Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Zoller Imagination


zildjian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

xniwax, dziękuję.

Dodam jeszcze, że kiedyś byłem sceptycznie nastawiony do tego, że tańszy sprzęt może być równie dobry jak jego droższy odpowiednik. IMG2 obaliły tę tezę u mnie, ale wciąż miałem zdanie takie, że to tylko dzięki Zollerowi i jego wiedzy tajemnej na temat konstruowania zwrotnic, modyfikowania głośników itp. sprzęt oparty na chińskich elementach może zabrzmieć niemal tak dobrze, jak stare IMG1.

Później jednak poznałem kogoś z mojej okolicy, kto kupił kolumny jeszcze tańsze, oczywiście wyprodukowane w Chinach (choć firma europejska), ale brzmiące niegorzej niż moje Zollery. Nigdy ich nie porównywaliśmy bezpośrednio, tzn. w tym samym pomieszczeniu, ale odnoszę wrażenie, że są porządnie zrobione i wszystko brzmi tak, jak powinno, czyli czysto, bez zamulania i w całym paśmie równomiernie, pięknie wypełnioną barwą. Spotykamy się co jakiś czas, słuchamy i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że się sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Raczej są to kity Zollera lub przerobione stare modele JmLaba. Na górze mi w ogóle nie pasuje średniotonowa kopułka (ATC?), Sądząc po wysokotonowym kolumny lub same głośniki mogą mieć nie mniej niż 15 lat.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji które otrzymałem jest to model Zoller Onyx z lat 90 na głośnikach focala. Miałem nadzieje, że ktoś z forum je rozpozna i potwierdzi to info. Swoją drogą kolumny te są na sprzedaż - graja fantastycznie, ale są zdecydowanie za duże na mój pokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie musiały być dwie wersje Onyxów ;)

Tak było jedna jest z przełomu lat 80/90 - ta z kopułką średniotonową, t a z "normalnym" średnotonowcem i tioxidem to ok 1992/3 rok.

 

Tak jak pisałem były to głośniki w formie kitów, a nie regularnych gotowych modeli Zollera.

post-8986-083136300 1290023763_thumb.jpg

post-8986-050918000 1290023768_thumb.jpg

Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Od paru ładnych lat jestem niezmiennie zakochany w Zollerach Imagination wersja One. Najpierw był model z ~ 1998 roku. Od kilku lat jadę na ostatniej (bodajże) jedynce z 2004 (pierwsze które miałem były kupione z drugiej ręki i lekko nieświeże wizualnie - stąd wymiana na nówki). No i tkwiąc w tym stanie zauroczenia postanowiłem coś jednak pokombinować - wymienić okablowanie wewnętrzne (długo zwlekałem, bo szkoda było mi rozdziewiczać taki przyzwoity wizualnie egzemplarz).

 

Zanim o efektach dwa słowa o tym co ujrzałem w środku - masakrę. To wybitnie chałupnicza robota. Twórczy chaos w którym pocieszające jest, że użyte komponenty są 'całkiem przyzwoitej jakości' (opinię wydawał człowiek, który widział więcej rozebranych kolumn niż ja zdjęć rozebranych panienek - a młody nie jestem). Najbardziej żałośnie prezentują się terminale oraz właśnie okablowanie. U mnie na wysokich tonach była podłączona taka czarna taśma (w poprzednich też taką miałem - to jakiś niedrogi kabel zwany bodajże Mambą). Na podłączenie 'dwóch żółtków' zastosował szanowny konstruktor jakąś podle wyglądającą cienką jak włos z końskiego zada skrętkę (wygląda jak najtańsza wersja Real Cable a nawet gorzej - kto słyszał kiedyś coś takiego, wie jak beznadziejny jest to produkt).

Do wymiany użyłem najtańszego Cardasa - Crosslinka (90 zł/m ze szpuli). Napiszę tak - japa się cieszy.

Zniknęła największa bolączka mojego egzemplarza - niebezpieczny przełom średnicy i wyższych, który dawał o sobie znać przy gorzej nagranych płytach - głównie z repertuaru rockowego itp. Teraz nawet jestem w stanie słuchać bardzo głośno solidnego jazgotu. Jest gładziej i pełniej. Przez ten zanik szorstkości z przełomu średnich i wysokich góra brzmi czyściej i jest bardziej rozdzielcza w odbiorze. Basu też jest trochę więcej (aczkolwiek nie jakoś bardzo zdecydowanie).

Kolejną zmianą jest jeszcze lepsze granie w głąb (choć wydawało się już wcześniej, że Imagination są w tym względzie niedoścignionymi mistrzami). Pod względem barwy... niewiele kolumn byłoby w stanie podskoczyć temu 'strasznemu suchotnikowi' za jakiego uchodzi ZI.

 

Ogólnie jak ktoś się nie boi, to polecam taki upgrade. Aczkolwiek zaznaczam - widok zwrotnicy wyłącznie dla osób o silnych nerwach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Od paru ładnych lat jestem niezmiennie zakochany w Zollerach Imagination wersja One. Najpierw był model z ~ 1998 roku. Od kilku lat jadę na ostatniej (bodajże) jedynce z 2004 (pierwsze które miałem były kupione z drugiej ręki i lekko nieświeże wizualnie - stąd wymiana na nówki). No i tkwiąc w tym stanie zauroczenia postanowiłem coś jednak pokombinować - wymienić okablowanie wewnętrzne (długo zwlekałem, bo szkoda było mi rozdziewiczać taki przyzwoity wizualnie egzemplarz).

 

Zanim o efektach dwa słowa o tym co ujrzałem w środku - masakrę. To wybitnie chałupnicza robota. Twórczy chaos w którym pocieszające jest, że użyte komponenty są 'całkiem przyzwoitej jakości' (opinię wydawał człowiek, który widział więcej rozebranych kolumn niż ja zdjęć rozebranych panienek - a młody nie jestem). Najbardziej żałośnie prezentują się terminale oraz właśnie okablowanie. U mnie na wysokich tonach była podłączona taka czarna taśma (w poprzednich też taką miałem - to jakiś niedrogi kabel zwany bodajże Mambą). Na podłączenie 'dwóch żółtków' zastosował szanowny konstruktor jakąś podle wyglądającą cienką jak włos z końskiego zada skrętkę (wygląda jak najtańsza wersja Real Cable a nawet gorzej - kto słyszał kiedyś coś takiego, wie jak beznadziejny jest to produkt).

Do wymiany użyłem najtańszego Cardasa - Crosslinka (90 zł/m ze szpuli). Napiszę tak - japa się cieszy.

Zniknęła największa bolączka mojego egzemplarza - niebezpieczny przełom średnicy i wyższych, który dawał o sobie znać przy gorzej nagranych płytach - głównie z repertuaru rockowego itp. Teraz nawet jestem w stanie słuchać bardzo głośno solidnego jazgotu. Jest gładziej i pełniej. Przez ten zanik szorstkości z przełomu średnich i wysokich góra brzmi czyściej i jest bardziej rozdzielcza w odbiorze. Basu też jest trochę więcej (aczkolwiek nie jakoś bardzo zdecydowanie).

Kolejną zmianą jest jeszcze lepsze granie w głąb (choć wydawało się już wcześniej, że Imagination są w tym względzie niedoścignionymi mistrzami). Pod względem barwy... niewiele kolumn byłoby w stanie podskoczyć temu 'strasznemu suchotnikowi' za jakiego uchodzi ZI.

 

Ogólnie jak ktoś się nie boi, to polecam taki upgrade. Aczkolwiek zaznaczam - widok zwrotnicy wyłącznie dla osób o silnych nerwach!

 

Czy mógłbyś zamieścić jakieś fotografie ze środka tych głośników, a w szczególności zwrotnic, miałeś je zabezpieczone, zalane, jak to u Ciebie wygląda?

Pozdrawiam, S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Na Allegro są prawie identyczne Zollery jak moje, z tym, że z tyłu ktoś chyba je przerobił na bass reflexy. Ktos słyszła o Solution takiej wersji ?????!

 

http://allegro.pl/zoller-solution-focal-i1972851547.html

 

Co do zwrotnic w Solution oryginały wyglądają tak https://picasaweb.google.com/barni.galeria/Zoller?authuser=0&authkey=Gv1sRgCKT4jYLAgPHv6QE&feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Cześć

 

Posiadam Zoller Expression na głośnikach polyglass. Kolumny docelowo będą w pomieszczeniu 25m2, jednakże na razie utkwiłem w 12m2 (4x3)

Głośniki stoją na dłuższej ścianie, około 80cm od ściany tylnej i 90cm od bocznych i grają wyśmienicie. Brak jakiegokolwiek buczenia, bas schodzi nisko, zaś scena jest jak z monitorków. Temptation w 14m2 nie powinny mieć problemów, jeśli nie mają ich głośniki grające z 35 litrowych obudów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Czy ktos z szanownych forumowiczów jest w stanie rozpoznać model kolumn Zollera na podstawie załączonych zdjęć?

 

 

Pozdr.

Może mi ktoś w kilku słowach opisać charakterystykę brzmienia tych kolumn ze zdjęć, które wstawił kolega slavo83? To Zollery Onyx. Zastanawiam się nad nimi. Czy to kolumny w miarę uniwerslane? Słucham od mocnego rocka przez jazz do klasyki.

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Niestety nie, a może stety :) bo zawsze na AS AN zniechęcały do siebie na swoich głośnikach i lampach.

Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam

Chciałbym dołączyć do klubu, kolumienki Focal Onyx po modyfikacjach.

Dźwięk - no chyba bardzo, bardzo, ok. i trochę więcej.

Polecam te kolumny, bo można je kupić bardzo tanio, a warte są każdej wydanej złotówki.

 

post-45852-0-55218100-1362663161_thumb.jpg

post-45852-0-41357700-1362663185_thumb.jpg

 

Nowe - obudowy, głośniki wysokotonowe, wygłuszenie, terminale, okablowanie

post-45852-0-54097100-1362663149_thumb.jpg

Edytowane przez ARTECH CABLES
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Wysokotonowy to TC90tdx.ale różni się od Ps 5.1 tym, że ma podwójny magnes,.średniotonowy polikevlar z serii K2 również inaczej bo także z podwójnym magnesem, Wszystkie puszkowane ekranem magnetycznym.

Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.