Skocz do zawartości
IGNORED

Zapisy na kable sieciowe


Frycu

Rekomendowane odpowiedzi

Więc wygląda to tak...

Proponuję przewód Olflex Classic 110CY 3G2.5mm2 (1135 403). Średnica zewnętrzna 10.3mm także nie imponująca wizualnie:), lub 5G2.5mm2. Pierwszy z nich to koszt 7zł/m, drugi nie wiem ale pewnie do 9zł/m.

Zamówić musimy szpulkę - czyli 50m. Do tego dochodzi 25zł kosztów wysyłki. Można mniej - od 10m - ale dodatkowo płacimy 50zł za ucięcie:( Myślę więc, że znajdzie się chętnych na 50m.

Zważywszy, iż o dobre IEC dosyć trudno zastanówmy się który drut weźmiemy aby nie było problemów z montażem. Osobiście skłaniałbym się do 5G2.5mm2. Można zawsze zlutować dwie żyły przed samym zamocowaniem we wtyku IEC.

Pozdrawiam serdecznie i czekam na odzew.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem laikiem z elektryczności. W swoim sprzęcie mam sieciówki, które były dołączone do sprzętu. Czytałem dużo na temat sieciówek ekranowanych, o ich pozytywnym wpływie na dzwiek. Dlatego mam ochotę wymienić swoje, ale te sprzedawane w sklepie są bardzo drogie, dlatego kupiłbym z wami ten kabel. Ale prawdę mówiąc nie mam pojęcia co póżniej z nim zrobić ( końcówki, wszystko to polutować). Może ktoś tak jak sobie by mi to poskładał, a ja bym zapłacił. Potrzebuję 2 kable po 1,5 m. do CD i wzmaka i jeszcze 1m do wymiany w listwie, razem 4m. Pozdrawiam. Mirek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Mirkk. Ok. to rozumiem, że mamy kolejne 4m:) Osobiście uważam i sam tak robię, że skłaniam się ku budowie kabli 2m. Im dłuższy i grubszy tym większa pojemność i tym lepsze tłumienie. Można by i 5m ale to już nie wygodne i rezystancja się zwiększa. Myślę, że 2m są w sam raz. Jak zbierzemy zamówienia, dostarczą kabel, roześlę go po forumenach:), to do tego czasu z pewnością zorientujesz się jak i co połączyć. Frajda przednia zrobić dobrą sieciówkę samemu. Poczytaj to forum i to na hi-fi.pl to wszystko ci się wyjaśni. Dodatkowo polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli nie mam uziemienia w gniazdku (bolca), to powinienem wymienić przewody zasilające i przewód do listwy na taki jaki chcecie kupić ? Czy wystarczy, że kupię na Volumenie jakiś lepszy przewód dwu żyłowy ?

Mam przewody zasilające zykłe, dołączane do sprzętu i listwę komputerową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za kablem Olflex Classic 110CY 3G2.5mm2. Latwiejszy montaz jak ma te 10 z kawalkiem mm

chyba nikt szpanowac gruboscia kabla nie zamierza :)

 

pozdr

Mario

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups, przed moim wprowadzeniem się do tego domu, zrobiono remont instalacji i niestety nikt nie pomyślał o uziemieniu w dużym pokoju. Trzeba by było na nowo kuć i położyć nowe kable ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>GNAKED

Momento...:) Najpierw uzbierajmy chętnych na 50m,później zamówię. Jak przesyłka do mnie dojdzie zorientuje się ile będzie trzeba płacić za rozesłanie do Was, przeliczę i dopiero wtedy roześlę Wam, a Wy prześlecie kaskę.

>Kryspin

Nic nie musisz kuć... Chyba:) Jeśli mieszkasz w bloku to gniazdka i tak nie są uziemione tylko "zerowane". Przewody w ścianach są 2. Jeden - faza, a drugi podłączasz do masy i do bolca zerującego.

Bynajmniej w blokach sprzed 20 lat tak jest.

 

Co do kabelka to na razie zostaje Lappkabel 110Cy 3G2.5mm2. Mamy jush ok 37m:)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mieszkam w bloku, mam w gniazdku 2 przewody, bez bolca. Przewód którym podłączyłem wzmacniacz jest dwu żyłowy. Czy mam go wymienić na trzy żyłowy i połączyć bolec z masą ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>McGyver

Jasne, że liczyłem! LUZIK:)

>Kryspin

Zmień gniazdko na takie z bolcem i w nim podłącz przewód niebieski do prawego wyjścia i do bolca patrąc z przodu. Wtedy potrzebujesz kabel trójżyłowy, w którym jush każda żyłka leci oddzielnie. Rozumiem, że w piecyku masz gniazdo IEC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli IEC to jest takie samo jak w komputerze to tak. Proszę o pomoc, co i jak mam zrobić. Bo chciałbym 3 m do przedłużacza, zmieniłbym kabel zasilający to 1 m, i zrobiłbym 1 rezerwowy też 1 m. I co zrobić z ekranem przewodu jak nie ma bolca ? Ile kosztuje ten kabel i jak go potem odbiorę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Kryspin

Kabelek to ok7zł/m + koszty wysyłki (producenta do mnie + moje do Was) Ekran przewodu podłączasz do "uziemienia" tylko we tryku sieciowym. Poza ty listw komputerowa nie jest najlepszym rozwiązaniem... Zapewne ma 5 lub 6 gniazdek, a co za tym idzie jest dość długa i dużo w niej drutów. Zapewne również jest plastikowa i tu jest pies pogrzebany:) Cała listwa ze wszystkimi drucikami w środku nie jest ekranowana. Mógłbyś wykleić całą listwę w środku taśmą miedzianą i zlutować ją z ekranem przeodu, lecz niestety nie wiem gdzie taką taśmę kupić i zapewne jet dość droga. Więc gra nie warta świeczki.

>McGyver

Wtyki to raczej każdy w swoim zakresie. Chociaż jest pewna możliwość... Może gdybyśmy zamówili większą ilość (dla wszystkich) dostalibyśmy siakiś rabacik od pana Bulskiego (www.bulski.net)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwę mam dokładnie taką jak opisałeś. Czyli nie ma sensu brać się za wymianę kabli ? A co jeszcze musiałbym kupić (zrobić) żeby było dobrze ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Kryspin

Sens jest:) Lepiej w końcu żeby antenką było 0,5m samej listwy, niż 0,5m listwy + 1,5m przewodu do niej:) Jak zmienisz kabel do listwy to on się nie zmarnuje. Kupisz sobie kiedyś lepszą i ten kabel posłuży Ci do nowej. Gdzieś był podany adres... Firma nazywa się ETA i za 70 złociszy dostaniesz zdecydowanie lepszą listwę w metalowej puszce.

>twonk

Można:) Fajowo. To mamy już prawie komplet.

Wysłałem już konkretne zapytania do Lappkabel i czekam na potwierdzenie. Jeśli wszystko będzie tak jak pisałem wcześniej to zamawiam:) Oczywiście poinformuję jak tylko będę wiedział coś dokładniej.

Co robimy z wtykami??? Móżdżymy razem, czy na własną rękę?

Pozdrowionka z Bydgoszczy dla wszystkich "przewodników" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się piszę na 5 m. A może zainteresować się kablem "Helukabel" o którym pisał rolf001? Przewód ten ma podwójny ekran, żyły to: 3x2,5 + 3x0,5, średnica zewnętrzna - 11,9 mm i kosztuje ok. 16 zł za metr. Można też kupić wąż pleciony ochronny. Jeżeli chodzi o wtyczki IEC to chyba w OBI są całkiem niezłe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze z helukabla:

Y-CY-JB, Y-CY-JZ

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Bardzo porzadne, dobry ekran, duze pojemnosci miedzy zylami.

I najlepiej wersje 7x1.5mm2.

Chetnie dopisal bym sie na kilka metrow takowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja również się dołączam! Potrzebuję tak z 6m kabla. Myślę, że lepiej wziąć Helukabel - u mnie w porównaniu do Lappkabla efekty brzmieniowe są korzystniejsze. 7 x 1.5mm nie jest dużym problemem przy montażu, trzeba się trochę postarać, ale druty mieszczę się w standardowym wtyku IEC kupowanym w TME. Do tego wystarczy dołączyć oplot i kabel wygląda świetnie, w niczym (wizualnie) nie ustępując sieciówkom kupowanym za kilkaset PLN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę 5 m - Lapp'a, i prośba moja, żeby poźniej wyjaśnił mi ktoś bardzo dokładnie - łopatologicznie jak podłączyć. Myślałem że nie ma metalowych listew, jak ktoś ma ten adres to poproszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.