Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  270 członków

Paradigm Klub
IGNORED

Klub zwolenników PARADIGM


zyzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba jakiś żart, żeby bas się poprawił wyraźnie poprzez kabelki. Szkoda pieniędzy.

Dla mnie było lekkim zaskoczeniem, że Studio 20 v5 nie mają wcale zbyt eksponowanego basu (moim zdaniem), ani nie mają też jakiegoś specjalnie mocnego uderzenia, choć biorę poprawkę na to, że słuchałem niewygrzanych kolumn. Bas jest za to w miarę swobodny jak na monitory, szybki i niepogrubiony. Może to daje ten efekt że basu nie wydaje się tak dużo. Spodziewałem się jakichś super dynamicznych monitorów z powalającym basem a to były w miarę kulturalne kolumny ;) Ostatnio miałem trochę monitorów u siebie i w tych samych warunkach (niecałe 20m), niektóre monitory (nawet mniejsze) grały mocniejszym, bardziej kopiącym basem. Dodam, że akustyka dla basu u mnie jest sprzyjająca, zasilanie porządne, z zapasem na znacznie trudniejsze kolumny. Z monitorów - Castle Knight 2, B&W CM2 wymiatały aż miło pod względem basu na tle tych 20v5. W jakimś stopniu podejrzewam bas poprawiłby się po wygrzaniu, ale nie wiem czy w aż tak dużym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co masz na myśli . Studio 60 oczywiście mają niżej schodzący bas, w stosunku do S-20 co słychać od razu, w pomieszczeniu o powierzchni 22 metrów. I chyba też zakres niskotonowy jest szybszy. Natomiast ilość już zależy od elektroniki napędzającej, budowy kabla głośnikowego, oraz kubatury pomieszczenia i ustawienia głosników.

 

Tak zależy mi na deczko niżej schodzącym basie w stosunku do studio 20v5 i możliwie jak najżwawszych niskich tonach.

Co do elektroniki i pokoju to:

-mam rotel rb990bx (realnie 2x215w przy 8ohm i 2x330w przy 4 ohm) dał by rade do studio 60v5?

-pokój 5x3,4m i 2,6m wysoki nie za mocno zastawiony meblami (jedna szafa, biórko i mały narożnik do spania)

-słucham tylko muzyki heavy/power/deatch/symphonic/metal i hard rock np. zespoły: wasp, gamma ray, helloween, running wild, king diamond, megadeth, katatonia, dragonforce, powerwolf, nightwish, candlemass itp.

cyz studio 60v5 by sie spisały w tej muzyce?

Jeżeli nie to jakie inne kolumny podłogowe (do 5000-6000zł nowe lub używane) by były lepsze od paradigm.?

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel 990 bez problemu poradzi sobie ze Studio 60, Studio 60 na pewno dobrze zagrają muzykę o której piszesz.

 

Co do basu Studio 20v5 vs Studio60v5, fizyka jest nieubłagana. Mamy konfrontację głośnika 18cm z trzema głośnikami 14cm. Trzy "14" mają ponad dwa razy większą powierzchnię membran od pojedynczej "18". Dodatkowo "18" w Studio20 nie jest dedykowanym głośnikiem niskotonowym, tylko niskośredniotonym, z wynikającymi z tego ograniczeniami, natomiast w studio 60 są dwa dedykowane głośniki niskotonowe, wspomagane niskośredniotonowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szymek, koniecznie posluchaj 60-tek przed zakupem. Też chciałem zmienić swoje 20 na 60, słuchałem ich w sklepie 3 albo i 4 razy z kilkoma wzmacniaczami i nie mogłem się do nich przekonać. Oczywiście brzmienie jest większe, dynamiczne, bas krótszy, ale schodzi głębiej (z nalotem bas reflexu - dmuchanie przy wysokich poziomach głośności). Przestrzenność dźwięku też bardzo dobra. Przeszkadzało mi gorsze niż w studio 20 wypełnienie środka i jaśniejsze brzmienie wysokich tonów. Może to kwestia odpowiedniego doboru wzmacniacza. Testowałem z Marantzem PM 5003, 6005 i Harmanem Kardonem HK980 i HK990 i jeszcze z czymś, ale nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zależy mi na deczko niżej schodzącym basie w stosunku do studio 20v5 i możliwie jak najżwawszych niskich tonach.

 

Jeżeli nie to jakie inne kolumny podłogowe (do 5000-6000zł nowe lub używane) by były lepsze od paradigm.?

 

Czy 60v spełnią twoje oczekiwania ...... wg mnie różnica jest ale nie za duża , za to średnica gorsza niż w 20v5- to tak subiektywnie myślę, że mimo to warto posłuchac a nóż o taką różnicę tobie chodziło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szymek, koniecznie posluchaj 60-tek przed zakupem. Też chciałem zmienić swoje 20 na 60, słuchałem ich w sklepie 3 albo i 4 razy z kilkoma wzmacniaczami i nie mogłem się do nich przekonać. Oczywiście brzmienie jest większe, dynamiczne, bas krótszy, ale schodzi głębiej (z nalotem bas reflexu - dmuchanie przy wysokich poziomach głośności). Przestrzenność dźwięku też bardzo dobra. Przeszkadzało mi gorsze niż w studio 20 wypełnienie środka i jaśniejsze brzmienie wysokich tonów. Może to kwestia odpowiedniego doboru wzmacniacza. Testowałem z Marantzem PM 5003, 6005 i Harmanem Kardonem HK980 i HK990 i jeszcze z czymś, ale nie pamiętam.

Wydaje mi się , że powodem rozjasnienia może byc wymieniona przez Ciebie elektronika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Ostatnio za mój center z tej aukcji http://allegro.pl/show_item.php?item=5712186020 Pan zaproponował 500 złotych bo więcej nie ma pieniędzy.

Aha, dla d..ili którzy są na tym forum proponuję zgłosić do moderatorów, że robię sobie reklamę w tym temacie by go zawiesili tak ja moje poprzednie tematy.

To forum spada na psy nie można nic napisać, bo od razu jest krytyka z każdej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam problem z kolumnami Paradigm Monitor 9v6. Wczoraj stwierdziłem, że jedna z kolumn odtwarzając niskie częstotliwości wydaje podejrzany, brzęczący dźwięk. Oględziny zwrotnicy felernej kolumny wykazały jedynie obecność ciała obcego (plastikowego samochodu mojego syna), natomiast delikatne opukanie membran głośników natychmiast ujawniło, że winnym zaistniałej sytuacji jest jeden z niskotonowców. Wykręciłem go, z zewnątrz wygląda identycznie jak sprawne głośniki. Zawieszenia są w porządku, cewka też. Natomiast delikatne uderzenie palcem w nakładkę przeciwpyłową wywołuje dziwny dzwięk, nie jest do głuchy odgłos, jak w przypadku sprawnego głośnika. Tak jakby rezonowało coś o małej masie, takie brzęczenie. Kolumny nigdy nie były katowane, myślę że używając ich nigdy nie przekroczyłem godz. 9 na gałce wzmacniacza. W Polpaku ich nie naprawiają, natomiast cena jaką zaśpiewali sobie za nowy głośnik zwaliła mnie z nóg. Czy ktoś miał podobny problem, ewentualnie jest w stanie zidentyfikować przyczynę? A może znacie jakiegoś spacjelistę od regeneracji głośników z Warszawy lub okolic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już tak to jaka wysokość będzie lepsza do Studio20v5 - 23 czy 29 ? Teraz wszystko stoi na S-18

Oczywiscie , wysokosc to głowny parametr jakim powinnismy się tu kierowac. Nie możemy sobie skakać ze standów wysokich na 40 cm na takie o wysokosci 65:) Tzn oczywiscie możemy bo wolnośc Tomku w swoim domku ale to nie tędy droga. To przecież oczywista oczywistośc:)

 

Ostatnio za mój center z tej aukcji http://allegro.pl/show_item.php?item=5712186020 Pan zaproponował 500 złotych bo więcej nie ma pieniędzy.

Aha, dla d..ili którzy są na tym forum proponuję zgłosić do moderatorów, że robię sobie reklamę w tym temacie by go zawiesili tak ja moje poprzednie tematy.

To forum spada na psy nie można nic napisać, bo od razu jest krytyka z każdej strony.

Ale to ludzie tworzą to forum i to oni krytykują. Mają do tego prawo ale niestety często robią to w chamski sposob nie wnsząc nic poza wspomnianą krytyką do danego tematu. Co gorsza krytykuja coś czego na oczy nawet nie widzieli i to jest w tym "najwspanialsze" Moderatorzy robią to co do nich należy i jak widać wszelkiej maści trole , też.

 

Koledzy, mam problem z kolumnami Paradigm Monitor 9v6. Wczoraj stwierdziłem, że jedna z kolumn odtwarzając niskie częstotliwości wydaje podejrzany, brzęczący dźwięk. Oględziny zwrotnicy felernej kolumny wykazały jedynie obecność ciała obcego (plastikowego samochodu mojego syna), natomiast delikatne opukanie membran głośników natychmiast ujawniło, że winnym zaistniałej sytuacji jest jeden z niskotonowców. Wykręciłem go, z zewnątrz wygląda identycznie jak sprawne głośniki. Zawieszenia są w porządku, cewka też. Natomiast delikatne uderzenie palcem w nakładkę przeciwpyłową wywołuje dziwny dzwięk, nie jest do głuchy odgłos, jak w przypadku sprawnego głośnika. Tak jakby rezonowało coś o małej masie, takie brzęczenie. Kolumny nigdy nie były katowane, myślę że używając ich nigdy nie przekroczyłem godz. 9 na gałce wzmacniacza. W Polpaku ich nie naprawiają, natomiast cena jaką zaśpiewali sobie za nowy głośnik zwaliła mnie z nóg. Czy ktoś miał podobny problem, ewentualnie jest w stanie zidentyfikować przyczynę? A może znacie jakiegoś spacjelistę od regeneracji głośników z Warszawy lub okolic?

Z ciekawości zapytam , jaką cene za nowy podali? Co do samego brzęczenia to trudno zdiagnozować takie rzeczy. Sprawdz moze trzpienie na które nasuwane są wsuwki kabelków . Widziałem w kilku egzemplarzach innych kolumn jakie miałem okazję rozkręcać ,że ten element potrafi byc luzny mimo tego ze jest przecież na stałe przymocowany do przetwornika. Może też okablowanie jest niefortunnie ułożone wewnątrz kolumny i chyba to byłoby najbardziej pożądanym przez Ciebie powodem tego stanu rzeczy. Jeśli jest inaczej to bedzie to chyba jakieś uszkodzenie przetwornika . Niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie , wysokosc to głowny parametr jakim powinnismy się tu kierowac. Nie możemy sobie skakać ze standów wysokich na 40 cm na takie o wysokosci 65:) Tzn oczywiscie możemy bo wolnośc Tomku w swoim domku ale to nie tędy droga. To przecież oczywista oczywistośc:)

 

Ale to ludzie tworzą to forum i to oni krytykują. Mają do tego prawo ale niestety często robią to w chamski sposob nie wnsząc nic poza wspomnianą krytyką do danego tematu. Co gorsza krytykuja coś czego na oczy nawet nie widzieli i to jest w tym "najwspanialsze" Moderatorzy robią to co do nich należy i jak widać wszelkiej maści trole , też.

 

Z ciekawości zapytam , jaką cene za nowy podali? Co do samego brzęczenia to trudno zdiagnozować takie rzeczy. Sprawdz moze trzpienie na które nasuwane są wsuwki kabelków . Widziałem w kilku egzemplarzach innych kolumn jakie miałem okazję rozkręcać ,że ten element potrafi byc luzny mimo tego ze jest przecież na stałe przymocowany do przetwornika. Może też okablowanie jest niefortunnie ułożone wewnątrz kolumny i chyba to byłoby najbardziej pożądanym przez Ciebie powodem tego stanu rzeczy. Jeśli jest inaczej to bedzie to chyba jakieś uszkodzenie przetwornika . Niestety.

 

No więc zażyczyli sobie 410 PLN pocieszając że za miesiąc ceny skoczą pewnie o dodatkowe 10%. Z całym szacunkiem, to jest solidnie wykonany przetwornik ale jednak kosz z plastiku, wentylacja cewki tylko od góry (bez otworu z tyłu magnesu), więc skąd ta cena? Przy wymianie 8 przetworników wyszłoby tyle co koszt kolumny. Głośnik poprawnie odtwarza niskie częstotliwości, wydaje mi się że ten hałas pochodzi od lekko odklejonej nakładki przeciwpyłowej, dlatego piszę. Nie wiem czy ktoś miał podobne doświadczenia, a nie chce jej upaprać jakimś klejem. Zresztą nawet nie wiem jakiego kleju użyć bo membrana jest z polipropylenu więc nie chcę jej uszkodzić nieodpowiednim klejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc zażyczyli sobie 410 PLN pocieszając że za miesiąc ceny skoczą pewnie o dodatkowe 10%. Z całym szacunkiem, to jest solidnie wykonany przetwornik ale jednak kosz z plastiku, wentylacja cewki tylko od góry (bez otworu z tyłu magnesu), więc skąd ta cena? Przy wymianie 8 przetworników wyszłoby tyle co koszt kolumny. Głośnik poprawnie odtwarza niskie częstotliwości, wydaje mi się że ten hałas pochodzi od lekko odklejonej nakładki przeciwpyłowej, dlatego piszę. Nie wiem czy ktoś miał podobne doświadczenia, a nie chce jej upaprać jakimś klejem. Zresztą nawet nie wiem jakiego kleju użyć bo membrana jest z polipropylenu więc nie chcę jej uszkodzić nieodpowiednim klejem.

A no skoro masz uszkodzenie typu -odklejona nakładka przeciwpyłowa - to czego Ty szukasz dalej? Jak najbardziej może wpadać w wibracje emitując takie brzęczenie.

Co zas się tyczy ceny to chyba nie sądzisz że ktos sprzeda Ci głosnik w cenie jego wyprodukowania? Wiesz ile kosztowałoby by auto gdybys chciał sobie je złożyć z kupionych osobno podzespołow? 3 razy więcej niż normalnie. Tak to już jest że i na pojedynczym elemencie producent chce zarabiac i robią to wszyscy bez względu na producenta i dzidzine w jakiej funkcjonuja na rynku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy dało by radę podłączyć z głośników tylnych dodatkowy głośnik na tył z tym że wysoki grał by z prawego kanału a mid-woofer z lewego kanału czy będzie to podchodzić jako zwarcie na kanałach.

Chodzi o trzecią sztukę Paradigm 20v5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Nie jest to dział ogłoszeń, ale gdyby ktoś szukał czarnych Studio 60v5 to mam na sprzedaż.

Fornir jednej kolumny jest uszkodzony - szczegóły na maila prześlę zainteresowanym.

 

Myślicie, że moje 40.4 z subem rel t5 jest sens zamienić na np te 60.5?

Pokój 25m. Opinia sprzedającego nie jest aż tak istotna........:)

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.