Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Zoller Imagination


zildjian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że ta wstęga lepiej zagra niż pierścieniowy głosnik w Impetusach. Impetusy, których słuchałem to totalne nieporozumienie. Nie zagrały ani z lampą ani z ciepłym ani chłodnym tranzystorem, rrozczarowanie totalne.

 

Te duże kolumny to oczywiście inna bajka, a z tego co słyszałem sa specjalnie strojone do tego konkretnego pomieszczenia, elektroniki i gustu własciciela.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zildian

Za krótko słuchałem żeby całościowo się wypowiadać, ponadto nie była to finalna wersja.

Utkwiło mi jeszce jedno wrażenie , pewnie to też efekt wstęgi - bardzo duża przejrzystośc

po podłączeniu kolumn do moich Audionetów , efekt był taki że miałem wrażenie jakby kolumnami

sterowała lampa. W stosunku do nich Evolution grały z tranzystrorem trochę brudnawo i przyciemno.

Nie ma co nawet porównywac wysokich z tych wstęg do Vif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zildian

Za krótko słuchałem żeby całościowo się wypowiadać, ponadto nie była to finalna wersja.

Utkwiło mi jeszce jedno wrażenie , pewnie to też efekt wstęgi - bardzo duża przejrzystośc

po podłączeniu kolumn do moich Audionetów , efekt był taki że miałem wrażenie jakby kolumnami

sterowała lampa. W stosunku do nich Evolution grały z tranzystrorem trochę brudnawo i przyciemno.

Nie ma co nawet porównywac wysokich z tych wstęg do Vif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtiQ

 

Nie pamiętam czy twoje zollery mają podwójne gniazda. Moje zdeeeecydowanie lubią bi-wiring. Tak więc ewtlnie zostaw XLO na dół (góry one nie mają za ciekawej) i pokombinuj z górą. Podobnie, żaden Audioquest się u mnie nie przyjął a Ultralinki nie przycinają trochę góry ? Nie chcę robić wrzawy,ale Sonus Oliva+ Eichmann to najbardziej uniwersalne kabelki, jakie znam w rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odniesieniu do sugerowanego pre lampowego przez xniwaxa - ha ! mam ten sam problem,znowu. W okolicach ok. 3-4 tys za nowy, szkoda przepłacać ponad Vicka KHV-1 za ok. 2kę. Pożycz w Studio Pro. Impedancja wejściowa mojego Talka to 22 kohm, jeśli Arcam ma niemniejszą, powinno być prawidłowo,przynajmniej co do połaczenia elektrycznego.

Powyżej , do 10kgzet chyba nic nie ma ponad Manley Shrimp, do którego chyba wrócę. Aktualny właściciel mojej krewetki to również osoba z klubu Z.I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można spróbować. U mnie Vicek sterował Talkiem bardzo dobrze. No i mamy także pre słuchawkowy. Nie kombinować z lampami - Vicek wiedział jakie lampy tam pakować.

 

Teraz jest w systemie aktywnym na południu kraju i jak się dowiaduję - jest fajnie :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbowac - tak wiem, że pokazuje się na forum od czasu do czasu.

 

Wracając do Arcama jako końcówki pamietam, że sterowany bezpośrednio z CD z regulowanym wyjściem zagrał o klasę lepiej. Z dobrym pre może być jeszcze wiekszy skok jakosciowy (przejrzystość, przestrzeń i oczywiście kontrola basu - charakter brzmienia jako taki pozostaje)

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zbieram opinie :) rozrzut brzmieniowy wbrew pozorom nie taki wielki :)

 

Moje typy to jak narazie Plinius z serii SA, Pass Aleph (raczej 3), Accuphase i...AN Soro SE. Najlepiej wszystkie w jednym :)

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wyjście liniowe więc chyba możnaby było. Tylko czy pre w Soneterze jest lepsze od tego w Arcamie? To już trzeba porównać. W Arcamie A22 trzeba gdzieś w srodku przestawić tryb pracy jako końcówka. W nowszym A32 mozna to juz zrobic na tylnej ściance.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.