Skocz do zawartości
IGNORED

Manley


wojtek r100r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę długo mnie nie było .A co do pokręteł to 4 są do pojemności kabla następne dopasowanie oporu wkładki gr. duże z prawej to głośność - bo może robić za preamp np do cd a z lewej wybór wejścia (można podłączyć 3 wkładki)no i gain .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość papageno

(Konto usunięte)

Maxiu, to straszne z tym Steelheadem, ale i pociągające. Dla mnie najważniesze: czy można tak ustawić stagea, by każda płyta zagrała jak należy?

Do reszty chłopaków: po ki grzyb hotel, można wynająć jachty i audiofilsko oceniać brzmienie wiatru w wantach, albo sztagach, albo archtersztagach - zależy, kto jakie ma ucho. O.K? Ja mam patent sternika z 20-letnim doświadczeniem, więc nie "lasciate ogni speranza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papageno

jacht oczywiscie przyjemniej ale trudniej sie zebrac

hotel to zwykle skok w bok na dwa dni :) duzo łatwiej sie zorganizowac zwłaszcza w kilka -kilkanascie osób

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cir ma rację, na dwa dni lepszy hotel. Oczywiście może być nad wodą więc jeżeli ktoś będzie chciał "popłynąć" nie tylko audiofilsko to zawsze można jakąś łupinę wyczarterować na godziny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam Warmię,skrawek lądu między Kaszubami i Mazurami,do niedawna zapomniany przez Pana Boga i ...warszawkę. Niebawem tam wyskoczę na jachcik. A gdyby tak jeszcze potem posłuchać muzy na dobrych gratach... Od łychy stronię od lat a do piwa to już trzebaby do moich nerek już chyba zaaplikować filtry węglowe jak drzewiej były w Larkach czy Philip Morrisach,a może takie audiofilskie !?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to tak nie działa . Ta mnogość regulacji umożliwia bardzo dokładne dopasowanie gramofonu do steelhed'a .Lekarstwem na twój problem może być podłączenie 3 gramofonów (ramion z różnymi wkładkami)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max,

pre Manleya, ma i miało zawsze rewelacyjną prasę. Jestem bardzo ciekaw, czy porównywałeś z czymś, z podobnej półki przed zakupem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Mark Levinson ML-25 Phono z PLS-226, ASR Basis akku , ASR Mini Basis i SENSOR PRELUDE IC z rcm-u .Ten ostatni grał u mnie najlepiej nim dostałem steelhead'a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja próbowałem sylvanie 7044 sprzed 40 lat - i chyba warto (piszę chyba, bo od pewnego czasu z przyczyn technicznych (pad końcówki) nie słucham....

 

hornet ma jakieś nosy tego typu - może warto sprawdzić, to rzadko spotykany typ u nas...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość papageno

(Konto usunięte)

Ja mam informacje, że zamiast GE 7044 ewentualnie Bendix 6900 - 2000 zł/para. Ale póki nie usłyszysz, nie uwierzysz. Tungsole absolutnie się nie sprawdziły. Początkowe "olśnienie" odeszło, zresztą pisałem, że po wymianie lamp wiele się poprawiło, ale zaginął gdzieś klimat Manleya. Teraz - przy Simensach w Snapperach i Telefunkenach w Wave jest to "coś" a jednocześnie o wiele lepszy bas, przestrzeń, dynamika i góra. Czyli - nie ruszać GE 7044, ekspetrymentować z pozostałymi. Padło pytanie podczas tej grzebaniny: a może Manley wymaga amerykańskich lamp? No własnie - wymaga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy klubowicze-Manley'owcy:

 

Mozna prosic o jakies opinie o monoblokach Mahi oraz Snapper? Kandydat do napedzenia to JMLab PS5.1. Amplifikacja mialaby zastapic Gainclone'a (wersja full wypas na bateriach). Pytanie jak to wogole gra, jak z wydajnoscia (slucham roznej muzyki, symfonika, kameralistyka ale tez rock, pop, hip-hop i takie tam ;-) ). Pytanie dodatkowe - czy da sie to pedzic z pasywki (przynajmniej przez jakis czas bo na pre chwilowo zabraknie).

 

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś Audiograde wypowiadał się w kontekście napędzenia Zollerów. Albo spróbuj pewniaka - Manley Shrimp (po wywaleniu lamp pre EH)plus szybka koncówka, niekoniecznie droga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enzo,

oczywiście najlepiej byłoby gdybyś wypożyczył sprzęt i posłuchał. Jeśli nie od dystrybutora to może od któregoś dealera lub nawet użytkownika z Twoich okolic (BTW skąd jesteś?).

Jestem przekonany, że zarówno Mahi jak i Snapper poradzi sobie z każdym repertuarem. oczywiście poza różnicą w budowie, mocy i cenie charakterem brzmienia też się różnią.

Pasywka jak najbardziej zagra z Manleyem, jeden z forumowiczów ma obecnie taką konfigurację z Mahi. Nie znam opinii na temat połączenia pasywki i Snapperów ale nie sądzę aby były jakieś trudności. Wyślę Ci na priv kontakt niego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>4photo

 

Sprzet oczywiscie bede chcial sprawdzic u siebie, dystrybutor jest na miejscu (Wro) wiec nie bedzie problemu. Jezeli bym sie zdecydowal na Manley'a to pewnie przynajmniej przez jakis czas polece na pasywce. Co prawda chce tez wymienic cedeka i glowni konkurenci, nad ktorymi sie zastanawiam maja regulowane wyjscie (Ayon oraz Accu) to z tego co pisal mi Pacula oba niestety regulacje maja w dziedzinie cyfrowej co raczej negatywnie odbija sie na dzwieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accu nie lubie, Ayona nie słuchałem. Na tej półce cenowej znajdziesz coś ciekawego ze stajni Bluenote / Blacknote (ten sam dystr. co Manley). Stibbert to wybitne CD (szczególnie po wymianie lamp), nie wiem jak CDS300 (nowość, nie miałem okazji słuchać).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Ile chcesz wydać na pre/pasywkę ?. Spróbuj porozmawiać z forumowiczem robtango, ostatnio wspominał mi o rewelacyjnych pre pasywnych sprowadzanych z Japonii w formie kitu za 6-7kPLN. Podobno biją większość

topowych pre aktywnych bez względy na cenę i nie maja ograniczen w dynamice.

Nie miałem z tym doczynienia, ale facet jest raczej wiarygodny i nie opowiada bajek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>4photo

 

A z ciekawosci zapytam co nie podoba Ci sie w Accu? Mi generalnie brzmienie odpowiadalo, chociaz nie rzuca na kolana (sluchalem DP-400), nie podobami sie tylko cena, mysle, ze jest nieco przesadzona w stosunku do brzmienia chociaz jakosc wykonania jest super.

 

Stibbert'a polecal mi dystrybutor Manley'a - mi nie za bardzo przypadl do gustu design i tandetna, plastikowa szuflada napedu jak w dvd za 200pln. Chociaz z ciekawosci moze sprawdze tez tego playera. Odtwarzacza Blacknote, o ktorych piszesz nie widzialem, zapytam dystrybutora.

 

>>Makumba

 

Pasywke mam, miala byc "na chwile" do Gainclone'a a, jak to na prowizorke przystalo ostala sie do teraz ;-) ale temat pre to wtorna kwestia, poki co musze sie uporac z cd i wzmacniaczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enzo,

accu nie podaba mi się z powodu - charakteru brzmienia i wyglądu. Ceny jak ceny... przy obecnym kursie jena wysokie.

Co do Stibberta, chyba nie kupujesz CD dla pięknej szuflady?! :)) Wiele wysokiej klasy źródeł korzysta z napędów DVD/CDR. Stibbert wygląda oryginalnie i gra świetnie. To brzmienie idące wyraźnie w stronę analogu.

Wrócę jeszcze do Ayon-a, który wybitnie mi się nie podoba. Nie jest ani klasyczny ani wyjątkowo oryginalny. Dla mnie wygląda poprostu tandetnie, plastikowo. Połączenie błyszczącego srebra z czernią + czerwony wyświetlacz i białe napisy... masakra.

 

makumba,

z ekonomicznego punktu widzenia kupowanie w ciemno pasywki "zróbtosam" za 6-7k PLN to wyrzucanie pieniędzy. Odsprzedanie tego za rozsądne pieniądze nie będzie możliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>4photo

 

Z Accu przed zakupem trzyma mnie glownie cena - mysle, ze zbyt wysoka w stosunku do dzwieku, ale wykonanie jest super i tu nie ma sie do czego przyczepic. Dzwiek? Accu sie lubi albo nie, firma ma swoja filozofie grania i kupujemy ja lub nie. Z pewnoscia nie powiem, ze to zle grajace urzadzenia, ale rozumiem, ze taki typ grania moze nie przypasc do gustu.

 

Co do Ayona'a - nie wiem czy widziales go na zywo, na zdjeciu nie wyglada jakos specjalnie ciekawie, ale mocno zyskuje w bezposrednim kontakcie. Cd jest duze, bardzo solidnie zrobione i absolutnie nie wywiera wrazenia tandetnego. Postawiony obok Accu (mimo kompletnie innej estetyki) nie sprawia wrazenia gorszego.

 

Fakt, ze cd nie kupuje sie dla szuflady, ale to "cos" co jest zamontowane w Stibbercie troche nie przystoi do urzadzenia za 14kzl. Chodzi chyba o punkt odniesienia, uzywam cedekow z CDM1 Philips'a i przesiadka na takie telepiace sie cos jest dyskomfortem, co najmniej estetycznym ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że jeśli ten Stibert ma charakter będący roziwnięciem Koali tej samej firmy (a podobno tak) to warto się nim zainteresować. Mnie też nieco szuflada i zachowanie napędu irytuje, ale jak zacznie Koala grać to zapominam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziłem i słyszałem Ayona "na żywo". Na zdjęciach wygląda tylko gorzej :)). Kwestia gustu. Gra całkiem dobrze ale nie podpisałbym się pod peanem jednego z recenzentów :)). Accu z pewnością jest dobrym źródłem ale rzeczywiście budzi skrajne emocje. To taki charakter brzmienia, z którym dłuższe "obcowanie" tylko powiększałoby mój dystans do niego. Ale oczywście dla wielu Accu to legenda i szanuję to. Przypuszczam natiomiast, że Ayon to typowy "produkt" wykreowany przez media branżowe (dużo powiedziane w kontekście naszego rynku tzw. audiofilskiego) ponieważ tego typu urządzeń jest wiele ale ich marki są na tyle niszowe, że nie możesz ich posłuchać / kupić w Polsce.

Na poziomie 10-15k PLN niemal każde źródło będzie "dobre", różnić się natomiast będą od siebie pewnymi aspektami i to tych różnic szukają kupujący (mam nadzieję). Chyba, że kupują "markę", "wygląd" lub "szufladę napędu" ;)))). Wytrwałości w dalszych poszukiwaniach życzę! :))

 

>Fakt, ze cd nie kupuje sie dla szuflady, ale to "cos" co jest zamontowane w Stibbercie troche nie przystoi do urzadzenia za 14kzl.

A przystoi produkować "audiofilskiego" Ayona w Chinach? :) albo oczekiwać kilku tysięcy więcej za napęd Accu? :)) Wszystko to bardzo subiektywne opinie, często zbyt łatwo i pochopnie wyrażane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>4photo

 

Dobrze to ujales, bo i ja mam podobne wrazenia - przesluchalem juz kilka zrodle z okolic 10-15-20kzl i faktycznie nie moge wskazac, ze ktores z nich bylo ewidentnie slabe czy gorsze od innych, glownie byly to roznice w sposobie a nie jakosc grania, ale to chyba dobrze, ze tak jest :-)

 

Tak mysle, ze chyba i tak zaczne od wzmacniacza, musze przesluchac te monobloki Manley'a. nie wiem tylko czy probowac Mahi czy od razu Snapper'y?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koala ma msz rewelacyjny stosunek jakości do ceny, szczególnie teraz nowe wersje z napędem CD Philipsa (a właściwie klonem Philipsa ale to bez znaczenia). Ja miałem Koalę jeszcze z napędem DVD Soniego i poza widokiem trzęsącej się szufladki do niczego nie mogłem się przyczepić. A jak się zamknie to i tego nie widać. Tylko lampy trzeba natychmiast wymienić na inne (choć podobno teraz już lepsze są stosowane).

A tak w ogóle można podejść do DSSa (ale koniecznie w wersji z lampami, wersja bez lamp jest trochę nie teges...) może robić za DACa i playera FLACów. Cena też nie powala na łopatki. Można też się zainteresować nowymi Linnami - Majik CD, Majik DS, Sneaky... Wybór jest wielki :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Papa,

 

Dopłynąłem i do brzegu i potem do domu. Uwaga - niebawem wracam :-)) Podobała się płytka ? Ja wiem,ma wartośćprzede wszystkim archiwalną. A jakie jeszcze polskie miasta mogą pochwalić się swą nazwą w tytule kawałka międzynarodowej gwiazdy tak jak Gdynia ? Gdynia Blues Johna Scofielda z rzeczonej płytki.Kawałek co prawda marny....

 

ps David Bowie - Warszawa i nie dziwię się,że pochodzi z traumatycznej płyty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.