Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  573 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://myradio.naimaudio.com/setupapp/naim/asp/Favorites/SaveMyAddedStations.asp

 

Ktoś może rozgryzł taką funkcję dodawania stacji radiowych do strumieniówek? Czy jest to możliwe?

 

Jak wgrać nowy soft do naca 272 z Tidalem, wersja 4.4?

https://www.naimaudio.com/pl/updates

Pobierasz, rozpakowujesz, podpinasz naim'a kablem usb i instalujesz.

W laptopie musiałem zainstalować emulator portu com.

 

Ktoś może rozgryzł taką funkcję dodawania stacji radiowych do strumieniówek? Czy jest to możliwe?

Tak, to działa bez problemu.

Zakładasz tam konto, logujesz się i dodajesz (trzeba znać dane stacji - przede wszystkim adres URL ze strumieniem).

W przypadku kilku urządzeń, trzeba osobno dodawać z użyciem MAC adresu, ale konto do logowania pozostaje jedno.

Tu masz przykład dodanej stacji:

post-3668-0-21883300-1454308319_thumb.jpg

Edytowane przez robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość pantagruel

(Konto usunięte)

Dziękuję robi.

Tak właśnie jak piszesz postępowałem (emulator - czyli sterowniki? zainstalowały się same na laptopie), ale wgrywanie do naca nie rozpoczyna się. Zatrzymuje się w momencie kiedy muszę w okienku wybrać port COM3,4,5,6. Wybieram np. com 3, wtedy rozpoczyna się poszukiwanie adresu i aplikacja zatrzymuje się. Chyba nie dlatego, że laptop ani nac nie jest połączony kablem z netem? I nac i laptop chodzą na wi-fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję robi.

Tak właśnie jak piszesz postępowałem (emulator - czyli sterowniki? zainstalowały się same na laptopie), ale wgrywanie do naca nie rozpoczyna się. Zatrzymuje się w momencie kiedy muszę w okienku wybrać port COM3,4,5,6. Wybieram np. com 3, wtedy rozpoczyna się poszukiwanie adresu i aplikacja zatrzymuje się. Chyba nie dlatego, że laptop ani nac nie jest połączony kablem z netem? I nac i laptop chodzą na wi-fi.

Wydaje mi się, że net zewnętrzny nie ma tu znaczenia. Masz już całe oprogramowanie wgrane do laptopa i to powinno wystarczyć.

Coś jest nie tak z konfiguracją połączenia laptop-Naim.

Rozumiem, że urządzenia są spięte kablem USB?

Program w laptopie musi rozpoznać podłączonego Naim'a.

Edytowane przez robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję robi.

Tak właśnie jak piszesz postępowałem (emulator - czyli sterowniki? zainstalowały się same na laptopie), ale wgrywanie do naca nie rozpoczyna się. Zatrzymuje się w momencie kiedy muszę w okienku wybrać port COM3,4,5,6. Wybieram np. com 3, wtedy rozpoczyna się poszukiwanie adresu i aplikacja zatrzymuje się. Chyba nie dlatego, że laptop ani nac nie jest połączony kablem z netem? I nac i laptop chodzą na wi-fi.

 

Sprawdź czy jest komunikacja między komputerem a naimem. Wejdź w Windowsie w "menedżera urządzeń" i zobacz czy został wykryty nowy sprzęt naima. W menedżera urządzeń wejdź klikając prawym przyciskuem mysz na "mój komputer" i wybierając "właściwości". W menedżerze urządzeń musisz mieć wykryty sprzęt naima i podany numer portu COM z którego on korzysta. Taki sam numer portu COM wybierz przy uruchamianiu programu.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość pantagruel

(Konto usunięte)

Dziękuję robi i kardas. W międzyczasie telefonowałem do sprzedawcy. Trzeba jednak ściągać sterowniki specjalne, które są wskazane w ang. instrukcji obsługi. A nac musi być spięty kablem z netem, bo inaczej nie pozwoli na instalację. Serwisant powiedział, że w razie przerwania połączenia przez wi-fi, można utracić całe oprogramowanie procesora, stąd taki wymóg, żeby było po kablu, dla bezpieczeństwa. Zaraz będę walczył od nowa. (Niestety nie przewidziałem konieczności pociągnięcia kabla z routera do miejsca odsłuchowego. Teraz musiałbym ciągnąć ze 20m. i przez strop, czy jakoś tak. Mam nadzieję, że po wi-fi Tidal jakoś da radę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe bo ja na 100% nie miałem neta po kablu zapiętego w czasie aktualizacji ;) I poszło.

 

u mnie działa Tidal na wi fi - router na innym piętrze. Jednak mam zaniki. np. idzie czasem cała płyty albo i dwie, a czasem co trzy utwory sraczka.

 

I najważniejsze bo nic nie napisałeś: jak to gra??

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. (Niestety nie przewidziałem konieczności pociągnięcia kabla z routera do miejsca odsłuchowego. Teraz musiałbym ciągnąć ze 20m. i przez strop, czy jakoś tak.).

 

Możesz sobie puścić internet przez instalację elektryczną, wtedy nie musisz ciągnąć kabla od routera do miejsca odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuje Waszej wiedzy....

Czy mój zestaw naim nait 5si oraz naim cd 5si jest dużo gorszy od naim unity 2 ??? pomijam zalety tego drugiego związane z plikami radiem itp... chodzi mi o własciwości soniczne, dac itp....

 

pomóżcie proszę

 

dzięki

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie działa Tidal na wi fi - router na innym piętrze. Jednak mam zaniki. np. idzie czasem cała płyty albo i dwie, a czasem co trzy utwory sraczka.

Polecam jednak kabel skrętkę. Szczególnie przy dużych plikach działa to perfekcyjnie.

Edytowane przez robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mój zestaw naim nait 5si oraz naim cd 5si jest dużo gorszy od naim unity 2 ??? pomijam zalety tego drugiego związane z plikami radiem itp... chodzi mi o własciwości soniczne, dac itp....

Końcówka mocy w nowym Uniti2b jest zbudowana w oparciu o wzmacniacz 5si.

Więc myślę, że separowany nait 5si + cd 5si będzie działał co najmniej tak samo lub lepiej z uwagi na oddzielne zasilanie itp.

Pomijam funkcjonalność Uniti2, gdzie jest streamer i tunery radiowe FM/DAB+.

 

Mam w domu UnitLite i Uniti2b.

Uniti2b gra cieplej i nieco stonowanie, a UnitiLite to przy nim petarda, pomimo teoretycznie mniejszej mocy.

Edytowane przez robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Końcówka mocy w nowym Uniti2b jest zbudowana w oparciu o wzmacniacz 5si.

Więc myślę, że separowany nait 5si + cd 5si będzie działał co najmniej tak samo lub lepiej z uwagi na oddzielne zasilanie itp.

Pomijam funkcjonalność Uniti2, gdzie jest streamer i tunery radiowe FM/DAB+.

 

Mam w domu UnitLite i Uniti2b.

Uniti2b gra cieplej i nieco stonowanie, a UnitiLite to przy nim petarda, pomimo teoretycznie mniejszej mocy.

 

To ciekawe, przesiadlem sie z unitilite na u2 b...moim zdaniem ostatni wypust u2b jest zdecydowanie lepszy. Przede wszystkim kontrola basu i szerokosc sceny na plus dla u2b....reszta tez ale juz nie tak wyraznie.

 

Ken, a to nie porobi się jakaś kaszana z sygnałem jednym i drugim? Zrobiłem specjalnie osobną sieć do zasilania, żeby ją odseparować od pozostałej części, a teraz w to pchać sygnał net.?

 

U mnie wszystko chodzi elegancko, dwie wtyczki do kontaktu zalatwily problem ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bylo juz pare razy w klubie o tym mowa ale w ramach przypomnienia radze powaznie potraktowac sprawe wibracji w sprzecie Naima. Dzis po przeczytaniu paru wpisow przedstawicieli naima przypomnialem sobie ze mam Vibrapody nr 3. Efekt zdumiewajacy. Naprawde spory! Nie ma powrotu do sluchania bez nich pod XS 2.

Edytowane przez mikel

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bylo juz pare razy w klubie o tym mowa ale w ramach przypomnienia radze powaznie potraktowac sprawe wibracji w sprzecie Naima. Dzis po przeczytaniu paru wpisow przedstawicieli naima przypomnialem sobie ze mam Vibrapody nr 3. Efekt zdumiewajacy. Naprawde spory! Nie ma powrotu do sluchania bez nich pod XS 2.

 

dla mnie to zuchwałe naciąganie, żenada....

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to zuchwałe naciąganie, żenada....

 

Moglbys napisac bardziej konkretnie? Chcialbym byc pewny jak sie odniesc do Twojej wypowiedzi.

Nadmienie ze nie handluje i nigdy nie handlowalem. Audio to moje hobby. Urojen tez nie mam. Wiec co jest zenada?

Edytowane przez mikel

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj... Producent twojego sprzetu bardzo powaznie podchodzi do problemu wibracji i degradacji dzwieku z tym zwiazane. Vibrapody jak i inne podkladki antywibracyjne bardzo skutecznie je eliminuja.

Teraz...Jesli ktos ma byc zalosny to jestes ty! Przeklinac w klubie nie bede. Reszta na PW.

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglbys napisac bardziej konkretnie? Chcialbym byc pewny jak sie odniesc do Twojej wypowiedzi.

Nadmienie ze nie handluje i nigdy nie handlowalem. Audio to moje hobby. Urojen tez nie mam. Wiec co jest zenada?

 

uwaga na trola

 

 

a które vibrapody masz? też kiedyś myślałem o spróbowaniu, drogie nie są

 

Kurde, proszę państwa. Zrobiłem aktualizację, cycuś glancuś. Teraz Tidal chce od mnie nazwy użytkownika i hasło. A skąd je wziąć?

 

heh - konto trzeba założyć :) najłatwiej chyba na komputerku.

Edytowane przez dekoracja

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze!

Potrzebuję szybkiej porady - mam okazję zakupić wzmacniacz Naim Nait 3, stan bardzo dobry. Proszę o podpowiedź, jak wydajny jest ten wzmacniacz - czy właściwie wysteruje moje KEFy iQ7 86dB http://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/155-iq7? Pomieszczenie 20 m2 wysoki salon - czy 30W Naima da radę w tym pomieszczeniu?

 

Prośba o pilną pomoc, muszę szybko dać znać sprzedającemu

Kiedyś słuchałam na naim-ie AP tempo VI, kabel dnm reson i powiem szczerze, ze zawiedziony byłem. Nie wiem czy to wina elektroniki, czy tego druta antenowego, ale grało to zupełnie przeciętnie.

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem naima (nie pamiętam jakiego) z dynaudio exite x36 i z dm 2/7. słabiutko. podejrzewam, że jeśli by nie dynaudio to naima wyrzuciłbym przez okno z 10 piętra.

Ja i kilka znanych mi osób zostało przy Naim'e a wyleciały dynaudio więc daruj sobie takie ogólne opinie.

Naim Unitiqute 2+Naim Nap 100 Studio 16 Hertz Minas Anor III 2.5r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.