Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  270 członków

Paradigm Klub
IGNORED

Klub zwolenników PARADIGM


zyzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

myśle o zmianie wzmaka w moim systemie

 

Arcam a18 + Arcam cd17 + Paradigm Monitor 9v6

 

Obecny system gra bardzo dobrze, jestem całkiem zadowolony, właściwie tylko niedosyt spowodowany brakiem wykopu i ogólnej dynamiki. W systemie na pewno podoba mi się kultura grania, bardzo ładne barwy i stereofonia, tego nie chcę zmieniać. Np: po podłączeniu Denona 520AE dźwięk staję się zbyt ostry i jaskrawy, natomiast dźwięk jest znacznie żywszy.

 

Czytają forum doszedłem do wniosku, że być może wzmakiem który obudzi Paradigmy zostajac w estetyce brzmienia Arcama będzie Roksan Kandy K2.

 

Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

myśle o zmianie wzmaka w moim systemie

 

Arcam a18 + Arcam cd17 + Paradigm Monitor 9v6

 

Obecny system gra bardzo dobrze, jestem całkiem zadowolony, właściwie tylko niedosyt spowodowany brakiem wykopu i ogólnej dynamiki. W systemie na pewno podoba mi się kultura grania, bardzo ładne barwy i stereofonia, tego nie chcę zmieniać. Np: po podłączeniu Denona 520AE dźwięk staję się zbyt ostry i jaskrawy, natomiast dźwięk jest znacznie żywszy.

 

Czytają forum doszedłem do wniosku, że być może wzmakiem który obudzi Paradigmy zostajac w estetyce brzmienia Arcama będzie Roksan Kandy K2.

 

Proszę o opinie.

Jesli szukasz dobrego wzmaka z wykopem i nie chcesz tracic tego co wymieniles powyzej to powinienes zainteresowac sie Xindakiem Xa 6950. Wspaniala maszynka ktora powinna kosztowac zdecydowanie wiecej. Nie znam Arcama wiec nie wiem czy to podobne granie ale z Paradigmem gra wysmienicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Używanego się nie kupi nawet na zachodzie , one się rzadko sprzedają z drugiej ręki nie ma szans żeby go kupić. z tego co wiem raz był oferowany przeze mnie w Polsce ale to wyjątek . Wspaniały sub gratuluje zakupu :)

 

Widzę że drivery są ładnie estetycznie poklejone to rzadkość w SUB2 . Niestety paradigm nie zawsze przywiązuje uwagi do estetyki pod maskownicą SUB2. Szyba trafiłeś dobry egzemplarz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie do znawców Paradigm-a.

Jakiego czasu, potrzebują Studio 60 v5 na 'porządne wygrzanie się głośników'

Grają u mnie już ponad rok. (+ -) 10 godzin dziennie. Głośność 'godzina 9:00'. Podpięte do C375BEE.

Czy taki okres jest już wystarczający?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jak grasz ok. roku po 10h dziennie to zdecydowanie są już wygrzane :)

Jeszcze do niedawna miałem te kolumny i bardzo fajnie się z Xindakiem zgrały.

Na początku grałem na C326, ale strasznie denerwujący dźwięk był, C375 nie słyszałem - jakby nie było jest to wysoki model tego producenta :)

Bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ygrene

 

Rozumiem.

 

Generalnie dźwięk, preferencja C375+Studio 60 v5 odpowiada mi. Wiadomo, że może to być zasługa również całego systemu. Np. żródło, albo styl muzyki jaką się przez wzmacniacz przepuszcza. (Różne style muzyczne, brzmią różnie, słuchane na tym samym wzmacniaczu) Ogólnie uważam, że C375 jest dobrym wzmacniaczem do Studio 60 v5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że gra cały system...

Kupując Studio 60v5 kierowałem się cieższym gatunkiem muzycznym, ale z czasem zauważyłem, że 80% czasu lecą kawałki jazzowe :) - dlatego teraz mam inne kolumny. Pewnie za jakiś czas zacznę kombinować ze wzmacniaczem... ale to z czasem :)

Bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jackk

 

Z tego co mi wiadomo, to każdy głośnik potrzebuje jakiegoś czasu na mechaniczne rozruszanie się, (dotarcie się), membran, zawieszenia. Istnieje jeszcze elektronika, (zwrotnica), a tam kondensatory, które też potrzebują jakiegoś czasu na założone przez producenta ułożenie się ich parametrów. :)

U mnie natomiast, różnica słyszalna in plus, zawsze zaczynała się po około roku użytkowania każdych kolumn, które posiadałem.

"Najczęściej wygrzewają się nasze uszy"- autosugestia - to już inny temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje baterie słoneczne z wibratorem 7200W RMS 6 x15 cali . Opalają więcej i masują mocniej niż dwie sztuki SUB2 .Czas żeby ujrzały świat dzienny :)

Załączone miniatury

 

P1570259.JPG

P1570263.JPG

 

Mam u siebie DSP-3400 niby tylko 300W RMS ale ciśnienie jakie wytwarza przy 90% mocy jest nie do wytrzymania, ale to czym ty dysponujesz to już masakra. Przekroczyłeś kiedyś 50% mocy? Tak z ciekawości jak podłączyłeś te 8 subwooferów? Podzieliłeś sygnał wyjściowy na 8 czy połączyłeś je w szeregu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradigmy jak wieszosc kolumn graja 'z buta'. Najczesciej wygrzewaja sie nasze uszy. Mialem (I mam nadal) kilka zestawow i zaden nie potrzebowal 'wygrzewania'.

 

U mnie zmieniły się niskie tony... Paradigmy mają bardzo szybki basior, po czasie do tego zrobił się głęboki. Średnie wycofane są w 60v5, a wysokie jak to w Paradigmach... kochasz, albo nienawidzisz :)

Dla przykładu jak włączyłem u siebie pierwszy raz tydzień temu konstrukcję na scan-speakach to sprawdzałem, czy wszystko dobrze podłączyłem, bo wysokie gdzieś uciekły :) Wysokie są bardzo wyraźne w Paradigm.

 

Ps. kurczę, nie umiem opisywać dzwięku i zmian zachodzących... mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi z tym basem :)

Edytowane przez ygrene

Bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie zmieniły się niskie tony... Paradigmy mają bardzo szybki basior, po czasie do tego zrobił się głęboki. Średnie wycofane są w 60v5, a wysokie jak to w Paradigmach... kochasz, albo nienawidzisz :)

Dla przykładu jak włączyłem u siebie pierwszy raz tydzień temu konstrukcję na scan-speakach to sprawdzałem, czy wszystko dobrze podłączyłem, bo wysokie gdzieś uciekły :) Wysokie są bardzo wyraźne w Paradigm.

 

Ps. kurczę, nie umiem opisywać dzwięku i zmian zachodzących... mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi z tym basem :)

A u mnie wysokie wcale nie dominują. Może to zasługa Arcama A39. Jak wcześniej miałem VA Mozart to ilość wysokich była podobna. Może minimalnie mniejsza. Przy Paradigm doszło więcej powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał wejściowy podzieliłem na 2 mam kilka możliwości . W procesorze mam 2 wyjścia SUB out RCA oraz w PRE stereo mam wyjścia XLR lub RCA .Sygnał jest podzielony na 3 suby L i R ustawione jako mono w procesorze lub w preamie jako stereo L i R.

Podzielenie nie wpływa na jakość jedynie obniża poziom sygnału spada o kilka decbeli ale to nie ma znaczenia w przypadku subwooferów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie DSP-3400 niby tylko 300W RMS ale ciśnienie jakie wytwarza przy 90% mocy jest nie do wytrzymania, ale to czym ty dysponujesz to już masakra. Przekroczyłeś kiedyś 50% mocy? Tak z ciekawości jak podłączyłeś te 8 subwooferów? Podzieliłeś sygnał wyjściowy na 8 czy połączyłeś je w szeregu ?

Jakie 8 subwooferów ja tam widzę 6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.