Skocz do zawartości
IGNORED

Kupiłem Quadral Tornado 40 - pytanie o przekrój przewodu do głośnika niskotonowego wewnątrz kolumny.


Art113
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Art113 napisał:

Gąbka byłaby lepsza?

Nie jest w stanie wpłynąć na zachowanie głośnika lepiej, jak całkowite wypełnienie obudowy zamkniętej watą. Obudowa zamknięta rządzi się trochę innymi prawami jak bass-reflex. Tu gąbka nie wykazuje żadnych istotnych zalet.

Obstawiam, że producent zastosował głośnik średnich tonów z zamkniętym koszem lub w kubku. W takim przypadku obudowę można traktować jak skrzynkę tylko na głośnik niskotonowy i tlumienie oraz inne zabiegi dostosowywać wyłącznie pod kątem głośnika w obudowie zamkniętej. Przestań więc wydziwiać z jakimiś bzdurnymi matami i lakierem, tylko zrób w końcu to, co dla obudowy zamkniętej jest istotne i naturalne.

A jeśli nie chcesz posłuchać, napisz wprost, to oleję wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, SZROT napisał:

blagam rob wszystko inne, tylko juz nie przerabiaj tych kolumn, albo rob to cicho, w domu, nic tu nie pisz, nie opisuj tych karkolomnych dzialan z kosmosou, nie komentuj, bo nas pozabijasz 😉 

... ok., dziękuję za pomoc 😀

 

----------------------

 

Poskładam je wstępnie i przygotuję sprzęt pomiarowy. Dokonam później pomiarów. Nie mam za bardzo na to czasu, ale zrobię to. Wiem, ze nawet drobna zmiana wywołuje zmiany w całym układzie i brzmieniu.

Przygotuję sobie te kolumny, zmierzę zgranie fazowe, użyję jakiegoś programu - w wersji demo lub bezpłatnego i będę już konkretnie wiedział na czym stoję.

Od razu też napiszę, że wyśmiewanie mnie itd. nic wam nie da. Robiłem i tworzyłem rzeczy, projekty o wiele bardzie skomplikowane, niż to. To nie jest dla mnie żadne wyzwanie, tylko bardziej strata czasu.

To nie jest projekt, renowacja DIY, czy inne komercyjne, finansowo rozległe przedsięwzięcie. Opieram się na istniejącym projekcie zwrotnicy, jest to podstawa tych działań. Czy tak trudno to zrozumieć?

Jeśli macie mi tak pomagać to zachowajcie te uwagi dla siebie, niech pozostaną w sferze myśli.


Domyślam się, że najbardziej irytuje niektórych cena tych kolumn 😁 ... bo przecież, są i tacy, co kupują dedykowane kable zasilające za 1000 zł, rozprawiając później, jak bardzo zmienia się soczystość, barwa emocjonalna dźwięku, tonalność itd. przed i po ich użyciu.

https://tonskladowy.pl/artykuly/kable-zasilajace-jednak-graja/

... a wystarczyłbym dobry UPS i poprawnie wykonany kabel a bardziej przewód, bo kable to w ziemi leżą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, porlick napisał:

A jeśli nie chcesz posłuchać, napisz wprost, to oleję wątek.

Bardzo Ci dziękuję za pomoc, naprawdę wiele wniosłeś.

Polakierowałem już obudowy wewnątrz i przegotowałem do wyklejenia matą z filcu. Opierałem się na komentarzach ludzi, którzy to zrobili. Teraz mogę tylko wykleić lub nie i sprawdzić efekt.

W kolumnach było wypełnienie silikonowe i znalazłem już taką poduszkę. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

 

10 godzin temu, audioburak napisał:

Co do tej dużej "zakały", to jeśli nie uda się go uporządkować wytłumieniem można

pomyśleć o zakupie innego głośnika ale tu potrzebna będzie średnica otworu osadzenia

i ew. deklaracja przyzwolenia i chęć wykonania dziury w obudowie ...

 

Złoże to jak jest i jedynie dokupię te kondensatory. Zastanowię się jeszcze jak to rozwiązać i czy zainwestuje w nie więcej, niż muszę.

Wspominając jeszcze duży, nowy zestaw kolumn 5.1, który kiedyś kupiłem i później dołożyłem do niego dobrą skrzynię basową Yamahy to absolutnie nie grało to jakoś o wiele lepiej, niż te kolumny Quadral. Uwierz na słowo, byłem baaardzo zawiedziony ... a jeździłem z tym zestawem po całym pokoju. Mam po nim ogrom, bardzo dobrej jakości przewodów kupionych za grosze - porównując do obecnych cen.

Dzięki za wsparcie i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w kwestii normalnych i dobrze zaprojektowanych kolumn:

Na zdjęciu są duże kolumny 5.1, które rzekomo, miały bardzo dobrze i niesamowicie zagrać. Przez ponad miesiąc jeździłem z tymi kolumnami po pokoju ... podłączałem w różnych konfiguracjach, przestawiałem meble itd.

Po miesiącu się poddałem. Przestałem nawet włączać skrzynie basową ... później ściągnąłem ze ścian satelity a z szafki pod tv głośnik centralny. Później odsłuchiwałem tylko na tych dwóch dużych kolumnach, bo wmawiałem sobie, że to zawsze lepiej, niż dźwięki z telewizora  a  po kolejnym miesiącu, po prostu je odłączyłem i korzystałem z głośników w telewizorze.

Ten zestaw nie był tani. W rankingach odsłuchowych, był trochę powyżej średniej i porównując do dzisiejszych cen to kosztowałby ok. 6500 zł, razem ze skrzynią basową i dodatkami.

I tak się to właśnie u mnie skończyło. Jak ma się to do tych kolumn Quadral?
Te kolumny Qadral źle nie zagrały a odnosząc do ich ceny to nawet rzekłbym, że bardzo dobrze.

Nie piszcie proszę, że "chyba nie słuchałem dobrych zestawów stereo, 3.1, 5.1, 7.1 itd". Byłem w wielu salonach audio we Wrocławiu a właściwie pod Wrocławiem, Poznaniu, Katowicach itd. Nasłuchałem się ... i piszę Wam, że nawet gotowe i dopracowane zestawy mają wady. Da się to usłyszeć a patrząc na cenę, człowiek zastanawia się, czy to wszystko ma w ogóle sens. Czym odróżniają się od tych Quadrali Tornado? Pewnie jakąś różnicę da się usłyszeć, jeśli je porównać w odsłuchu bezpośrednim, tuż po sobie.

 

P1120281zmkol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, porlick napisał:

A jeśli nie chcesz posłuchać, napisz wprost, to oleję wątek.

Daj sobie z tym spokoj, facet zrobi tak jak juz sobie dawno ubzdural i nic go od tego nie odwiedzie. Moge sie zalozyc. On ma juz wizje 😉 i wszelkie dobre rady to jak perly przed wieprze. Szkoda Twojego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Art113 napisał:

Wspominając jeszcze duży, nowy zestaw kolumn 5.1,

Te Soniaki w skrzynkach z 15mm paździerza, na głośniczkach z 5cm magnesikiem i dwoma kondensatorami elektrolitycznym i zamiast zwrotnicy mają być "duże i dobre"? Gratuluję poczucia humoru.

57 minut temu, SZROT napisał:

Daj sobie z tym spokoj

Masz rację, to chyba mój ostatni wpis w tym wątku.

3 godziny temu, Art113 napisał:

Uwierz na słowo, byłem baaardzo zawiedziony ..

Nie dziwi mnie to, bo te kolumny to dno i metr mułu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, quatross napisał:

SIĘ PISZE Z MAŁEJ LITERY

To nazwa własna, więc faktycznie można się pomylić, jeśli zaczyna się małą literą.

"SIĘ PISZE Z MAŁEJ LITERY" - powinno być "SIĘ PISZE MAŁĄ LITERĄ" ... nie gniewaj się, że to napisałem. To nie jest złośliwość, tylko przyjazna riposta 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, quatross napisał:

Więc możnaby się pomylić jakby napis zaczynał się od dużej.

Masz rację, ale należy także pamiętać, aby nie rozpoczynać zdania od "więc".
To spójnik w zdaniu ... warto czasami o tym przypominać. Nie gniewaj się na mnie i tym razem. Jest to tylko przyjaźnie napisana uwaga, nic więcej! 🙃

Masz rację, ja także popełniam błędy ... co zostało już odnotowane 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, iro III napisał:

Wspomniałem o tym dość wyraźnie, podając przyklad konkretnej serii i modeli.

Nie ulega wątpliwości, że to dobra firma, patrząc na jej produkty z punktu zakupowych podróży w czasie 🙂

-----

Generalnie ... to chciałem kupić lepsze przetworniki dla kolumny trójdrożnej, wrzucić w jakąś obudowę i zrobić dla niej zwrotnicę. To właśnie, będę robił za ok. pół roku.
Przetworniki byłyby oczywiście nowe: niskotonowy fi 25 cm + 2 x średniotonowe fi 10 -12 cm + wysokotonowy. Trochę w stylu "Saba" - jeśli chodzi o średnie, ale bez przesady 😀
Zaplanowałem to już o wiele wcześniej, szczególnie pod kątem niskotonowego od fi 20 cm a najlepiej 25 - 30 cm.

Obecnie mam te quadral-e i muszę je poskładać. Są one częścią mojego innego "przedsięwzięcia" i miały wyjść tanio, co jest oczywiście pojęciem względnym. Na chwilę obecną, już wydałem ok. 300 zł a kosztowały mnie one 500 zł. Nie chcę już pogłębiać kosztów.

Teraz odparowują i czekają na poskładanie - prawie przestały śmierdzieć. Kupiłem wczoraj dwie pary kondensatorów podstawowych Monacor 2 x 4,7 uF i 2 x 10 uF.
Pozostały ew. do kupienia, tylko te foliowe w osłonie 2 x 2,2 uF i 2 x 3,3 uF. Wydaje się, że to drobiazg, ale w najtańszej opcji to kolejne 50 zł, czyli już 350 zł ... + poduszka z Ikei < 20 zł.

Przetworniki w nich nie są nowe i jeśli któryś padnie to jest nie do zastąpienia, bo nie są opisane żadnymi parametrami. Są jednak w znakomitym stanie wizualnym, co dobrze rokuje.

---

Jeśli komuś wydaje się, że może kupić dobre, używane kolumny w tej cenie to bardzo się myli. Od czasu pojawiania się nowego trendu koneserów audio, stare graty niesamowicie poszybowały w górę. Dobrym przykładem na chwilę obecną jest Grundig ... sprawdźcie sobie ceny. Quadrale kosztowały połowę tego, co Grundig-i.

Ostatecznie, niczego nie będę w nich zmieniał a jedynie spróbuję trochę poprawić metodą drobnych zmian na słuch, bo co innego mi pozostało?

Gdy uporam się ze swoimi sprawami to dopiero wtedy rozpocznę zbieranie składowych do moich prywatnych, profesjonalnych kolumn ... i "elektroniki" do nich.

 

21 godzin temu, porlick napisał:

obudowę można traktować jak skrzynkę tylko na głośnik niskotonowy i tlumienie oraz inne zabiegi dostosowywać wyłącznie pod kątem głośnika w obudowie zamkniętej. Przestań więc wydziwiać z jakimiś bzdurnymi matami i lakierem

 

Też sobie tak pomyślałem właśnie, gdy zobaczyłem separowane w swojej konstrukcji średnio i wysokotonowe ... że to bardziej kolumna na niskotonowy - skrzynka basowa, niż typowa kolumna trójdrożna.

Filc samoprzylepny już kupiłem, więc wykleję go. Wewnętrzny pogłos powinien być mniejszy. To właśnie wyczytałem z komentarzy.
Wrzucę z powrotem flizelinę silikonową a za niskotonowym wcisnę poduszkę. Najpierw jednak przetestuję bez niej, dla samej ciekawości.

Potrzebuję tych kolumn pilnie i nie ma to związku z odsłuchem dobrej muzy etc. I tak, już zbyt długo zwlekałem.
Jestem przekonany, że z całą pewnością nie pogorszę ich brzmienia i tego, jak grały wcześniej.

Edytowane przez Art113
Uzupełnienie informacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, audioburak napisał:

do woofera 20 - 25 cm można dołączyć tylko tweeter pokrywający całą

resztę pasma. Średni nie jest tu konieczny.

Ciekawa teoria.

Pierwsze słyszę, jakoby komumny 3-way z wooferem 10" lub większym nie miały racji bytu.

3-way to nie tylko współczesne smuuuuuukłe słupki z n-ilością wooferków wielkości talerzyka pod cup of tea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Art113 napisał:

Na chwilę obecną, już wydałem ok. 300 zł a kosztowały mnie one 500 zł.

Tragedia. Pieniadze w bloto. W takim budzecie jest 100 tys. lepszych modeli 100 tys. razy lepiej grajacych. Skoncz juz te zalosne amatorskie wywody o robieniu czegokolwiek z kolumnami glosnikowymi. Nie masz o tym absolutnie zadnego bladego pojecia, zadnych nawet najmniejszych podstaw teoretycznych. Naucz sie najpierw czegokolwiek, samych podstaw chociaz zanim zaczniesz cokolwiek robic. To co tu wypisujesz jest do bolu amatorskie wrecz ignoranckie. Tragedia.

6 minut temu, iro III napisał:

Ciekawa teoria.

Pierwsze słyszę, jakoby komumny 3-way z wooferem 10" lub większym nie miały racji bytu.

Absolutnie prawda. Jest wlasnie totalnie odwrotnie. Przy wooferze od 8 cali i powyzej, sredniotonowy jest juz niemal niezbedny bo zaden 20 cm nie przenosi porzadnie srednich tonow, a zaden wysokotonowiec nie lubi zbyt niskiego odciecia. Za idealna granice dwudroznosci przyjmuje sie 6-7 cali. 

14 minut temu, audioburak napisał:

do woofera 20 - 25 cm można dołączyć tylko tweeter pokrywający całą

resztę pasma. Średni nie jest tu konieczny.

niestety jest dokladnie odwrotnie niz piszesz, im wiekszy niskotonowiec tym bardziej sredniotonowy potrzebny i pod wzgledem sensownosci czestotliwosci podzialu, i mocy, i znieksztalcen

Edytowane przez SZROT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iro III przeczytaj najpierw uważnie to, co napisałem i wtedy coś napisz ...

Fakt, za 8 stówek można było kupić niezłe monitory i to z dobrym PESELEM 😉 

Ale zdobywanie wiedzy bywa nawet bezcenne ... A że jeszcze przy tym jakoś 

sobie zagospodarujemy czas ... naprawdę trudno to przecenić 😉 

@SZROT

Czyli idea "oversize" jest do dudy ? Nawet z tweeterami o Fs 500 Hz ...

Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, audioburak napisał:

Czyli idea "oversize" jest do dudy ? Nawet z tweeterami o Fs 500 Hz

oczywiscie, techniczne, ekonomicznie i teoretycznie jest, pod wieloma wzgledami, a to ze tweeter ma fs 500 hz to nie znaczy ze warto go az tak nisko odcinac

24 minuty temu, audioburak napisał:

Fakt, za 8 stówek można było kupić niezłe monitory i to z dobrym PESELEM

no fakt, ale facet nalezy do tego typu, co to mysla ze im wiekszy glosnik tym lepszy 😉 a potem sie dziwi ze jak te klamoty upchnie w pokoju to mu "niegrajo"

28 minut temu, audioburak napisał:

Ale zdobywanie wiedzy bywa nawet bezcenne

Tylko ze tu mamy raczej przyklad ignorancji i slepoty niz zdobywania wiedzy

Edytowane przez SZROT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toteż założenie jest zawsze takie, że zaczyna pracę nie niżej, niż 3 x Fs.

Daje to już okolice 1,8 - 2 kHz do których midwoofery spokojnie sięgają.

Jednak takie połączenie do imprez się nie nadaje, o czym od razu napisałem.

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, SZROT napisał:

Tragedia. Pieniadze w bloto. W takim budzecie jest 100 tys. lepszych modeli 100 tys. razy lepiej grajacych. Skoncz juz te zalosne amatorskie wywody o robieniu czegokolwiek z kolumnami glosnikowymi. Nie masz o tym absolutnie zadnego bladego pojecia, zadnych nawet najmniejszych podstaw teoretycznych. Naucz sie najpierw czegokolwiek, samych podstaw chociaz zanim zaczniesz cokolwiek robic. To co tu wypisujesz jest do bolu amatorskie wrecz ignoranckie. Tragedia.

 

Bardzo bym cię prosił kolego @Szrot, abyś przestał zachowywać się, jak zakompleksiony, sfrustrowany wyrobnik z Elektrody, któremu wydaje się, że czegoś się nauczył. Masz tu określoną renomę i swoimi komentarzami, starasz się przeciągać innych do swojego punktu widzenia, swojej perspektywy.
Robisz tu jakąś krucjatę audio. Epatujesz, kipisz wręcz pogardą dla mojej osoby. Koniecznie chcesz mi pokazać, gdzie jest moje miejsce w Twoim prywatnym, urojonym świecie.
Mało tego, za wszelką cenę chcesz pociągną ze sobą innych. Proszę ... powstrzymaj się, bo nie wiesz kim jestem, co robię i co zajmuje mnie na co dzień. Nie jesteś aż tak "obeznany", jak Ci się wydaje.

Poświęciłeś czemuś czas, lata i odnosisz wrażenie, że inni też tak muszą robić, postępować, że są tacy jak Ty, że wszystko na pewno przychodzi im z trudem ... a czytając wątki o "męczarniach" z wykresami, zapewne uważasz zapewne, że wszyscy muszą mieć takie problemy. Jesteś zamroczony przekonaniem, że wszyscy muszą zdobywać i utrwalać wiedzę latami.

Poradzę sobie ze zwrotnicą w kilka tygodni, ale dla pewności skonsultuję jeszcze w kwestii innych opcji niskotonowego z firmą Granat i wyślę tam kolumnę. Nie mam tutaj odpowiednich warunków. Za oknem, co chwilę jeżdżą pociągi z węglem, dzień i noc itd. a nie będę rzucał koca na podłogę do pomiaru, jak byś mi pewnie poradził.

Mam fotograficzną pamięć i nie tylko ... i wybacz, ale nie jesteś w stanie się ze mną równać 😀 ... niestety. Nie mam kompleksów, nie wiesz kim jestem, ale jasno i jednoznacznie mnie opisujesz. Teraz nie mam na to czasu a resztę opisałem wyżej.

Dopiero od 2020 r. mamy ogrzewanie na piętrze. Właściciel domu wielokrotnie próbował mnie otruć, zachowywał się podobnie, jak Ty teraz. Kiedyś po wspólnym obiedzie pojednania, straciłem wzrok na trzy dni. Wyremontowałem jego piętro domu i wydałem na to 200 000 zł.
Gdybym nie był tym, kim jestem, nigdy bym tego tutaj nie przetrwał. Moja żona i dzieci są tu zameldowane, ja nie. W grudniu, moja żona wniosła pozew o rozwód i trochę się zdziwiła. Zdała sobie sprawę, że niektóre "rzeczy" są karalne. Właściciele domu, długimi latami znęcali się nad moimi dziećmi. Poświęciłem tutaj wszystko, co musiałem, by je ochronić to tak wyrywkowo, nawet nie wstępnie.

Nie mam czasu na pierdoły i wybacz, ale jeśli tak masz mi pomagać to swoje dziecinne zagrywki przejawiaj w innym temacie. Nie jesteś ani mądry, ani profesjonalny ... pamiętaj jednak, że zawsze możesz to zmienić.

Ten wpis dedykuję, tylko dla Ciebie 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno kolego @Szrot i reszta kompanów ...

Zapewne nie przychodzi wam do głowy, że z założenia kupiłem te kolumny do określonego celu. Trochę tylko je poprawiam, jakby rewitalizuje nic więcej. Są takie, jakie są i nic tego nie zmieni. Właściciel domu, także był inżynierem i zawsze to podkreślał ... jak widać, nawet "inżynierska" renoma, często rozkłada ręce w swojej wściekłości.

Nie zachowujcie się jak gówniarze 😀 ... proszę.

Nie mam na to czasu.

DSC07244zm004small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, iro III napisał:

Pierwsze słyszę, jakoby komumny 3-way z wooferem 10" lub większym nie miały racji bytu.

3-way to nie tylko współczesne smuuuuuukłe słupki z n-ilością wooferków wielkości talerzyka pod cup of tea.

 

Jeszcze uzupełniając ... jest dokładnie tak, jak piszesz.

Pokazuje to wiele innych "niepolskich" projektów i finalnie produktów - kolumn, które są w sprzedaży jako uznay High Edn.
Na świecie jest bardzo wielu konstruktorów i projektantów całych układów.

Nie ma takiej wyroczni, która twierdziłaby, że zwrotnica musi być jedna, że trzeba ją potraktować jako jeden układ. Obudowa może być jedna, ale zwrotnice mogą być dwie. Widziałem to pół roku temu w jakimś "high end-owym" projekcie znanej marki. Lepiej i wygodniej jednak, byłoby zrobić na jednej.


Wiele chudych słupków "cup of tea" 😄 z "chudym basem" ma właśnie taką, podobną konstrukcję: 1 x niski, 1 x średnio niski, 1 x średni i 1 x wysoki. Z tym, że tam woofer ma z reguły 7 - 8".

Fundamentem, podstawą, zasadniczą kwestią są pomiary parametrów przetworników a przy zakupie dobrych głośników, pomiar ich parametrów mamy z głowy, gdyż będą one najbardziej wiarygodne ze wszystkich, jakie moglibyśmy zrobić samodzielnie.

Przy moim przyszłościowym projekcie, te ze zdjęcia to prawdziwe wyzwanie. Ja tam widzę woofer co najmniej 12" - owy i nie jeden a dwa.

Swoją drogą ... BTW., wracając jeszcze do zwrotnicy z zestawu za milion dolarów to patrzę z niedowierzaniem i widzę tam, widzę "trytytki" z Obi lub Castoramy 😂 lub z innego "pepko".
Oni naprawdę użyli opasek z których część po kilku latach, zwyczajnie się urywa. Naprawdę nie ma innych, bardziej solidnych mocowań - opasek? A finałem zaskoczenia, jest użycie dwóch po sobie, jakby nie można było kupić dłuższych.
Cena milion dolarów i "trytytki" gratis 😅 ... aż dwie ... nie, cztery 🤣

To takie nieprofesjonalne 🙂

 

700px_A5 networkzm.jpg

Screenshot 2024-02-17 at 15-34-48 Pbn speaker reviewzm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Art113 napisał:

Nie ma takiej wyroczni, która twierdziłaby, że zwrotnica musi być jedna, że trzeba ją potraktować jako jeden układ. Obudowa może być jedna, ale zwrotnice mogą być dwie.

Blagam moderatorow forum o przeniesienie calego tego smiesznego watku do dzialu "Audio Oszolomy - czyli jak nie nalezy podchodzic do projektowania lub modernizacji zespolow glosnikowych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten watek już dość dawno stał się kabaretem i jego miejsce jest na bocznicy, gdzie będzie mógł służyć jako modelowy przykład, jak nie podchodzić do modernizacji szrotu z wystawki.

Niemiec płakał ze szczęścia, jak się tego pozbywał z chałupy i nie musiał połacic za utylizacje ani centa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, SZROT napisał:

Blagam moderatorow forum o przeniesienie calego tego smiesznego watku do dzialu "Audio Oszolomy - czyli jak nie nalezy podchodzic do projektowania lub modernizacji zespolow glosnikowych".

 

4 godziny temu, meloV8 napisał:

Ten watek już dość dawno stał się kabaretem i jego miejsce jest na bocznicy, gdzie będzie mógł służyć jako modelowy przykład, jak nie podchodzić do modernizacji szrotu z wystawki.

Niemiec płakał ze szczęścia, jak się tego pozbywał z chałupy i nie musiał połacic za utylizacje ani centa.

Macie problemy sami ze sobą i jawnie nimi epatujecie. O cokolwiek by was nie zapytać, zawsze wyjdzie tak samo.

Kolego @SZROT to może weźmiesz jakiś PROZAK i spróbujesz mi to spokojnie wytłumaczyć 🙂
Zakładam, że potrafisz coś zwięźle i rzeczowo opisać.
Kolego @meloV8 , jak w takim razie powinienem podejść do modernizacji "szrotu z wystawki"?


W kwestii projektowania to ogólnie nakreśliłem swoje plany na najbliższą przyszłość, nic więcej. Teraz nawet o tym nie myślę.
Zastanawiam się, czy w przyszłości np. za pół roku, w ogóle założę taki wątek!
I nie tyle strach cokolwiek napisać, tylko przekopać się przez wasz śmietnik 😀

---

Kupiłem te kolumny i założyłem wątek, gdyż szukałem inspiracji, którą to częściowo znalazłem. Dziękuję osobom normalnie nastawionym do ludzi za rzeczową za pomoc.

 

Edytowane przez Art113
Poprawa błędów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie oczekujesz pomocy, tylko poklepania po ramieniu dla swoich pomysłów. Nie liczysz się z opinią bardziej doświadczonych użytkowników, więc w zasadzie rób, co uważasz za słuszne i wklejaj kolejne kolaże. 

Nie zapomnij na koniec wymienić powietrze wewnątrz obudowy, na te audiofilskie i zjonizowane. To będzie kluczowy aspekt poprawy dźwięku twoich hiendow z wystawki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, meloV8 napisał:

Ty nie oczekujesz pomocy, tylko poklepania po ramieniu dla swoich pomysłów. Nie liczysz się z opinią bardziej doświadczonych użytkowników, więc w zasadzie rób, co uważasz za słuszne i wklejaj kolejne kolaże. 

Nie zapomnij na koniec wymienić powietrze wewnątrz obudowy, na te audiofilskie i zjonizowane. To będzie kluczowy aspekt poprawy dźwięku twoich hiendow z wystawki.

 

 chłopina ma potrzebę wygadania się i  konsekwentnie realizuje swój plan,  więc nie przeszkadzajmy mu w tym 🤭

Edytowane przez SigSauer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, meloV8 napisał:

Nie liczysz się z opinią bardziej doświadczonych użytkowników, więc w zasadzie rób, co uważasz za słuszne

To nie prawda. Przykładowo w kwestii wyklejenia ścian filcem ... mam dylemat, bo kolega @Zydelek z innego tematu, poleca wyklejenie ścian kolumny filcem. Zresztą nie tylko on. Z kolei ktoś inny w tym wątku odradza. Opis wrażeń odsłuchowych i zmiany. Link do tematu:  

Kupiłem już ten filc 12 mm, więc go wykleję. Najpierw jednak odsłucham bez filcu.

Bardzo mi pomogły te sugestie  i wiem, że kupiłem audio złom, ale za taką cenę to raczej nic innego bym nie kupił. A to co bym kupił to i tak, mogłoby się okazać czymś innym, niż pierwotnie się zakładało.


I abstrahując ... to po komentarzu kolegi @Szrot o wymianie przetworników od razu oświeciło mnie, że te pudła są idealne do nowych przetworników i zwrotnicy. Może opisałem coś nieskładnie i źle zostało zrozumiane, ale warunki, które mam wokół nie dają mi pełnego komfortu i skupienia.

Jeszcze do kolegi @porlick ... zdecydowałem się na położenie jednej warstwy tego środka, na głośnik niskotonowy. Doczytałem wątki i nie nikt nie pisał o pogorszeniu właściwości a wręcz przeciwnie. Większość nakładała dwie warstwy. Sam niskotonowy ma membranę papierową, lakierowaną jednostronnie na zewnątrz a pod spodem barwiony papier. To i tak, jeden wielki eksperyment.

Piszę z pola bitwy na której muszę utrzymać porządek i spokój. Wybaczcie, jeśli ktoś poczuł się niekomfortowo 😀

Jeszcze w kwestii kolażu "Za milion dolarów" to nie wyśmiewam tej zwrotnicy, bo pewnie jest perfekcyjnie zaprojektowana. Natomiast od razu rzuciły mi się w oczy te tandetne opaski.

To tyle, składam to badziewie i zobaczę, co wyjdzie. Porównam nagrania przed i po w tych samych warunkach,  ustawieniach wzmacniacza, kolumn itd., aby nie było "subiektywnie".

Jeszcze raz dzięki za wymęczoną pomoc i miejcie świadomość, że bardzo mi pomogliście. Wyślę linka do porównania audio wideo, jeśli ktoś będzie ciekawy efektu.

👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Art113 napisał:
17 godzin temu, meloV8 napisał:

Nie liczysz się z opinią bardziej doświadczonych użytkowników, więc w zasadzie rób, co uważasz za słuszne

To nie prawda.

Kupiłem już ten filc 12 mm, więc go wykleję. 🤮 🤮 🤮

 

7 godzin temu, Art113 napisał:

wiem, że kupiłem audio złom, ale za taką cenę to raczej nic innego bym nie kupił.

 🤮 🤮 🤮

o wymianie przetworników od razu oświeciło mnie, że te pudła są idealne do nowych przetworników i zwrotnicy 😭

  🤮 🤮 🤮

Nie liczysz się z opinią bardziej doświadczonych użytkowników, więc w zasadzie rób, co uważasz za słuszne 👍 👍 👍

7 godzin temu, Art113 napisał:

zdecydowałem się na położenie jednej warstwy tego środka, na głośnik niskotonowy

   🤮 🤮 🤮

7 godzin temu, Art113 napisał:

od razu rzuciły mi się w oczy te tandetne opaski

   🤮 🤮 🤮

składam to badziewie i zobaczę, co wyjdzie 💩 💩 💩

🥱 😩 😴

chłopina ma potrzebę wygadania się i  konsekwentnie realizuje swój plan,  więc nie przeszkadzajmy mu w tym 👍 👍 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.