Skocz do zawartości
IGNORED

ATC SCM 35


pitdog

Rekomendowane odpowiedzi

O ile się nie myle na ostatnim Audioshow byly kolumny ATC. I graly tak jak opisal je @pitdog czyli rewelacyjny szybki bas (taki przy ktorym noga sama chodzi w rytm muzyki) i dobra czysta srednica.To byl chyba inny model tej firmy jednak filozofia dzwieku tej firmy jest podobna we wszystkich modelach firmy.Kojarzy mi sie to ze szkolą dzwieku jaką reprezentuje firma Gamut

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitdog => czyli tyle co za nowe Zollery I.

darkul wspomniał o Spendorach 100 - te możesz posłuchać w Studio SIR,

znam je, bardzo dobre, średnica doskonała, bas raczej lekko mięki, ale plastyczny i nie brakuje go , wysokie ok. troszkę słabsze w stosunku do średnicy, no ale ta ostatnia jest wybitna.

Chciałem je kupić ,ale wybrałem zły moment bo akurat cena skoczyła z ok. 13500zł na 20000zł ;-(

Ale warto posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z głosniczkami do 20 kilo ZŁ jest problem.... niby k.. prosta sprawa a sa problemy.

Znam gości aktóry ma B&W 802 ..dobre speaki ale pomieszczenie gość ma duze i te bowersiki maja poprostu zamałe bebenki..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znam goscia, ktory ma bw801 (nautilusy, nie te nowe) a slucha muzy na Von Schweikert VR4jr. 801ynki sie kurza :) wg niego na nich to nie sluchanie muzy, ale vivisekcja, a VS nie zabijaja muzyki.

 

>gutek nie omieszkam skoczyc i posluchac te spendory, co prawda sluchalem kiedys, ale tak jednym uchem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ATC - znakomity bas, reszta niczego sobie. Nie słuchałem wielu kolumn w tym przedziale cenowym, ale wśród tych, które słuchałem z całą pewnością ATC jest w ścisłej czołówce.

 

Dobierałbym do nich wzmacniacz dodający od siebie minimalnie eufonii żeby nieco osłodzić średnicę i górę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atc mają coś w sobie nawet kiedyś się zachwycałem, ale jak to bywa wszystko się zmienia, dlatego proponuję inny fan tj. najwyższy model Heil-a – mocna rzecz. Niestety jak znam życie jest 1 para (sklep) w Polsce i to w Katowicach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"o do ampa - kazdy to potwierdza, ze sa bardzo ale to bardzo wymagajace, zreszta jak

i inne ze stajni ATC wlaczajac male monitorki"

>pitdog tylko nie wydaj za duzo, zeby sie przekonac ze dobre glosniki zazwyczaj sa bardzo wymagajace ;-)

Tych ATC krotko sluchalem na audioshow i czytalem o nich w prasie, napewno sa dobre i maja dobrze skalkulowana

cene! Co jest ciekawe, ze komponenty dobrze grajacego i dobranego systemu nie jest latwo ocenic po krotkim, nawet wydawaloby sie kilkudniowym odsluchu, niestety przynajmniej ja potrzebuje na to dluzszego czasu i pelnego poobcowania z nowym elementem w torze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

ATC SCM35 juz sa :)

kolumny wlasnie rozpakowalem i sie spokojnie wygrzewaja, wygladaja fajnie, nie sa za duze i juz zauwazylem, ze mozna smialo nieco blizej niz inne kostrukcje do tylnej sciany je podsunac.

narazie brzmia za jasno, no ale tego sie spodziewalem - akustyka (w przyszlym tyg. nieco pokoj poprawie, pierwszy etap adaptacji), srebrne kable, i kombinacja sprzetowa moga dawac taki efekt. no i glosniki prosto z pudla, caly sprzet od dawna zimny - zobaczymy co dalej :)

acha - nawet tak od razu wstawione pokazuja np. co portafia z basem wyczyniac, np. M.Miller jeszcze nigdy tak fajnie nie brzmial dla moich uszu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a słuchał ich wcześniej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, to byl ryzyk fizyk, kiedys sluchalem scm20 asl (aktywne).

jeszcze wracajac do rozpakowywania - solidnie zapakowane, Usher tez byl, ale ATC sprytniej, wystarczy postawic pudlo (jest pudlo w pudle tak w ogole), wyciagnac kolumny w pionie i voila.

czeka mnie jeszcze nieco zabawy by wszystko sie zgralo i zagralo.

 

co do gory - z usherami mialem to samo, czasem graly zbyt zywo (same wysokie, reszta spokojnie, w porownaniu do ATC nieco ospale). nie ma cudow - to akustyka glownie, potem ew. sprzet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję!

Jednak ryzykant z Ciebie, że tak bez odsłuchu się zdecydowałeś. Sam nie wiem, czy podziwiać czy pukać się w głowę ;)) Ciekawy jestem, co napiszesz za kilka tygodni... Chłamu na pewno nie kupiłeś, ale czy trafią w Twój gust - oto jest pytanie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jestem tak zajety, ze po prostu nie mial bym czasu jechac na odsluch, do tego Larry Cox (z positive feedback) mnie troszke wkrecil w to :) i mial racje

juz cos tam slysze, jzu pewne cechy wyraznie dostrzegam ale narazie nie bede wnioskow wyciagal, stanowczo za wczesnie, to musi pograc, musze sprawdzic to i owo i na spokojnie ocenie kolumny. na pewno wysoka klasa - pozostaje kwestia zgrania z reszta systemu (i tak niekompletnego przeciez).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>pitdog

Kupiłeś bardzo zacne kolumny. Niebanalna konstrukcja, przemyślany dobór przetworników. Jeden z moich, ciągle z braku czasu nieprzesłuchanych, faworytów. Zakup takiego elementu może za sobą pociągnąć zmianę pozostałych klocków :) Tak czytam o pierwszym wrażeniu ostrości SCM (wiem, że jeszcze nie sa wygrzane) i mając w pamięci opinie z prasy oraz opinię inżyniera sądze, że naturalnie brzmiące kolumny nieco obnażyły "żyletę" Ushera i Sony. Jako potencjalnie zainteresowanymi tymi samymi głośnikami chętnie będę korzystał z Twoich opinii i doświadczeń. Jak znajdziesz czas pomiędzy odsłuchami,to napisz proszę więcej spostrzeżeń :)

Nie jest to żadna krytyka Twojego zakupu. Jednak zastanawia mnie, że sporo wyjadaczy kupuje ostatnio sprzęt bez wcześniejszych odsłuchów... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt.

SCM przez długi czas były niedostępne do odsłuchu. Kiedyś już-już miałem jechać na odsłuch (w tym celu chcę przetransportować swój system do sklepu), to okazało się, że właśnie zostały sprzedane. Jako, że z wypożyczeniem do domu jest problem, to chciałem najpierw posłuchac sklepie. Jak się zgra, to dopiero w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz, kwestia od ktorej strony do sprawy podchodzimy, ja i tak wyszedlem z zalozenia, ze kupuje kolumny, i wokol nich buduje system, jesli to by oznaczalo koniecznosc zmiany koncowki mocy - trudno. rozwazalem tak rozne konstrukcje jelsi chodzi o glosniki, ze takie podejscie uznalem za praktyczniejsze.

Ty odwrotnie - do elektroniki, ktora zostaje na jakis czas pewnie, bedziesz dobieral kolumny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitdog -> faktycznie jeżeli chcesz budować system wokół tych głosników to ma to sens. sam tak zrobiłem, noszenie kolumn to horror którego za wszelką cenę chciałem uniknąć. co innego amp lub cd - te zawsze można zabrać pod pachę i przytargać do domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem robi sie tak świadomie, a czasem samo wyjdzie :) Jak kupiłem Eposy, to stało się oczywiste, że muszę sprzedać ówcześnie posiadane Denony.

Tak sobie myślę, że jeżeli po wygrzaniu SCM 35 nadal będzie ostro, to trzeba poszukać dobrego preampu. Potem ewentualnie zmiana źródła + IC. Ale może za bardzo wybiegłem w przyszłość :)

Życzę miłego słuchania i samych przyjemnych doznań :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>zildijan nie ma obaw - w cuda nie wierze, bardzo tanie lampki moga byc ladne (lub nie) itd, ale nic poza tym. niedawno kolega namawial mnie by odsluchac najwyzsze pre Dared - maja lub mieli wyprzedarz, ale nawet nie chcialo juz mi sie, pomijajac nie pasujacy mi wyglad, po prostu po wczesniejszych doswiadczeniach nie sadze by to gralo jakims cudem jak klocek za 15-20kzl (nowy). cudow nima panie

 

zreszta emesze chyba ostatnio odsluchiwal cos takiego i nawet wspomnial, ze to gra ale nie jakos niesamowicie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Papamek nie bawmy sie w dyplomacje, lepiej walic prosto z mostu :) u zildijana to mi sie podoba, czasem potrafi konkretnie cos powiedziec/napisac. a to wszystko to zabawa zabawkami, wiec raczej nie ma obaw o jakies denerwowanie sie (przynajmniej z mojej strony)

 

>Elb wlasnie, to tez byla czesc mojego rozumowania. lepsze kolumny, potem ew. mieszanie klockami. w koncu nawet 40kg koncowka nie jest na stale wmurowana w moim pokoju, jak bedzie trzeba to ja wymienie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.