Skocz do zawartości
IGNORED

Preamplifier


Peter Daniel

Rekomendowane odpowiedzi

Czy offset na wyjściu jest stały i niezmienny w czasie?

Czy można regulując offset w preampie można likwidować offset na wyjściu wzmacniacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy nie chodzi o wzmacniacz operacyjny :)

Mówie oczywiście o końcówce mocy, żeby zlikwidować offset idący na głośniki poprzez dodawanie offsetu na wyjsciu w preampu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie czy jeśli do zasilenia preampa na OPA627 użyję trafa tego samego co do GC (250W 2*18V) to czy stabilizatory zasilacza preampa będą się bardzo grzały ?? Rozważam jeszcze użycie trafa 2*24V ale to jednak chyba było by zdecydowanie za dużo gdybym chciał zasilić nim również preampa. Na koniec pytanie które może nurtować chyba tylko początkującego ;) (czyli mnie) jak zmienia się napięcie z trafa symetrycznego po wyprostowaniu ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irex:

Wystarczy pomnożyć przez pierwiastek z 2, czyli w przybliżeniu 1,41. Czyli z trafa 2 x 18 po wyprostowaniu bedzie koło 2 x 25,4 V.

Co do stabilizatorów: wzmacniacze operacyjne pobirają mało prądu, więc straty nie powinny być duże. Jak sie beda grzały to daj jakieś małe radiatorki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdazylem odpowiedziec ;) PrzemekElektro ma racje. Uwazaj tylko na prowadzenie masy w przypadku zasilania wszystkiego z jednego transformatora. 2x18V - ma odczep po srodku czy dwa osobne uzwojenia wtorne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Adamo11 ~ tak sie przygladam twoim plytkom pre polaczonym skretka. Czy do wyjscia tego pre masz podpietego GainClona ??? czy jakas inna koncowke ??? mam pytanko - jak odkrecisz potencjometr glosnosci na maxa (pelne wysterowanie) i przylazysz ucho do glosnika to na jakim poziomie masz slyszalny szum i przydzwiek sieciowy ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>DeTom

Skoro zaczęliście tu o pre na lampach pisać, a i widziałem, że poruszyłeś interesujący mnie temat kondensatora wyjściowego, to niebyłym chyba sobą, jeśli nie pomęczyłbym Cię o niego.

Zastanawiam się na jego wartością, widziałem gdzieś przybliżone wzorki do obliczenia jego wartości, ale teraz nie mogę tego znaleźć. Wiadomo, że im mniejszy, tym tańszy:)

Jaką wartość mógłbym wpakować do układu WK-WA? Teraz mam jakieś ruskie pseudoolejowe kostki, czytałem bardzo słabe o nich opinie i pomyślałem ze może wymienić na lepsiejsze, tylko, jakie wartości?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Z moim GainClonem będzie pracować preamp Alehp P 1.0. Do zakończenia prac jeszcze daleka droga. Opóźnienia są i będą coraz większe z powodu braku funduszy :( Na razie popełniłem sobie prostą płytkę. Jest to mój pierwszy twór i takie moje pytanie do Was Panowie czy nie ma jakichś zasadniczych błędów?

W końcowym efekcie będzie rozlana masa po całej powierzchni. Na rysunku nie jest to uwzględnione bo nie wiele było by widać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4088-100001150 1170278031_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ChUmI

Tak, współpracuje to z klonem (zresztą fotki całości są w wątku o GC).

Tego o co pytasz nie sprawdzałem, jednak nie rzucił mi się na uszy ten problem :-)

Ale dla Ciebie sprawdzę to dzisiaj jak wrócę do domu i jutro napiszę co i jak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kondensatory sprzęgające masz zamiar wstawić? Elektrolity?

Na rysunku nie widać jak masz zamiar poprowadzić masę, a to bardzo ważne. Jeśli zrobisz to źle to preamp będzie wzmacniał sygnał w postaci prądów ładujących kondensatory zasilające. Tragedia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> magazynier

 

Wszystko zależy od rezystancji następniego stopnia który będzie obciążał kondensator o którym mówisz. W przypadku gdy układ pracuje jako pre i obciążany jest wzmacniczem którego rezystancja wejściowa waha się przeważnie w granicach 10k do 47k należy dać kondensator 1uF - 2,2uF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ChUmI

 

Sprawdziłem. Oto efekty:

W głośnikach słychać cichuteńki brum, który jest niezależny od poziomu głośności (potencjometr jest przed pre). Jest on tak cichy, że z odległości 20-30 cm praktycznie niesłyszalny ("odsłuch" prowadzony w nocy, a więc już w kompletnej ciszy).

Przy max. odkręconej głośności słychać delikatny szum, ale ujawnia się on dopiero przy ok. 80% wzmocnieniu. I jak powyżej z odległości kilkudziesięciu cm. niesłyszalny (zresztą przy tej głośności już niewiele rzeczy ma znaczenie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamo11 ~ no wlasnie na ten brum jestem uczulony :( na szum jezeli jest naprawde cichy to nie, chociaz ja prubuje dojsc do tego ze przy pelnym wysterowaniu w glosnikach ma byc cisza :) - a moze warto dac potencjometr za OPA chociaz to tylko czesciowo by rozwiazalo problem ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, BG N będą wyjściowe, źle wyraziłem poprzednio. Na wejściowych będą BG STD na 100V (po złożeniu pomierze i jak się da wstawie BG N). Dodatkowo dodam że jako odsprzęgające będą pracowały Nichicon Muse FX też na 100V, tak samo C1 i C2 w zasilaczu. W zasilce C3 będzie BG N i C4 - BG STD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ChUmI

 

A nie uważasz, że jest to wina zasilania GC?

W końcu prymitywne jest strasznie i nie ma szans na odfiltrowanie wpływu sieci. Ja sam się dziwię, że tak to gra.

Ja też jestem wyczulony na niepożądane dźwięki, ale to jest tak ciche, że naprawdę mi nie przeszkadza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamo11 ~ no latwo to sprawdzic :) odlaczasz pre i sluchasz co sie z glosnikow wydobywa, czy jest jakikolwiek brum i na jakim poziomie jest szum bo kazdy GC jaki widzialem lekko szumi jak sie wsadzi ucho do glosnika wysokotonowego :) u mnie nie ma brumu calkowicie nawet nad ranem z uchem w glosniku :) potem wlaczasz pre i sluchasz co sie zmienilo ... czy podniosl sie poziom szumu i czy pojawil sie brum ... no i juz wiesz gdzie szukac :) a swoja droga to brum pojawia sie przewaznie przez prad plynacy w masie i dobrze jest wtedy pokombinowac z masa - u mnie go nie ma w ukladzie z LM317/337 + OPA627 ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ja wiem jak szukać skąd brumi i szumi, tylko to jest Twój problem, a nie mój ;-)

Ja narazie (do zmiany obudowy) nic nie będę z tym robił bo mi to nie przeszkadza.

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Veteran

Mam pytanie czy nie masz może jeszcze płytek pod pre na OPA XXX + zasilacz . A jeśli nie masz czy jest jeszcze szansa na następną serie płytek?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.