Skocz do zawartości
IGNORED

Sampler NAIM - True Stereo.


maka

Rekomendowane odpowiedzi

Czy słuchaliście już samplera z Hi-Fi Muzyka? Ja w dniu wczorajszym rzuciłem uchem po dwie-trzy minuty na każdy z utworów, późno w nocy. I co? No i po tak krótkim odsłuchu moje pierwsze wrażenie. że rewelacja. Gratulacje dla firmy NAIM, ale też dla magazynu i samego Nadredaktora. Te „true stereo” rzeczywiście działa. Przestrzeń i lokalizacja. Produkt Naima jest zdecydowanie lepszym samplerem pod względem technicznym od samplera LINN-a, który ukazał się wcześniej HiFiM. Co do repertuaru na razie się nie wypowiadam - za mało słuchałem. W większości składy jazzowe. Bardzo fajna książeczka, z krótkim opisem wnętrza w którym realizowano nagranie, a także rozstawienie muzyków.

 

Pozdr.

[obrazekLUKASZ-280318_1.jpg] [obrazekLUKASZ-280318_2.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-785-100009092 1170265731_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem przesłuchałem fragmenty. Co tu dużo pisać - nagranie bardzo dobre technicznie, ładnie różnicowana akustyka pomieszczeń, czytelność wszystkich instrumentów i głosów. Kilka dużych nazwisk. Pewien niedosyt muzyczny, ale to dopiero pierwsze wyrywkowe słuchanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Frank

Tak - głębia jest, ale .... może żle się wyraziłem z przestrzenią. Życzyłbym sobie szerokiej sceny. Ale czego można się spodziewać, jak grają 2-3 instrumenty. Ponadto sprzęt u mnie idzie na czystym Pure Direct niczym nie jest podbarwiane i starałem się o kolumny które mają naprawdę duże możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut ucha jest nieźle, znacznie równiej niż na LINNie, ładnie opisany i pokazany kto gdzie stoi.

Prawie odgadłem mniej więcej wszystko..., ale posiadacze znacznie lepszych systemów chyba nie mieli kłopotu z tym. To taki sampler, który można śmiało wysłuchać do końca nie nudząc się, no może zbyt spokojny i łagodny, ale muzycznie mi osobiście tego typu jazz odpowiada.

 

Ciekawe co aTom o tym sądzi.... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aTom na razie nic nie sądzi ;-)

Po co mi to ?

Juz za 30 zł można kupić 'normalną' płytę, czasem na dodatek audiofilsko nagraną.

Gazety HFiM tez nie kupuję ostatnimi czasy.

Co nie znaczy że nie zdarza mi sie przeczytać ;-)

Więc... jak ktoś mi pożyczy rzeczony sampler to może coś będę sądził ;-)

 

na razie się zdziwiłem, że prawdopodobnie występują na tej płycie muzycy ktorych bym sie raczej 'w tych okolicznościach' nie spodziewał (Rob Mazurek i Jeff Parker, z AMG wychodzi, ze grają na płycie tego Siroty ;-)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ja mając standardowy sprzęcior czyli wzmacniacz i kompakt Cambridge Audio 500 (wersja srebrna, przywieziony z Anglii), kable Sonic Link AST200, interkonekt DNM Reson, podstawki ciężkie na kolcach i tylko nieprzystające do tego zestawu stare kolumny tonsila, bodajże Samba 130, usłyszę coś z tej sceny muzycznej jak kupię ten sampler? Przyznam że ten sprzęt i tak mnie powalił po zamianie ze starym dioroskim, ale zdaję sobie sprawę że to zaledwie budżetówka. Cóż bezrobocie. Gdybym zarobil na płycie którą wydaję z kumplami to może bym zakupił choć jakieś odpowiednie do towarzystwa kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka nie musi się każdemu podobać-są różne gusta. Dla mnie jest OK -to co lubię. Technicznie doskonałość, prawdziwe stereo rejestrowane dwoma mikrofonami w różnych pomieszczeniach. Można poczuć żywą muzykę i akustykę sali. Ideą jego wydania jak śądzę było pokazanie możliwości techniki stereo a przy okazji każdy może potestować swoje klocki co naprawdę są warte. Marudzenie że płyta jest nudna itp,..itd są nie na miejscu bo to nie jest płyta z półek sklepowych a ponadto nie zapominajcie o jej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po paru jej odsłuchach i po porównaniu z innymi dobrze zrealizowanymi płytami mam wrażenie, że niektórym utworom brakuje perlistości i otwartości. Brzmią lekko ciemniej, tak jak np. Reson.

Ad. porównania z płytą Linna przez któregoś z poprzedników, też miałem na początku wrażenia mieszane co do jakości poprzedniego samplera. Po zmianie odtwarzacza, który czyta HDCD zmieniłem niestety zdanie. Płyta Linna nie ma tej niewidzialnej kurtyny "ugrzeczniającej: górkę co płyta Naima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, równo zrealizowany sampler. /Nie to co LINN'a/. Inaczej, niż wolę, ale nie szkodzi. Naprawde dobrze. Szacuneczek i moje uznanie. Po bożemu wydany (książeczka, rewers okładki - tak powinno być zawsze - SUPER :-)))). Ad. jakości - nie czepiam się, bo nie ma czego, choć znam - moim zdsiem - lepsze (np. Alia Vox, OPUS 3).

Co do zawartości - rzecz gustu. Mnie nie wkurza, kilka kawałków podoba mi się. Dopiero się weń wsłuchuję.

 

Kupiłem nr 3/05 Hi-Fi i M z ciekawości, ze względu na test urządzeń NAIMa i test integry Exposure'a 3010, napisany przez M.M. (lubię jak pisze).

* * *

-> KoRnik: jak się mają integry NAD'a C352, Rotel'a RA-03 do lampowej Jolidy, którą niedawno testowałeś ? (Chyba coś ok. 5kzł ? - ta, gdzie w konkluzji pisałeś o jajecznicy i bekonie, no wiesz.. ;)

Poza tym, jakbym ja miał w swoim wzmaku stosunek s/sz 1000 dB (jak Rotel-03) - niech spadają wszystkie Krell'e i Levinson'y, no nie ? ;)

* * *

Błędów w n-rze - jak zwykle - kupa ale się przyzwyczaiłem, że tak musi(?) być i koniec. (Cięcia są wszędzie.)

 

Wk... mnie za to nachalny art. sponsorowany (Profil) o PAL (mam już ich po dziurkiw nosie), podobnie jak rzygam wszelkimi wielkimi art. i reklamami B&W i to - o grozo - w AV również :-((( ((

PS. Nie słyszałem nic o nagrodach czy wyróżnienia dla PALa w prasie niemieckiej, skandynawskiej czy Beneluxu. (Tylko w polskiej.)

A już przytyk o sieciówkach wykonywanych nieraz "przez kompletnych laików" uważam za nie na miejscu i niesmaczny zupełnie. 3 przewody - fakt - naprawdę można się pogubić. Trzeba co najmniej tytułu doktora i jakichś min. 5 lat doświadczeń, by jedną prawidłowo i solidnie sklecić.

 

Gdzie nie popatrzę - wszędzie reklamy B&W, a ja tej firmy nie lubię i już. Nawet na przepasce, teraz - okładce - gdzie się da dosłownie. Za dużo mają kasy ? Chcą ogłupić ludzi, czy reklama taka skuteczna ?

A może produkty mają takie świetne ? /To po co w takim razie tyle reklamy ? ;)/

 

A w skrócie: za dużo widzę reklam B&W i PAL'a. Uważam, to za nachalne i to mnie zniechęca do pism, że o produktach nie wspomnę. Zresztą - czas pokaże. Nie mam co się żołądkować - szkoda zdrowia. Ostatecznie mogę skleić kartki i po kłopocie.

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_>andrea

 

HFiM spokojnie moglobyby byc najlepszym pismem na rynku (obecnie wolę i AV i A), gdyby nie... Nachalnosc promowania pewnych firm to jedno. Mnie bardziej irytuje wszechobecna megalomania i przekonanie o własnej doskonałości, które leje się ze stron większości numerów. Te wstepniaki!!! To jakiś koszmar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

andrea29 - ja za Bowersami też nie przepadam (no chyba, że ktoś ma jakieś 800-ki do oddania to nie będę marudził i ładnie podziękuję, a nawet na obiadek i Chivasa zaproszę), ale za jakieś dwa tygodnie powinienem mieć ich sampler. Zobaczymy jak wychodzi im samo nagrywanie ;-).

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.