Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)


norwidos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. ...wszystko także zależy od preferencji czy ktoś jest bardziej "Audio" czy "Video"...czyli czy więcej pakuje w piece ,kolumny i suba czy proja i ekran i ewentualnie w adaptacje przy zwykłym ekranie... ja np.jestem "głuchy" ;) i słuchanie muzyki w trybie direct jest nie na moje gumowe ucho lubie jak piaskiem sypie po uszach i bas też podkręcam... więc audio u mnie marne ... ale "Video" jest dla mnie b.ważne i gdybym miał oglądaç coś tylko ze względu na duży calarz ale bez jakości to zostałbym przy mojej plaźmie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chciałbym mieç taki portfel aby zakupić lepsze audio bo różnice bym usłyszał bo aż tak głuchy nie jestem...ale mająć mój budżet wybrałem to co dla mnie ważniejsze czyli lwpsze "Video".... po prostu trzeba znać swoje miejsce w szeregu i umieć cieszyç się z tego co poskładaliśmy...

 

.... teraz siadam i oglądam seanse albo giercuje w Dark Souls III... i czerpie z tego mega przyjemność...już dawno dałem sobie spokój z ciągłym ustawuaniem i kręceniem suwakami...moje ustawienia ograniczają się tylko do przełączenia proja z trybu gra na tryb reference i odwrotnie...o i suba także przełączam między trybami zależnie czy gram czy oglądam film...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiste jest że do stereo to najlepszy jest wzmacnicz...ale na ampli także można od biedy tego stereo posłuchać ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednego 90 koni to rajdowy samochod a inny bedzie testowal 600koni i powie ze szalu nie ma. Kupowac powinno sie wg. Wlasnych potrzeb a nie madrosci forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za żeby kupować z głową tu na forum zauważyłem ze większość poleca klocki z wyżej półki a ci co je kupili i tak nie są za dowoleni bo wykorzystują końcówki mocy.Ja kupiłem Tydzień temu Yamahe RX-V481 i jestem mega zadowolony z zakupu spytano co skłoniło mnie do kupienia klocka za 2000zł więc powtórzę test z nowego AV,opinie użytkowników oraz testy z zachodnich portali i wszystko sie potwierdza że można mięć bardzo dobry sprzęt,wszystko mający najnowsze bajery za nie duże pieniądze.Więc moje pytanie brzmi do doradzających tu po co kupwać najdroższe klocki jak i tak nie spełniają swoich zadań bo wymagający użytkownicy dokupują końcówki mocy ?Dodam że ja miałem też pre-out,eternet w swoim starym combo na boczne kolumny i nigdy go nie wykorzystałem a dałem za niego 2900zł w NL 3,5roku temu a teraz kupiłem lepszy model bogatszy i taniej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez spinacz66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit:Dodam że moc nie jest adekwatna do ceny jak tak patrze po tylnych oznaczeniach w dzisiejszych czasach a nie każdy wykorzysta albo potrzebne są mu bajery czy dane wejście na złączach znam to z własnej autopsji a za każde duperele się płaci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez spinacz66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam powyższe wpisy to widać, że niektórzy nie mają wiedzy i rozróżnienia jakie są wymagania sprzętowe do kina a jakie do muzyki.

 

a mozesz to rozwinac co masz konkretnie na mysli ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest dość złożony,jedni będą polecać i chwalić drogie amplitunery,inni tanie trzeba sobie zadać pytanie do czego one będą służyć,i w jak dużych pomieszczeniach mają grać.W blokach w pokojach do wszystkiego meble ,kanapy ,sofy,stoły,jednym słowem w małych metrażach,nie ma potrzeby pchać się w drogie kolumny,i amplitunery,w domach,i dedykowanych pomieszczeniach kupno w ogóle amplitunera mija się z celem,sam to wałkowałem około 10 lat,w małym pokoju w bloku,masakra,nic tam nie grało,oraz w domu w dedykowanym pokoju,wielkości przeciętnego mieszkania.Większość nawet najdroższych amplitunerów nie daje rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Tak jak teraz jest optymalnie nie dudni, nie buczy można ze spokojem słuchać muzyki i oglądać filmy. Z drugiej strony jak stał to w całym mieszczkamiu sie bass tak potęgował ze nawet idąc przez przedpokój do sypialni można było dostać bólu głowy a teraz jest pięknie tylko zmiana na większy i bedzie dobrze czyli 115SW lub Eq-Max 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze w Twoim pokoju lepiej sprawdzi sie sub w obudowie zamknietej...

probowales ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyglada to tak.

Twój sub przy tych wąskich kolumnach wygląda potężnie ;)

 

 

Byc moze w Twoim pokoju lepiej sprawdzi sie sub w obudowie zamknietej...

probowales ?

 

Sub 15" w obudowie zamkniętej, który da podobną moc/efekt będzie drogi.

 

tylko zmiana na większy i bedzie dobrze czyli 115SW lub Eq-Max 15

 

Czyli okazuje się, że sub 12" to wcale nie jakiś mocarz.

Ludzie polecają sobie Rele T5 do kina :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

 

Twój sub przy tych wąskich kolumnach wygląda potężnie ;)

 

 

Wydaje ci sie takie złudzenie ;)

 

Sub 15" w obudowie zamkniętej, który da podobną moc/efekt będzie drogi.

 

Dokładnie wiem cos o tym bo tez nad tym myślałem ale jak sub stał z lewej strony teraz jest Oki. Najwidoczniej problem z akustyka :) ale nie przejmuje sie tym tak jak teraz jest zajebiaszczo tymbardziej na transformersach 4 początek jak lecą te statki w kosmosie mega pier**l...cie

 

Czyli okazuje się, że sub 12" to wcale nie jakiś mocarz.

Ludzie polecają sobie Rele T5 do kina :)

 

No akurat ten ma wzmaka tylko 250wat i jak dla mnie to powinien mieć 500 w tedy byłoby oki, dlatego wymiana w najbliższym czasie suba lub tv czas pokaże. A jak ludzie chcą to niech kupują te Rele T5 ale do pokoju Max 12-16 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem pierwsze co zrobiłem to pojechałem kupić suba na minimum 30 cm głośniku bo jak widzę w Saturnie same suby na 20cm to mnie ściska

 

Sub subowi nierowny nie zawsze jest tak, ze ten najwiekszy lub najdroszy bedzie najlepszy w Twoim pokoju. Mialem wypasionego Rela i u mnie w kinie sie nie sprawdzal.

Tak sobie pomyslalem skoro nie lubisz dudnienia to sub w obudowie zamknietej by Ci bardziej spasowal a czy u Ciebie taki zagra poprawnie tak jak trzeba to juz inna sprawa.

Velo a szczegolnie Rel maja wysrubowane ceny, ale masz jeszcze SVS marka znana i bardzo dobra jesli chodzi o suby. BK to nie mam co wspominac w pl to martwy temat.

Na Twoim miejscu wzialbym na odsluch jakiegos suba zamknietego i porownal z tym Klipsch. Majac do dyspozycji dwie odmienne konstrukcje bedzie Ci latwo zdecydowac co lepiej wybrac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Bo są najtańsze.

 

heh nie powiedziałbym że są najtańsze oscylują od 150 do 380 euro same cantony, heco, elaci

 

Sub subowi nierowny nie zawsze jest tak, ze ten najwiekszy lub najdroszy bedzie najlepszy w Twoim pokoju. Mialem wypasionego Rela i u mnie w kinie sie nie sprawdzal.

Tak sobie pomyslalem skoro nie lubisz dudnienia to sub w obudowie zamknietej by Ci bardziej spasowal a czy u Ciebie taki zagra poprawnie tak jak trzeba to juz inna sprawa.

Velo a szczegolnie Rel maja wysrubowane ceny, ale masz jeszcze SVS marka znana i bardzo dobra jesli chodzi o suby. BK to nie mam co wspominac w pl to martwy temat.

Na Twoim miejscu wzialbym na odsluch jakiegos suba zamknietego i porownal z tym Klipsch. Majac do dyspozycji dwie odmienne konstrukcje bedzie Ci latwo zdecydowac co lepiej wybrac

 

I tak też najpierw uczynie by się przekonać czy bedzie dobrze czy nie, u siebie mam możliwość wzięcia sumiko 9.0 taki sam jak rel też membrana bierna ale czy warto testować???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto nawet jak cos tam trzeba zaplacic za transport. Wyjdzie taniej jak kupowanie niewlasciwego typu suba. Poza tym majac dwa suby ( choc rozne ) mozesz jeszcze sprawdzic jak zagra u Ciebie dual sub system. Same plusy ;) zawsze lepiej cos przetestowac u siebie jak czytac opinie znaffcoff z fora gdzie nie wiesz czy koles nawet mial stycznosc z danym sprzetem... czy, tylko czyta kolorowe magazyny.....

W nastepnym tygodniu powinien dojsc do mnie monolith+ beda fotki w klubie BK subwoofer a tydzen czy dwa pozniej jak troche filmow przerobie napisze jak to gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam nowy nabytek no ale na foto trzeba poczekac az administratory naprawia se systema...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooooo nareszcie dziala dodawanie fotek

 

Ok . wiecej w klubie bk subwoofer

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-50975-0-12286100-1469879846_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karton ładny teraz zrób zdjęcia tego co jest w środku. ;-)

 

Zdjecia mam, tylko nie moge zalaczyc ..... znowu nie dziala :/

Administratory wiedza jak szybko kasowac niewygodne posty ale jak naprawc szybko system to juz nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Moje skromne kino zestaw glosnikow Tonsil siesta maja juz prawie 9 lat kupione w 2008 roku w protonsilu graja bezawaryjnie do dzisiaj , Subwoofer Paradigm PW2200

stara szkola , Yamaha 3800 , Yamaha Bd-s1067 , Popcorn VTEN , Toshiba XE1 , Panasonic 55VT30

na tyle schowany Azbox opensatu, Yamaha 3800 , Toshiba XE1 to czołgi bezawaryjne grają od 2008 roku az do dzisiaj bez awaryjnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DaveHaynie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.