Skocz do zawartości
IGNORED

Fotografia - Wasze najlepsze strzały


Viniu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, fetek napisał:

coś podobnego do Lowepro  Passport Sling ?

nie da się tego w cywilizowany sposób kupić a ceny i tak są z kosmosu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dzarro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos torby
dwie najlepsze „torby“, jakie dotyczas mialem. Jedna na brzuch a jedna na glowe Lekkie i „pojemne“ (miesci wszystkie sloiki, ktore potrzebuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_6821.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy GoPro ma stabilizację matrycy?

Wyznaję ten sam pogląd, co Ty. Szlachetny minimalizm. X100V mieści mi się w kieszeni i zastępuje mi z powodzeniem wszystkie aparaty świata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 generacja ma jak dotychczas najlepsza stabilizacje (miedzy action cameras), ale nie matrycy, tylko poprzez obrobke obrazu/sygnalu (tzw. Hypersmooth).
Nie do wiary, jak skutecznie to dziala. Mocuje ja tez na sztywnon do kierownicy i mimo jazdy po ostrych „wybojach“, efekt jest absolutnie supersmooth.

Na moje kilka „pamiatkowych“ filmikow i cykniec, wystarczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wczesniej mialem kamere, ale nie mialem zdjec, bo mi sie nie chcialo jej taskac, albo balem sie ze sie zasyfi.

A teraz... ten maly dupsel mam zawsze przy sobie.

A co najlepsze: Ten dupsel mnie rozumie!

Kompletne sterowanie odbywa sie za pomoca mowy -> jak w samochodzie.
Nie musze sie zatrzymywac, zdejmowac rekawiczek, nie musze wyjmowac i zakladac okularow, nie musze szukac i naciskac guzikow....
Po prostu mowie „Gopro zacznij nagranie“ albo „Gopro zrob zdjecie“ i sprawa zalatwiona!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPD właśnie napisało, że dzisiaj dostarczy mi słoik Fujifilm 35mm f/1.4. I nieważne, że nie mam do czego tego słoiczka przyczepić. ?

Był to zakup kontrolowany - mój pierwszy kontakt z eglobalcentral, gdzie ceny sprzętu są zabójczo atrakcyjne.

Zamówiłem więc najtańszy słoik z planowanych do X-Systemu, żeby zobaczyć, jak to działa i jak szybko idzie przesyłka.

Zapłaciłem 375€, cena u Connsa w Dublinie wynosi 599€. W Polsce najtaniej znalazłem na Skąpcu 558€ w przeliczeniu, w realu bym zapłacił więcej bo banki rżną na kursie wymiany. Więc realnie, plus wysyłka, tyle samo (albo drożej) co w IRL. Eglobalcentral wysyła za darmo. Chyba tylko 7€ zapłaciłem za ubezpieczenie paczki.  Wpłata PayPal'em poszła 12.08.2020. Przez tydzień nic się nie działo, tylko mail, że otrzymali zamówienie i że puszczą maila jak wyślą towar z magazynu. Potem tydzień nikt się nie odzywał. Ale spokojnie czekałem, bo to miał być test sprzedawcy. 19.08.2020 przyszedł mail, że towar gotowy do wysyłki z magazynu i numer do śledzenia. Chiński kurier podjął paczkę 20.8.2020 a 26.08.2020 paczka znalazła się w rekach brytyjskiego DPD. Dziś informacja, że jest "out for delivery" czyli, że do wieczora ma być.

Trudno mi orzec, czy 15 dni od zamówienia w Hąkągu do dostarczenia towaru do Irlandii to długo, czy krótko. Jedno jest pewne: system działa i ceny mają obłędne. Tutaj zysk wyniósł 224€, ale jak się podliczy komplet tego, co chcę kupić, to oszczędności wynoszą grube tysiące.

No i teraz będzie jazda: myślę o pełnym systemie X: 2 body - X-Pro3 do streeta i X-T4 na pejzaże (już nie mówię landszafty, bo z francuska brzmi ładniej ? ), do macro i na ptaszory. Planowane słoiki: 35mm f/1.4, 23mm f/1.4, 10-24mm F4 OIS, 100-400mm f/4.5-5.6 R LM OIS WR80mm F2.8 R LM OIS WR Macro no i portretówka 56mm f1.2 APD. Do tego trzecie body, które już posiadam - grzech to cudeńko nazywać kompaktem! - X100V z zastosowaniem do cioci na imieniny plus okazyjny street, bo zawsze w kieszeni.

Z tego wszystkiego tylko X-T4 kupię oficjalnie u Connsa, bo w rozliczeniu oddam posiadany majdan FF, więc jakiś straszny wydatek to nie będzie.

Już przyszedł SMS od DPD - kierowca będzie pomiędzy 13.46 a 14.46, nazywa się Marek ? nie jakiś Mark, więc wygląda na to, że pierwszy X-systemowy słoik rodak mi dostarczy. ?

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazlem cos takiego, co zrobilem moim starym prostym sloikiem fuji x20

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_4027.thumb.jpg.95be58744af2b8e43415ecd42b64bc6e.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i słoik z Hąkągu dojechał. Żadnego cła, żadnego VATu - eglobalcentral dotrzymuje słowa. Brawo Hąkąg! ?

5ebd0256a3881.png

Pierwsze wrażenie: Jezu, jakie to maleństwo! ? Malutki i lekki a przecież cały z metalu.

Pokażę Wam teraz dlaczego chcę przejść na X-System. Tu macie porównanie wielkości Fudżimudżi z Sigmaluxem (odpowiednik ogniskowej dla APS-C 35mm to 50mm w systemie FF)  o tym samym świetle. Tak wygląda różnica wielkości dobrych szkieł APS-C vs. dobre szkła FF. O wadze już nawet nie wspominam. Albo wspomnę - Sigma 505g, Fuji... trzymajcie się! 187g!

45e2012f3be4c.png

Tutaj z osłonami - jeszcze weselej. Co jeszcze trzeba dodawać?

eb218402681f5.png

Jak to co? Średnica filtra! Sami popatrzcie i porównajcie ceny filtrów np. CPL. 52mm vs 77mm...

8607755a02da4.png

No i tak to wygląda. Kręgosłup odpocznie.

26a1c3bcad0f7.png

Oczywiście plastyki pełnej klatki będzie szkoda... Ale quid pro quo. Kręgosłup woła rozpaczliwie o odciążenie. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

095f638baafa887b118a36f9ec3d2793.jpg
Fuji X-T10 Fujinon 35mm/F1.4


Wysłane z Commodore 64

f9ae580f1a4c189a27789de120a84dab.jpg2e8741abf40aa4619ecb87b25c41b27b.jpg


Fuji X-T10 Fujinon 35mm/F1.4

Mam jeszcze Nikona d610 z 50mm/F1.8 i 105/f2.8 ale co raz rzadziej wyprowadzam :-(


Wysłane z Commodore 64

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampowo się zrobiło...

Ale ostry skurczybyk. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest  Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art. Jeszcze lepsza od mojej. Tyle że o połowę dłuższa od starego Sigmaluxa i waga wzrosła ze "skromnych" 505g do... 815g.

Podobno fantastyczne szkło ale ja podziękuję. To już nie dla mnie. Odpowiednik Fuji - jak mówiłem: 187g.

Pełnoklatkowa optyka, jeśli ma być dobra, to niestety musi mieć swój rozmiar i wagę. A Sigma jest diablo dobra.

20140414-IMG_3289.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pospieszyles sie
teraz wychodzi 50mm f/1,0


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_6857.thumb.png.d037a3a6ce0cdae56f5146217999f93e.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, xajas napisał:

pospieszyles sie
teraz wychodzi 50mm f/1,0


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_6857.thumb.png.d037a3a6ce0cdae56f5146217999f93e.png

Ale to 50mm, odpowiednik 75mm, mi niepotrzebna ogniskowa. Widziałem zdjęcia - słoik ogromny! Waga - 845 gramów.

No sorry ale nie po to idę w APS-C. Jest 85mm f/1.2 i nie za 1500 tylko 900 w lepszej wersji APD, więc luzik.

Zobacz jaki to gigant. Światło zacne ale praw fizyki nie oszukasz.

50mmF1p0_01.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, te rozmiary odstraszaja.
Wlasnie bawilem sie na urlopie najnowsza kamera kumpla, Canon z nowym R-Mountem i odpowiednimi objektywami. Ladne zabawki, ale fascynacja minela. Jestem szczesliwy ze juz nie musze czegos takiego taskac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, xajas napisał:

Canon z nowym R-Mountem

Jak zobaczyłem ceny R5 i R6 -  to wymiękłem. Pewno że FF rządzi jakościowo ale z moich fotek nie będzie billboardów, więc się przejmować nie muszę. A tak swoją drogą - żądanie dopłaty za przejściówkę na tradycyjne obiektywy Canona przy tej cenie body to jest jawny bandytyzm. Taką polityką Canon nie przyciągnie amatorów do swoich bezlusterkowców. Pozbywam się Canona i nie wrócę już do pełnej klatki. Nie będę się bawił w przejściówki po 1200 złotych. Idę do Fuji - aparaciki małe,  design jak marzenie, wykonanie doskonałe, szklarnia mniejsza i lżejsza. Na FF świat się nie kończy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.08.2020 o 16:37, il Dottore napisał:

Pokażę Wam teraz dlaczego chcę przejść na X-System. Tu macie porównanie wielkości Fudżimudżi z Sigmaluxem (odpowiednik ogniskowej dla APS-C 35mm to 50mm w systemie FF)  o tym samym świetle. Tak wygląda różnica wielkości dobrych szkieł APS-C vs. dobre szkła FF. O wadze już nawet nie wspominam. Albo wspomnę - Sigma 505g, Fuji... trzymajcie się! 187g!

ale to są stare "gówniane" konstrukcje, teraz nawet 85mm 1.4 o mega zej... parametrach potrafi być znośnie mała.

moja 55/1,8 waży 281 g i ma średnicę filtra 49, szkło pod FF.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fetek napisał:

ale to są stare "gówniane" konstrukcje, teraz nawet 85mm 1.4 o mega zej... parametrach potrafi być znośnie mała.

moja 55/1,8 waży 281 g i ma średnicę filtra 49, szkło pod FF.

 

Ale to ciemniej i wciąż 100gr wincyj.

Ja nie mam pretensji o rzeczywistość - trudno jest nagiąć prawa fizyki. I nie jest oczywiście żadnym odkryciem fakt, że szkło pod cropa będzie mniejsze i lżejsze od szkła pod FF. Micro 4/3 ma jeszcze lepiej.

Ja ten oczywisty fakt po prostu zamierzam wykorzystać dla własnej wygody. I tyle. ? Podniosłem dzisiaj moją torbę: puszka FF i słoiki: 50mm, 35mm, 85mm, 12-24mm, plus zapasowa bateria, ładowarka, filtry i kabelki. Masz pojęcie, ile to wazy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze statyw osobno - nie mam karbonowego, tylko jakiś aluminiowy prymitywny (choć skuteczny). Łatwo nie jest.

Trzeba zainwestować w karbonowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, il Dottore napisał:

Ja nie mam pretensji o rzeczywistość - trudno jest nagiąć prawa fizyki. I nie jest oczywiście żadnym odkryciem fakt, że szkło pod cropa będzie mniejsze i lżejsze od szkła pod FF. Micro 4/3 ma jeszcze lepiej.

zależy od systemu

spinanie się o 100g to dla mnie szczyt głupoty. Cały zestaw i tak jest śmiesznie lekki, spokojnie można zabrać 2 mniejsze stałki i walić w góry

1.4 przy ASPC może ma sens, przy FF i tak nie używasz więc po co to gadanie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fetek napisał:

1.4 przy ASPC może ma sens, przy FF i tak nie używasz

Czemu? Często robię na pełnej dziurze na FF. Zależy od potrzeb. A 100g robi różnicę, jeśli przemnożyć to przez puszkę, wszystkie słoiki, statyw i co tam jeszcze. Dlatego podoba mi się, że X-Pro3 zrobili częściowo z tytanu. Fajnie, że ktoś myśli o wadze sprzętu.  Stopy magnezu też oczywiście OK.

fKVpahCVbDKPu-f3g2SbuJwZMiB7HVnDE1XJfCb-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Płyń mój bluesie hen daleko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marecki marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marecki marek napisał:

Płyń mój bluesie hen daleko

Szlag człowieka trafia, oglądać takie obrazki, gdy ci debile poblokowali możliwości wyjazdu. ?

Aż się Wysocki przypomina:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, il Dottore napisał:

Czemu? Często robię na pełnej dziurze na FF. Zależy od potrzeb. A 100g robi różnicę, jeśli przemnożyć to przez puszkę, wszystkie słoiki, statyw i co tam jeszcze. Dlatego podoba mi się, że X-Pro3 zrobili częściowo z tytanu. Fajnie, że ktoś myśli o wadze sprzętu.  Stopy magnezu też oczywiście OK.

gówniany (ale lekki) statyw i dwie stałki to wagowo i gabarytowo pikuś w porównaniu do tego co było kiedyś. Jak lubisz plenery to masz problem bo zawsze będziesz musiał tachać plecak.

Pamiętaj że teraz jest masę nowych konstrukcji o małych rozmiarach. Na sigmy, które tak wychwalasz bardzo dużo ludzi nie patrzy bo są największe i najcięższe w stawce dlatego teraz pojawiają się nowe bardziej kompaktowe konstrukcje.

"EX;y" to buble nie obiektywy, chcesz kupić obiektów musisz przewalić 20 sztuk żeby trafić sensowną a jak masz pecha to nic Cie nie uratuje

ja się cieszę że za 1500 zł kupujesz nową 85/1.6 a nie zawracać sobie dupę gramami.

7 godzin temu, il Dottore napisał:

Czemu? Często robię na pełnej dziurze na FF. Zależy od potrzeb

przy tej głębi po za kilkoma wyjątkami niema większego zastosowania. Nawet na F2 system jak ta brutalny że AF musi być ustawiony dokładnie w cel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, fetek napisał:

"EX;y" to buble nie obiektywy

Czemu? Mam 2 Sigmy EX oraz jedną Art i nawet na Canonie, z którym Sigma nie może się dogadać nie ma żadnego problemu. A obrazek produkują Sigmy fenomenalny. Za te pieniądze Sigma to jest kradzież. ? Chętnie bym brał normalne szkła Canona ale wtedy byłem zielony i nie znałem eglobalcentral. Z perspektywy czasu jednak nie żałuję zakupu Sigmy i dziś bym zrobił dokładnie to samo. Nie wiem... może jak ktoś foci sport, rajdy, dzieci, szybkie zwierzęta typu psy, to musi mieć szklarnię Canona, ale w moim wiekowym 5DMkII autofocus jest tak marny, że nawet z oryginalnymi szkłami nie miałbym czego w tych tematach szukać. To jest aparat dla spokojnych ludzi do spokojnych tematów. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu z okolic pełnej dziury ? - f/1.6:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

5343305520_650730a4f3_o.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, il Dottore napisał:

Tu z okolic pełnej dziury ? - f/1.6:

a gdzie zgubiłeś ostrość? jaki sens ma pierwsza fotografia ? co miała przedstawiać ?

Godzinę temu, il Dottore napisał:

Czemu? Mam 2 Sigmy EX oraz jedną Art i nawet na Canonie

miałem kilka EX'ów przy kilku korpusach i z żadnego nie byłem zadowolony, oczywiście nowsze konstrukcje optycznie były sensowne ale losowość AF, brak symetryczności itd.. nie dziękuje.

Godzinę temu, il Dottore napisał:

Sigmy i dziś bym zrobił dokładnie to samo.

Kiedyś człowiek zbierał na "30", dzisiaj to śmietnik ale zmieniły się czasy, zmieniły się korpusy a właściwie matryce.

a dzisiaj masz..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viltrox to chińskie gówno, które potrafi zniszczyć aparat! Trzymaj się z daleka od tych wynalazków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

246206_nbigmini_Viltrox_Fujifilm_3.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, il Dottore said:

Szlag człowieka trafia, oglądać takie obrazki, gdy ci debile poblokowali możliwości wyjazdu. ?

Aż się Wysocki przypomina:

 

Czterdzieci lat mineło jak jeden dzień, tyle lat nie żyje już Vołodia. W dniu jego pogrzebu Kozakiewicz zdobył złoty medal olimpijski.

Kondukt pogrzebowy utknął w tłumie ludzi opuszczjących stadion.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marecki marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.