Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)


norwidos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ustroje w rogach pokoju (tzw. corner traps) dzialaja bardzo szerokopasmowo. Pamietam jak jakies 5 lat temu zrobilem dwa takowe....bylem pod wrazeniem jak bardzo zmienila sie akustyka pokoju. Nie tylko pod katem basu (wowczas glownie po to je robilem), lecz ogolnie, pomieszcznie bardzo sie wyciszylo.

Polecam wycieczke do Leroy Merlin i kupno dwoch zgrzewek 5cm welny Acoustic Comfort firmy Rockwool. Do tego noz i rekawiczki plus fizelina zeby sie nie pylilo. Koszt ogolem 150PLN. Tniesz kazdy arkusz welny w trojkaty o wymiarze 50x50 i ukladasz je jeden na drugim od podlogi az po sufit....Obijasz to fizelina i na to mozna dac welur zeby w miare ladnie wygladalo.

gwarantuje moc wrazen po takim eksperymencie, te 150PLN to lepsza inwestycja niz kabel za 1500....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba bedzie taniej i prościej :)

Sam się chyba skuszę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tu chyba bedzie taniej i prościej :)

Sam się chyba skuszę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzedzaj!

O mało się nie udławiłem ze śmiechu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustroje w rogach pokoju (tzw. corner traps) dzialaja bardzo szerokopasmowo. Pamietam jak jakies 5 lat temu zrobilem dwa takowe....bylem pod wrazeniem jak bardzo zmienila sie akustyka pokoju. Nie tylko pod katem basu (wowczas glownie po to je robilem), lecz ogolnie, pomieszcznie bardzo sie wyciszylo.

Polecam wycieczke do Leroy Merlin i kupno dwoch zgrzewek 5cm welny Acoustic Comfort firmy Rockwool. Do tego noz i rekawiczki plus fizelina zeby sie nie pylilo. Koszt ogolem 150PLN. Tniesz kazdy arkusz welny w trojkaty o wymiarze 50x50 i ukladasz je jeden na drugim od podlogi az po sufit....Obijasz to fizelina i na to mozna dac welur zeby w miare ladnie wygladalo.

gwarantuje moc wrazen po takim eksperymencie, te 150PLN to lepsza inwestycja niz kabel za 1500....

 

Masz jakieś zdjęcia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś zdjęcia?

Cholerka, po 5 latach watpie ze je znajde ale publikowalem je na forum w dziale akustyki. Postaram sie znalezc. Generalnie to nic skomplikowanego, podobnie jak na tym zdjeciu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

U mnie bylo od podlogi po sufit. Welna 5cm, trojkaty ulozone jeden na drugim, ot cala filozofia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cornertrapów, to wełna jak najrzadsza. Rolkowana odpada bo nie trzyma formy, ale każda inna będzie dobra.

Pewnie nikogo nie zaskoczę, ale liczy się rozmiar, jeśli mówimy o najniższym basie, to efektywna powierzchnia która pochłania bas, to ta gdzie grubość jest powyżej 30cm. Więc wymusza to dość duży rozmiar, ale i efekty na najniższym basie będą znaczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cholerka, po 5 latach watpie ze je znajde ale publikowalem je na forum w dziale akustyki. Postaram sie znalezc. Generalnie to nic skomplikowanego, podobnie jak na tym zdjeciu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

U mnie bylo od podlogi po sufit. Welna 5cm, trojkaty ulozone jeden na drugim, ot cala filozofia.

 

 

Nie gadaj :) Dawaj nowe foty :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na więcej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie jest z jakiegos antycznego telefonu wiec przepraszam za jakosc ale wygladalo to tak jak widac, platy welny ulozone jedna na drugiej. Calosc owijalem fizelina oraz czarnym welurem.

W tej chwili ustrojow juz nie ma bo mam praktycznie cale sciany wylozone welna i corner traps nie byly konieczne. W ich miejscu stoja subwoofery.

Osobiscie jestem wielkim fanem tlumienia pomieszczen do kina/surround, nie lubie "jasno" brzmiacych pomieszczen. Wiem ze w normalnych warunkach bez dedykowanego pomieszczenia ciezko jest to zrealizowac, bo wiadomo living room ma byc do wszystkiego...Jezeli macie dedykowane pokoje do surround, moja rada, tlumcie ile wlezie. Jak robilem swoj pokoj to znajomi (w wieskzosci tacy ktorzy NIGDY akustyka sie nie bawili), twierdzili ze bedzie glucho, nie bedzie sceny i bla bla bla bla bla....Jakos sie do konca ich prognozy nie sprawdzily :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nookie736
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Jezeli macie dedykowane pokoje do surround, moja rada, tlumcie ile wlezie.

 

Bardzo odradzam słuchania podobnych, bardzo ogólnych porad. Jeżeli nawet założymy rezygnację z inżynierskiego podejścia do tematu, to w dużym uproszczeniu, tłumienie powinno znaleźć się z przodu, mniejsze po bokach, a tył powinien być bardziej rozproszony, niż stłumiony. Tłumienie wokół głośników efektowych powoduje uwypuklenie ich kierunkowości, co jest absolutnie niepożądane i wbrew podstawowym zasadom kina domowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywscie troche za ogolnikowo sie wyrazilem, tym bardziej ze na te chwile tez conieco zredukowalem tlumienie a na tylach mam rozpraszacze w formie polwalcow. Sam holodwalem zasadzie dead end/live end.

Chodzilo mi bardziej o tlumienie pomieszczen wogole, moim zdaniem takowe brzmia lepiej niz "jasne" w ktorych pelno jest gladkich powierzchni takich jak okna, podlogi w formie kafelek/paneli itp. Juz gruby dywan i zaslony czesto gesto czynia cuda, nie wspominajac o palecie welny mineralnej ktora umiejetnie zaaplikowana potrafi czynic cuda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość A&T

(Konto usunięte)

Nie można uogólniać. Ja mam pomieszczenie ceglane, otynkowane o proporcjach 5x4x3m. Są zbliżone do tak zwanych złotych proporcji. Gra to bardzo przyzwoicie. Pomiary wykazują górkę w okolicach 70Hz. Sub Velodyne SPL1200 z układami korygującymi DSP sobie jakoś radzi. Natomiast jest nieco gorzej z systemem stereo. Ściany w ponad 60% mam gołe. Z tyłu nad głowa mam 6 paneli akustycznych.

http://allegro.pl/panel-akustyczny-wygluszajacy-ps5-500x500mm-7-kol-i6232346093.html

 

Przydają się w trudnych pomieszczeniach jednak nie należy przesadzać. Pomieszczenie robi się "martwe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Pare osob pisalo jak to u mnie wyglada no to wstawiam, dopiero co to przewiozlem jeszcze nic nie skonfigurowane, jedynymi zmianami bedzie ampli, rz900 zastapi tego oraz beda granity, prosze nie pisac o projku bo ja to wiem, Wy to wiecie, ale moja Pani nie chce wiedziec slyszec i widziec :D, z reszta 65 lukam z 2,5 metra i nie jest zle, z 100" bylo by ciezko

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-58925-0-87112500-1467915149_thumb.jpg

 

1wsza fota w panoramie i cos nie idzie ja tu zaladowac prosto :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ryback
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się właśnie zastanawiałem czy to taki kształt pokoju ale to pewnie przez judasza zrobione od sąsiada :) , Ty przyznaj się, że to sąsiada sprzęt :) żarcik oczywista.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co mi chodziło z tym kapslem?? ktoś mi mówił, ze widział reklamę, gdzie do piwa dodawali jakieś obiektywy do smartfona....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe to zwykla panorama z telefonu, ale druga fota juz zwykla, takze teraz tylko rz 900 oraz granity i juz nic nie wymysle w tym mieszkanku, tutaj tez podwieszany sufit sie sypie ;/ caly sprzet byl bialy po testowaniu :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musialem o to walczyc ale na szczescie nie miesci sie w dziure. Rz bedzie wisial nad subem pod ta witryna bo to bydle o polowe wieksze od tego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kino mam nie dlatego że nie lubię chodzić do kina 'prawdziwego". Od kiedy pierwszy raz zobaczyłem projektor, podłączany do komputera wiedziałem że to jest to co chcę mieć. Projektor w domu mam od zawsze - tak już na parapetówce był - pozyczony. Swego czasu ogladałem coś w moim kinie kilka razy w tygodniu. Teraz znacznie rzadziej bo pełno jest prac dookoła domu i z innym hobby - samochody, łódź itp. A jak nie hobby to mnie syn umorduje i nie mam siły iść na dół do kina. A może to już nie te lata żeby tak krótko spać :) Co oglądam? Moje kino widziało płytę bulray 6 razy w życiu. 99,99999% to pliki MkV z komputera. Po podłączeniu bluray - różnicy nie widzę ani nie słyszę. Dla mnie jakość tego co mam jest prawie perfekcyjna i nie widzę większego sensu zmian. Prawie bo kiedyś pewnie poprawię akustykę bo bas nie powoduje spadania szkła z półek... Ale co z tego ak piętro wyżej śpi syn i i tak z tego bym nie korzystał...

 

Jak dla mnie TV z dużego pokoju mógłby nie istnieć. W TV nic nie ma. do obiadu w kuchni programy motoryzacyjne lub coś na domo plus.

 

Ktoś powie że bezsensu wydawać tyle kasy na sale kinową jak się ogląda pliki mkv z kompa... Dla mnie to nie bezsens a wręcz przeciwnie, wg.mnie oczo moich, żony i znajomych jakość jest genialna.. Płyt DVD i BD mam dosłownie kilka. Nie oglądam filmów po dwa razy. Takich filmów jest raptem kilka i są to komedie włączane jak wpadają koledzy na męskie spotkania przy...

 

Moje kino to koszt ok 25tys zł. Rozłożone na kilka lat. Cena z kolumnami, ampli, wzmacniaczem, remontem i meblami. Do kina od kiedy urodził mi się syn, poszedłem 2x. A to już prawie 3,5roku :)

a swego czasu chodziliśmy nawet 3 x w tygodniu bo kolega pracował w sieciówce :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko...czyli sprzet, meble i remont kosztowalo 25k to sory... na salke kinowa to nie jest wcale az "tyle kasy" wrzuc jakies fotki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Niech bedzie ze nie jest. Jest to pokoj w ktorym ogladamy filmy. Zdjecia kilkukrotnie tu byly.

 

Od ilu kpln jest salka kinowa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tyle to sam sprzet kosztowal a jak wymienie na rz 900 to bedzie ok 30 tys wiec jesli tyle miala by kosztowac dedykowana salka kinowa to normalnie dostawie pokoj w bloku :DDD

a tak na serio to nie chodzi co ile kosztowalo tylko jak zostalo przygotowane, czyli od akustyki kolorow scian po sam sprzet i kalibracje, ja to swoje to moge co najwyzej nazwac salon kinowy, a dla bardziej czepliwych ze nie ma projka to salon kinowy z tv, czy salon telewizyjny:DDDD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ryback
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz bezsensowne nakrecanie sie przez forumowych malkontentow. Potem dochodza dziesiatki stron sporow co nazywamy czym.

 

Salka kinowa. Pokoj z kinem domowym. Dedejowana sala kinowa. Pokoj z kinem. Czy pokoj do ogladania filmow. Be roznicy kto co jak nazywa. A czy ktos ma kolumny za 1200zl komplet czy 120tys zl sztuka to bez roznicy. Nie mozna poloneza nie nazwac samochodem bo nie ma nawet wapomagania. Jest to samochod.

 

Natomiast z telewizorem to mi akurat ciezko cos nazwac kinem. Predzej nazwe kinem pokoj z projkiem za 500zl i zestawem kd za 1000zl niz hiper duper audio z tv. Ale to moje zdanie.

 

Najwazniejsze zeby czerpac z tego radość a nie tylko siedziec w necie albo w sklepach i myslec co zmienic a wlaczajac film 30min ustawiać dzwiek czy obraz albo z miarką siedziec na srodku. Wtedy jest sie wiezniem swojego hobby.

 

Ja np. u siebie w ogole nie siedze... tylko leze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam zadales pytanie od ilu kpln jest salka kinowa wiec ..... :D

a pozniej sam odpowiedziales na to pytanie robiac mega rozrzut cenowy :DDDD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.