Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacze z dobrym BASEM | Raj dla Bassheada | Q21


Q21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kontynuujemy przygodę z mocnym basem, którą zaczęliśmy tydzień temu, opowiadając Wam o kolumnach. 

Dziś prezentujemy Wam wzmacniacze, które zapewnią świetne rozszerzenie dolnego zakresu częstotliwości przy bardzo dobrej kontroli. Pozwolą one na wyciągnięcie jak najwięcej z Waszych kolumn i wielogodzinny odsłuch, przy którym można cieszyć się potężnym uderzeniem i dużym zapasem mocy. 

Wszystkie wzmacniacze z filmu są oczywiście dostępne u nas do odsłuchu, zapraszamy do kontaktu celem umówienia takowego. Jeśli macie inne preferencje brzmieniowe — również zrobimy wszystko, by spełnić Wasze oczekiwania co do nowego zestawu audio. 

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potężnie podgrzany, podbity basior, bas bez dynamiki, kompletny brak szybkości na basie, brak konturu itd.... 

Za to marketing zasługuje na ocenę celujący/wybitny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że sposób przetwarzania basu zależy od kolumn i pomieszczenia, reszta ma charakter marginalny.

Ale zgoda w jednym punkcie - marketing. Czy wybitny to kwestia podejścia do tego zagadnienia. Dla mnie obecny marketing to z reguły  coś co z rzeczywistością ma niewiele wspólnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, bum1234 napisał:

reszta ma charakter marginalny.

A można się z tym stwierdzeniem nie zgodzić? Jednak nie słyszę marginalnej różnicy a oczywistą między niskimi tonami z każdej integry Hegla czy droższych piecy Rotela a po drugiej stronie dajmy na to Roksana Caspiana M2 czy Naima Nait XS3. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minutes ago, Adam 38 said:

A można się z tym stwierdzeniem nie zgodzić? Jednak nie słyszę marginalnej różnicy a oczywistą między niskimi tonami z każdej integry Hegla czy droższych piecy Rotela a po drugiej stronie dajmy na to Roksana Caspiana M2 czy Naima Nait XS3. 

Oczywiście można. Ale jest to sprzeczne z realiami. Jeśli nie katujemy głośników (i uszu) nadmierną głośnością albo też nie słuchamy bardzo cicho, to jest to wpływ marginalny.

Oczywiście do ekstremów zaliczyłbym też proby sensownego nagłośnienia np. 40m2 wzmacniaczem 2,5 W.

W innych przypadkach jest to sugestia, autosugestia plus nieumiejętne podejście do porównań.

Albo też tworzenie legendy celem wypromowania następnego modelu wzmacniacza.

Przy obecnym poziomie technologii zrobienie czegoś co "nie gra" jest trudne 😄

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tutaj akurat stanę po stronie Adama 🙂

5 godzin temu, ASURA napisał:

sobie z tego wątku bo i tak od @Q21 nic nie kupisz tylko d. ze swoimi chorobliwymi natręctwami zaśmiecasz temat

Swoją drogą myślisz że ktoś kupi na podstawie takich wideo?

Bo jestem pewien że osoby chociaż trochę dłużej zarejestrowane na forach na pewno nie a niestety nie wiem jak do takich filmów podchodzą osoby kompletnie zielone nie pytające w sieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Piotr Sonido said:

podchodzą osoby kompletnie zielone nie pytające w sieci.

A jak sądzisz?

Powstające co chwilę wątki "jakie kolumny do" pokazują, że nawet wśród "doświadczonych" osób z myśleniem bywa niezbyt dobrze, czego dowodem jest kilka powyższych wpisów, w tym te odnoszące się do moich tekstów 😄

Część z nich ma podłoże merkantylne, ale to ich nie usprawiedliwia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

nie wiem jak do takich filmów podchodzą osoby kompletnie zielone

Kliknij na YT: 8000 odsłon, 150lajków, 100komentarzy - wszystko będziesz wiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Adam 38 napisał:

A można się z tym stwierdzeniem nie zgodzić? Jednak nie słyszę marginalnej różnicy a oczywistą między niskimi tonami z każdej integry Hegla czy droższych piecy Rotela a po drugiej stronie dajmy na to Roksana Caspiana M2 czy Naima Nait XS3. 

@Adam 38, możesz w dwóch zdaniach opisać, które z wymienionych grają mocnym basem, a które nie? Serio pytam i dziękuję. A pytam dlatego, że zawsze myślałem że Hegle grają skromnym basem, a Rotele obszernym. Natomiast Ty wrzuciłeś je do jednej grupy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio przez chwilę rotel a14. Mniejszy bas od unico. Szybszy, kopiący, fajny. Taki się wydał, ale dosłownie chwilę słuchałem, bo chciałem sprawdzić, jak testowane kolumny zachowają się z czystym tranzystorem. 

Także unico duży bas, buła, ale za to mam wypełnienie i gładką naturalną średnicę. Ten bas też da się lubić, zwłaszcza w moim pomieszczeniu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:
10 godzin temu, ASURA napisał:

sobie z tego wątku bo i tak od @Q21 nic nie kupisz tylko d. ze swoimi chorobliwymi natręctwami zaśmiecasz temat

Swoją drogą myślisz że ktoś kupi na podstawie takich wideo?

Bo jestem pewien że osoby chociaż trochę dłużej zarejestrowane na forach na pewno nie a niestety nie wiem jak do takich filmów podchodzą osoby kompletnie zielone nie pytające w sieci

No jako branżysta to chyba wiesz że trzeba klientowi dostarczać to co potrzebuje a nie nawracać go i mówić tego nie rusz a tamtego nawet nie dotykaj….

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, StachMuszel napisał:

A pytam dlatego, że zawsze myślałem że Hegle grają skromnym basem, a Rotele obszernym. Natomiast Ty wrzuciłeś je do jednej grupy.

Nie znam niestety starszych wzmacniaczy Rotela. Obecny, rocznicowy Rotel RA6000 ma niskie tony w stylu Hegla. Żadnego podgrzania, żadnego pogrubienia, żadnego podbicia jakiegoś podzakresu, żadnego efekciarstwa  nie uświadczysz.

Tak jak napisałem, zupełne przeciwieństwo takiego Naita XS3 (w sumie każdego, znanego mi Naima a trochę tego było i jeszcze będzie...) czy Caspiana M2.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem kilku różnych Roteli i im model wyższej klasy, tym mniejszy bas. Oczywiście nie mówię,  że to źle ale w kategoriach ilościowych było go mniej. W RB-1582 jakoś bardzo mało. Kontrola i subbas ok, ale bardzo korciło pokręcić pokrętlem basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, StachMuszel said:

Słuchałem kilku różnych Roteli i im model wyższej klasy, tym mniejszy bas.

Czyli im wyższy model tym mniejsza pojemność na wejściu?

Co to znaczy mniejszy bas?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bum1234 napisał:

Czyli im wyższy model tym mniejsza pojemność na wejściu?

Co to znaczy mniejszy bas?

To znaczy, że jest go mniej. Przynajmniej w moim odczuciu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez StachMuszel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unison Primo raczej nie ma dobrego basu, przynajmniej moim zdaniem. Owszem, jest soczysty, ma wolumen, ale definicja i różnicowanie nie są jego najmocniejszą stroną. Nuovo nie słuchałem, ma więcej mocy i chyba lepszy dół. Jeśli faktycznie tak jest,  to może być bardzo ciekawy wzmak.

Rega Elicit, miałem poprzednią wersję (Elicit R) i to był bardzo dobry piec, ze świetnym basem. Żałuję, że sprzedałem.

Naima nie zaliczyłbym do grona wzmacniaczy z bardzo dobrym basem. Mam tu na myśli akurat XS2/XS3, bo pasują ceną do grupy prezentowanych przez Q21 wzmacniaczy. Miałem XS2, dół owszem bardzo efektowny, wpadajacy w ucho. Ale im dłużej go miałem, tym bardziej ta efektowność mi przeszkadzała. Było przyłożenie, ale za malo definicji, napięcia. Więc go sprzedałem.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek11

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.04.2024 o 17:31, bum1234 napisał:

A jak sądzisz?

Powstające co chwilę wątki "jakie kolumny do" pokazują, że nawet wśród "doświadczonych" osób z myśleniem bywa niezbyt dobrze, czego dowodem jest kilka powyższych wpisów, w tym te odnoszące się do moich tekstów 😄

Część z nich ma podłoże merkantylne, ale to ich nie usprawiedliwia.

Myślę że skoro robią tego typu filmy i to już tyle czasu to znaczy że przenosi im to większy korzyść niż siedzenia na forach. 

Na forach trzeba jednak podejść do tematu z wiedzą bo wątek śledzi sporo osób. Do filmu różnie. Widać czasem po komentarzach że sporo osób się nie zgadza ale kto tam komentarze czyta. 

W dniu 5.04.2024 o 19:50, szymon1977 napisał:

Kliknij na YT: 8000 odsłon, 150lajków, 100komentarzy - wszystko będziesz wiedzieć.

Co mi to mówi?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, Piotr Sonido said:

Myślę że skoro robią tego typu filmy i to już tyle czasu to znaczy że przenosi im to większy korzyść niż siedzenia na forach. 

Czyli jest to działanie typowo marketingowe i trudno traktować to jako źródło rzetelnej informacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2024 o 10:14, bum1234 napisał:

Czyli jest to działanie typowo marketingowe i trudno traktować to jako źródło rzetelnej informacji.

No pewnie że marketing, z czegoś muszą żyć.

Przedstawienie tych wzmacniaczy przecież można potraktować jako propozycje do sprawdzenia/ posłuchania, a nie do kupienia odrazu .

Samemu posłuchać danej sztuki i albo się spodoba albo nie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.