Skocz do zawartości
IGNORED

W Hi End Liczy Sie Wszystko.


Pseudodrummer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

58 minutes ago, Jeżyk said:

Mogę powiedzieć o swoich spostrzeżeniach. Podstawa to "wychodzący" dźwięk do przodu, z tonalną różnorodnością, swobodą wybrzmieć, gęste "czarne tło", mnóstwo artefaktów dźwiękowych / plankton, pogłosy, niuanse /, niesamowita artykulacja i zróżnicowanie wokali, olbrzymia przstrzenność, podział na plany i bardziej zarysowana głębia. Muzycznie inny wymiar dźwięku wobec nieukierunkowanego systemu.

Wyczuwam pewną dozę parodii 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jeżyk napisał:

Mogę powiedzieć o swoich spostrzeżeniach. Podstawa to "wychodzący" dźwięk do przodu, z tonalną różnorodnością, swobodą wybrzmieć, gęste "czarne tło", mnóstwo artefaktów dźwiękowych / plankton, pogłosy, niuanse /, niesamowita artykulacja i zróżnicowanie wokali, olbrzymia przstrzenność, podział na plany i bardziej zarysowana głębia. Muzycznie inny wymiar dźwięku wobec nieukierunkowanego systemu.

A jakie masz zdanie na temat samej kierunkowości pomieszczenia odsłuchowego?
Czy ustawienie sprzęt w kierunku ściany A lub B ma znaczenie?
Pomojam kubaturę,akustykę,chodzi o to,czy zasada kierukowości może dotyczyc tez pomieszczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pseudodrummer napisał:

Czy ustawienie sprzęt w kierunku ściany A lub B ma znaczenie?

Wiem, że nie do mnie było pytanie, ale…

Tak moim zdaniem tak może być, nie ma to nic wspólnego z kierunkowością i dobrze o tym wiesz, że li tylko z akustyką i niczym innym.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, audiograde napisał:

albo nasze postrzeganie jej

Mamy źródło i odbiornik, energia nie płynie od odbiornika, płynie ze źródła, nie rozumiem więc gdzie tkwi problem z tzw prądem zmiennym..

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pseudodrummer napisał:

Czy ołów zawarty w szybach tez jest toksyczny?
szkło ołowiowe jest (było) szeroko stosowane w wielu dziedzinach.

W ceramice chyba też, talerzyki, kubeczki, półmiski i miseczki 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, 747 napisał:

Mamy źródło i odbiornik, energia nie płynie od odbiornika, płynie ze źródła, ni rozumiem więc gdzie tkwi problem z tzw prądem zmiennym..

 

Z prądem zmiennym nie ma problermu,ale z tego co wiem,przy przewodach głośnikowych nie płynie od od "żródła" (wzmacniacza) do kolumn (odbiornika)-lecz w obu kierunkach.
Stąd moje pytanie o uzasadnienie kierunkowości,jesli chodzi o prąd zmienny.

I nie chodzi o kabel 3 zyłowy,gdzie trzecią żyłą jest masa przyczepiona tylko z jednej strony (jak sie stosuje np przy gitarach)

1 minutę temu, sir.jax napisał:

W ceramice chyba też, talerzyki, kubeczki, półmiski i miseczki 😉

Właśnie dlatego nie rozumiem celowości wprowadzania cyny bezołowiowej.
Jedyne,co przychodzi na myśl to to,że ideologia jest ważniejsza od faktów,dopuszczam tez wątek jednego z elementów sztucznego postarzania produktów.

MOże ktoś to wyjaśni?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Pseudodrummer napisał:

Właśnie dlatego nie rozumiem celowości wprowadzania cyny bezołowiowej

Tylko, czy faktycznie ta bezołowiowa nie ma coćby promila ołowiu?

To by trzeba sprawdzić jakimś spektrometrem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minutes ago, Pseudodrummer said:

Właśnie dlatego nie rozumiem celowości wprowadzania cyny bezołowiowej.
Jedyne,co przychodzi na myśl to to,że ideologia jest ważniejsza od faktów,dopuszczam tez wątek jednego z elementów sztucznego postarzania produktów.

To też. Moim zdaniem to efekt braku zrozumienia problemu przez urzędników formułujących przepisy. Ktoś im coś zasugeruje i potem są odpowiednie efekty. Nie chodzi mi tylko o lobbing i korupcję, to taki schemat działania biurokracji.

A że czasem ktoś na tym korzysta to inna sprawa 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Pseudodrummer napisał:

z tego co wiem,przy przewodach głośnikowych nie płynie od od "żródła" (wzmacniacza) do kolumn (odbiornika)-lecz w obu kierunkach

 Głośnik nie posiada źródła zasilania, strukturalnie jest odbiornikiem, jest co najwyżej reaktywny.

15 minut temu, sir.jax napisał:

nie ma promila ołowiu

Na ołowicę umarli Brytyjscy marynarze, chcący odkryć przejście pomiędzy oceanami, północno-zachodnie w XIX w.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, 747 napisał:

Głośnik nie posiada źródła zasilania, strukturalnie jest odbiornikiem, jest co najwyżej reaktywny.

Czyli osoby mówiące,że wzmacniacz zasila kolumny mijają sie z prawdą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Pseudodrummer napisał:

A jakie masz zdanie na temat samej kierunkowości pomieszczenia odsłuchowego?
Czy ustawienie sprzęt w kierunku ściany A lub B ma znaczenie?
Pomojam kubaturę,akustykę,chodzi o to,czy zasada kierukowości może dotyczyc tez pomieszczenia?

U mnie ustawienie sprzętu wyraźnie pokazało "lepszą ścianę". Niestety, wyszło tak, że była to ściana zupełnie nie nadająca się do postawienia tam kolumn. Komplikowała funkcjonowanie pomieszczenia.

45 minut temu, sir.jax napisał:

Wiem, że nie do mnie było pytanie, ale…

Tak moim zdaniem tak może być, nie ma to nic wspólnego z kierunkowością i dobrze o tym wiesz, że li tylko z akustyką i niczym innym.

 

 

Tak, jak tu napisał sir.jax, to na pewno jest aspekt akustyki pomieszczenia, lecz efekt dźwiękowy podobny był do tego, jaki uzyskuje się dzięki lepszej kierunkowości dźwięku. Z tego względu pochodny jest z lepszą kierunkowością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Pseudodrummer napisał:

Czyli osoby mówiące,że wzmacniacz zasila kolumny mijają sie z prawdą

Wzmacniacz sygnałów audio, dostarcza energię, do odbiornika jakim jest głośnik lub ich zestaw, wszystkie warunki pracy są stałe i określone, można więc bez błędu poruszać się po tematyce doboru wszelkich kierunkowości w układzie, włączając w to uzwojenia transformatora zasilającego wzmacniacza, kable głośnikowe, okablowanie wewnętrzne, elementy zwrotnic oraz kierunki w cewkach głośników / dotyczy producenta głośników /.

Uzwojenia mogą być prawo lub lewoskrętne / ma to wpływ na charakter dźwięku /.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, 747 napisał:

Podkreślam sytuację, - kiedy zostanie nam do "odwrócenia" ostatni rezystor - odwróciliśmy przykładowo kilkanaście, czy kilkadziesiąt, a został ten jeden, niby już powinno w miarę grać, - nic podobnego, dopiero 100 % rezystorów ustawionych identycznie kierunkowo w obydwu kanałach, powoduje że dźwięk staje się ostrożnie satysfakcjonujący.

Kolejną czynnością jest ustawienie już nie tak samo, lecz w "odpowiednich, właściwych kierunkach"

Zaintrygowało mnie to, jaki jest właściwy kierunek ustawienia rezystorów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Pseudodrummer napisał:

wzmacniacz zasila kolumny

Głośniki posiadają obwody magnetyczne z magnesami, ew elektromagnesami.

To jest ich reaktywna siła napędowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tymek napisał:

Zaintrygowało mnie to, jaki jest właściwy kierunek ustawienia rezystorów?

Mam drabinkę rezystorów jako regulator głośności. Przy ułożeniu wszystkich rezystorów zgodnie z oznaczeniami zrobił się bałagan. Na wielu poziomach był inny kierunek. Musiałem więc, osłuchać każdy rezystor osobno i polutować od nowa w tych samych kierunkach i teraz jest dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, tymek napisał:

jaki jest właściwy kierunek ustawienia rezystorów

Dokładnie taki sam, jaki uznajemy za właściwy w środowisku przewodów, przykładowo też bezpieczników etc.

Dźwięk w "właściwą stronę" jest płynny, spokojny, scena jest wycofana, szeroka, bas jest jakby niżej schodzący, prezentacja wysokich tonów uzyskująca szersze pasmo, strona kierunkowo przeciwna jest krzykliwa, ostra, narzucająca się, chropowata, pozornie bardziej mięsista, - co niektórym się bardzo podoba, dźwięk jest też bardziej techniczny, bezduszny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, 747 napisał:

Dźwięk w "właściwą stronę"

Pytam fizycznie patrząc na rezystor która to jest właściwa, lepsza strona. A jak mamy smd to koniec grania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tymek napisał:

Pytam fizycznie patrząc na rezystor która to jest właściwa

Mamy bardzo wielu producentów, może być bardzo różnie, trzeba element wpiąć w tor i posłuchać, najlepiej w tor sygnałowy, małosygnałowy, czyli IC.

Do określeń kierunkowości, wygodniej jest posłużyć się szerokopasmowymi głośnikami, nie muszą być drogie.

Dobrze jest mieć do porównania element, o pewnej, znanej, ustalonej już ponad wszelką wątpliwość kierunkowości, - mniejsze szanse na błąd.

11 minut temu, tymek napisał:

smd

To tylko utrudnienie związane z małymi wymiarami elementu.

13 minut temu, tymek napisał:

smd to koniec grania

To nie są jakieś super podzespoły, akurat w hi end miniaturyzacja nie za każdym razem działa na korzyść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Jeżyk napisał:

Mam drabinkę rezystorów jako regulator głośności. Przy ułożeniu wszystkich rezystorów zgodnie z oznaczeniami zrobił się bałagan. Na wielu poziomach był inny kierunek.

Powiem Tobie, patrząc na drabinkę w moim sprzęcie zrobioną na rezystorach Dale, abym teraz na spokojnie odsłuchał kierunek działania rezystora. Nawet nie chce mi się ich liczyć. Niestety nawet nie aspiruję do high end.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, tymek napisał:

Powiem Tobie, patrząc na drabinkę w moim sprzęcie zrobioną na rezystorach Dale, abym teraz na spokojnie odsłuchał kierunek działania rezystora. Nawet nie chce mi się ich liczyć. Niestety nawet nie aspiruję do high end.

Oczywista sprawa. To byłaby utopia. Mam Khozmo Dual Mono pre z dwiema drabinkami i jest to samo. Na szczęście jest kila wspólnych położeń rezystorów na tym samym poziomie głośności, które są w dobrych kierunkach. Z gotowymi urządzeniami nie da się w 100 % trafić z kierunkowością. Dlatego wolę DIY, jeśli to możliwe.

Co się tyczy kabli, też wolę sam zrobić niż kupować gotowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minutes ago, tymek said:

Powiem Tobie, patrząc na drabinkę w moim sprzęcie zrobioną na rezystorach Dale, abym teraz na spokojnie odsłuchał kierunek działania rezystora. Nawet nie chce mi się ich liczyć. Niestety nawet nie aspiruję do high end.

To oczywiście nie ma większego znaczenia, bo nawet jeśli jakiś wpływ istnieje to jest on pomijalny. Rezystor metalizowany zbudowany jest w ten sposób, że na rurkę z izolatora napylona jest warstwa rezystywna, w której nacięta jest spirala (osiowo). Chcąc, niechcąc takie nacięcie powoduje, że można tam dopatrzyć się pewnego rodzaju kierunkowości. Firma Accuphase chcąc być w zgodzie z własnym sumieniem, często stosuje rozwiązanie [polegające na zastosowaniu dwóch rezystorów zamiast jednego, przy czym umieszcza je na płytce w taki sposób, by owe spirale miały przeciwne kierunki. MA to niwelować pole magnetyczne generowane przez prąd przepływający przez taki rezystor. Jest to oczywiście przerost formy nad treścią (pytanie kontrolne - dlaczego?).

Szanuję mimo wszystko, firmę Accuphase, bo pomimo różnych wybryków w stylu voodoo i normalnego w tzw. hi-endzie przeszacowania cen, jej wyroby są znakomicie wykonane i rzeczywiście są to produkty bardzo wysokiej jakości.

Ale jest to firma z tradycjami i o ile mi wiadomo, nie została jeszcze przejęta przez jakąś grupę kapitałową, co jest swego rodzaju kuriozum, ale z pewnością dobrze o niej świadczy. Trzyma poziom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minutes ago, szpakowski said:

Względność wszystkiego.

Nic nie jest takie jakim się wydaje ...

Sowy nie są tym czym się wydają 🙂

Skąd ten cytat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, iro III napisał:

Choroby.

Chyba naiwności i głupoty ...

Rozumiem chyba po co powstał ten wątek ...

7 minut temu, bum1234 napisał:

Sowy nie są tym czym się wydają

Można jeszcze dodać: "The Truth is Out There"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, pmcomp napisał:

Długa droga przed tobą

Zapewne tak.

Ale Ty już wiesz, że jestem na właściwej.

Widzisz to na panelu.. na panelu jakby czegoś brakowało.. 

Brakuje kpin z spraw dla hi end oczywistych, podstawowych..

Okazało się - że to co przekazywałem przetrwało i jest na trwałe.

 

Włączenie nawet jednego elementu niepoprawnie / lub nieodpowiednio dobranego / może spowodować ponowienie poszukiwań jakości w kolejnym urządzeniu, rozpoczyna to cały proces wymiany tego co jest, na coś innego, to bardzo uciążliwe, kosztowne i często czasochłonne.

A satysfakcja być może już była na wyciągnięcie ręki... może tylko należało baczniej zwrócić uwagę na omawiany aspekt.

Czytaliśmy już w zakładce o ..30 letnich poszukiwaniach..

Czytaliśmy, że ktoś w końcu sam zbudował system, czy ważny jego element.

Pisałem nie raz, że jeśli się samemu czegoś dobrego nie skonstruuje, to się po prostu tego nie ma, nie posiada tej jakości, możliwej do osiągnięcia, rynek niczego tu nie załatwia do końca, a jeśli już się zbliża, to za krocie, dziś to są już miliony.

 

Trzeba w takim miejscu dla porządku zwrócić uwagę, że grzebanie w drogich czy bardzo drogich urządzeniach nie wchodzi w grę, od producenta musimy wymagać by tak je zbudował, żeby niemal nie sposób było cokolwiek poprawić - przyjmując zakładany poziom jakości reprodukcji.

Wydaje się że krańcowo dobry system, może być zbudowany tylko na zamówienie indywidualne, jako krańcowo zaawansowana konstrukcja, bez cech rynkowych, które są poważnymi ograniczeniami.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.