Skocz do zawartości
IGNORED

CD za 6000 - 8000 zł ?


gutekbull

Rekomendowane odpowiedzi

arek - " W najwyższych transportach lub CD osuszenie może być znaczne bo one z natury rzeczy mają lepiej izolowany transport i takie zabiegi już nie są im potrzebne. Nie mniej nadal potrzebują stać na solidnej podstawie (kamień). "

 

Czy w cd ważących 20 kg również potrzebne są stozki ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> BRODA: ja myślę, że zdrowy rozsądek przede wszystkim i ucho ;) A jak masz wątpliwości to sprawdź sam i opisz : )

(Ja już przerabiałem: gumki, filc, korek, platformę, sieciówki. Zapewniam, że to wszystko słychać i nie zamierzam dyskutować jeśli ktoś uważa inaczej. Jego sprzęt, uszy i wrażliwość.

Amen.)

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRODA, gutekbull

 

Staroć kolegi - Accuphase DP-70V, chociaż nie waży 20 kg, stoi na własnych nogach (na cięzkim klocu drewna) i dobrze jest :-)

W tym przypadku, stożki (DIY - stop stal/miedź i coś tam jeszcze, z wyglądu a la stożki Michaela Green`a, ale z wiekszą powierzchnią "zbierającą", 3 punkty podparcia), również rozjaśnialy i wysuszały dźwięk.

O tanich stożkach nie wspomnę :-(

Wadie, też grały lepiej bez stożków.

Marantz CD10 i CD16, wypadały korzystniej ze stożkami, podobnie NAD 541 (ale S500, niespecjalnie).

Ze stożkami/kolcami, różnie bywa, nie ma prostej recepty, reuły.

Trzeba sprawdzić praktycznie, indywidualnie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CD ważących 20 kg też mogą być pozytywne zmiany po dodaniu stożków. Przypomnę, że Audio Aero firmowo stoi na stożkach. Ale ważne jest to aby po takiej zmianie dać CD kilka dni na "ułożenie się". Zgadza się, odrazu po ustawieniu na stożkach jest wyraźnie sucho. Ja tak ustawiłem wzmacniacz i na początku nie było ok. Ale po paru dniach wszystko się dotarło i po próbach powrotu do poprzedniego ustawienia stwierdziłem, że jednak dużo lepiej jest na stożkach. W Gamucie od razu producent zaznaczył, że należy go ustawić na stożkach i wskazywał też jakiej urzyć sieciówki i IC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek67 => u mnie byla zabawna sytuacja bo ja zaraz po kupnie Accu od razu przykleiłem aluminiowe - specjalistyczne " stożki i tak grał ok. pół roku ,potem poszedl do znajomego na odsłuch i w drodze powrotnej jedn lub dwa stożki się odkleiły ,już nie pamiętam chyba nie miałem taśmy, odkleiłem pozostałe i............

Acuu zagrał dużo lepiej ,plastyczniej z lepszą definicją.

Także prawda jest jedna, trzeba próbować ;-) nie ma sztywnych reguł !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arku67, jestes osoba osluchana. Napisz, jaki CD polecilbys osobie sluchajacej niemal ekskluzywnie muzyki klasycznej ale raczej skladow kameralnych niz Bru:cknera czy Wagnera a przy tym bardzo duzo chorow i wokali a capella ?

Priorytet: barwa ponad przestrzen, srednie absolutnie bez zarzutu szczegolonie zas brak podbarwien od dolu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, bylbym zapomnial. Chodzi mi o urzadzenie niewrazliwe na kable i reszte toru, uniwersalne pod tymi wzgledami (nie pod wzgledem brzmienia - napisalem o specjalizacji). Bo reszta toru byc moze bedzie dziwna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accu DP-65 i pewnie inne, ale ten w 100% spełni twoje wymagania, oczywiście używany - taniej,

Słuchalem AVM2 ,też by pasował, ale to troszkę gorzej, może Meridian ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz poprosze by jakis fachowiec przystepnym jezykiem wyjasnil, na czym polega "docieranie sie" klocka po ustawieniu go na stozkach - na "chlopski rozum" docierac (czyt. przyzwyczajac) sie moga co najwyzej uszy, ale chetnie przeczytam rzeczowa wypowiedz na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pal55,

 

takze chcialem zadac to pytanie ale jestem pewien, ze na gruncie fizyki jest to *niemozliwe*. Jedyne wytlumaczenie, to takie, ze sluchacz musi sie w tym przypadku dotrzec do nowego brzmienia po dostawieniu stozkow (bo one zapewniaja realna zmiane).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak są bardzo ostre stożki - takie mocno szpiczaste to one muszą się trochę uleżeć i najlepiej odrobinę pokołysać CDkiem ;-)

 

A ten mój znajomy od tytułowego CD AVM2 slucha głownie muzyki poważnej i podparłem się jego opinią i faktem ,że już od dłuższego czasu nie może zrezygnować z AVM,

ale Accu u niego na jego materiale zagrał wspaniale, barwa, plastyczność, spójność, długie wybrzmienia, niesamowita kultura każdego dźwięku

Jest to dźwięk dopracowany-precyzyjny, na pozór jest tak samo jak w AVM, ale tylko na pozór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ! Na slowo precyzyjny reaguje alergicznie. Czy to nie aby tzw. precyzja i analitycznosc audiofilska ? Nie znosze tego, kiedys w dyskusji o roznicach pomiedzy dzwiekiem reprodukowanym a zywym, koncertowym napisalem, ze ten ostatni jest nieco zawoalowany, co skrytykowal arek67. Faktycznie, niezbyt szczesliwie sie wyrazilem ale w jakims stopniu oddaje to roznice. Dzwiek na zywo nie jast zaden precyzyjny ani analityczny, on po prostu jest i jesli chciec skupic sie na pojedynczym instrumencie i niuansach jego brzmienia, to mozna je z powodzeniem sledzic. Ale muzyka generalnie po prostu sobie plynie, jest. Na sprzecie jest inaczej. Tam nastepuje sztuczne wyostrzenie detali co moze i jest atrakcyjne ("po raz pierwszy uslyszalem tyle nowych szczegolow") ale nieprawdziwe i na krotka mete.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> dudivan

Posłuchaj tej płyty:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - tam jest wszystko - przestrzeń, analitycznosć, basior, dynamika, ale nie zwraca się na to uwagi - bo muzyka płynie od niechcenia - wzorcowa realizacja - co by nie mówić - szok !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowiąc precyzyjny nie miałem na myśli tego co słyszałem w M.L39, bardziej mi chodzilo o dopieszczenie szczegółu, oszlifowanie dźwięku to taka różnica jak pomiędzy diamentem , a brylantem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dudivan

Do "dziwnych" klocków najprawdopodobniej będzie pasował dziwny CD. Razem może będzie synergia. Z dziwnych CD polecam CEC 5100 (pierwsza wersja). Jest bardzo dziwny:)

Moim zdaniem ty nie szukasz dobrego dźwięku tylko orginalnego. Orginalny jest też DPA ale to do rozrywki, jazzu i płyt audiofilskich.

 

Co do "ułożenia". Niektórzy jeszcze niedawno nie słyszeli różnicy na kablach. Teraz czekają sto godzin aż się kable "wygrzeją". To samo jest ze wzmacniaczem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek67 => trochę poczucia humoru ,ja to wszystko przerabiałem setki podkladek ,różnego rodzaju gumki, pianki !!

Stolik na zamówienie, piasek, olej itp. płyty z MDF-warstwowy, kamienia, szkła ,platformy,blu tak, absorbery drgań, kolce w półkach w stoliku, a ten na kocach itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja jestem inżynierem:) Ja jestem dźwiękowcem-słuchowcem:) Zresztą zaraz będzie pieciu mądrali, którzy powiedzą, że fizycznie to niemożliwe i to są tylko moje "zwidy".

 

Ja tylko trzymam się starej dewizy Zbiga. Lepszy sprzęt do bardziej precyzyjna aparatura, która jest bardziej podatna na różne czynniki, w tym zewnętrzne. I ta teoria na razie mi się sprawdza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Arek67

Mam pytanie: Piszesz, ze cd na stozkach i na plycie..., a na czym plyta? U mnie wyglada to od niedawna tak (idac od podloza): stozki>>kamien>>stozki>>cd>>dociazenie od gory. Jak uwazasz, wprowadzac jakas modyfikacje takiego ustawienia czy jest ok?

 

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku -> ze mnie tez zaden inzynier :) acz w kablach i klockach plynie prad wiec sie "wygrzewaja" i brzmienie sie zmienia ale postawienie na kolcach ...?? Swoja droga jaka masz gwarancje ze nie jest to wlasnie przyzwyczajenie sluchu a nie rzeczywista zmiana :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.