 o 14:33, trueman napisał:

A przegięcie w drugą stronę np. Kable nordost po 100.000 pln. Co o tym sądzicie? 

Że jakiś tani 🤣

5 metrowy zasilający Odin2 kosztuje 237'000 zł. 

Jak komuś trochę drogo, to jest wersja 1,25 metra za 126'000 zł, tylko producent sugeruje, że minimalna dla zasilającego to 2.0 metra, że ta długość jest ściśle określona (MECHANICALLY TUNED LENGTHS), i że podróbki można poznać właśnie po niewłaściwej długości. Tak że uważać 😉

 

12 godzin temu, sir.jax napisał:

Uważasz, że to te same przewody? 

Uważam że podzespoły z których są budowane kable Nordosta pochodzą na 99% z Chin.

Osobną (i wg mnie kluczową) kwestią jest czy:
- Ali to drugi kanał zbytu dla producenta (jak może wyglądać taka współpraca na linii producent - "chinczyk" z korzyścią dla obu stron pisałem wcześniej w tym wątku).

- czy wytwory Nordosta wypłynęły na Ali bez ich zgody.

Ale jest oczywistym (dla obu przypadków), że jak się sprzedaje kable za ćwierć-miliona zł to się będzie starało ukryć ich rodowód, choćby zawierały najczystszą miedź i najnowocześniejszą technologię.

 

12 godzin temu, sir.jax napisał:

Według wielu osób z grup fejsbukowych Ziemia jest płaska, uwierzysz?

Akurat znam opinie, że te Nordosty z Alliexpress jednak to nie to samo.

Kształt Ziemi nie jest kwestią subiektywną, tak jak "brzmienie" kabli.

Jeśli kilka osób, mających styczność zarówno z oryginałami jak i wersjami z Aliexpress twierdzi, że nie tylko wyglądają ale również "grają" praktycznie tak samo, to jednak im wierze.

Owszem, są odmienne opinie, jak choćby założyciela tego wątku, który kupił przewód zasilający Valhalla zakończony przypadkowymi wtykami, że gra słabo - ale reakcja na Head-fi.org była natychmiastowa - kabelek do wygrzania potrzebuje 300 (minimum) - 600 (optymalnie) godzin grania.

 

Zresztą, Nordost mógł zasugerować jasno "wszystkie kable z Aliexpress to podróbki", co zamknęło by ten temat. Ale poszli krok dalej i piszą cos takiego:

W dniu 13.02.2024 o 08:15, sir.jax napisał:

Counterfeit cables are often easy to spot as Nordost cables use distinctive technology, precise lengths, serial numbers, and connectors. Be aware of any falsely-branded Nordost cables being offered for very low prices, especially on auction sites, as they are normally counterfeits.

Tak się składa że mój Odin2 bardzo ciężko (jeśli w ogóle) można odróżnić od oryginałów ze strony producenta. Czyli wg wykładni Nordosta  to jednak nie podróbka - tylko "produkt z poza oficjalnego kanału dystrybucji" (jak to ładnie określają w FAQ)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że kabel zasilający, kabel sygnałowy i do głośników mega najlepszej technologii, pleciony milionem izolacji, wykonany mega różnymi najbardziej skomplikowanym sposobami i tak dalej a kurde w urządzeniach płytki z miedzi no name zalane lakierem nomus niewiadomus, narażone na działanie zakłóceń bezpośrednio z transformatora zasilania i innych elementów (np. cewki powietrzne filtrujące), innych urządzeń z WiFi, bluetooth, telefonów i tak dalej... 

Gdzie tu w ogóle logika? Rodzaj kabla zasilającego może mieć wpływ na brzmienie a wytwarzające zakłócenia elementy w urządzeniach nie? Ktoś mierzył w ogóle jakimś urządzeniem wytwarzanie zakłóceń kabli zasilających? Na ile są istotne dla tych urządzeń? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, nakomaro napisał:

Jeśli kilka osób, mających styczność zarówno z oryginałami jak i wersjami z Aliexpress twierdzi, że nie tylko wyglądają ale również "grają" praktycznie tak samo, to jednak im wierze.

A ja nie, bo tak się składa, że miałem ten z alliexpress i komuś zaprawialem w lepsze wtyki niż podjebki furutecha, no i nie omieszkałem sobie wpiąć ten kabel.

Jeśli to jest poziom grania oryginału,  to sorry.....

 

7 godzin temu, nakomaro napisał:

Tak się składa że mój Odin2 bardzo ciężko (jeśli w ogóle) można odróżnić od oryginałów ze strony producenta. Czyli wg wykładni Nordosta  to jednak nie podróbka - tylko "produkt z poza oficjalnego kanału dystrybucji" (jak to ładnie określają w FAQ)

Chcesz powiedzieć,  że miałeś do czynienia z oryginałem Odin2, czy tylko zaczytałeś z jakiegoś forum? Jak sądzę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.02.2024 o 16:09, Wito76 napisał:

Ta patologia jest na każdym kroku. Codziennie przejeżdżam obok pewnego "zakładu", taki dosyć duży obiekt który zajmuje się ciężko nazwać czym. Mam kolegę z pracy, który tam pracował. Przyjeżdża TIR różnego towaru z Chin, głównie jakieś babskie gadżety. Przykładowo skrzynia grzebieni luzem. Pakowane są przez pracowników w osobne, pojedyncze, foliowe opakowania, napis "made in France" i idzie to do dużych sieci typu Rossmann czy innych drogerii. Jakieś bransoletki, spinki do włosów , pilniczki do paznokci itd. I nikomu, w sensie tych sieci, to nie przeszkadza, bo przebitka 2000%. Wszyscy udają głupa.
 

W to akurat wierzę dlatego że u mnie w rodzinie z kolei była osoba związana z okulistyką i wyglądało To bardzo podobnie. 

Oprawki do okularów z różnymi logotypami tych znanych marek , nie będę wymieniał, przyjeżdżały po prostu luzem w workach oczywiście część połamana no ale to są straty które każdy wlicza. Dopiero tutaj to jest ładnie przepakowywane do opakowań budowanie wokół tego prestiżowej marki i logotypu żeby gwiazdy mogły się potem pokazać w modnych okularach.

W dniu 13.02.2024 o 18:25, nakomaro napisał:

Na głównej stronie jest informacja, że w USA swoje kable - projektują (design / engineer) i montują (assemble).

Nic nie ma o tym, że również produkują te podzespoły. Zresztą stwierdzenie "hand built at our factory in the USA" sugeruje, ze chodzi o ich składnie / montowanie.

Więc gdzie robią same kable skoro nie w USA, a Aliexpress jest tym "zalany"? 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pytanie czy miałeś również oryginalnego Nordosta w ręce i je porównywałeś? Bo wg wielu osób z Head-fi.org, które miało w ręce (i w systemie) wersje z Ali i oryginały to..... te same kable 🙂

--

Jeszcze taki cytat z ich ostrzeżenia 

"Cables from those sites are not manufactured by us, do not contain any of our technology"

To skoro nie zawierają ich technologii, to o co się rozchodzi? Że ktoś użył ich znaku towarowego?

 

Tak no właśnie o tym mówię że miałem obydwa te kable w ręku. Będąc na szkoleniu w Warszawie dotykałem tych nnordost po setki tysięcy.

Tak samo w przypadku kimbera. I to nie są te same kable. Swego czasu znalazłem nawet informacje na jakimś portalu internetowym jak poznać bezproblemowo różnicę. Tam w wielu przypadkach nawet nadruk jest krzywo.

 Nie mówiąc że w ręce od razu poznasz który kabel jest oryginalny. Oryginalne były miękkie a ich otulina bardzo gładka z kolei te z Chin były twardsze i ta powłoka jest delikatnie chropowata.

Żebyśmy się dobrze zrozumieli ja też nie chcę powiedzieć teraz bo już nie do końca pamiętam co było mówione na tym szkoleniu ale.

Jasna sprawa jest że w fabryce jakiekolwiek firmy czy to w USA czy w Anglii która produkuje kable nie wyciąga się miedzianych żył na miejscu.

Te żyły przychodzą do nich bezpośrednio nie wiem z huty? Nie będę tu mądralował.

Na pewno natomiast nie z Chin.

Która jest importerem miedzi a nie eksploterem.

I na miejscu te poszczególne żyły są ze sobą ewentualnie skręcane zwijane obracane dorabianie do nich otuliny czy końcówek

Więc tak dla mnie to jest made in USA.

Focal robi obudowy we Francji? Audio physic?

Mówię ja akurat też nie do końca rozumiem albo nie całkowicie nie rozumiem wydawania tego typu pieniędzy na kable. Ale to nie jest to samo. I skoro są osoby które posiadają kolumny za miliony i wzmacniacze za miliony to niech sobie kupują kable za setki tysięcy. I to nie jest oszustwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Zaczęły się promocje (do 27.03) na Ali, jakby to kogoś interesowało 😉 

 

Niższe ceny, a do tego zniżki przy spełnieniu progu cenowego:

-20zł zamówienia za ponad 150zł - Kod: PLUJKE

-40zł zamówienia za ponad 300zł - Kod: GHDUKD

-80zł zamówienia za ponad 650zł - Kod: UJKWO9

-160zł zamówienia za ponad 1 200zł - Kod: DHK983

-320zł zamówienia za ponad 2 000zł - Kod: DJEH82

--

- K5 PRO ESS (ES9038Q2M) - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  - 400 zł

- TempoTec M3 (AK4493SEQ) - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  - 390 zł

- SMSL M300SE (2x CS43131) - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  - 497 zł

- SMSL DL200 (ES9039Q2M) - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  - 750 zł

--

PS. Wpisujcie oferty, które wydają się Wam atrakcyjne 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, venom200 napisał:

Odebrałem dziś kabel że zdjęcia. Kurde fajnie gra, naprawdę fajnie

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Napisz coś więcej poza tym, że fajnie. No i jaka cena?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Napisz coś więcej poza tym, że fajnie. No i jaka cena?
Teraz jest promocja na Aliexpress

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fajny bardzo szczegółowy nie ostry. Szybki punktowy bas

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne te Valhalle z Chin są gorsze or oryginalnych. Całkowitym błędem jest jednak porównywanie tych kabli. Weźcie porównajcie taką chińską Valhalllę 15-cores (po minimum 100 godzinach grania) z kablem markowym za 5 tysi, 7 tysi i nawet droższym. I jak? Zdziwienie?

Dlaczego przeciwnicy "chińczyków" nie porównują ich z kablami w tej samej cenie? Chyba dlatego, że w sumie nawet nie ma ich z czym porównywać. NEELa już nie ma. Najtańsza chyba Supra LoRad (straszny badziew) jest droższa, a porównywanie jej z Valhallą 15-cores jest jak porównanie malucha z Porsche...

Zaciekła krytyka chińskich kabli w kontekście ich jakości wobec jakości i cen "oryginałów" świadczy chyba o braku rozumu...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mart2M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ta valhalla akurat nie wniosła absolutnie nic. Zmiana. Na + od razu była jak Furutech Empire podłączyłem do DAC I już został Ten kabel.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie każdy kabel ze wszystkim dobrze zagra. Z oryginalnymi markowymi jest tak samo. Wątek jest raczej o tym, że można przy pewnym wysiłku uzyskać naprawdę fajne brzmienie za ułamek ceny produktów markowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mart2M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.01.2024 o 12:42, urkoni napisał:

Cześć

To może ja pierwszy 😋

Pozwolę sobie wtrącić 3 grosze odnośnie kabla zasilającego Valhalla z Chin opisywanego w wątku "kable zasilające hi-end" ponieważ jakiś czas temu kupiłem tegoż węża i ja. Dokładnie nabyłem wersję 15cores, koszt niecałe 280zł. U mnie podobnie jak u kolegi Mart2M trzeba było zmienić polaryzację ponieważ była podłączona odwrotnie. Przewód wpiąłem do wzmacniacza i cały mój wpis dotyczy właśnie zasilania tym przewodem tylko wzmacniacza zintegrowanego. Pierwsze co słychać po wpięciu tego masakrycznie "sztywnego grubasa" to ciemna barwa, mocne dociążenie i ogólne "zamulenie" dźwięku. Zrobiło się gęsto, leniwie i mało przejrzyście. Po kilku dniach dźwięk się zmienił na duży plus, zrobiło się skoczniej, dynamiczniej, dźwięk nabrał werwy, było słychać więcej góry, a średnica trochę była bardziej zróżnicowana niż na początku. Niby wszystko było ok., tylko ten nieznośnie wielki i słabo kontrolowany bas mnie irytował - przysłaniał trochę górę, właził i podbarwiał średnicę, było też za mało powietrza wokół instrumentów. Tak sobie grało to kilka następnych dni i już miałem wystawić go na olx? Jednak pomyślałem że jeszcze trochę pobawię się w testowanie i zaaplikuję mu inne wtyki, a konkretnie padło na polecane przez kolegów sir.jax oraz staropolanka2000 wtyki Monosaudio. Po zaaplikowaniu tychże wtyków zmieniło się wszystko - wszystko na naprawdę WIELKI PLUS. Dźwięk się otworzył, jest powietrze i wybrzmienia, bas jest świetny, schodzi nisko i jest go tyle ile trzeba a nawet ciut więcej. Ale nie włazi już na średnicę która zrobiła się czysta i bogata w wybrzmienia, a wysokie tony stały się dźwięczne. Kurczę, nie przypuszczałem że wtyki zasilające aż tak mogą odmienić ten kabel i wpłynąć na brzmienie całego systemu. Polecam każdemu spróbować wymianę wtyków (niekoniecznie na te co ja) do tego kabla, bo te co dają w komplecie bardzo dużo psują. Przewód oczywiście zostaje.

Ps. jest jeszcze jedna mała wada tego kabla. Ze względu na jego grubość musiałem wywalić z wtyków Monosaudio plastikowe i gumowe czarne zaślepki które znajdują się z tyłu wtyków. Ale i tak było warto 🙂 Tyle ode mnie. Pozdrawiam

U mnie ta Valhalla gra zupełnie inaczej: właśnie jasno, szybko, przejrzyście z diabelną szczegółowością i nisko schodzącym, acz nie dominującym basem. I to nawet na tych badziewnych wtykach dostarczonych w komplecie. Tyle, ze ja mam wersję 12-cores i nawet zastanawiałem się, czy nie zamówić sobie 15-cores z ciekawości, aby sprawdzić, czy nie jest lepsza.

Tak, jak opisujesz zagrała u mnie sieciówka Odin 2 na najlepszych wtykach "holo". Dźwięk był całościowo bardzo dobry, o dużej klasie, ale dość ciemny, bas jednak był przepotężny, w moim systemie po prostu zbyt duży i dominował on cały przekaz. U mnie lepiej sprawdza się Valhalla 12-cores, choć w innym systemie, wymagającym ocieplenia i dociążenia ten ODIN 2 może być strzałem w dziesiątkę! 🙂

7 godzin temu, venom200 napisał:

Odebrałem dziś kabel że zdjęcia. Kurde fajnie gra, naprawdę fajnie

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co do Xangsane to często są to zwykłe popularne "chińczyki" z osobnym pudełkiem, dodrukowanym logo i podniesioną ceną x 4 (że niby markowe). Ich własny jest na pewno ten zielony.

Badajcie Koledzy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

oraz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Miałem zresztą ten kabelek. Bardzo fajny, ale "Valhalla" sprawdza się u mnie lepiej (lepiej wypełniona średnica i szybszy). Człowiek, który go ode mnie kupił był zachwycony. Twierdził, że w jego systemie dorównuje oryginalnej "landrynie" Furutecha.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mart2M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiangshane Power Cable nie miałem i nie zamierzam kupować bo już mam Furutech Empire. Miałem za to Valhalla XLR I to nie powinno nawet leżeć obok tego Xiangshane XLR. A ten ostatni to naprawdę świetny kabel. Może dlatego że zamieniam RCA na XLR. Valhalla nie wniosła absolutnie nic a też była XLR.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może te Interconnecty chińskie są słabe. Nie wiem, bo nigdy nie kupiłem żadnego i nie testowałem. Sam jako główny IC mam akurat oryginalny Nordost z Top Hi Fi. Ja testowałem sieciówki i przedmiotem dyskusji na forum Head-Fi są głównie sieciówki. I tutaj w kontekście ich cen wrażenia są wprost szokujące. Może być też zwyczajnie tak, że po prostu ten Furutech jest obiektywnie po prostu dużo lepszy. Pytanie jednak, ile kosztował Furutech, a ile ta "Valhalla"? Sam fakt, że była ona przedmiotem porównania jest już ogromnym komplementem dla kabelka w tej cenie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mart2M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, venom200 said:

Ale tu nie ma co porównywać uwierz mi.

Wreszcie jakiś głos rozsądku. Nie wiem tylko czy dobrze rozumiem intencje. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wreszcie jakiś głos rozsądku. Nie wiem tylko czy dobrze rozumiem intencje.
Źle zrozumiałeś intencję, miałem na myśli że chińczyk nie ma podejścia do Furutech

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sieciówka Valhalla 12-cores w sposób jednoznaczny pokonała oryginalne kable: Enerr Transcenda Ultimate Source (najwyższy model), AudioQuest Hurricane Source (najwyższy miedziany model) oraz LessLoss C-Marc. Możecie sobie sprawdzić, ile te kable kosztują. Jak widać jednak chińczyk "ma podejście". No bo czemu niby sprzedałem kable za wiele tysięcy (każdy z dużą stratą) i gram na kablu za mniej niż 200 zł? Przecież miałem kable markowe, stać mnie? Po co miałbym wychwalać taniego "chińczyka" skoro miałem markowe konstrukcje i to z wyższych pułapów cenowych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mart2M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.