Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny podstawkowe + amplituner stereo do 10k~ 35m~


vrape
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zrobiłem jakiś tam wstępny research i zastanawiam się, które z poniższych modeli nadadzą się (będą wystarczające również przy wyższej głośności) do pomieszczenia ze skrina poniżej. Układ pomieszczenia można powiedzieć półotwarty. Problemem może być głębokość szafki tv - około 40 cm (do ściany)
svs ultra bookshelf - mało popularny model w polsce, ale jakieś historyczne oferty po 4k za parę się zdarzały
buchardt s400 mkii (koło 8k para) - chyba najlepsze w tym zestawieniu, ale boję się, że może być za mało miejsca do ściany(?)
sonus faber sonetto 2 (koło 8k para)
dynaudio evoke 20 (6k para)
focal aria 906 (3k para)
dynaudio emit 20 (2k para)
elac debut 6.2 (poniżej 800zł za parę) to był mój początkowy wybór w przypadku 5.1, niestety porównywałem go tylko z emitami. tak, wiem, że elac robi też "lepsze" kolumny, natomiast
Kolejność nieprzypadkowa -  interesuje mnie współczynnik $/perf, i nie "brzydzę się" używanych kolumn, stąd niektóre modele mogą wskazywać na kwotę wyższą (ale gdzieś koło tych 10k fajnie się utrzymać, wraz z ampem oczywiście).
Odnośnie amplitunera, domyślam się, że jest to zależne od wybranego zestawu - ale byłbym wdzięczny, jak ktoś poleciłby jakieś, które będą w stanie napędzić powyższe modele (120-180W/kanał). Na pewno chciałbym earc, kilka hdmi (jedno out) i jakieś serwisy streamingowe.

Muzyki słucham głównie elektronicznej, czyli można powiedzieć wysokie/niskie częstotliwości, ale w przyszłości dorzucę suba - prawdopodobnie zamkniętą konstrukcję, coś w stylu svs sb3000
W razie wątpliwości, dajcie znać co jeszcze dorzucić. Mebli na ten moment niewiele, ale 6m grubych zasłon na tej ścianie z oknami
Z góry dzięki

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez vrape
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Onkyo TX-8270 czy Marantza Stereo 70S a co do monitorów, to oczywiście

głębokość szafki trochę ogranicza, ale można wybrać Debut 2.0 B6 czy Indiany Tesi.

Są oczywiście lepsze ( droższe też 😉 ) ale sporo z nich są głębokie i z tylnym BR.

Przykład to poza wymienionymi Sonusami Sonetto które też mogą nie potrzebować

subwoofera to choćby Reserve R200 Polka, ale gabaryt nie ten ...

Jednak na wymienioną moc raczej trudno poważnie liczyć; no, może

po dołożeniu końcówki, ale jeśli ma być sub, to moc nie ma aż takiego znaczenia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedz

Czyli do mocniejszych kolumn np. s400 mkii potrzebuje większej odległości od ściany?
Kiedyś być może dokupię jakiś wzmacniacz, ale na ten moment chciałbym pewnie Onkyo TX-8270 albo denon 800h.
W takim razie, które z wymienionych będą współgrać z powyższymi z około 10cm odstępem od ściany?

Czy faktycznie Debuty b62 są tak blisko reszty? Bo sonetto 2 są raczej pórównywane z evokami 20. Oczywiście są kilka modeli wyższe od ww elacow ale może w takich okolicznościach (amp, metraż, odległość od ściany) nie będzie miało to aż takiego znaczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.02.2024 o 00:50, vrape napisał:

dynaudio emit 20

 

3 godziny temu, vrape napisał:

odległość od ściany) nie będzie miało to aż takiego znaczenia

DENON .

[osiemseta, + Polk audio ES20]  .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest budżet prawdę mówiąc na elektronikę pokroju Onkyo 8250 czy Marantz 1200 czy jego nowszy odpowiednik stereo 70s.

To są przeciętne amplitunery które można owszem wybierać i polecać no ale przy znacznie niższej kwocie.

Zasadnicze pytanie dlaczego po tej wielkości pomieszczenia decydujesz się na monitory?

Musisz do nich mieć standy więc finalnie zajmie To tyle miejsca co powiedzmy mniejsze kolumny podłogowe no chyba że będą stały na jakimś biurku.

Monitor audio Silver 100 i kef R3 meta to dwie propozycje kolumn podstawowych o bardzo dużym i obszernym dźwięku a z drugiej strony skrajnie różnym. Silvery są jaśniejsze szybsze bardziej rozdzielcze z kolei kef gra głębszym basem bardziej nasyconą średnicą.

I potem do nich kolejno magnat mr780/ma900 czy tańszy Vincent albo cxa61/xindak06/nad368/ primare i15.

Kwestie odtwarzania sieciowego załatw sobie przez urządzenie wiim albo model mini albo pro + w zależności od tego jaki będzie wzmacniacz / amplituner. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli dobrze rozumiem, do powyższych ampli tj. Onkyo i Denon te kolumny będą za słabo wysterowane?

@Piotr Sonido
Kolumny mają stać docelowo na szafce RTV, która jest na wysokości 70~cm - stąd poszukuje czegoś, co będzie w stanie wypełnić pomieszczenie. Wiem, że najlepiej byłoby wrzucić parę kolumn podłogowych - ale w tym przypadku to niemożliwe.

silver audio 100 nie pasują mi swoją charakterystyką, stąd nie ma ich na tej mojej liście.
kefy już bliżej, ale to chyba półka s400 mk2, gdzie charakterystyka tych drugich zdecydowanie bardziej mi się podoba.
To ma być sprzęt do wszystkiego (amplituner) czyli czasem do podłączenia konsoli, komputera czy jeszcze czegoś innego.

Natomiast nie wykluczam dokupienia dodatkowego wzmacniacza w przyszłości - kiedy uzbieram trochę $ (po subwooferze)

@quatross
Zacytowałeś emity 20 - rozumiem, że one będą "pasować"? bo to znów to samo co powyżej - polki mi nie siedzą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jak już pisałem na sąsiednim forum, przyda się tu wzmacniacz wyższej klasy.

Buchardty S400 MK2 lubią mieć dużo przestrzeni dookoła siebie, więc nie musi to zagrać odpowiednio przy takim umiejscowieniu. Warto jednak je sprawdzić. 

Na pewno posłuchałbym Sonetto II oraz KEF R3 Meta, wspomniane Polk R200. Fajną opcją są również System Audio Legend 5.2, one moim zdaniem wręcz lubią być blisko ściany 🙂 

Ze wzmacniaczy na pewno warto sprawdzić Audiolaba 7000A, ma HDMI ARC 🙂 

Zapraszamy do umówienia się na odsłuch, a także na indywidualne wyceny. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Q21
Na pewno wpadnę na odsłuch, ale chciałbym mieć +- jakiś plan, żeby przetestować już jakieś wstępnie wybrane sprzęty, żeby później też zamówić 2-3 modele i przetestować w warunkach docelowych.

Audiolab 7000A niestety odpada, zbyt wysoki budżet 😕

Na ten moment wydaje mi się, że do przetestowania będą:

Buchardt S400 MK2
Sonetto 2 (chociaż tu może być niekomfortowo przy dłuższym odsłuchu)
Oba zestawy Dynaudio - Emit/Evoke 20
I być może coś z niższej półki typu debuty / właśnie te polki r20

Weźcie też pod uwagę, że subwoofer będzie dostawiony tak czy inaczej - uwielbiam niskie częstotliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu kupił bym Arcama SA30 za 1489euro plus wysyłka do Polski 120 euro co w sumie daje 1609 euro x 4,33 to razem poniżej 7000zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Do tego kupił bym używane Elac Vele 403, można dostać w granicach od 800 do 1000euro za parę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo kolumienek poszukaj u nas w kraju, na sasiednim forum były wystawione Gato 8 w cenie 3600zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem, ten Arcam to już wyższa półka, coś jak ten Audiolab 7000A?
Te elaci brałem pod uwagę. Fajnie wypadły na tym porównaniu, natomiast zdaje sobie sprawę, że tam sprzęt wyciska z nich wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli np. denon 800h zagra z emitami 20 tak samo dobrze jak te premium ampy(w mojej skali) a amp miałby być "przyszłościowo", to wolę przyoszczędzić i dorzucić lepszego suba np. (albo tv)

Takie Evoke 20 też bardzo mi siadają i można dostać poniżej 6k zł za parę w idealnym stanie, no ale do takiego denona to i tak pewnie wiele nie zmieni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, vrape napisał:

Takie Evoke 20 też bardzo mi siadają i można dostać poniżej 6k zł za parę w idealnym stanie, no ale do takiego denona to i tak pewnie wiele nie zmieni.

Dlaczego? Myślisz, że te wszystkie niby premium wzmacniacze budowane w angielskich szopach będą lepsze od Denona?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli mówiąc swoją charakterystyka? W sensie byłeś na ofsluchuu i nie podobały ci się?

No tak te amplitunery to nie ten budżet. To sprzęty wybierane do niższego prostszego wyboru, kolumn.

Buchardt to bardzo gęste mozolne, ciepłe kolumny w dźwięku. Musisz szukać do nich wydajnego i jasnego wzmacniacza. Z kolei emit z dra800 zagra słabo. Absokitnie nie na miarę swoich możliwości. 

Powyżej masz kilka ciekawych propozycji elektorniki 

Jeżeli jest mowa o modelu sa30 to tak to jest dużo wyższy model od audiolaba 7000.

Masz bardzo fajny wydajny wzmacniacz Plus najlepszą na rynku kalibrację w zasadzie możliwości ustawienia tego sprzętu są nieograniczone.

Oczywiście to kwestia ustawienia oraz poświęcenia nieco czasu no ale to jest dużo wyższa półka finalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Misio38 napisał:

Dlaczego? Myślisz, że te wszystkie niby premium wzmacniacze budowane w angielskich szopach będą lepsze od Denona?

Chociażby ze względu na cenę, oraz w moich poszukiwaniach - chociażby porównaniach na yt (wiem, że sporo ludzi odradza takie rzeczy) są to dość popularne modele amplitunerów.
Natomiast ja nie uważam - mi się wydaje.
 

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Co masz na myśli mówiąc swoją charakterystyka? W sensie byłeś na ofsluchuu i nie podobały ci się?

No tak te amplitunery to nie ten budżet. To sprzęty wybierane do niższego prostszego wyboru, kolumn.

Buchardt to bardzo gęste mozolne, ciepłe kolumny w dźwięku. Musisz szukać do nich wydajnego i jasnego wzmacniacza. Z kolei emit z dra800 zagra słabo. Absokitnie nie na miarę swoich możliwości. 

Powyżej masz kilka ciekawych propozycji elektorniki 

Jeżeli jest mowa o modelu sa30 to tak to jest dużo wyższy model od audiolaba 7000.

Masz bardzo fajny wydajny wzmacniacz Plus najlepszą na rynku kalibrację w zasadzie możliwości ustawienia tego sprzętu są nieograniczone.

Oczywiście to kwestia ustawienia oraz poświęcenia nieco czasu no ale to jest dużo wyższa półka finalnie.

Tak w ogóle to ja chyba muszę odbyć pokutę, ponieważ zdaje się, że błędnie zakładałem, iż potrzebuję wielu złącz hdmi w amplu.

Jak rozumiem, wystarczy mi jedno hdmi (tudzież optykę) <tv-amp> a reszte mogę podłączyć do TV i spełni to moje założenia?
Jeśli tak, to do grona elektroniki chciałbym jeszcze dorzucić yamahe R-N803D.

A odnośnie sa30 (bo rozumiem, że jeśli są w tej samej cenie to nie ma sensu nawet rozpatrywać audiolaba) to nie wiem czy będę w stanie wykorzystać jego potencjał. Co prawda mam znajomych w DE / znalazłem w polsce używany za 6k, ale to dalej 2x tyle co wstępnie wybrane przeze mnie.

Temat bardzo się rozbudował, także jakbym mógł prosić o dobór kolumn do ampli (co z czym będzie dobrze współgrało) z powyższych modeli:

DRA 800
R-N803D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, vrape napisał:

Chociażby ze względu na cenę, oraz w moich poszukiwaniach - chociażby porównaniach na yt (wiem, że sporo ludzi odradza takie rzeczy) są to dość popularne modele amplitunerów.
Natomiast ja nie uważam - mi się wydaje.
 

Tak w ogóle to ja chyba muszę odbyć pokutę, ponieważ zdaje się, że błędnie zakładałem, iż potrzebuję wielu złącz hdmi w amplu.

Jak rozumiem, wystarczy mi jedno hdmi (tudzież optykę) <tv-amp> a reszte mogę podłączyć do TV i spełni to moje założenia?
Jeśli tak, to do grona elektroniki chciałbym jeszcze dorzucić yamahe R-N803D.

A odnośnie sa30 (bo rozumiem, że jeśli są w tej samej cenie to nie ma sensu nawet rozpatrywać audiolaba) to nie wiem czy będę w stanie wykorzystać jego potencjał. Co prawda mam znajomych w DE / znalazłem w polsce używany za 6k, ale to dalej 2x tyle co wstępnie wybrane przeze mnie.

Temat bardzo się rozbudował, także jakbym mógł prosić o dobór kolumn do ampli (co z czym będzie dobrze współgrało) z powyższych modeli:

DRA 800
R-N803D

Jak masz znajomych w DE to bierz nawet i się nie namyślaj,bez wysyłki to tylko 6450zł, za tą kasę świetny sprzęt.Mam już 3 lata i na nic bym nie zamienił.Masz i te Hdmi,i dobry dac oraz streamer no i dodatkowo kalibrację pomieszczenia i kolumn.Ja ostatnio zmieniłem kolumny , i grały mi trochę zbyt analitycznie, brakowało trochę muzykalności ,takiego ciepełka i robiąc Diraca podbiliśmy w krzywej trochę środkowe pasmo i teraz gra tak jak bym tego oczekiwał.

Sam wracam w tą sobotę z Niemiec i mógł bym przywieżć takiego wzmaka za drobną opłatą, ale tylko gdy ktoś jest z Warszawy.

Moim zdaniem bierz ,nawet się nie zastanawiasz, od razu wskakujesz na dużo wyższy poziom niż ten Denek 800(to wogle jest słaby sprzęt),czy Yamaha 803.

Najwyżej nad kolumnami pomyślisz na spokojnie, jak nie używki z Niemiec to i w Polsce też kupisz coś fajnego, jak te Gato 8, Kef R3 czy te Elacki lub jeszcze coś innego.

Jak chcesz tanio to może pomyśl nad tym marantzem pm7000n,to gra dużo lepiej od Denka 800 i raczej lepiej od Yamachy 803.

Jest teraz w okazyjnej cenie 699euro x 4,33=3030zł wysyłka z tego pierwszego sklepu u góry tylko 20 euro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma Hdmi,ale ma optyka i normalnie przy włączaniu tv włącza się i marantz.Tylko przy wyłączaniu trzeba użyć pilota od marantza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez treinerek

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dra800 to bardzoxslany amplituner

Yamaha rn803/800 no jest dużo lepiej. Chodź wciąż może być lepiej.

Tak możesz podłączyć wszystko do tv i optykiem do wzmacniacza.

Nie wykorzystasz? Właśnie jako laik tym bardziej wykorzystasz. Zrobisz kalibrację. Wygrasz krzywa i będzie super. Zainteresujesz się tematem za jakiś czas, zglebisz go to pole do zmian olbrzymie. 

Z takim dra800 nic nie zrobisz. Jak teraz będzie grał słabo tak później też. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@treinerek
To znaczy nie chce kupić już teraz.
Teraz to chcę wybrać kilka modeli zarówno ampli i kolumn, żeby pójść gdzieś do salonu porównać chociaż część z nich. Z co jakiś czas pojawia się promocja / używka w dobrym stanie czy to na portalach aukcyjnych czy którymś forum.
Natomiast dzięki za informacja i wskazanie nowych źródeł poszukiwań,na pewno się przyda 👍

@Piotr Sonido
Czyli Yamahę mogę jakoś skalibrować, a denona nie?
A jak do tego wszystkiego się odnosi marantz pm7000n? bo w tej cenie co kolega podrzucił to wydaje się być bardzo konkurencyjny cenowo? Czy Marantz to teraz Pioneer? bo tak słyszałem na którejś recenzji
SC mogę skalibrować "pod siebie"? Ale na jakiej zasadzie? On na podstawie kalibracji podbija/ścisza poszczególne częstotliwościowi?

A jak do tego wszystkiego się ma moc wzmacniacza? Domyślam się, że 50w 50w nie równe, no ale (wiem, że się powtarzam) na testach pomiaru końcówek te 140w na kanał wychodziły (przy 2 kanałach) także ten Marantz w teorii wypada gorzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, vrape napisał:

@treinerek
To znaczy nie chce kupić już teraz.
Teraz to chcę wybrać kilka modeli zarówno ampli i kolumn, żeby pójść gdzieś do salonu porównać chociaż część z nich. Z co jakiś czas pojawia się promocja / używka w dobrym stanie czy to na portalach aukcyjnych czy którymś forum.
Natomiast dzięki za informacja i wskazanie nowych źródeł poszukiwań,na pewno się przyda 👍

@Piotr Sonido
Czyli Yamahę mogę jakoś skalibrować, a denona nie?
A jak do tego wszystkiego się odnosi marantz pm7000n? bo w tej cenie co kolega podrzucił to wydaje się być bardzo konkurencyjny cenowo? Czy Marantz to teraz Pioneer? bo tak słyszałem na którejś recenzji
SC mogę skalibrować "pod siebie"? Ale na jakiej zasadzie? On na podstawie kalibracji podbija/ścisza poszczególne częstotliwościowi?

A jak do tego wszystkiego się ma moc wzmacniacza? Domyślam się, że 50w 50w nie równe, no ale (wiem, że się powtarzam) na testach pomiaru końcówek te 140w na kanał wychodziły (przy 2 kanałach) także ten Marantz w teorii wypada gorzej

Ten PM7000N gra bardzo dobrze jak wchodził do sprzedaży to kosztował 5500zł,był 2000 droższy od 803 i Denka;

Marantz gra na tym samym poziomie co wzmak 8006, były porównywane i to jest praktycznie ten sam poziom.W stosunku do 8006 ma dodane funkcje sieciowe, a kosztuje od niego teraz w Niemczech 500 euro mniej.

Zrobisz jak zechcesz, ale przy kupnie Arcama nawet w ciemnoto się nie zawiedziesz,bo i dobrać kolumny do niego to nie problem.

Ja go kupiłem w ciemno, używkę 3 miesięczną za 6300zł,nowe były wtedy wyceniane na 8900zł,choć jak się dobrze ponegocjowało t5o za 7500zł można go było wyrwać.Trochę na początku było problemów z softem,ale teraz jest wszystko ok i jestem zajebiście zadowolony.

Porównywanie w salonach też często nie wiele daje, bo mają zupełnie inne salki odsłuchowe od naszycg i często to co gra dobrze w salonach gra w naszych kiepsko, a czasem jest odwrotnie.Najlepiej przesłuchiwać wszystko u siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez treinerek

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na pewno masz rację z testowaniem "u kogoś" i to często w dobrych warunkach akustycznych, ale i tak chyba lepsze to, niż odsłuch na youtube np.
Na pewno wezmę/wypożyczę coś do porównania już u siebie.
Widzę, że ten 7000N jest często parowany z B&W i tak słucham, to faktycznie dobrze się zgrywa z np 606.

Pytanie tylko, czy one nie są za małe do moich wymiarów.
Nie wątpię, że Arcam jest lepszy, z drugiej strony, zawsze można sprzęt wymienić i cieszyć się drugi raz 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli screen "założycielski" 😉 jest w miarę rzetelny, to wynika z niego dystans

do głośników nie większy, niż 2 m i tu bym sugerował coś miękkiego na górze.

Oczywiście Twój gust i repertuar może się różnić od mojego, więc wybierzesz,

co lubisz, ale do dłuższego słuchania bez zmęczenia wybrałbym inne, niż B&W.

Np. wymieniane wcześniej Dynaudio albo wycofane już z oferty a robione

specjalnie do trudnego ustawienia monitory RTi3 Polka.

Mają specjalny dyfuzor BR pozwalający na umieszczenie blisko ściany:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audioburak
Tak, od miejsca gdzie będą stały kolumny do miejsca gdzie głównie będzie "prowadzony" odsłuch będzie około 2m.
Odnośnie Dynaudio to miałeś na myśli emit 20 czy evoke 20? bo oba modele tutaj padały.
Czy ten Marantz nie "zmiękczy" B&W do właśnie spokojnego słuchania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.02.2024 o 00:50, vrape napisał:

Zrobiłem jakiś tam wstępny research i zastanawiam się, które z poniższych modeli nadadzą się (będą wystarczające również przy wyższej głośności) do pomieszczenia ze skrina poniżej

Zapomnij żeby monitorami zagrać głośno a subwoofer do stereo odradzam.

Chcesz grać głośno w większym pomieszczeniu to szukaj kolumn dużych, na dużych wooferach z wysoką sprawnością i przyjaznym przebiegiem impedancji żeby później było to czym napędzić za rozsądne pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zmiękczyć B&W, ale czy zrobi to w stopniu wystarczającym, to trzeba by

sprawdzić ... i to nie podczas próby trwającej 5 minut. I z podobnego dystansu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, muda44 napisał:

Zapomnij żeby monitorami zagrać głośno a subwoofer do stereo odradzam.

Chcesz grać głośno w większym pomieszczeniu to szukaj kolumn dużych, na dużych wooferach z wysoką sprawnością i przyjaznym przebiegiem impedancji żeby później było to czym napędzić za rozsądne pieniądze.

Dzięki za informacje, zdaje sobie sprawę, z resztą w wątku o tym pisałem - że podłogówki załatwiły by sprawę i pewnie wtedy nie tworzyłbym tego tematu (może z doborem ampla do zestawu), natomiast pisałem też o braku miejsca na taki sprzęt.
Coś wybrać muszę, także padło na monitory.

A dlaczego nie zalecasz subwoofera do zestawu?

 

Godzinę temu, audioburak napisał:

Może zmiękczyć B&W, ale czy zrobi to w stopniu wystarczającym, to trzeba by

sprawdzić ... i to nie podczas próby trwającej 5 minut. I z podobnego dystansu.

W to nie wątpię, chodziło mi, że wiele osób to tak paruje i myślę, że jednak nie bez powodu wybierają B&W
Odnośnie Dynaudio to miałeś na myśli emit 20 czy evoke 20? bo oba modele tutaj padały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez vrape
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, vrape napisał:

Dzięki za informacje, zdaje sobie sprawę, z resztą w wątku o tym pisałem - że podłogówki załatwiły by sprawę i pewnie wtedy nie tworzyłbym tego tematu (może z doborem ampla do zestawu), natomiast pisałem też o braku miejsca na taki sprzęt.
Coś wybrać muszę, także padło na monitory.

A dlaczego nie zalecasz subwoofera do zestawu?

Zatem szukaj jak największych.

Subwoofer jest do najniższego basu więc w zasadzie do rozciągnięcia pasma w dół a nie zwiększenia basu monitorów. Wyższy bas i tak będzie z monitorów i nawet jak je odetniesz od niskiego basu to nie da to tego co duża kolumna z dużymi wooferami.

Mi w praktyce nigdy subwoofery nie grały dobrze w stereo nawet ze sprzętem zbudowanym pod takie połączenia. Co innego kino domowe i tu sam dwóch używam ale i też duże podłogówki z dużym centralnym

Moja propozycja to Lyngdorf TDAI-1120 i używane Kef R300.

R300 sporo potrafią a Lyngdorf ma genialny system pomiaru i korekcji akustyki co u Ciebie jest bardzo ważne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu oczywiście kłania się zasięg basu, więc wygrywają Evoke 20 i można

spokojnie założyć, że subwoofer nie będzie z nimi koniecznością.

Design też może mieć tu pewne znaczenie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, z tym, że tego basu "na dole" nie będzie wcale, bo rzadko które kolumny grają poniżej 40Hz, a większość raczej bliżej 50 więc tak czy inaczej, subwoofer w zestawie się znajdzie.

Rozumiem, żeby szukać jak największych - stąd w moim obszarze obserwacji znajdują się 16.5cm+. Problemem jest - odległość umiejscowienia głośników na szafce, która sama w sobie ma 40cm. Będą stały pod delikatnym skosem, więc powiedzmy, że 45cm.
Druga sprawa to sprzęt, który podrzuciłeś. Jestem wdzięczny za poszerzanie mojej wiedzy na temat elektroniki, natomiast TDAI-1120 mocno wykracza poza budżet.

Na ten moment na pewno na testy wezmę Marantza PM7000N, być może powyższą Yamahe i nie wiem co jeszcze (albo czy cokolwiek więcej).
Co do kolumn to dynaudio emit 20, evoke 20, Kef R3 Meta (albo te R300), chciałem te Elac Vela, ale chyba odpuszczę, bo jednak to mniejszy kaliber (i mają bass reflex w dół) i może te B&W 606.
Znając życie i tak przetestuje 2/3 modele i wybiorę coś co mi będzie bardziej leżało

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pozycją obowiązkową ma być subwoofer, to zakup kolumn sięgających

niżej, niż 60 Hz nie ma specjalnie uzasadnienia. I wtedy raczej Evoke 10 ...

Pasmo subwoofera zwykle obejmuje jednak nieco więcej, niż 30 - 40 Hz ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przejrzysz testy subwooferów, to cięcie 50 Hz nigdy nie wygląda

jak żyletką - to teoria .. i zwykle sięga "trochę" wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.