Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  270 członków

Paradigm Klub
IGNORED

Klub zwolenników PARADIGM


zyzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat:

 

Po przeprowadzce, w salonie 30+ m2 ustawiłem Paradigmy Studio 20 v5 i do tego zasilacz Xindak XA-6950 plus rDac i flac. I okazało się, że na umiarkowanej głośności muzyka rockowa nie ma kopa. Stopa, werbel, fenderowe sprężyste basy - w ogóle nie kąsają. Jest audio-kapeć. Jak to rozwikłać? Subwooferem?

 

Zależy mi na rozwikłaniu tej zagadki, byłbym gotów nawet wypożyczać sprzęt do domu, ale nie udało mi się wyguglać w Wawie żadnego chętnego sklepu. Znacie jakieś AD2017?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mam dylemat:

 

Po przeprowadzce, w salonie 30+ m2 ustawiłem Paradigmy Studio 20 v5 i do tego zasilacz Xindak XA-6950 plus rDac i flac. I okazało się, że na umiarkowanej głośności muzyka rockowa nie ma kopa. Stopa, werbel, fenderowe sprężyste basy - w ogóle nie kąsają. Jest audio-kapeć. Jak to rozwikłać? Subwooferem?

 

Zależy mi na rozwikłaniu tej zagadki, byłbym gotów nawet wypożyczać sprzęt do domu, ale nie udało mi się wyguglać w Wawie żadnego chętnego sklepu. Znacie jakieś AD2017?

Po ponownym podłączeniu do zasilania, sprzęt musi być pod prądem kilka dni. Po około tygodniu intensywnego grania wszystko wróci na swoje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat:

 

Po przeprowadzce, w salonie 30+ m2 ustawiłem Paradigmy Studio 20 v5 i do tego zasilacz Xindak XA-6950 plus rDac i flac. I okazało się, że na umiarkowanej głośności muzyka rockowa nie ma kopa. Stopa, werbel, fenderowe sprężyste basy - w ogóle nie kąsają. Jest audio-kapeć. Jak to rozwikłać? Subwooferem?

 

Zależy mi na rozwikłaniu tej zagadki, byłbym gotów nawet wypożyczać sprzęt do domu, ale nie udało mi się wyguglać w Wawie żadnego chętnego sklepu. Znacie jakieś AD2017?

 

Jak sytuacja? Coś się zmieniło?

Pokombinuj z ustawieniem, z doświadczenia...u mnie więcej niż 170 cm rozstawu robi z muzy taki kapeć o jakim piszesz...inny zestaw ale próbuj...

Powodzenia

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeprowadzce, w salonie 30+ m2 ustawiłem Paradigmy Studio 20 v5 i do tego zasilacz Xindak XA-6950 plus rDac i flac. I okazało się, że na umiarkowanej głośności muzyka rockowa nie ma kopa. Stopa, werbel, fenderowe sprężyste basy - w ogóle nie kąsają. Jest audio-kapeć. Jak to rozwikłać? Subwooferem?

To i ja wrzucę swoje 3 grosze jako użytkownik tych samych kolumn....

Odnoszę wrażenie, że to jednak prądożerne głośniki ...

I głośne granie w dużym pomieszczeniu wymaga końcówek mocy lub min potężnej integry ... ale dadzą radę !

Nie bawiłbym się w drogę na skróty o buczenie subwooferem...

Szukam kontaktów w Elblągu i okolicach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koncept takowy wydumałem:

 

śrut balastowy-żeliwo staliwo

zalewany warstwami parafiną

po uprzednim wprowadzeniu żył

 

jako towar workowany w detalu po 25kg

Po co ta parafina? Podejrzewam ze srut luzem spelni lepiej zadanie.

 

Mam dylemat:

 

Po przeprowadzce, w salonie 30+ m2 ustawiłem Paradigmy Studio 20 v5 i do tego zasilacz Xindak XA-6950 plus rDac i flac. I okazało się, że na umiarkowanej głośności muzyka rockowa nie ma kopa. Stopa, werbel, fenderowe sprężyste basy - w ogóle nie kąsają. Jest audio-kapeć. Jak to rozwikłać? Subwooferem?

 

Zależy mi na rozwikłaniu tej zagadki, byłbym gotów nawet wypożyczać sprzęt do domu, ale nie udało mi się wyguglać w Wawie żadnego chętnego sklepu. Znacie jakieś AD2017?

Przede wszystkim ustawienie kolumn I fotela. Tym sie zajmij. Gdy znajdzies wlasciwe dla nich miejsce bedzie zdecydowanie lepiej . Czasem kilka cm robi duza roznice. Generalnie dlugi I zmudny proces ale warto zrobic to tak jak trzeba.

 

Xindak to dosc wydajne pradowo urzadzenie. Nie powinien miec raczej problemow z napedzeniem kolumn. To kwestia ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas się nakręcam na nowe paradigmy persona b.....w związku z tym czy ktoś z Was miał okazję ich posłuchać....i jeszcze jedno....ewentualnie gdzie można ich posłuchać...

oczywistym jest polpak ale na ich stronce widnieje "dostępny na zamówienie".....czytałem, że była prezentacja w Studiu HiFI w Katowicach.....ale tradycyjnie "Dostępność 0 szt."

podobno łączono je z mcintoshem....co w moim przypadku bardzo dobrze się składa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Makiem czy też z Accu powinno być ok, ale trzeba sprawdzić bo w ciemno to można - ) Jak dla mnie Paradigm troszkę z cenami przesadził i kolorystyka kolumn mi nie podchodzi za diabła w tej serii. jakieś srebrne, niebieskie.. nie moja bajka.. natomiast jak ktoś lubi czarne lub białe i akceptuje cenę to trzeba przesłuchać..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu na AS mozna bylo rzucic uchem ale prezentacja zrobiona slabo. Mimo to slychac bylo ogromny potencjal tych konstrukcji.

Wykonanie na bardzo wysokim poziomie. Nawet w tej cenie. Kolorystyka I wyglad to juz kwestia gustu. Czarne moglbym postawic u siebie. Mam czarne Sygnature S6v3 ,moglyby byc I Persony. Ceny rzeczywiscie wysokie ale czy aby nie jest tak ,ze marke tę widzimy przez pryzmat dotyczczasowych modeli I serii jakie produkowala ?

Mysle ,ze ceny nie sa wziete z kosmosu. Patrzac na ogolna tendencje strzelania cenami w gore,kolumny Persona wpisuja sie w ten trend ale swobodnie obronia sie tu I dzwiekiem I wykonaniem. Spodziewam sie ich ogromnych mozliwosci brzmieniowej a robie to na podstawie tego co udalo mi sie wyciagnac z moich S6. W dobrych warunkach akustycznych ,z zacną elektronika I przewodami pokazuja klase jakiej sie po nich spodziewac nie mozna bylo. A jednak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sm1980

(Konto usunięte)

Mam na sprzedaż system korekcji pomieszczenia Perfect Bass Kit (PBK). Jakby użytkownik subwoofer tej firmy był zainteresowany to zapraszam: http://allegro.pl/system-korekcji-paradigm-perfect-bass-kit-pbk-i7026081946.html (trzeba tylko sprawdzić, czy konkretny subwoofer obsługuje ten system).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu na AS mozna bylo rzucic uchem ale prezentacja zrobiona slabo. Mimo to slychac bylo ogromny potencjal tych konstrukcji.

Wykonanie na bardzo wysokim poziomie. Nawet w tej cenie. Kolorystyka I wyglad to juz kwestia gustu. Czarne moglbym postawic u siebie. Mam czarne Sygnature S6v3 ,moglyby byc I Persony. Ceny rzeczywiscie wysokie ale czy aby nie jest tak ,ze marke tę widzimy przez pryzmat dotyczczasowych modeli I serii jakie produkowala ?

Mysle ,ze ceny nie sa wziete z kosmosu. Patrzac na ogolna tendencje strzelania cenami w gore,kolumny Persona wpisuja sie w ten trend ale swobodnie obronia sie tu I dzwiekiem I wykonaniem. Spodziewam sie ich ogromnych mozliwosci brzmieniowej a robie to na podstawie tego co udalo mi sie wyciagnac z moich S6. W dobrych warunkach akustycznych ,z zacną elektronika I przewodami pokazuja klase jakiej sie po nich spodziewac nie mozna bylo. A jednak.

 

Myślę że jak kupowałeś to jednak spodziewałeś się pewnego poziomu bo inaczej to bez sensu byłoby je kupować... Ale faktycznie S6v3 to fajne kolumny i naprawdę patrząc na cenę względem jakości to były bardzo fajne kolumny.. W przypadku Person to inna bajka cena znacząco jest wyższa i w tych cenach naprawdę można już kupić wiele innych kolumn , gdzie Producenci mają większe doświadczenie w robieniu kolumn. I kolumn tych na wyższym poziomie..... A co do odsłuchów Paraifigmów na AS to już tyle razy było pisane że to szkoda więcej pisać. Ważne że Polpakowi te odsłuchy pasują.. :-) Natomiast Persony trzeba posłuchać z odpowiednią elektroniką i jeśli pasuje dźwięk i kolory + dobry rabat to warto się zastanowić.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jak kupowałeś to jednak spodziewałeś się pewnego poziomu bo inaczej to bez sensu byłoby je kupować... Ale faktycznie S6v3 to fajne kolumny i naprawdę patrząc na cenę względem jakości to były bardzo fajne kolumny.. W przypadku Person to inna bajka cena znacząco jest wyższa i w tych cenach naprawdę można już kupić wiele innych kolumn , gdzie Producenci mają większe doświadczenie w robieniu kolumn. I kolumn tych na wyższym poziomie..... A co do odsłuchów Paraifigmów na AS to już tyle razy było pisane że to szkoda więcej pisać. Ważne że Polpakowi te odsłuchy pasują.. :-) Natomiast Persony trzeba posłuchać z odpowiednią elektroniką i jeśli pasuje dźwięk i kolory + dobry rabat to warto się zastanowić.

Nie musialem sie niczego spodziewac. Nie kupilem ich w ciemno i zanim sie zdecydowalem , przez miesiac graly w moim systemie. Mysle , ze nie zrozumiales mojego wywodu i tego co chcialem w nim przekazac. Chodzi mi o to , ze z czasem wymienilem elektronike na duzo wyzszej klasy a S6 pieknie sie dopasowaly i odpowiedzialy w nieoczekiwanie wysokiej jakosci brzmieniem. Sa teraz zdecydowanie najslabszym elementem mojego systemu ale slowo ZDECYDOWANIE zupelnie tu nie pasuje bo prezentacja zwazywszy na cene tych kolumn , jest na bardzo wysokim poziomie.

Mysle , ze Twoja ocena Person , chocby pod wzgledem kosztow i tego co pisales wyzej jest blędna. Ta firma ma ogromne doswiadczenie i jeszcze wieksze zaplecze techniczne. To ze do tej pory nie oferowali nic na tym pulapie cen nie znaczy ze brak im doswiadczenia i ze powstale niedawno Persony sa gorsze od dajmy na to takich Focali , B&W itp itd.

Elberoth mial u siebie jeden z modeli Person u siebie. Ocenil je bardzo wysoko. Tak pod wzgledem brzmienia jak i wykonania. Nie maja czego sie wstydzic wzgledem konkurencji i cena nie jest nieadekwatna do oferowanej jakosci i stopnia zaawansowania technologicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odsłuchów na AS, znacie moje zdanie. Tym bardziej w salach typu Belweder. Jest to raczej wystawa w lepszych warunkach, więc fajerwerków nie ma się co spodziewać, nigdy chyba tak nie było. Prezentacja w tyk roku odbędzie się na tych samych zasadach, jak w poprzednim z tym że, głównymi bohaterami będą ; Anthem STR przedwzmacniacz oraz końcówka mocy, a głośniki to Persona 9H.

Okablowanie jak zwykle XLO Signature. Wstępnie pliki DSD z komputera, rozważam także napęd dla płyt CD choć to raczej niekoniecznie.

A odsłuchy Persona, zawsze są możliwe, zawsze tak było w punktach z którymi współpracuje Polpak. Wystarczy się umówić, tym bardziej że odsłuch u swojego sprzedawcy jest zawsze bardziej miarodajny, bo robicie to na swoich warunkach. Elberoth miał je u siebie i nie narzekał, coś to chyba znaczy. Ponieważ jak wiecie zajmuję się audio od 92 roku, więc mam przegląd rynku i wiem z grubsza co na rynku jest sensownego z głośników, dlatego czasami czytając wpisy na tym forum trudno zachować powagę. Firm które można porównać pod względem możliwości technologicznych, jakości, oraz stosowanych rozwiązań można wymienić na palcach jednej ręki i chyba należący do tego klubu ( przypominam że ja go założyłem dawno temu ) o tym wiedzą. Pomijam hejterów i wzmacniaczy opinii z branży których tu serdecznie pozdrawiam. Zapraszam na AS jesli ktos chce pogadac na pewno znajdę chwilkę czasu żeby z wami wymienić opinie. Na pewno też jeśli warunki wystawy pozwolą będziemy mieć z godzinę po oficjalnym zakończeniu imprezy w piątek lub sobotę, na indywidualne odsłuchy Persony 9H ;)

Edytowane przez kerikawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy luksus może istnieć w przystępnej cenie ? Oczywiście, przecież dla wszystkich 179000 to drobne na waciki :D Od czasu, gdy tak znacznie podrożały wszystkie Paradigmy skończył się dawny Paradigm....... - jakość za sensowne pieniądze....no ale ludzie sami chcą coraz drożej więc trudno się dziwić...kiedyś 1000 zł za słuchawki dynamiczne to był limit, obecnie kwoty 6-8-12.000 są normalnością, pchełki potrafią kosztować 5000 zł, a ludzie nadal chcą drożej, zresztą to widać nawet na forum - to jaranie się cenami przybrało monstrualne wymiary....świat kompletnie oszalał....nie wiem co będzie dalej....4 lata nie było mnie na forum, ale to co tu zastałem rozwaliło mnie totalnie :D

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu trzeba jakiegoś zioła :D Przecież już plastikowe listwy chodzą po 6000 zł:

http://allegro.pl/kabel-sieciowy-sulek-audio-zakonczony-listwa-i7022711122.html

Kupimy sobie listewkę i okablowanie tego wizjonera audio i 30.000 zł leciuteńko nie nasze, to co się dziwić temu, że kolumny muszą kosztować przynajmniej 200.000-300.000 :)))

A ja głupi znalazłem sobie źródło wybitne za 550 zł -Korg DS-DAC-100m, wstyd tu o takich rzeczach wspominać, bo jeszcze o głuchotę posądzą :)))

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musialem sie niczego spodziewac. Nie kupilem ich w ciemno i zanim sie zdecydowalem , przez miesiac graly w moim systemie. Mysle , ze nie zrozumiales mojego wywodu i tego co chcialem w nim przekazac. Chodzi mi o to , ze z czasem wymienilem elektronike na duzo wyzszej klasy a S6 pieknie sie dopasowaly i odpowiedzialy w nieoczekiwanie wysokiej jakosci brzmieniem. Sa teraz zdecydowanie najslabszym elementem mojego systemu ale slowo ZDECYDOWANIE zupelnie tu nie pasuje bo prezentacja zwazywszy na cene tych kolumn , jest na bardzo wysokim poziomie.

Mysle , ze Twoja ocena Person , chocby pod wzgledem kosztow i tego co pisales wyzej jest blędna. Ta firma ma ogromne doswiadczenie i jeszcze wieksze zaplecze techniczne. To ze do tej pory nie oferowali nic na tym pulapie cen nie znaczy ze brak im doswiadczenia i ze powstale niedawno Persony sa gorsze od dajmy na to takich Focali , B&W itp itd.

Elberoth mial u siebie jeden z modeli Person u siebie. Ocenil je bardzo wysoko. Tak pod wzgledem brzmienia jak i wykonania. Nie maja czego sie wstydzic wzgledem konkurencji i cena nie jest nieadekwatna do oferowanej jakosci i stopnia zaawansowania technologicznego.

 

Wiesz każdy ma swoje zdanie dla mnie jeśli kolumny Paradigma na pułapie powiedzmy 50 -100 tys będą grały podobnie do pewnych innych marek, a które dużo więcej czasu się zajmują kolumnami jak i kolumnami drogimi i bardzo drogimi to wybrałbym bez dwóch zdań te właśnie kolumny, pomimo że sam jestem posiadaczem dwóch par Paradigmów.. Kiedyś Paradigmy były tańsze więc cena do jakości była zupełnie inna niż jest to w chwili obecnej... dzisiaj ta marka jest już znacznie mniej atrakcyjna.. niestety.. zresztą wystarczy popytać się w sklepach jak się sprzedają paradigmy powiedzmy od 15 tys w górę za pare... nie znalazłem sklepu który miałby na stanie najwyższy model z serii Prestige. Kiedys z kumpel był zainstersowany serią Prestige w kolorze ala wiśnia.. i jak poszliśmy do sklepu to w tej ala wiśni jak było jej 20% to maks, a za kolumny w tym kolorze jest dopłata.. pytam się za co skoro to są kolumny prawie że czarne.... a szkoda bo kolor byłby fajny dla wielu ludzi ale coś skręcili bo to nie ma nic wspólnego z tym co jest np na zdjęciach.. Ale trzymam kciuki za Pradigmy bo lubię tę firmę ale na pewno albo inaczej jeśli bym wybrał drogie kolumny to na 99% będa to inne firmy z których kolumny będę wybierał..choć Paradigmy zawsze gdzieś tam będą w myślach :-)

 

MZTV - Kolego jak dystrybutor ma takie czy inne kolumny na stanie to sklep (dobry sklep) ściągnie bo tych droższych kolumn sklepy mają bardzo bardzo mało.. podobnie jest z Trianglami gdzie również na zamowienie zamawiałem na odsłuch bo w żadnym sklepie nie znalazłem tych kolumn żeby były w sklepie na stanie..

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiesz każdy ma swoje zdanie dla mnie jeśli kolumny Paradigma na pułapie powiedzmy 50 -100 tys będą grały podobnie do pewnych innych marek, a które dużo więcej czasu się zajmują kolumnami jak i kolumnami drogimi i bardzo drogimi to wybrałbym bez dwóch zdań te właśnie kolumny, pomimo że sam jestem posiadaczem dwóch par Paradigmów.. Kiedyś Paradigmy były tańsze więc cena do jakości była zupełnie inna niż jest to w chwili obecnej... dzisiaj ta marka jest już znacznie mniej atrakcyjna.. niestety.. zresztą wystarczy popytać się w sklepach jak się sprzedają paradigmy powiedzmy od 15 tys w górę za pare... nie znalazłem sklepu który miałby na stanie najwyższy model z serii Prestige. Kiedys z kumpel był zainstersowany serią Prestige w kolorze ala wiśnia.. i jak poszliśmy do sklepu to w tej ala wiśni jak było jej 20% to maks, a za kolumny w tym kolorze jest dopłata.. pytam się za co skoro to są kolumny prawie że czarne.... a szkoda bo kolor byłby fajny dla wielu ludzi ale coś skręcili bo to nie ma nic wspólnego z tym co jest np na zdjęciach.. Ale trzymam kciuki za Pradigmy bo lubię tę firmę ale na pewno albo inaczej jeśli bym wybrał drogie kolumny to na 99% będa to inne firmy z których kolumny będę wybierał..choć Paradigmy zawsze gdzieś tam będą w myślach :-)

 

MZTV - Kolego jak dystrybutor ma takie czy inne kolumny na stanie to sklep (dobry sklep) ściągnie bo tych droższych kolumn sklepy mają bardzo bardzo mało.. podobnie jest z Trianglami gdzie również na zamowienie zamawiałem na odsłuch bo w żadnym sklepie nie znalazłem tych kolumn żeby były w sklepie na stanie..

A ja wybralbym te ktore gralyby najlepiej. Logo dla mnie ma male znaczenie. Paradigm ma zaplecze,technologie I wiedze by budowac kolumny na najwyzszym poziomie.Moze jeszcze nie ekstremalny high end typu Magico ale na pulapie 100 tys jak najbardziej. Persony sa tego czytelnym dowodem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MZTV - Kolego jak dystrybutor ma takie czy inne kolumny na stanie to sklep (dobry sklep) ściągnie bo tych droższych kolumn sklepy mają bardzo bardzo mało.. podobnie jest z Trianglami gdzie również na zamowienie zamawiałem na odsłuch bo w żadnym sklepie nie znalazłem tych kolumn żeby były w sklepie na stanie..

rozumiem skąd ta cisza ze strony kerikawona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że domyślasz się. .. ������ zainteresowanie w sklepach Personami jest mała... cena swoje robi... A dla wielu jednak Paradigme to nie to samo co np. B&W, SF itp. A każdy i tak kupi to co mu najbardziej odpowiada.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że 36.000 zł za parkę mikrusów podstawkowych robi wrażenie, z drugiej strony znajdą się wielbiciele takich sufitowych cen, zawsze też można dokupić suba za drugie tyle :D

 

A co się stało z serią Signature ? Są w ogóle osiągalne jeszcze ? Biorąc pod uwagę obecne ceny to za swoje S8v.1 od mczaja dałem nędzne grosze.....

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że 36.000 zł za parkę mikrusów podstawkowych robi wrażenie, z drugiej strony znajdą się wielbiciele takich sufitowych cen, zawsze też można dokupić suba za drugie tyle :D

 

A co się stało z serią Signature ? Są w ogóle osiągalne jeszcze ? Biorąc pod uwagę obecne ceny to za swoje S8v.1 od mczaja dałem nędzne grosze.....

 

Signature to świetne kolumny S6 kosztowały 20 tys potem 30 tys i naprawdę jakość - cena była bardzo fajna .. paradigme źle zrobił że nie dał następców bo najtańsze Persony podłogowe za ponand 50 tysi ludziom nie bardzo się widzą...powtórzę się - wystarczy pogadać w sklepach..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

@ blackromek

apropo tych Studio 100 V5 z aukcji; Czy mógłbyś napisać dokładniej o co chciałeś zapytać ?

-> chodzi Ci o konkretne cechy/wymagania tego modelu ?

-> masz może wątpliwości dotyczące jakości (sensu) wykonania tych przeróbek ? i słusznie :) ... (chociaż z drugiej strony oryginalne kondensatory należy wymienić ...ale w/g mnie nie na Jantzen Audio Standard... )

doprecyzuj proszę.

Szukam kontaktów w Elblągu i okolicach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytań mam parę po pierwsze dzisiaj posiadam monitory 11v7 ,czy studio to będzie duży skok jakościowy w stosunku do nich ( muzyka rock metal) szukać innych ? . Ogólne pytanie o aukcje czy na wasze oko jest wszystko Ok. Oraz czy to ktoś z forum wtedy interesy zawsze idą łatwiej .Waham się ponieważ nie za często zmieniam kolumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.