Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Zoller Imagination


zildjian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

^ArtiQ

 

A propos Baltlaba: trzeba uważać na wersję. Miałem Epokę v2 i nie dawała rady (dźwięk był fajny - przejrzysty i bezpośredni, ale brak było zrównoważenia - wysokie stawały się męczące przy głośniejszym odsłuchu). Poprzedni właściciel moich Imagination używał ich początkowo ze starszym Baltlabem (mocniejsze trafa) i twierdził, że było znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie miałem zamiar posłuchać Baltlaba (nie bardzo wiem jak poznać oznaczenie, ale na ściance jest Epoca 1v3, natomiast w ogłoszeniu mowa o BE2), bo sprzedający jest akurat z W-wy,

nie wiem tylko czy kwota 2,4k nie jest zbyt wygórowana?!

 

Posłucham też w ciągu killku najbliższych dni wzmaki;

- Arcam FMJ A22 i

- Cairn 4808 SL

 

jestem ciekaw rezultatów :-)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ArtiQ

 

Nic nie zastąpi odsłuchu. Baltlab 1v3 zdaje się płynnie ewoluował do v2 (oczywiście jeśli chodzi o wnętrze, bo zmiana wyglądu widoczna jest natychmiast). Poza tym Surprise to jednak inne kolumny niż Imagination, więc trzeba się przekonać samemu - jeśli masz możliwość bez podróży, to spróbuj. 2400 to cena w normie - mój egzemplarz sprzedałem za bardzo podobną. A zawsze możesz próbować się potargować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dong

 

zwróciłem uwagę na to ogłoszenie z SAM...niestety teraz po zmianie dużej części systemu kwota 3,7k nie wchodzi w grę...ograniczam się - tak jak pisałem - do 2,5k...posłucham z drugiej ręki Arcama, Cairna i Baltlaba...no i nie będę ustawał w polowaniach na YBA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dong

 

Z zasłyszanych opini (niestety tylko zasłyszanych) ponoć z Zollerami to by była straszna sieczka, takie techniczne dosyć ostre granie. Czy to prawda?

Może wypowie się ktoś?

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i...jednak duża zmiana...dzwięk czystszy, kolumny dostały 'życia' i energii...pojawiły się szczegóły, których dotąd nie było (nie sądziłem, że jeszcze gdzieś się ukrywają :-))...inna dynamika, scana (oprócz głębi wyszła też wszeż) i ten bas - szybki, głęboki, precyzyjny i nie wala mi się po podłodze...dzwięki zaczynają 'być wszędzie', wychodzą poza kolumny.........ale to dopiero pierwsze i świeże doświadczenia - po wysłuchaniu raptem dwóch płyt: Flanger - 'Midnight Sound' (tu największe różnice; szczegóły, wybrzmiania, bas, nieraz efekty niemal surround :-))) i Miles Davis - 'Kind of Blue' (trąbka Miles'a jeszcze bardziej 'soczysta', wyraźny fortepian i bas)......generalnie jeśli miałbym podsumować zmiany w dwóch słowach to byłyby to; czystość/przejrzystość...muszę osłuchać się przez co najmniej kilka dni.......mimo to - choćby z czystej ciekawości - zapoluję na YBA z 'zagramanicy' - pojawiły się dwie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadałem pytanie Francuzowi, który sprzedaje YBA czy nie była grzebana i wszystkie części są oryginalne...otrzymałem taką mianowicie odpowiedź:

 

"Les condensateurs de filtrage de l'étage PHONO sont neufs,

remplacés en en 2006.

Je ne fais pas de modification "ésotérique" sur mon

matérie audio.L'ampli fonctionne parfaitement, je souhaite vendre cet ampli

et le remplacer par un ampli Marantz Model 30 acheté sur Ebay.

Bien?"

 

a że orłem z jęz. francuskiego nie jestem wywnioskowałem jedynie, że w 2006 grzebane było coś przy wyjściu gramofonowym, natomiast cały tor audio jest oryginalny - czy ktoś z Was jest w stanie przetłumaczyć mi ten tekst dokładnie?....

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensatury filtracji z PHONO są nowe i zostały wymienione w 2006 r. W moim sprzęcie audio nie robię "tajemnych" modyfikacji (chodzi mu chyba o modyfikacje wychodzace poza oryginalna specyfikacje).

Wzmacniacz funkcjonuje znakomicie, chcę sprzedać go i zastąpić przez Marantza Model 30 kupionego na ebay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Arcama FMJ - pólka ta sama co Integre DT. Lepszy czy gorszy ?

 

Może lepiej teraz dać sobie czasu i dozbierać drugie tyle, może więcej i przeskoczyć na wyższe poziomy za jakiś czas. Może dokupić końcówkę Arcama model P czy jakoś tak i spróbować bi-ampingu.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śledzę tę aukcję, ponieważ jak na razie cena jest świetna (ach ta choroba, króliczek itd) :-))

 

generalnie skłaniam się ku opcji: 'poczekam',

o tym, że Arcam 'to jest to' może świadczyć fakt, że nie mogę się doczekać kiedy odpalę kolejne płytki - w zasadzie (ach to 'w zasadzie) usłyszałem niemal taki dźwię, jakiego szukałem...

muszę lepiej się z nim osłuchać...może jeszcze troszkę pobawię się ustawieniem kolumienek, itp, itd - może zakupić jakiś fajny IC (swoją drogą czy polecacie coś, co nie kosztuje tyle ile nowy klocek a warte jest grzechu? - do tej pory nie przykładałem do tego wagi i grałem na zwykłym gitarowym klotzu, z ciekawości podepnę do testów taniutkiego Audiolinka Challengera, ciekawe, czy usłyszę jakąkolwiek różnicę)?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecam IC Tara Labs Rev. generation 2 nowy 0,6 m ok. 700 zł. czyli kilkaset zł taniej niż jescze parę lat temu. Głośnikowe (z tańszych) z Arcamem FMJ A22 i focalami (JmLab) bardzo dobrze się sprawdził głośnikowy Mogami Blue Rocket - wiem po znam to połączenie.

Razem z drugiej ręki byłby to koszt w okolicach 8 stów - komplet nowych wymienionych kabli to jakieś 1,5 kzł.

Acha, jescze sieciówki :))) dwie sztuki PJ-B PJ Audio lub z drugiej ręki "Bartek" a może "Vincent" może coś Artecha.

 

W sumie i tak nie ma lekko.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam do Zollerów głośnikowy Anti Cable. Doskonale u mnie sie z nimi zgrał. Dodał im trochę ogłady i aksamitności, z harmonic-em który używałem wcześniej dźwięk był aż zanadto dynamiczny i z estradowym wykopem i przy moich wymiarach pokoju czasami sie po prostu w nim "nie mieścił".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem jakies głosnikowe tanie Audioquesty , porażka na całego, zimny sterylny beznamiętny dźwięk ze scena płaską jak deska. Jedno z najbardziej traumatycznych przeżyc w moim zestawie ;)

 

Aha - nie zestawiałbym Zollerów z wzmakiem Naim-a. U człowieka od którego kupowałem Solution grało to właśnie z jakims Naim-em i dźwięk był conajmniej dziwny. Z jednej strony było naimowo - dynamicznie i energetycznie, z drugiej strony jakieś kompletne cuda działy się na średnicy.

 

W mojej dyzurnej odsłuchowej EP-ce Sirenii określającej zdolnośc zestawów do produkowania przyjemnego jazzgotu kobiece chórki nagle uciekły dwa pokoje do tyłu, zamknęły drzwi, oflagowały się i stwierdziły, że takie zamkniete tam zostaną :) Na innych nagraniach też były anomalie, szczerze mówiać, gdybym wcześniej nie słyszał mniejszych Zollerów Imagination, to pewnie bym się wycofał z zakupu. Jednak całe szczęscie, ze zaufałem intuicji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.