Skocz do zawartości
IGNORED

wharfedale evo 4.4 jaki wzmacniacz


początkujący123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam nowego wzmacniacza do kolumn Wharfedale Evo 4.4 w przedziale cenowym do 5000 zł. Rok temu zakupiłem kolumny Magnat Transpuls 1500 oraz wzmacniacz Denon PMA AE, jednakże ten zestaw okazał się niewłaściwy. Brzmienie było niespójne, dlatego postanowiłem wymienić wzmacniacz na Nad C375 BEE, co okazało się strzałem w dziesiątkę, idealnie pasując do tych kolumn.

Po pewnym czasie zdecydowałem się na zmianę kolumn na Focal Aria 926, lecz niestety efekt okazał się rozczarowujący. Magnaty brzmiały lepiej niż nowe Focale. W rezultacie postanowiłem ponownie zmienić kolumny, tym razem na Wharfedale Evo 4.4, jednak i tym razem doświadczyłem problemów. Brzmienie kolumn było mdłe, przytłumione, bas cichy, a gdy się pojawiał, był buczący.

Przypomniałem sobie o wcześniejszym zakupie wzmacniacza Onkyo A-5VL i postanowiłem go podłączyć do kolumn. Ku mojemu zdziwieniu, kolumny zaczęły grać znacznie lepiej. Wokale stały się wyraźne, wysunięte do przodu, bas był mocny, ale nie buczący, a instrumenty smyczkowe czy saksofony brzmiały doskonale. Zastanawiam się, jak to możliwe, że wzmacniacz wart kilkaset złotych brzmi lepiej niż ten o wartości kilku tysięcy złotych i o większej mocy.

Jednakże, z uwagi na zaniedbaną kondycję wizualną obecnego wzmacniacza Onkyo, potrzebuję czegoś nowszego. Proszę o pomoc w doborze odpowiedniego modelu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobór wzmacniacza właściwego charakterem do posiadanych kolumn i/lub do gustu brzmieniowego to kluczowa rzecz i sama wartość komponentów nie jest tutaj wyznacznikiem. Nad C375 gra mocno i bezpośrednio, trochę siłowo i brak mu subtelności znanych chociażby z niższych modeli tej serii. Szukanie w ciemno może być czasochłonne i bolesne. Wybierz się do salonu, gdzie będą Wharfedale Evo na miejscu i zrób szersze porównanie "na szybko". Z tego co piszesz, może Ci się spodobać brzmienie Atoll IN100, Cambridge Audio CXA81, może coś z Primare. Powinno być z tymi kolumnami żywo i neutralnie ale możliwości jest znacznie więcej, wiadomo. Z samej stajni Denon/Marantz dla tych kolumn bardziej widzialnym jednak Marantz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2024 o 11:05, początkujący123 napisał:

Zastanawiam się, jak to możliwe, że wzmacniacz wart kilkaset złotych brzmi lepiej niż ten o wartości kilku tysięcy złotych i o większej mocy.

Onkyo nie mają ceny podbitej forumowymi legendami, za to wyjątkowo solidną konstrukcję. Skoro a5vl pasowało, to może a1vl?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szymon1977 napisał:

Onkyo nie mają ceny podbitej forumowymi legendami, za to wyjątkowo solidną konstrukcję. Skoro a5vl pasowało, to może a1vl?

problem jest już z zakupem takiego wzmacniacza, nie ma ofert sprzedaży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, myślę, że do ciekawych opcji warto zaliczyć Audiolaba 8300A, wspomnianego Cambridge CXA81, może 7000A również od Audiolaba. To ciekawe, fajnie brzmiące opcje, które  mogą się przyjemnie zgrać z Twoimi Wharfedale. Mamy te wzmacniacze na stanie do odsłuchu, zapraszamy do kontaktu 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Q21 napisał:

Cześć, myślę, że do ciekawych opcji warto zaliczyć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , wspomnianego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , może

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . To ciekawe, fajnie brzmiące opcje, które  mogą się przyjemnie zgrać z Twoimi Wharfedale. Mamy te wzmacniacze na stanie do odsłuchu, zapraszamy do kontaktu 🙂 

Niestety mam do was daleko ale dzięki za podpowiedź. Czy te wzmacnicze mają ewentualną możliwość podłączenia subwoofera jakby jakimś cudem zabrakło basu. Nad c375 bas jest słabiutki że trzeba wspierać się subwooferem, onkyo a5vl nie ma ztym problemu. Lubię słuchać muzyki cicho  i nad ma zdecydowanie problem z basem, jest on mało słyszalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, początkujący123 napisał:

Nad c375 bas jest słabiutki że trzeba wspierać się subwooferem, onkyo a5vl nie ma ztym problemu.

Onkyo A-5VL to typowy wzmacniacz "starej daty" - podsiadający dość szeroką regulację barwy dżwieku, bas +/-14dB  oraz wysokie +/- 12 dB, NAD C375 jest "nowocześniejszy" - regulacja bas +/-8dB, wysokie +/-5 dB, niestety przy cichym słuchaniu "nowoczesność" wcale nie jest tu zaletą.

Sadzę że przy ustawieniach "zerowych" są podobne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś z dodatkowym dinksem do cichego słuchania - płynny loudness, DAC

i  ew. wyjście na subwoofer, jakby co, ale za tani 😉  bo to tylko 701 Yamahy. 

Na pewno jest gdzieś niedaleko do słuchania ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, początkujący123 napisał:

Niestety mam do was daleko ale dzięki za podpowiedź. Czy te wzmacnicze mają ewentualną możliwość podłączenia subwoofera jakby jakimś cudem zabrakło basu. Nad c375 bas jest słabiutki że trzeba wspierać się subwooferem, onkyo a5vl nie ma ztym problemu. Lubię słuchać muzyki cicho  i nad ma zdecydowanie problem z basem, jest on mało słyszalny.

Mają 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Q21 napisał:

Mają 🙂 

Czy ten audiolab 7000A za kwotę 4399 zł można kupić u was na fakturę Vat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.02.2024 o 19:25, Q21 napisał:

Tak 🙂 

Właśnie odebrałem od was wzmacniacz Audiolab 7000A, i po pierwszych odsłuchach jestem zadowolony. Tak jak się obawiałem, basy są dośćsubtelne  przy cichym słuchaniu, ale na szczęście można podłączyć subwoofer. Bardzo podobają mi się jednak wokale w tym wzmacniaczu. Co mnie jednak zdziwiło, to fakt, że Onkyo A5VL ma moc 2x40 wat na kanał, a Audiolab ma 2x70 wat, a mimo to Audiolab, gdy jest wysterowany do maksimum, gra ciszej w porównaniu do Onkyo. Na Onkyo, aby uzyskać ten sam poziom głośności, wystarczy przekręcić gałkę głośności do połowy. Czemu tak się dzieje?"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie znam się za bardzo na skomplikowanych kwestiach technicznych ale wydaje mi się że dylemat jaki Cię nurtuje dotyczy czułości wejściowej wzmacniacza (określanej też jako znamionowe napięcie wejściowe) to po prostu napięcie na wejściu wzmacniacza, które przy potencjometrze odkręconym na maksimum zapewni nam na wyjściu podawaną przez producenta moc znamionową. Według specyfikacji czułość wejściowa Twojego Audiolaba wynosi: 820mV (Line, głośność=0dB) i niech bardziej doświadczeni koledzy wypowiedzą się czy się mylę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Tal napisał:

Co prawda nie znam się za bardzo na skomplikowanych kwestiach technicznych ale wydaje mi się że dylemat jaki Cię nurtuje dotyczy czułości wejściowej wzmacniacza (określanej też jako znamionowe napięcie wejściowe) to po prostu napięcie na wejściu wzmacniacza, które przy potencjometrze odkręconym na maksimum zapewni nam na wyjściu podawaną przez producenta moc znamionową. Według specyfikacji czułość wejściowa Twojego Audiolaba wynosi: 820mV (Line, głośność=0dB) i niech bardziej doświadczeni koledzy wypowiedzą się czy to za dużo czy za mało.

nie czepiam się głośności ponieważ mi wystarczy, nie słucham głośno muzyki. Muszę jednak przyznać że to najcichszy wzmacniacz jaki do tej pory używałem 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niska wartość czułości wejściowej (czyli wysoka czułość) powoduje, że zmniejsza się użyteczny zakres regulacji potencjometru głośności – przy maksymalnym sygnale z odtwarzacza, zwykle 2V już w okolicach połowy skali wzmacniacz oddaje pełną moc. Z kolei wysoka wartość czułości (czyli niska czułość) może teoretycznie spowodować, że pokrętło głośności zostanie maksymalnie ”odkręcone”, a wzmacniacz nie wykorzysta całej swojej mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w ustawieniach czułość różnych wejść 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, początkujący123 napisał:

Co mnie jednak zdziwiło, to fakt, że Onkyo A5VL ma moc 2x40 wat na kanał, a Audiolab ma 2x70 wat

Moc Audiolaba 7000A 2x70 W to zwykły marketing!  

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.02.2024 o 01:41, szymon1977 napisał:

to może a1vl?

 

W dniu 5.02.2024 o 06:13, początkujący123 napisał:

problem jest już z zakupem takiego wzmacniacza, nie ma ofert sprzedaży.

Jest A-1VL w zestawie z C-1VL w dobrej chyba cenie i do negocjacji .

Zadbany , cena  kiedyś circa 12 tysi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KALIBER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2024 o 12:05, początkujący123 napisał:

Brzmienie kolumn było mdłe, przytłumione, bas cichy, a gdy się pojawiał, był buczący

Tak grają Wharfedale. Dodać do niego także buczącego NAD-a i jest przepis na katastrofę. Z Wharfedale nigdy dobrze nie będzie. Coś poprawisz, ale to zawsze będzie zamulony Wafel. Czy to Diamond czy inny Evo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Misio38 napisał:

Tak grają Wharfedale. Dodać do niego także buczącego NAD-a i jest przepis na katastrofę. Z Wharfedale nigdy dobrze nie będzie. Coś poprawisz, ale to zawsze będzie zamulony Wafel. Czy to Diamond czy inny Evo.

po wymianie wzmacniacza na onkyo a5vl problem się skończył a po zakupie audiolab 7000a zgrało się to bardzo fajnie. Jednak

tak jak obstawiałem basów mało i trzeba się wspierać subwooferem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny grają fajnie z bardziej efekciarskimi wzmacniaczami. Lubią żywe granie. Poniekąd trzeba je nieco obudzić ale finalny efekt będzie fajny.

Wharfedale ma mało basu. Audiolab gra z nimi ciekawie poza właśnie sekcja dołu. Tu lepiej sobie radzi nad 375.

Miałem kiedyś a1vl i to na prawdę fajny wzmacniacz. Chodź CD ma swoje lata. Solidna konstrukcja pytanie jak ktoś używał. 

Można też dorwać fajne ceny na primare z poprzedniej linii 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Te kolumny grają fajnie z bardziej efekciarskimi wzmacniaczami. Lubią żywe granie. Poniekąd trzeba je nieco obudzić ale finalny efekt będzie fajny.

Wharfedale ma mało basu. Audiolab gra z nimi ciekawie poza właśnie sekcja dołu. Tu lepiej sobie radzi nad 375.

Miałem kiedyś a1vl i to na prawdę fajny wzmacniacz. Chodź CD ma swoje lata. Solidna konstrukcja pytanie jak ktoś używał. 

Można też dorwać fajne ceny na primare z poprzedniej linii 

Onkyo zagrało  zdecydowanie lepiej niż nad c375 z tymi kolumnami dlatego też byłem mocno zdziwiony że wzmacniacz kilkukrotnie tańszy sprawdził się lepiej niż Nad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, początkujący123 napisał:

Onkyo zagrało  zdecydowanie lepiej niż nad c375 z tymi kolumnami dlatego też byłem mocno zdziwiony że wzmacniacz kilkukrotnie tańszy sprawdził się lepiej niż Nad.

Bo grał żywiej. Jaśniej. Bardziej rozdzielczo. 

Nad ładnie wydobywa z nich bas, ale górę ma za łagodna do nich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Bo grał żywiej. Jaśniej. Bardziej rozdzielczo. 

Nad ładnie wydobywa z nich bas, ale górę ma za łagodna do nich.

Nad  fajnie grał z Magnat transpuls 1500 za to z tymi samymi kolumnami denon pma 1520 już była lipa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Miałem kiedyś a1vl i to na prawdę fajny wzmacniacz. Chodź CD ma swoje lata. Solidna konstrukcja pytanie jak ktoś używał. 

Gdybym szukał coś , ten zestaw już by u mnie stał .

Myślę że jest okey ,  mam nosa do gratów audio .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, początkujący123 napisał:

Nad  fajnie grał z Magnat transpuls 1500 za to z tymi samymi kolumnami denon pma 1520 już była lipa.

Zgadzam się 

51 minut temu, KALIBER napisał:

Gdybym szukał coś , ten zestaw już by u mnie stał .

Myślę że jest okey ,  mam nosa do gratów audio .

U mnie wtedy grał z przeciętnymi kolumnami to nie zagościł zbyt długo. Były to też czasy gdzie utopiłem na niego trochę gotówki której nie miałem. A był komplet. Z cd. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.02.2024 o 11:12, początkujący123 napisał:

Właśnie odebrałem od was wzmacniacz Audiolab 7000A, i po pierwszych odsłuchach jestem zadowolony. Tak jak się obawiałem, basy są dośćsubtelne  przy cichym słuchaniu, ale na szczęście można podłączyć subwoofer. Bardzo podobają mi się jednak wokale w tym wzmacniaczu. Co mnie jednak zdziwiło, to fakt, że Onkyo A5VL ma moc 2x40 wat na kanał, a Audiolab ma 2x70 wat, a mimo to Audiolab, gdy jest wysterowany do maksimum, gra ciszej w porównaniu do Onkyo. Na Onkyo, aby uzyskać ten sam poziom głośności, wystarczy przekręcić gałkę głośności do połowy. Czemu tak się dzieje?"

Bo onkyo jest po prostu lepszym wzmacniaczem 😀

A czemu nie poszedłeś w onkyo ? 😵🙈

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, fanatyk muzyki napisał:

Bo onkyo jest po prostu lepszym wzmacniaczem 😀

A czemu nie poszedłeś w onkyo ? 😵🙈

nikt mi tutaj na forum nie doradził żadnego onkyo a po za tym nie mogłem znaleść nowego  wzmacniacza onkyo tylko były same amplitunery

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.