Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy Fan-Klub Amplifona ;-)


krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

xanax

naprawia niemiecką produkcje/radia/ z lat powojennych dlatego do niego trafiłem niektore nawet robia wrazenie,wczesniej naprawiał tez jakies telewizory.

W tą extra wojskowa selekcje jakos nie mogę uwierzyc,kupowałem sporo ich rzeczy/ nie lampy/ wiele lat temu z wyprzedazy bo było okropnie tania ale jakośc tego to była tragedia nie wiem skąd wasze przekonanie ze armia brała cos lepszego .

Z mej krótkiej osobistej kariery wojskowej pamiętam jeszcze opowiesci "starych" o wielkiej radiostacji pułkowej która była głównie albo naprawiana/więc gdzie ta jakosc/ albo wyciągana z błota

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam te tesle e88cc, gold pins, no i te czerwone kapturki.

grają ładnie, ale czemu czerwone kapturki? nie wiem. kupiłem nowe.

jednak chyba jakaś selekcja.

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropki, kropki kolorowe... Wiele lat temu tranzystory krajowe z zakładów CEMI oznaczano kolorowymi kropkami - trzy kolory oznaczały trzy zakresy współczynnika wzmocnienia. Może i tu selekcja ze względu na jakiś parametr przydatny w jednych zastosowaniach, niepożądany w innych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cir,

czyli można przyjąć, że ów koleś nie zna się na sprzęcie wojskowym i nie widział zbyt wielu lamp w wersjach czy też z serii "militarnych"; ja jestem laikiem, ale mam też wrażenie, że masz jeszcze bardziej "pobieżnie" pojęcie o zastosowaniu lamp w sprzęcie wojskowym ;-)

mówimy o polskim rynku NOSów, lamp z najczęściej wojskowych magazynów z czasów Układu Warszawskiego; duża część tych NOSów w Polsce pochodzi z wykupowanych (przez różne firmy i obywateli) za grosze zapasów MON; chyba nawet jeszcze teraz są te lampy wyprzedawane, trzeba by popytać w Agencji Mienia Wojskowego, tak oni się chyba nazywają ;-)

a amerykańskie lampy JAN - Joint Army Navy, to już są ok, tak? i mają opinię lamp lepszej jakości od produkcji cywilnej, prawda? ;-) a przecież to jakościowo jest samo, co u nas te "radzieckie żarówki" z wojskowych zapasów ;-)

 

ale odeszliśmy od tematu... wracamy! czy ktoś ma pomysł na te "Red Doty" na 6n6p i innych radzieckich lampach ??

x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xanax, 24 Maj 2007, 22:30

 

>cir,

>czyli można przyjąć, że ów koleś nie zna się na sprzęcie wojskowym i nie widział zbyt wielu lamp w

>wersjach czy też z serii "militarnych"; ja jestem laikiem, ale mam też wrażenie, że masz jeszcze

>bardziej "pobieżnie" pojęcie o zastosowaniu lamp w sprzęcie wojskowym ;-)

 

A co audiofilowi po wiedzy o tym jak sprawnie jakaś tam trioda pracowała jako element wykonawczy w stabilizatorze napięcia?

Albo w generatorze i wzmacniaczu odchylania jakiegoś radaru? Czy fakt że radar świetnie się sprawował oznacza że lampa po zastosowaniu w audiofilskim wzmacniaczu zaśpiewają słodko?

Mamy tu do czynienia ze swego rodzaju onanizmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xanax

kupowałem zawsze w jakims miasteczku niedaleko Białegostoku,tam mieli składy

o lampach nie mam pojęcia,ale to ze wojsko miało cos lepszego niz produkcja dla cywili to nigdy nie uwierze po jakosci tego co u nich kupowałem z likwidowanych zapasów.

Czy juz nikt z malujących czerwone kropki nie żyje czy to tajemnica wojskowa?

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cir,

skończmy ten off topic, bo i tak nie dojedziemy do wspólnego stabowiska, nie ma sznans;-) nie wiem, skąd to przekonanie, że lampy radzieckiej (nie rosyjskiej!) produkcji są kiepskiej jakości.

pytanie jest inne - co oznaczają kolorowe - szare i czerwone kropki na radzieckich lampach? jak na razie nie ma na nie pewnej i jednoznacznej odpowiedzi; ja z kolei nie wierzę, że 30 lat temu komuś się aż tak nudziło w pracy, że aż sobie "kropkował" lampy jak popadnie całymi zbiorczymi kartonami ;-)

x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanów amlifona oraz szklanych banieczek.Mam pytanie szczególnie do posiadaczy wzmaków amplifona:Czy słyszał ktoś z was jakiego kolwiek wzm.amlifon z rotelem cd 971.Pytam gdyż posiadam takie cd i chciałbym w przyszłości kupić integrę na lampkach.A chodzi mi właśnie po głowie amplifon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felhosto,

nie słyszałem Amplifona z CDkiem Rotela, ale myślę, że nie powinno być wielkich przeciwwskazań w łączeniu tych sprzętów; napisz, który model wzmacniacza Cię interesuje, to dużo ułatwi w wydaniu jakiejś opinii, no warto by się też przyznać co za kolumny masz i jakiej muzyki słuchasz, jaki masz pokój... no wiesz, standardowa procedura ;-D

napisz też, może skąd jesteś, z pewnością znajdzie się posiadacz Amplifona, który ugości Cię z Twoim Rotelem na "odsłuchu testowym" ;-) jeśli jesteś z W-wy lub okolic - zapraszam na priva - umówimy się na ew. odsłuch Rotela z "najtańszym" Amplifonem - WL25 (na EL34 lub 6P3S ;-)

x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

interesuje mnie właśnie amplifon Wl25.Moje kolumny to cabasse farella 400,słucham bluesa,jazzu,różne odmiany.Głównie akustycznych klimatów.(Z wiekiem człowiek łagodnieje}.Pokój to 20m kw.Mieszkam na podkarpaciu więc pewnie najlepiej było by się udać do Staszowa lecz czekam również na kontakt z osobą mieszkającą w pobliżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felhosto

skoro mieszkasz na Podkarpaciu, to jedź do Staszowa, to najprostsze rozwiązanie ;-D Amplifon WL25 do bluesa i jazzu, zarówno elektrycznego jaki akustycznego nadaje się jak najbardziej, aczkolwiek WT30II jest na pewno lepszy (i droższy ;-) po prostu posłuchasz i sam wybierzesz; a po wizycie w Staszowie odezwij się i opisz odsłuchy i ich efekty ;-)

x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawi,

z tego co tam teraz widziałem, to rozważałbym np. 2 pary EL34/6CA7 Ei "FAT GLASS", jak z tej aukcji ->

http://cgi.ebay.co.uk/6CA7-EL34-Ei-FAT-GLASS-NOS_W0QQitemZ260114801359QQihZ016QQcategoryZ39997QQcmdZViewItem

po 12,50 Ł/szt. (plus VAT i przesyłka ;-)

nie wiem, drogo to, czy tanio, może się ktoś "oblatany" w lampach wypowie, czy w ogóle warto jugosłowiańskie lampy z UK sprowadzać? z kolei na Mullardy po 300 Ł mnie nie stać ;-)

piszą tam też, żeby zadzwonić i zapytać o poszukiwane lampy...więc sam już nie wiem, o co by ich spytać ;-D

x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.