Skocz do zawartości
IGNORED

Preamplifier


Peter Daniel

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo chętnie wszystko dokładnie opiszę, ale to jeszcze trochę potrwa... Czeka mnie jeszcze dużo pracy przed tego typu testami. Mimo, że płytki z wierzchu wyglądają estetycznie to po obejrzeniu pod spodem okazuje się, że nie wszystko od razu przewidywałem bezbłędnie. Dlatego sądzę, że jeszcze trochę się zmieni. Czeka mnie też oprogramowanie procesora. Poza tym nie wiem jak będę miał na to czas w wakacje, bo wyjeżdżam...

 

Ale napiszę pare rzeczy żeby się niektórzy od razu rozczarowali. Rezystory jak widać... zwykłe 1%. Elektrolity to nie żadne FC ani BG, tylko Hitano EXR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe zdjęcia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-2558-100005768 1170271037_thumb.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można kupić taki wyświetlacz VFD i jaka cena???

Niebawem i ja zakoncze prace nad swoim preampem. Dopracowuje detale i w/w wyświetlacz dopełnił by całości.

 

K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie wiem, czy to jest właśnie ważne. Jakbym wiedział, że nie mogą tam być, to bym spał spokojnie, a że mogą, to ciągle czuję niedosyt... Jakby w grę wchodziło kilka sztuk, to na pewno by tam siedziały FC i Oscony, ale za 10 kondensatorów 1000u i 50 sztuk 22u trochę bym wybulił...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co żeś myślał ;))) w azuzre już prawie nie ma oryginalnych części (jeszcze jest na gwarancji) a gra o niebo lepiej ... jakość elementów ma znaczenei zasadnicze, niestety, a te najlepsze przy takim samym schemacie układu mogą zdziałać cuda, ...pzrekonałem się o tym magazyniera... wsadził FC i grało... wsadził BG i.. jakbyśmy zmienili cały tor !!! co te kondy mają?? a były to gówienka tak małe jak karaluch albo ćma..BG po porstu.. magia BG tak? albo parametry gondne kondensatorów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam!

Co do PGA2310 to również jestem jak najbardziej za!!!!!!!! mam 2 szt. w tym jedną na zbyciu :) więc chętnie ją odstąpie za np. zaprogramowane AT89

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że do końca miesiąca powstanie selektor na przekaźnikach sprzęgnięty z regulacją na PGA. Będzie to moduł dwu-płytkowy jedna to sterowanie a druga (właściwie dwie skręcone ze sobą) wspomniny selektor + regulacja na PGA. Sterowanie za pomocą enkodera z przełącznikiem naciskowym. Nim właśnie będzie obsługiwało i selektor i regulację. Po naciśnięciu przechodzimy do wyboru wejścia po chwili automatycznie wracamy do regulacji głośności. Wyświetlacz PLED. Jest to część mojego Pre lampowego ale może być użytkowany oddzielnie. Zainteresowanym polecam cierpliwość ;-)) To bardzo pracowite wakacje dla mnie ale zapowiadające jesień pełną odsłuchów i spotkań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo mnie sie podoba twoj pomysł czekam na reaizacje prawdopodobnie sie skusze na caly zestaw :) przydałoby się aby ktoś kto ma programator zamówił mikrokontrolery i je od razu zaprogramował, dla mnie wystarczy sama regulacja głośnosci bez selektora wyswietlacza itp, ale nie chce mi sie robic programatora :/ jak ktos chce to moge odstąpic moje pga2310 za zaprogramowany mikrokontroler.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detom>

>Jest to część mojego Pre lampowego

>ale może być użytkowany oddzielnie. Zainteresowanym polecam cierpliwość

 

- Jeśli robisz taki wysiłek i wiesz co dobre (lampowy) to posłuchaj innego veterana i pozwól się przekonać do "niePGA"! Jeśli wkładasz tak dużo pracy w selektor płytki i oprogramowanie, potem kupa dopieszczania softu itd to proponuje przeskoczyć ten poziom i zbudować sekcje regulacji na przekaźnikach i rezystorach - wyobraźmy sobie tylko 2 rezystory w torze w jednym połozeniu. A stąd już droga krótka do upgradu na TVC!

Rewelka i nie masz kłopotu ze Ci metalowym szyczeniem sssszczssyyyyyyy zalatuje....

 

a PROPOS Lampowego - jakie lampki? ile stopni? jaka imp wyj?

 

Mam wolne PGA 2310 2311(TE W SMD....) i CS3310 (dip) - Veteran miał mi przysłać płytki bo aktualnie mam kiepski pre a musze cos na szybko zmontować iiii i zdążyłem zapalić się już stopniem wyżej - rezystory z przEkaźnikami a potem TVC -

 

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dluzszej przerwie. Wakacje zaczalem wyjatkowo pechowo. Urwal nam sie w samochodzie drazek kierowniczy (sterowniczy?) i wyladowalismy z ojcem na drzewie. Niezapiety pasy zrobily swoje, na szczescie glowa okazala sie nieco twardsza od deski rozdzielczej. Pomalu zabieram sie do pracy.

 

Do wyslania zostalo kilka plytek pod przedwzmacniacz i zasilacz symetryczny, ktore kurier powinien mi dostarczyc do konca tygodnia. Kilka osob juz za nie zaplacilo, wiec pierwsze egzemplarze powedruja do nich.

 

~Chumi

Twoja przesylke wyslalem pod koniec czerwca ponownie pod ten sam adres. W srodku znajduje osteplowana koperta, ktora do mnie wrocila. Mam nadzieje, ze tym razem doszla.

 

Patrze i widze, ze troche czasu zajmie mi uporzadkowanie zaleglej korespondencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ciesze sie ze sie Tobie Veteran nic nie stało. mam jedną uwagę co do tego potencjometru na przekaźnikach...............

Bardzo duży nacisk przy budowie GC kładziono na mozliwie najkróŧszy odcinek kabla sygnałowego!! przynajmniej ja to tak odebrałem, natomiast w tym potencjometrze opartym na przzekaznikach tor sygnałowy do najkrótszych nie należy. Wątpię aby ktokolwiek usłyszał szum generowany przez PGA2310 gdyż ma ono parametry lepsze od niejedego CD (np. mojego ONKYO DX 7210 :) ). Co polecacie? Z pewnością aplikacja Veterana jest o wiele łatwiejsza i jest pasywna!! co jest duzym plusem.

Pozdrawiam

Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veteran cieszymy się że jesteś cały i zdrów.

 

Prosiłbym o płytkę pod zasilacz 1szt. (chyba że jakieś pojedyńcze elementy też można u ciebie dokupić) Gdyby można to uwzględnić przy zamówieniu, to z góry dzięki.

 

Szacunek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veteran>

Wszyscy cieszymy się, że przeżyłeś szczęśliwie "bliski kontakt z naturą" ;-)

Dużo zdrowia życzę!

 

Czy płyteczki pod DACa na 1543 jeszcze jakieś się ostały?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veteran -

Pozdrowienia serdeczne.

Jesłi chodzi o płytki GC pre itd to spoko - obrób się z zaległościami. U mnie nie ma gwałtu - słucham na iPod'zie i na Elekrtrostatach STAXa (mają własny pre i wzmak z regulacją...)

 

Możesz przysłać mi fotki albo podać link do pre 40dB na przekaźnikach?

 

Pozdrawiam wszystkich zróbtosamowiczów i fulltimediyerów,

Ryszard

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Veteran

 

Potwierdzam chęć nabycia PCB do DACa 1 szt.(cynowana).

 

Potwierdzam też zamówienie na płytkę do preampa 2szt. i na jedną płytkę zasilacza z mostkiem diodowym.

 

Informacja ta jest w email wysłanym do Ciebie z dnia 10 maja 2005.

 

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.

hicognomon

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> veteran

Pozdrowienia serdeczne, miło Cię znowu czytać...

Chciałem także się przypomnieć w sprawie płytek do preampa OPA627 i zasilaczy pod LM'y (po 2 szt.), wysyłałem Ci także maila w tej sprawie. Cyku już kolportuje BlackGate'y i trzeba by coś polutować... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kilka zdjęć druków, które niedawno odebrałem z zakładu ;) Zasilacz i prosty przedwzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-772-100004591 1170272848_thumb.jpg

post-772-100004592 1170272847_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.