Skocz do zawartości
IGNORED

PVC - relay volume control


veteran

Rekomendowane odpowiedzi

W koncu po wielu przygodach udało mi się odpalić moj zestaw (PVC i selektor w wersji XLR). Póki co tylko na wejściu 4 PVC "chodzi" jak powinno; na pozostałych - na wyświetlaczu pokazują mi się zmieniane wartości, ale przekaźniki na płytce nie zwierają rezystorów. Konia z rzędem dla tego, kto da mi jakąś wskazówkę. Czyżbym przekombinował coś w ustawieniach? Proszę, POMÓŻCIE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby tu tkwił problem; z tego co wiem, to paru ludzi uruchomiło już PVC od msfalcon-a i z tego co wyczytałem są zadowoleni.

Poza tym o którego PCF-a Ci chodzi? tego na płytce procesora, czy tego na płytce PVC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby tu tkwił problem; z tego co wiem, to paru ludzi uruchomiło już PVC od msfalcon-a i z tego co wyczytałem są zadowoleni.

Poza tym o którego PCF-a Ci chodzi? tego na płytce procesora, czy tego na płytce PVC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Efekt02, w moim rozwiązaniu PCF jest buforowany, także nie ma mowy o jego niepewnym działaniu spowodowanym przeciążeniem wyjść, więc i nie ma co kombinować z innymi PCFami.

Pisklak i jak, udało Ci się rozwiązać problem? Jeśli nie to podaj mi konfigurację sterownika oraz wersję softu (jeśli na jednym z wejść chodzi jak należy, to pewnie będzie to kwestia konfiguracji wejść - patrz także niżej)

Marosik, trochę mi to zajęło:), ale w końcu zbadałem sprawę i faktycznie jest błąd w algorytmie sterującym głośnością dla trybu XLR. Najprostszy workaround polega na ustawieniu w przypadku konfiguracji XLR czterech kanałów zamiast dwóch. Można wysłać również procka do wgrania poprawionej wersji, jednak zważywszy na to, że istnieje proste obejście, szkoda zachodu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisklak, to dobrze, a nawiązując do kanałów, to po prostu jeśli ktoś ma ten SW z nieprawidłowo działającą regulacją głośności w trybie XLR (polegający na tym, że jeden kanał wydaje się być "martwy"), to może wejść do konfiguracji -> 03-kanały i wybrać 4 (czyli tak jakby kwadrofonia stereo) zamiast 2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam taki problem.

Mam PVC w wersji XLR. PVC się wzbudza i głośno trzeszczy w głośnikach przy sile głosu –28 - 25dB (zależnie od zastosowanego źródła), jak poziom sygnału jest silniej tłumiony tego problemu nie ma. Dodam, że nie jest to wina końcówki mocy.

Wystarczy jednak połączyć (uziemić) obudowę PVC (czyli masę PVC) z obudową końcówki mocy (jest na niej masa) i problem znika. Sytuacja jest o tyle dziwna, że poprzez kable XLR masy obydwu urządzeń są połączone (a masa ta jest połączona z obudową PVC), a mimo to trzeszczy. Dopiero bezpośrednie połączenie oddzielnym przewodem obydwu mas powoduje, że urządzenie się nie wzbudza.

Co jest grane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "silniej tłumiony" miałem na myśli, że przy ustawieniach -53 dB do -28 dB nic nie trzeszczy, przy ustawieniach -28 dB i wyższych głośno trzeszczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te małe kwadratowe płyteczki na zdjęciu to symetyzatory na SSM2142 (Analog Devices). PVC ma dwa wejścia XLR i dwa RCA z których sygnał ulega symetryzacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam

Jestem zainteresowany tym projektem i udało mi się przebrnąć przez cały wątek. Niestety ale prawie nie ma informacji o działaniu tej regulacji głośności, jakości dźwięku, jakiś porównań - wątek umarł, a widzę całkiem sporą grupę ludzi którzy powinni mieć poskładane to cacko. O co chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

most, 18 Paź 2008, 11:16

 

>Witam

>Jestem zainteresowany tym projektem i udało mi się przebrnąć przez cały wątek. Niestety ale prawie

>nie ma informacji o działaniu tej regulacji głośności, jakości dźwięku, jakiś porównań - wątek

>umarł, a widzę całkiem sporą grupę ludzi którzy powinni mieć poskładane to cacko. O co chodzi?

 

nic nie umarło... ;)

 

jest wielu co juz dawno tego ''cacka'' uzywaja i sprawuje sie wybornie szczególnie wersja kol ''msfalcona'' ;)(podziekowania)

dzwiek jak i stereofonia jest rewelacyjna i ''zwykly'' potek nie ma tu najmniejszych szans nie wspomne o mozliwosci XLR, a dzwiek zalezy glownie od uzytych rezystorow i prawidlowosci poprowadzonej masy... najlepiej ''star grounding'' bez żadnych ekranowanych przewodów bo ''pojemność'' kabli nie wplywa pozytywnie na dzwiek ;) a mamy tu do czynienia z b.malymi poziomami ;)

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panterka, 3 Sie 2008, 16:40

 

>Rezystorki już mam, ale przekaźniki by się jeszcze przydały.

 

poszukaj u ''sm-elektronik_pl'' na alledrogo ostatnio kupowałem bardzo dobre bistabilne NEC-a (pasują idealnie do selektora wejsc)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a o monostabilne zapytaj na forum kolegi ''Luiis'' na pewno cos ma ;)

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>vuy, 18 Paź 2008, 12:39

>bez żadnych ekranowanych przewodów bo

>''pojemność'' kabli nie wplywa pozytywnie na dzwiek ;)

 

O właśnie, strzela jak jasna cholera :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Koncze ten projekt a właściwie trzy bo mam w jednej obudowie PVC by msfalcon,Pass P1.7 i Usb Dac.Mam problem z lekkim brumieniem od poziomu -25db wzwyż.Dodam tylko ze przy -20db jest juz tak głośno ze koncza sie mozliwosci mocowe wzm i kolumn.Masa prowadzona w tak zwany "star groundig" bez ekranowanych przewodów.

Mam pytanie do osób ktore uzytkuja to PVC.Czy przy praktycznie max wysterowaniu słychać jakies brumienie?

Niestety nieposiadam zadnej koncowki i do testow sluzy mi zintegr Marantz.Niema on mozliwosci rozdzielenia pre od koncowki wiec test odbywa sie w ten sposob ze odkrecam vol. na max.Niewiem...moze to jest przyczyna?Może przyczyną jest niedopasowanie impedancji PVC z imp. wzm.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Przeczytałem całem 23 strony wątku (uFF!)... o rezystorach, ich liczeniu etc. info w nadmiarze. Nigdzie nie znalazłem natomiast odpowiedzi na pytanie, która wersja byłaby lepsza i bardziej uniwersalna np. 10k vs 50k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ułatwienia dodam, że to zależy z czym ma grać. Ale z nowoczesną końcówką możesz spokojnie dać 10k.

Generalnie jednak z PVC wg msfalcona nie jestem w pełni zadowolony. Mam problem z masą (aby nie brumiało muszę łączyć bezpośrendio masę obudowy PVC z masą obudowy końcówki), a poza tym nie mogę pozybć się jakiejś pasożytniczej pojemności która powoduje co jakiś czas głośne pierdnięcie w głośnikach. Nie pomogła wymiana kabli wewnętrznych ekranowanych na nie ekranowan, jest niby trochę lepiej ale dalej się to zdarza. Może wersja Spółki Vetera/PD jest lepsza?

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>zoltar7, 23 Lis 2008, 14:38

 

myślę, że Twój problem potrafi rozwiązać msfalcon (wierzę w chłopaka =]) Wystarczy przejrzeć każdy wątek o wzmacniaczu aby się przekonać, że brum czy pierdnięcie to problem właściwego podłączenia masy, ale jest to problem do rozwiązania!

PS. właśnie składam płytki od msfalcona tyle, że bez selektora i jak kupię już wszystkie elementy to sprawdzimy co to jest warte :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o końcówkę, jak ją steruję z DAC (z regulacją cyfrową głośności) to nie ma problemu.

Zresztą jeden kolega z forum ostatnio poddał się i sprzedał PVC, bo miał też problemy z brumem...

Poza tym ja problem rozwiązałem tak jak to napisałem wyżej, ale mnie to do końca nie satysfakcjonuje.

Jednak problemu pojawiających się wyładowań jakiś pojemności jest dla mnie bardziej denerwujący. Być może są to pojemności tworzące się na kablach... ale ja tam inżynierem nie jestem :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,

szukam pomocy w walce ze sterownikiem PVC w/g Veterena.

Przestał działać (z działał prawie rok).

Kto ma sprawny zestaw i ma czas oraz ochotę na jakieś porównawcze testy ?

Może uda się zdiagnozować problem.

Proszę o PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> zoltar7

 

Ja mam PVC według Veterana (wersja 10k) i też mam problemy z pyknięciem co jakiś czas, oraz z niewielkim przydźwiękiem, które jednak zauważalnie wpływa na całość odbieranego dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>buble_corp, 13 Gru 2008, 22:08

 

No niestety u mnie też brumi, i jest to na tyle głośny brum, że podważa sens używania tego urządzenia. Obecnie wolę podłączyć końcówkę bezpośrednio do DAC i... używać sterowania cyfrowego głośnością.

Może ktoś rozwiązał ten problem i/lub potrafi wskazać co powoduje to zjawisko. Teoretycznie nie powinno być tu problemów z pętlą masy... a są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam 24 pozycyjnego dzielnika 5,6k i trochę mnie wkurza że słychać pyknięcia w kolumnach. Mogliby nieco zmodyfikować ten przełącznik tak aby blaszki styków od strony masy były nieco większe i zawsze jako pierwszy byłby załączany rezystor tłumiący sygnał a chwilkę potem ten drugi. A tak to często milisekundę wcześniej załącza się rezystor z sygnałem i przez tą chwilkę leci pełne napięcie do przedwzmacniacza. Jeśli chodzi o dźwięk to rozwiązanie z pasywką jest rewelacyjne, nie przypuszczałem że potencjometry aż tak bardzo psują dźwięk. Odnośnie PVC to niespecjalnie mi się układ podoba bo ma trochę wad : ścieżka jest za długa , mogą być problemy z masą, konieczne jest dodatkowe zasilanie, stuki przekaźników, wpływ pól magnetycznych, przekaźniki z czasem mogą się sklejać itd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogdan

 

>Odnośnie PVC to niespecjalnie mi się

>układ podoba bo ma trochę wad : ścieżka jest za długa , mogą być problemy z masą, konieczne jest

>dodatkowe zasilanie, stuki przekaźników, wpływ pól magnetycznych, przekaźniki z czasem mogą się

>sklejać itd

 

No tak bogdan ale cała istota PVC polega na tym aby można było tą pasywką zdalnie sterować :))

 

zgadzam się z tym że jest problem z masą :(

Reszta zarzutów jest albo nietrafna albo tak jak zarzut "ścieżka jest za długa" odnosi się do wszystkich przedwzmacniaczy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.