Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  270 członków

Paradigm Klub
IGNORED

Klub zwolenników PARADIGM


zyzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Informacyjnie od 19.10.2016 w sławnym mieście Łodzi w firmie RTV-MAX trwa prezentacja najnowszego wzmacniacza Roksan Blak w zestawieniu z MartinLogan Motion 60XT. Programowo są tam podłączone kable XLO SIG. Kto sobie chce pomacać nowe dziecko Roksan ma na to dwa tygodnie. Panowie maja na stanie tez Paradigm Prestige 75F można posłuchać w tym zestawieniu.

 

A za pamięci to chyba tez jest ważne. Na najbliższym Audio Show odbędzie się prezentacja najnowszych głośników Paradigm PERSONA 7F w połączeniu z elektroniką Anthem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramce dodaj odpowiedź wybierz zakładkę więcej opcji a potem opcję przeglądaj, pamiętaj że przechodzą tylko zdjęcia do 2MB.

 

są w tej chwili na ebay-u studio 40v3, za niecałe 2 tys, nigdy tam nie kupowałem, nie bardzo się orientuję czy cena za wysyłkę obejmuje opłaty importowe czy to koszt oddzielny bo jeśli tak, to studio wyjdą powyżej 3 tys i wtedy odpada całkowicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tak, wtedy jeszcze miałem inne pomysły i rozglądałem się za kolumnami podłogowymi, ostatecznie jednak doszedłem do wniosku że żadne głośniki nie dadzą tego co mix z subami SERVO 15V2, w tej samej cenie(wielkość czystego dźwięku). Można oczywiście bez subów, ale jak dla mnie to do tej pory tylko raz usłyszałem dźwięk z samych kolumn który mnie zadowolił.

Były to głośniki Tomka Roguli ZETA ZERO VENUS EDITION za 60 tysi, czyli poza moim zasięgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jak Wasze wrazenia z odsluchu modelu Persona na AS? Fatalnie zorganizowana prezentacja z nieadekwatną do jakosci kolumn elektroniką. Polpak dal plame. Same kolumny pieknie wykonane a dzwiek o sporym potencjale jednak rzetelna ocena jest z powyzszych wzgledow niemozliwa. Szkoda , ze Polpak tak pokpi sprawe. Tak tych kolumn sie nie sprzeda. Czerwona kartka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wasze wrażenia z odsłuchu modelu Persona na AS? Fatalnie zorganizowana prezentacja z nieadekwatną do jakości kolumn elektroniką. Polpak dal plamę. . Czerwona kartka.

Rly ? Nieadekwatną ? Fatalna ? Zwiedzający mówili co innego jak słyszałem. Byłem tam kilka razy wiec może mi się wydawało. Ale na pewno wszyscy jesteśmy ciekawi, twoich domowych testów elektroniki Anthem. O kabelkach XLO Signature też napiszesz ? Edytowane przez kerikawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rly ? Nieadekwatną ? Fatalna ? Zwiedzający mówili co innego jak słyszałem. Byłem tam kilka razy wiec może mi się wydawało. Ale na pewno wszyscy jesteśmy ciekawi, twoich domowych testów elektroniki Anthem. O kabelkach XLO Signature też napiszesz ?

Nie wiem co Ci sie wydawalo a co nie . Faktem jest ,ze przez ową prezentacje Persony wypadly sporo ponizej oczekiwan choc wprawne ucho moglo wychwycic potencjal w nich drzemiacy. Ja czekam na lepsza mozliwosc posluchania tych interesujacych sperkolumn w zdecydowanie beardziej korzystnych warunkach. A prezentacja bladziutka. Elektronice Athema nic zlego nie zarzucam ale kolumny za 130 tys zl zaslugują na bardziej wyrafinowane towarzystwo choc w dobrych warunkach akustycznych taki Athem jaki byl do nich podpiety tez stworzylby z nimi piekny i wciagający spektakl. Jesli chodzi o kabelki XLO to z tej serii mialem u siebie tylko Xlr wiec jak juz to mozemy omowic tylko ten temat ;)

 

no całkiem przyjemnie grało:

 

 

no właśnie

I tu sie zgodze. Gralo przyjemnie. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś już czasu wisi to ogłoszenie :

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/45/239067.php

czy uważacie, że za kolumienki pięcioletnie to "lekko" wygórowana cena.......pytam, bo się powoli nakręcam :)

zakładam, że 5 lat wstecz właśnie tyle kosztowały

Czas pokaze. Jesli ktos je kupi to znaczy , ze cena niewygorowana. Faktem jest , ze ceny tej serii rok temu poszly drastycznie w gore . Sam mam S6v3 ktore 2 lata temu z groszami kosztowaly 22 tys bez 10zl a dzis sa drozsze o okolo 11 tys bo cena tej wersji siega 33 tys . Edytowane przez dyzman69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jak Wasze wrazenia z odsluchu modelu Persona na AS? Fatalnie zorganizowana prezentacja z nieadekwatną do jakosci kolumn elektroniką. Polpak dal plame. Same kolumny pieknie wykonane a dzwiek o sporym potencjale jednak rzetelna ocena jest z powyzszych wzgledow niemozliwa. Szkoda , ze Polpak tak pokpi sprawe. Tak tych kolumn sie nie sprzeda. Czerwona kartka.

 

Posłuchać Person zaglądałem kilka razy i jakoś nie odnotowałem jakiś ewidentnych uchybień organizacyjnych i konfiguracyjnych.

 

AVS_2016_Sobieski_d2-0191.jpg

 

Dużym plusem była możliwość bezpośredniego porównania z Loganami. Same persony znam od wersji prototypowej zaprezentowanej rok temu w Monachium.

MOC2015-0448.jpg

 

Oczywiście można lepiej niż z Anthemem - nie mogę znaleźć zdjęcia z Daemonem Jeffa Rowlanda, bo w takiej konfiguracji też kiedyś słuchałem i było świetnie, ale jak na wystawowe warunki spokojnie można uznać, że było co najmniej OK. Pomijam fakt, że nikt przy zdrowych zmysłach nie podejmuje decyzji o zakupie jedynie na podstawie hotelowego odsłuchu.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może warto do takich kolumn na czymś takim jak As zamiast tego co się posiada w dystrybucji dać coś innego , coś co spowoduje opad szczęki... bo pamiętajmy że te kolumny to kosztują 130 tys zł.. a to już zobowiązuje więc jeśli chce się pokazać jak one grają to naprawdę elektronikę trzeba odpowiednią do tego podłączyć a nie to co się ma jako dystrybutor.. To samo było kilka lat temu jak Signature S6v3 na AS były pokazywane wtedy chyba Xindak grał pierwsze skrzypce porażka jak diabli .. i to co jakiś czas jest do bani bo daje się taką, a nie inną elektronikę.. nie do zrozumienia...

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To , ze prezentacja sie komus podobala nie oznacza ze byla ok. Oczywiscie majac na uwadze ze byla to wystawa, nikt nie wymaga tego by warunki byly jak w dobrych pokojach odsluchowych ale z drugiej strony przy promocji szczytowych modeli , zwlaszcza za takie pieniadze , warto sie troche postarac i to pod kazdym wzgledem. Niczego takiego nie zauwazylem. Oczywiscie nie twierdze , ze gralo zle ale kazdy kto twierdzi , ze ta prezentacja odzwierciedlala status i jakosc tych konstrukcji postradal chyba zmysly lub ma problemy ze sluchem. Domyslam sie , ze wiekszosc z nas ma slabe warunki lokalowe do tego by nasze systemy zagraly choc na 90%swoich mozliwosci, stad taka a nie inna ocena tego co uslyszal w tym miejscu. Tak jak juz powiedzialem , slychac bylo duzy potencjal tej konstrukcji ale o ich mozliwosciach po tej prezentacji ,praktycznie nic mi nie wiadomo a wystawca mogl sie pokusic o lepsze zaprezentowanie najlepszej swojej konstrukcji , ktora powinno zaliczac sie do ekstremalnego highendu , zwazywszy na cene chociazby. Sam uzywam Sygnature S6v3 i wiem jak pieknie potrafia sie odwdzieczyc za dobre towarzystwo i akustyke. Szkoda wiec , ze wystawca nie pokusil sie by stworzyc iscie highendowy system , adekwatny do mozliwosci i jakosci kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co zrobić jak X ludzi na forach pisze że nie zagrały tak jak się spodziewali.. ważne że Polpak uważa - Athewm czy Xindak to świat i ludzie żeby takie czy inne Paradigmy zagrały na najwyższym poziomie..szkoda ze ludzie tego nie słyszą..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, kolumny za tyle kasy a zagrały bez emocji, obok stały tagi z serii platinum to w kilka osób aż stanelismy i posłuchalismy jak te malenstwa pieknie zgrały a koszt ich smieszny... ;-) było czysto, bez podbarwien, nie kuło w uszy a basik pieknie uzupełniał dół pasma..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co zrobić jak X ludzi na forach pisze że nie zagrały tak jak się spodziewali.. ważne że Polpak uważa - Anthem czy Xindak to świat i ludzie żeby takie czy inne Paradigmy zagrały na najwyższym poziomie..szkoda ze ludzie tego nie słyszą..

Lolek to wystawa jeśli by Polpak chciał zrobić prezentacje w mniejszym pokoju nakierowaną na wyczyn audio to pewnie by zrobił ale też z elektroniką Anthem. Dlaczego? Ponieważ jest rewelacyjna (polecam wypożyczyć i posłuchać, niszczy system zwłaszcza po konfiguracji z ARC ) , zgrana z Paradigm ponieważ to jedna grupa i fabryka. BelwederII to była prezentacja marek z jednej grupy Paradigm do którego należy Anthem (Sonic Frontiers) oraz MartinLogan. Notabene Paradigm sam prezentuje swoje głośniki z linii Persona na Anthem. Widać coś w tym jest skoro w innych krajach Anthem ma sporą rzesze wielbicieli. Ja badałem grający tam przedwzmacniacz Anthem AVM-60 i końcówkę MCA -225 i szczerze polecam każdemu posłuchanie i przekonanie się że cena jest nieadekwatnie niska za to co oferują dźwiękowo oraz w zakresie możliwości. Sam z niecierpliwością czekam na nowy wzmacniacz Anthem STA. Jeśli faktycznie jest na bazie końcówki MCA-225 to może być rewelacyjnie. Akurat do wysterowania pełnego garnituru serii Prestige oraz Persona.A i jeszcze Persony mają być prezentowane w całym kraju u najlepszych dealerów Polpak więc sądzę że będzie można ich posłuchać w zdecydowanie lepszych warunkach i na różnej elektronice.Wszystko także tu praca salonów i chęć potencjalnych klientów sie liczy. Edytowane przez kerikawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego żebyś Ty mnie źle nie zrozumiał nie jestem przeciwnikiem Paradigmów bo sam nawet mam kolumny tej firmy.. tylko chodzi mi o to co ludzie pisza na forach i tak jak Paradigm nigdy nie będzie firma pokroju SF czy B&W tak Athem nigdy nie będzie firmą pokroju i może nie będę pisał firm bo nie ma sensu....bez względu co napiszesz o Athem.. i żeby nie było nie uważam że athem to lipa ale nie do kolumn za 130 tys - tyle to prawie kosztuje w podstawie z najsłabszym silnikiem Mesik C klasa od którego się już wymaga .... to samo od kolumn ... za taka kasę i nie wiem czy gorzej zrobiliście Firmie podpinając athema do tych kolumn czy też mniej byłoby wstydu jakby podłączyć wzmak od innego dystrybutora..Bo nie wierzę żeby ktoś kupujac kolumny P. za 130 tys kopiłby Athema to tak jakby SF kupić za 130 tys. a do tego dać wzmak marantza bo jest to ten sam dystrybutor..

 

Podobnie było kiedy prezentowaliście na AS P. Signature S6v3 z xindakiem - na pewno pamiętasz bo też wiele osób pisało co o tym zestawieniu myśli.. ale na niektóre fora poszła opinia jakie to super są kolumny... a są tylko trzeba podpiąć coś innego niż Wy macie w dystrybucji..

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.