Skocz do zawartości
IGNORED

Kondycjonery


grzegorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czysty prąd w porównaniu do terminu "prund" mamy w strefie "Zielonych Płuc Polski":):):)

A...poprawę telewizorów DVD i amplitunerów wszystkich miłośników seriali "telepierdoły" tłumaczę posiadaniem słabych jakościowo urządzeń lub nadwyraz dużej spostrzegawczości :):):)

Ad. uzasadnienia posiadania kondycjonera w celu zabezpieczenia sprzętu, lepszym i skuteczniejszym sposobem jest zawarcie polisy ubezpieczeniowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio-> mam własne spostrzeżenia na co działa polaryzacja. Opiszę to na moim przykładzie. Włączam cały system. Odłączam interkonekt od źródła, sprawdzam bateryjką. Przy + na bolcu gorący membrany powinne się wychylać do przodu. Jeśli nie jest tak, zmieniam wtyczkę. Ponoć ucho ludzkie lepiej przyswaja fazę ataku. Ja jednak zauważyłem, że za dynamiką jaka takiej polaryzacji towarzyszy, dzwięk jest bardziej zadziorny i wypchnięta scena od linii bazy do przodu. Polaryzacja odwrotna, brzmienie delikatniejsze i lepsza głębokość sceny. Często więc można się pobawić i ustawić właściwą w zależności od słuchanej muzyki np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i nie tylko. Zamiast wtyczka mozna zamienić polaryzację przekładajac + na - kablami głośnikowymi w wyjściu ze wzmacniacza. Tak samo prosta czynność i osiąga się to samo :):):)

Mam wrażenie, że wielu "słyszało", ale nie wielu wie na czym polega działanie polaryzacji, stąd mój poprzedni wpis. Lepiej rozumieć! Niż bezmyślnie wprzekładać wtyczkę :):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtyczkami sie nie bawi, to bez sensu. a zmana polaryzacji w przypadku zasilania glosnika to nie ma nic w spolnego w polozeniem wtyczki w gniazdku sieciowym! jezu, ludzie! czy wy nie myslicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie zbyt precyzyjnie sie wypowiedziałem. Zmiana polaryzacji ma właśnie kolego Brencik wpływ na to w którą stronę przy pierwszym impulsie membrana głosnika się bedzie wychylać. Można to również korygować zamianą + na -. Również kiedyś nie wiedziałem o tym. Moją uwagę na ten fakt zwrócił XXXX. Od tej pory zawsze włączając nowy klocek źródła sprawdzam poprawność (wg. moich upodobań. Jeśli więc nie rozumiesz istoty zamiany polaryzacji, czyli co ona konkretnie wprowadza i na co ma wpływ, to sorry. Mierz więc napiecia i idź szukać fazy na polu. :):):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Zydelek tylko takie eksperymenty z ustalaniem plusa/minusa w głośnikach mogą sie skończyć w którymś momencie zgnieceniem cewki przy dużym impulsie niskich częstotliwości a co do Brencika to nie irytuj sie tak bo szkoda twoich nerwów a przekonania co poniektórych ludzi (firm promujących jedynie słuszne rozwiązania) z forum i tak niezmienisz (w końcu trzeba dorobić jakąś teorie żeby sprzedać mało przydatne graty)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deal :-)

[obrazekLUKASZ-272112_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:):):) nic mnie chyba już na forum nie z irytuje:):):). Swoje opinie wygłaszam jednak na podstawie doswiadczenia, a nie, że mi sie coś tam wydaje. Skoro więc sprawdziłem, to czuję się w obowiązku podzielenia się z innymi. Często, że co poniektórzy zamiast naukowych wywodów, nie piszą po chłopsku ludzie muszą dochodzić sami. Mam ten sam problem. Przykładem niech bedzie: brak wytłumaczenia co sie dzieje z brzmieniem wkładki zmieniając rezystancję i pojemnośc wejściową. Zamiast teorii proponuje więcej praktyki i wypowiedzi co bedzie jak... się zrobi tak... a tak. Chyba takie porady będą lepsze niż zastępowanie nauczycieli na lekcji np. fizyki. Mnie osobiście już nie interesuje to i owo, ale co z danych czynności wynika. Pozdr..i Dobranoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dobrze ze kolega sie nie irytuje, trzeba troche dystansu ,co do tłumaczenia to zauważyłem że jak sie tłumaczy zbyt prosto to co poniektórzy mają człowieka za laika (wstawić wg. uznania...)Z wkładką gramofonową będe teorytyzował bo nie mam gramofonu ale na podstawie doświadczeń i praw fizyki moge przypuszczać z dużym prawdopodobieństwem że :

dołożenie kondensatora równolegle z wkładką magnetyczną spowoduje powstanie rezonansu co w zależnosci od wielkosci tej pojemnosci spowoduje mniejsze lub większe podbicie lub stłumienie określonych częstotliwości.

Z koleji obciązenie wkładki niską rezystancją wejsciową wzmacniacza gramofonowego poza zmniejszeniem zakłuceń i szumów spowoduje stłumienie własnych rezonansów wkładki (podobny efekt do dociązenia ramienia większym naciskiem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Mnie osobiście już nie interesuje to i owo, ale co z danych czynności wynika.

 

A i tak polaryzacja zasilania sieci a polaryzacja na głosnikach, to dwie różne sprawy.

Nie ma zalezności pomiedzy fazą zmiennego napiecia zasilania urządzenie a fazą sygnału audio wydobywającego sie z głośników.

Najgorzej jak ktoś tłumaczy i po chłpsku i naukowo naraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>zydelek Z polisą świetny pomysł .To tak ,jak zostawić otwarty samochód na ulicy jakiegoś z naszych miast .Autko niby ubezpieczone a czasem szkoda .Ja też piszę na podstawie własnych doświadczeń bo na tym polega to forum.A kondycjonera tak "grającego"jak PW długo szukałem ,bo byłem niedowiarkiem(to bez sensu na takie czarne brzydkie pudełko wydawać takie pieniądze)W końcu mi się znudziło i posłuchałem rady kogoś bardziej doświadczonego .To historia.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Elberoth

 

Co z ciebie za gosc ;O) Najpierw glosisz wszem i wobec ze PSAudio ci spapralo dzwiek

potem chwalisz k.Ihos ktoregy nastepnie jak wspomnialem wyzej chcesz sprzedac

a finalnie piszesz ze tylko PS Audio Isotek i Idhos sa najlepszymi kondycjonerami

na swiecie...........:O) Wez sie lecz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> Pentaton

"Ludzie ratujcie! Do ktorej dziurki goraca zyla? Pod wplywem dyskusji w tym watku zaczalem przepytywac - elektrykow, sklepy audio, oraz sprawdac kontroloka w roznych gniazdkach. Odpowiedzi i pomiary daja efekt statystyczny - raz tak, raz tak. Co macie w swoich gniazdkach? I czy jetescie pewni, jak POWINNO byc? Punkt wyjscia jest taki: na gorze bolec uziemiajacy, POD nim dwie dziurki - lewa i prawa. Do ktorej faza, do ktorej zero???!!!!"

Kurcze, z tym zamienianiem i różnicami pomiędzy Neelem i Helionem to miałeś rację ! Przekonałem się o tym dzisiaj, gdy dostałem sieciówkę Neela NF E 7 ES....

Powinno być tak: jesli mamy kondycjoner Heliona i sieciówki Heliona to żyła goraca L w gniazdku w ścianie powinna być po prawej stronie, gdy bolec jest na górze - dokładnie tak jak w materiałach Heliona !, ale gdy mamy kondycjoner Heliona i sieciówkę Neela - L w gniazdku powinien być po lewej stronie ! - nie ma to znaczenia w przypadku wejścia separowanego na CD jak słusznie zauważyłeś. A teraz najważniejsza sprawa:

najlepiej sprawdzić to na samej sieciówce: patrzymy z góry na wtyk sieciówki, który łączymy do urządzenia i jeśli E mamy na górze to L-gorący powinien być po prawej stronie - tak jest na oryginalnej sieciówce do mojego Primare i Rotela i tak być powinno chyba !

Wniosek :

He, he muszę się przyznać: tak naprawdę to ja jednak nie za bardzo "słyszę polaryzację", bo i tak i tak gra dobrze, może trochę inaczej, ale nie w kategoriach lepiej, gorzej....

P.S. Gdy mamy listwę Fellowes i sieciówkę Neela to Fellowesa łaczymy do gniazdaka z L po lewej stronie tak jak na stronie Bryana (kontrolka czerwona nie swieci się) i na sieciówce Neela jest ok :-), ale na sieciówce Heliona i każdej zwykłej z jaka miałem do czynienia jest źle......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej to dotrzeć do wiarygodnych źródeł, zrozumieć i mieć w nosie swary reprezentantów obozów: L z prawej czy L z lewej :-))) )) Można też rozkręcić sprzęt i zobaczyć oznaczenia przy trafie -> opis na płytce.

Mnie tam wszystko pasuje, więc nie mam takich problemów.

 

Dopuśćcie do głosu rozsądek i logikę, a będzie wszystko jasne. Inaczej, zawsze szamani wiedzy i "aktualnej w danym czasie" wiedzy/obowiązujących przepisów będą Wami rządzic. Kiedys powiecie temu stop. Najprawdopodobniej po "40 " nikt z Was nie będzie robił wała, bo si ejuz nie dacie - NORMALNE.

Tu mogłbym podać ze stronę przykładów, jak to przepisy "się zmieniały" w czasie na skutek dojścia do głosu, młodych, nie zawsze pragmatycznych, niedokształconych/albo źle wykształconych ludzi.

 

Nie dajcie się zwariować. Kwestie daawno rozstrzygnięte, a logiczna argumentacja jest tylko jedna.

Amen.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wystarczy zajzrec do norm IEC a potem nie bedzie trzeba pier**lic na forum bzdur i zadawac takie pytania i tworzyc watki tego typu....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brencik

Normy istnieją.

Gniazda typu shuko (standard niemiecki, coraz bardziej popularny w Polsce), również je spełniają.

Ale gwarantują więcej zabawy z "zamianą miejsc", niż gniazda standardowe :-)

Sprawdź ("uchem"), a się przekonasz :-)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> terminator

Nie muszę rozbierać mam je opisane na sieciówce, w Primare i Rotelu myślę, że na 100 % jest dobrze. Ale skąd ten bałagan, który opisałem powyżej ?

Skoro Fellowes pokazuje prawidłową polaryzację to kontrolka nie świeci w nim gdy L w gniazdku jest w lewym oczku, przy bolcu na górze, ale za to na kazdej zwykłej sieciówce i sieciówce Heliona jest nieprawidłowo, za to na Neelu ok, patrząc od góry na wtyk sieciówki, który wchodzi do sprzęcicha L powinien być po prawej stronie, tak mam przynajmniej oznaczone zwykłe sieciówki z Primare i Rotela....czyli idąc dalej tym tropem w urządzeniu patrzac od strony zewnętrznej L powinien być po lewej przy bolcu na górze zgodnie ze schematem w "Białym papierze" Heliona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>zyzio

Według mnie helion źle oznaczał polaryzację w gniazdku sieciowym, ale tak w zasadzie to nie ma to znaczenia. Ważne jest końcowe położenie żył L i N we wtycze IEC. Wiadomo, że położenie przewodów może być różne w zależności od tego jak są połączone w gniazdku lub czy mamy doczynienia z przewodem z tzw przeplotem czy nie. U mnie w kondycjonerze mam układ który pokazuje czy prawidłowo są połączone przewody, ale mozesz zawsze to sprawdzić neonówką.

[obrazekLUKASZ-274416_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rady -> widze że masz problemy ze zrozumieniem tekstu czytanego. spróbuj może na początek jeszcze raz przeczytać co napisałem, tym razem jednak powoli. jak i to nie pomoże, poproś starszego kolegę, może wytłumaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio - Miałem rację odnośnie różnic odsłuchowych w sieciówkach ?

Dlaczego przyznajesz rację innym , zapominając o swoim wielbicielu :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.