Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Infinity Classics


zukzukzuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, carlos med napisał:

Rozumiem że tym modelem jest RS 2.5.

nie:

1 godzinę temu, Mikellino napisał:

Trzecie to Sigmy

i przeczytaj co napisał o obu bo to prawda, a człowiek ma ponadprzeciętne ucho i doświadczenie z nimi. 

1 godzinę temu, Mikellino napisał:

bo jeszcze nie mam recapu w nich

oj będzie się działo 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doceniam doświadczenie i rzeczową ocenę sytuacji. Nie czesto zdarza się na forum  , że ktoś tak obszernie i w oparciu o własne doświadczenie odpowie na problem i podzieli się wiedzą. Dziękuję.

Niestety Sigmy to wydatek 3-4 razy taki jak RE90 , nic dziwnego , że łączą pozytywy obu wspomnianych modeli. Tak bardzo z ceną to jednak nie zaszaleje póki co, więc wyboru muszę dokonać miedzy R90 ( słuchałem ich i bliżej mi do ich klimatu niż 7/8/9 ) a.. i tu bedzie kij w mrowisko...Thiel CS6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kija posłuchaj Martina Logana. Słowo klucz to elektrostat.... to mój cel może w tym miesiącu jeszcze. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, eMCZe napisał:

Chcesz kija posłuchaj Martina Logana. Słowo klucz to elektrostat.... to mój cel może w tym miesiącu jeszcze. 

Raczej pozostanę przy "klasycznych" konstrukcjach ...chociaż może trzeba posłuchać i jak powalą na kolana to brać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Chcesz kija posłuchaj Martina Logana. Słowo klucz to elektrostat.... to mój cel może w tym miesiącu jeszcze. 
To fakt. Szczególnie nowe i wyższe modele. Choć i stare były określane jako niespotykane ze względu na scenę w swojej klasie cenowej. Np oddysey. Myślę, że przyjdzie czas na nie, choć zakup ich to loteria. Podobno bezwzględnie po 15 , 20 latach trzeba zmieniać folie w tych starszych modelach, a to koszt około 5k PLN.
I pewnie jest tak, że póki jej nie zmienisz to nie dowiesz się jak powinny zagrać.
Drugą sprawą to bas, z którym różnie bywało co do precyzji i dynamiki. Ale to opowieści. W życiu tego nie słuchałem poza YT.
Kurcze chętnie bym je przytulił na jakiś czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bas to ich problem (jak i R90 😉

Ale strasze konstrukcje mają dedykowane suby a nowsze wszystkie aktywną sekcję basową. Ja się wciągnąłem w ten dźwięk niestety... nawet bez suba to co robią ze sceną. R90 słusznie mają się czego obawiać. A co do Sigma... bezbłędne. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2022 o 13:06, carlos med napisał:

Raczej pozostanę przy "klasycznych" konstrukcjach

Ja właśnie zaryzykowałem zmianę... 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc? Hmm też, ale przede wszystkim jest live. Jest scena, wróć, to nie scena to kosmos 😁 Gra każda cześć salonu, aż się zastanawiasz czy ML są w ogóle podłączone.

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, eMCZe napisał:

Moc? Hmm też, ale przede wszystkim jest live. Jest scena, wróć, to nie scena to kosmos 😁 Gra każda cześć salonu, aż się zastanawiasz czy ML są w ogóle podłączone.

Moc napisałem w "" nie chodziło mi o waty tylko właśnie o scenę , przestrzeń, detale itd 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, carlos med napisał:

scenę , przestrzeń, detale

Wszystko jest ale w całkiem innym wydaniu. Ja tego nie potrafię opisać. Przełączyłem dziś na trochę na stare Kappa 7 i tam właśnie czułem moc kruszenia skał ale nie było otoczki. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, pełna folia bez woofera. CLS, na brak basu nie narzekam ale nie jest to bas z woofera, nie czujesz go w plecach. Bliżej mu do basu R90 niż Kappa 8 ale słuchając dziś przez 8 godzin słyszałem rejestry jakich w R90 nie słyszałem. W Oddysey masz bas jak z dużych Kappa ale mówią że nie ma spójności. W CLS mogę go uzupełnić subem ale zupełnie nie ma potrzeby. Chyba bym zachwiał spójność. Słuchałem dziś jazzu i popu, metalu i rocka, był blues i filmowa. Powiem tak, kupiły mnie w całości. 

Wiem że to podforum Infinity oczywiście więc filmy z nagrań mogę Ci na priv podesłać. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, eMCZe napisał:

Nie, pełna folia bez woofera. CLS, na brak basu nie narzekam ale nie jest to bas z woofera, nie czujesz go w plecach. Bliżej mu do basu R90 niż Kappa 8 ale słuchając dziś przez 8 godzin słyszałem rejestry jakich w R90 nie słyszałem. W Oddysey masz bas jak z dużych Kappa ale mówią że nie ma spójności. W CLS mogę go uzupełnić subem ale zupełnie nie ma potrzeby. Chyba bym zachwiał spójność. Słuchałem dziś jazzu i popu, metalu i rocka, był blues i filmowa. Powiem tak, kupiły mnie w całości. 

Wiem że to podforum Infinity oczywiście więc filmy z nagrań mogę Ci na priv podesłać. 

Ja w weekend jadę po Thiel . Wielu polecało mi ML. Widzę że ci którzy ich słuchali są zadowoleni . Nie ma ich dużo na rynku wtórnym , więc albo zachwycają nieustannie albo dlatego że są jednak wciąż mało popularne . Ale o wrażeniach przestrzennych piszą raczej wszyscy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, carlos med napisał:

Ja w weekend jadę po Thiel

Jedź i słuchaj. Jak wpadnie w ucho i oko to bierz. Pamiętaj, że w domu zabrzmią inaczej nawet jak na odsłuch swoje końcówki weźmiaesz, Na pewno będziesz miał łatwiej z ustawieniami kolumn. Elektrostaty trzeba wpasować żeby grały. U mnie kapitalną robotę z ustawieniami zrobił @Mikellino Wyryłem dziury w podłodze nożem, żeby nikt nie usunął taśmy że tam mają stać 😆

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



. Elektrostaty trzeba wpasować żeby grały. U mnie kapitalną robotę z ustawieniami zrobił [mention=17308]Mikellino[/mention] Wyryłem dziury w podłodze nożem, żeby nikt nie usunął taśmy że tam mają stać 


Jakby nie było akustyki pomieszczenia to nie da rady i ni huhu. U Ciebie to chyba radio internetowe na blutucie zagra. ;). Szczęściarz bym powiedział....architekt szczęściarz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Szanowne grono. Jako posiadacz Kapp 8.2i podłączonych do Vincenta sv-226  mam pytanie o kable do tego połączenia. Obecnie jakaś melodika ale chciałbym wydobyć qięcej środka i skontrolować bas. Jakie przewody polecilibyście do takiego połączenia i oczekiwań?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Ps. Środka mi brakuje vs cantony ergo 92dc  chociażby. Wiem to inna charakterystyka. Oczywiście problemem mogły być polydomy. Nowe właśnie klejone są w Wilk Audio plus mają przejrzeć kondensatory. Niemniej tak zacny bas zasługuje na dobrego towarsysza w środku 😉

Edytowane przez mister22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jestem zdziwiony kolegi spostrzeżeniami co do nie najlepszego środka z kappa 8.2i. Ja właśnie najbardziej cenię środek pasma tych kolumn i jako "winowajcę" upatruję właśnie świetne w tej roli polydome.

Według moich doświadczenień te kolumny zasługują na jak najlepszy sprzęt i dopiero wtedy są w stanie pokazać na co je stać. 

Edytowane przez zbuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zbuj napisał:

Trochę jestem zdziwiony kolegi spostrzeżeniami co do nie najlepszego środka z kappa 8.2i. Ja właśnie najbardziej cenię środek pasma tych kolumn i jako "winowajcę" upatruję właśnie świetne w tej roli polydome.

Według moich doświadczenień te kolumny zasługują na jak najlepszy sprzęt i dopiero wtedy są w stanie pokazać na co je stać. 

Też mam takie przemyślenia. Sprawdzę po serwisie. Może kondensatory też ulegną wymianie 😉 niemniej cos za te melodiki musi wlecieć i tak.... masz jakąś propozycję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mister22 napisał:

Też mam takie przemyślenia. Sprawdzę po serwisie. Może kondensatory też ulegną wymianie 😉 niemniej cos za te melodiki musi wlecieć i tak.... masz jakąś propozycję ?

Nie, nie, daleki jestem od sugerowania kabli. Tu musisz sam dobrać, ale melodiki nie winił bym za kiepskie średnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensatory, jeżeli jesteś pewien za tor to tylko kondensatory. Wystarczy że straciły wartość i już zmienia Ci się podział na zwrotnicy. Część średnich idzie na woofer albo na tweeter. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, eMCZe napisał:

Kondensatory, jeżeli jesteś pewien za tor to tylko kondensatory. Wystarczy że straciły wartość i już zmienia Ci się podział na zwrotnicy. Część średnich idzie na woofer albo na tweeter. 

Kolumny oddane do fajnych i kompetentnych ludzi. Oprócz polydomów mają zrobić audyt zwrotnic w tym pomierzyć kondensatory. Zobaczę z czym do mnie wrócą. Będę ewentualnie wtedy prosił o poradę doświadczonych w temacie kolegów 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.06.2022 o 13:06, eMCZe napisał:

Kondensatory, jeżeli jesteś pewien za tor to tylko kondensatory. Wystarczy że straciły wartość i już zmienia Ci się podział na zwrotnicy. Część średnich idzie na woofer albo na tweeter. 

Wydaje mi się ze na tweeter. Czeka mnie wymiana. W Wilk Audio zaproponowali tez wymianę cewek i trochę zabawy ze zwrotnicami. Koszt w zależności od wyboru kondensatorów 1k lub do 4k nawet. 1k - ok. I tak kondensatory trzeba będzie wymienić. Niemniej zdziwilo mnie ich stwierdzenie, chociaż przerobili 8.2 kilkadziesiąt już ponoć, że grają z delikatnie cofniętą średnicą ...

A z tym torem hmmm... z cantonami jest bajka. Ale Kappa potrzebuje prądu... ile? 

Grają z Vincentem sv-226. W roliźródeł nuc z volumio po usb z ifi zen dac. Dual 714q z pre klon z sansui g9000. Źródło cd - Oppo 83se  

Edytowane przez mister22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, mister22 napisał:

Wydaje mi się... 

Po pierwsze. Cewek nie ruszaj. Po drugie, zrobisz je na ideał za 500 zł z wymianą wszystkich kondensatorow i będzie to top w brzmieniu. Robiłem już 8.x parę razy. Nie będzie to budżet tylko trzeba wiedzieć co włożyć. Jakbyś chciał więcej szczegółów to pisz priv. W życiu nie włożył bym w Kappa 8.x tyle kasy. W tej cenie po prostu kupisz już klasę lub dwie wyżej. 

Kappa 8.x nie potrzebuje dużo. Grały u mnie tak samo i na Krellu i na 17 W lampie. Grają dalej równie dobrze u nowego właściciela na amplutunerze kina domowego. Scena i średnica są wybitne. Po pierwsze regeneracja Polydome po drugie świadoma wymina kondensatorow w zwrotnicach. Nie liczy się koszt tylko końcowe brzmienie i nie zawsze drożej znaczy lepiej. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytargałem kolumbryny z serwisu. Polydomy mięciutkie i piękne. Kolumny super budują przestrzeń i scenę vs cantony ergo 92dc. Góra melodyjna i realistyczna. Tu różnica vs cantony mniejsza ale na małą korzyść Kapp. Dół to inna bajka. W cantonach jest mega punktowy. Tu jednak bardziej się rozchodzi. Czasem to dobrze a czasem nie. Ale cholera środek jest zwyczajnie cichszy i mniej szczegółowy niż w cantonach. Czyli mniemam że to nie kwestia polydomów. Tak jak powyżej pisaliśmy kondensatory do wymiany. Co ciekawe lepszy efekt uzyskuję z kolumn kiedy dosuwam je na maksa do ścian. To w mojej opinii kwestia dziadowskiej akustyki. Jednak to nie zmienia faktu że trochę średnich detali ucieka i po przejściu z cantonów nieco tego brakuje. Natomiast ogólne wrażenie na korzyść kapp ze względu na kulturę grania melodyjność i przestrzeń. 

Wydaje mi się, że wymienię te kondensatory - eMCZe prośba o podpowiedź które konkretnie i na jakie - z góry dzięki za pomoc. 

20220603_140042.jpg

20220603_142652.jpg

Edytowane przez mister22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej bajki, ciekawostka. Wygląda na to że w Re90 siedzi basowiec Peerless a Infinity tylko zmieniło metkę na swoją. Chyba że to mega zbieg okoliczności, ale głośnik wygląda identycznie, ta sama liczba śrub, dwucewkowy, no i pasmo 'przypadkowo' podane tak samo od 27hz.... 

"Głośnik z podwójną cewką firmy Peerleess" 

https://allegro.pl/oferta/iq-w1-edition-peerless-unikatowy-subwoofer-12207763832

 

IQ-W1-Edition-Peerless-Unikatowy-subwoofer-Kod-producenta-w1.jpeg

IQ-W1-Edition-Peerless-Unikatowy-subwoofer-Model-w-1-edition.jpeg

Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, don111 napisał:

Wygląda na to że w Re90 siedzi basowiec Peerless

Nie

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.