Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy Fan-Klub Amplifona ;-)


krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

> parsec

 

Nie wiem co kryje potencjał intelektualny konstruktora. Pierwszy cd nie może być ostatnim.

Droga do progresji jest otwarta, tylko w nią wkroczyć.

Na razie ciągle bawię się lampami, w sumie w torze audio mam ich 16. Niezłe puzzle.

Czyli na jeden kanał mam 8 lamp w szeregu. A system jest taki, jak jego najsłabsze ogniwo.

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> studernote

widzę, że chcesz wymienić lampki w tacd, ja też. chyba się podzielimy tą ósemką? licytacja całkiem ostra.

ale jest o co się bić.

Pozdrawiam,

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kajt,

napisz, czego oczekujesz od wzmacniacza lampowego?

jakiem muzyki słuchasz, w jakim pomieszczaniu Amplifon miałby napędzać te ProAc 140? napisz też, co ci nie pasuje w posiadanych Primarach, a co w nich cenisz; dlaczego wpadłeś na pomysł (skądinąd dobry) kupienia lampowca a szczególnie - Amplifona ;-)

ja miałem swego czasu wzmacniacz Proimare A20mkII, który zmieniłem na Marantza PM75, a po nim kupiłem Amplifona WL25; cechą wspólna tych wzmacniaczy jest świetne oddanie barw średnicy i separacja dźwięków oraz nienatarczywe, nie wykonturowane skraje pasma... i można tak długo pisać... ;-)

zastanów się też, czy chcesz mieć pentodowego (WL25, WL60) czy triodowego (WT30II) push-pulla; i nie sugeruj się mocą oddawaną przez wzmacniacze lampowe, zazwyczaj 30 watów z lampy w p-p "wysraczy" by napędzić kolumny o w miarę normalnych parametrach (czyli ok. 88-89 dB skuteczności i impedancja nie schodząca poniżej 4 omów) w pomieszczeniu do ok. 20 m2... i to tyle tak na szybko ;-)

x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie i może Panie

 

Na wstępie chciałbym powiedzieć że niezbyt często zaglądam na forum i jeszcze rzadziej udzielam się na nim. Dzieje się tak ponieważ niestety brakuje na to czasu a po drugie mówiąc szczerze nie mam ochoty z co poniektórymi polemizować i kijem Wisły zawracać.

Panowie w razie pytań proszę o kontakt telefoniczny 504-134-089 po prostu tak mi jest łatwiej i dla mnie po prostu szybciej. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania.

 

=>xanax

Co do lamp w WL25. Stosowanie zwykłych 6P3S grozi lampom ale i w ekstremalnych przypadkach również wzmacniaczowi. Co prawda nie miałem jeszcze takich problemów w WL25 ale w starych modelach WL36 (posiada identyczny układ wyjściowy) się zdarzały.

 

Co do lamp 6N1P i 6N2P. W pierwszej serii wzmacniaczy były stosowane lampy 6N2P a potem był przerobiony układ na 6N1P i tak jest do tej pory. Z tego co pamiętam w kraju nie ma żadnego egzemplarza z lampami 6N2P. Zresztą powstało ich tylko kilka sztuk.

Lampy te nie są zamiennikami i nie można ich zamieniać bez ingerencji w układ.

 

Co do zamienników do WL25:

Lampy końcowe: EL34, 6CA7, 6L6GC, 5881, i na własną odpowiedzialność zwykłe 6L6

Stopień sterujacy: 6N6P brak ścisłego odpowiednika można natomiast stosować we wzmacniaczu lampę 6N30P

6N1P brak ścisłego odpowiednika. Unikać lamp z aktualnej produkcji Svetlany poza astronomiczną ceną niczym się nie różnią od produkcji radzieckiej

 

=>studernote

Na razie nie planuję modyfikacji TACD01

 

Na jesieni natomiast planuję małą niespodziankę.

 

=>kajt

Zastanów się lepiej nad WT40 niż nad WL60. Nie patrz proszę na moc wyjściową i wpisy na forum dotyczące WT40. Czterdziestka to nie ten sam wzmacniacz co 6 lat temu i chyba jedyny który jest w stanie napędzić Proacki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amplifon,

dziękuję za porady ws. lamp do wl25;

szczerze mówiąc, to zmartwiłeś mnie, bo ten wzmacniacz naprawdę lepiej gra na cywilnych lampach 6p3s, niż na ich wojskowych 6p3s-e ;-) i nie wiem, dlaczego, jak można wytłumaczyć to zjawisko, co jest "poprawiane" w lampach wojskowych względem ich cywilnych odpowiedników? cóż bedę dalej bawił się cywilnymi lampkami, od czas udo czasu dla odświeżenia brzmienia wpinając 6p3s-e ;-D

co do innych typów - na el34 RFT gra dobrze, z lekkim ociepleniem stosunku do wojskowych ale czuć też że wzmacniacz lepiej kontroluje głośniki, co daje wrażenie większego wykopu, to takie typowo rockowe granie ;-) lampy 6l6GC (jakieś współczesne kitajskie) niewiele różniły się od radzieckich 6p3s-e, no może poza ceną ;-) npo nie było źle, ale trochę sie ze wzmacniacza lampowego tranzystorowy robił - dźwięk ochłodzony, z jaśniejsza paletą barw, za to dużo powietrza i wyraźne ostre kontury ;-)

chyba przeze prawie 1,5 roku, innych lamp w stopniu mocy mojego amplifona wl25 nie dane było mi sprawdzić ;-)

co do stopni sterujących i wejściowych - dobrze że wyjaśniłeś sprawę tych lamp, bo ja w ciemno kupiłem na "zapas"dobraną parę 6n2p-ew i dopiero przy próbie podmiany zauważyłem, że we wzmacniaczu siedzą 6n1p-ew! tak jakoś kiepsko Rosjanie namalowali te napisy na bańkach, a ja sugerowałem się tym, co napisane w sieci i na folderze ;-D więc 6n2p lezą w pudełkach w szufladzie, trzeba będzie znaleźć chętnego na nówki sztuki nieśmigane. a czy mógłbyś napisać, czy możliwe jest np. zastosowanie lamp E88CC lub ECC88 zamiast 6n1p-ew, czy jest to również działanie niewskazane? i dlaczego? ;-)

z kolei lampy 6n6p w moim amplifonie mają czerwone kropki na czubkach - ponoć oznacza to, że były dodatkowo selekcjonowane na potrzeby wojska, prawda li to, cz tylko chwyt marketingowy jednego ze sprzedawców z Allegro ;-) natomiast z 6n30p się jeszcze mnie spotykałem, ale po pobieżnym sporzejrzeniu w internet wyraźnie widać, że łatwiej o 6n6p ;-)

jeszcze raz dziękuję za wyjaśnienia, czekam na dalszy ciąg ws. E88CC i ECC88 ;-)

no i oczywiście zapraszam od czasu do czasu chwili zaglądaj do fan-klubowego wątku ;-)

samozwańczy prezes-założyciel,

xanax (d.krzych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kajt, 18 Maj 2007, 22:22

 

>mam zamiar kupić Amplifon WL 60 i podłączyć go z PROAC STUDIO 140 co o tym sądzicie.

>całe życie byłem zwolennikiem tranzystora.

>jak mawia przesłaowe ... tylko krowa nie zmienia poglądów...

>za wszelkie sugestie dzięki za góry

 

Witaj Kajt

 

Ja używam Proac 140 z WT40 - jest malina :)

 

Jeśłi mogę Ci się przydać w czymśpytaj

 

Szlufik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maliny zawsze mają mnóstwo robaków a same krzaczki są kłójące:):):)

Xanax już się spóścił w spodenki jak zobaczył kto do niego napisał:):):)

A ja mam pytanie do Amplifona?! Czy konstrukcje to projekty autorskie? Czy celowo zaaplikowane sprawdzone projekty? Jeśli tak to nie ma się czego wstydzić! Aplifony uważam za jedne z najatrakcyjniejszych produktów lampowych pod względem plastycznym- taka odmiana U.R w wersji polskiej. Dlaczego pytam? Bo być może warto sięgnąć do korzeni konstrukcji!

Tak trzymać! Dobre bo polskie i aby były bez awaryjne oraz coraz lepsze brzmieniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zydel,

znowu śmierdzi prostactwem do ciebie - albo coś sprzedajesz, albo właśnie przetrzeźwiałeś na tyle, że chcesz światu oznajmić coś wielkiego ;-/ ty tylko w tych dwóch przypadkach dajesz głos na forum - obserwuję cię odkąd stałeś się nieznośne namolny i takie są moje wnioski; ach, i jak zwykle - bez odbioru, bo mam cię w... "ignorowanych" ;-)

x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zed,

wiele razy już prosiłem, żebyś nie paplał w tym wątku bez sensu i nie prowadził tu handlu obwoźnego; a ty wciąż masz albo coś głupiego do powiedzenia albo jakiś szmelc do sprzedania. przypominam - bo widzę, że od chlania pamięć ci szwankuje - nie pisz do mnie na tym forum, bo mam cię w dupie, czyli masz u mnie "ignora".

x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zed,

kiedy w końcu zrozumiesz, że czego byś nie napisał na forum, to ja mam cię w dupie i widzę taki nekrolog:

 

"Wpisy użytkownika Zydelek są przez Ciebie ignorowane.

Aby usunąć ignorowanie - kliknij link "nie ignoruj" po lewej stronie pod nickiem."

 

więc niema sensu, byś psuł jak ostatni cham watek fan-klubowy. co najwyżej napisz do mnie PW z groźbami karalnym, jak to masz w zwyczaju; ostrzegam jednak lojalne - tym razem mój prawnik już ci nie odpuści.

x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cicho!!!

To wszystko nie na temat!!!

 

xanax, 22 Maj 2007, 14:40

 

>co jest "poprawiane" w lampach wojskowych względem ich cywilnych odpowiedników?

 

Niektóre parametry graniczne. Np. wyższa dopuszczalna moc tracona na anodzie, napięcie anodowe. Dłuższa żywotność. mniejsze mikrofonowanie, wrażliwość na wstrząsy, możliwość pracy w dowolnym położeniu w przestrzeni itp.

 

>czy możliwe jest np.

>zastosowanie lamp E88CC lub ECC88 zamiast 6n1p-ew, czy jest to również działanie niewskazane? i

>dlaczego? ;-)

 

Nawet dowolne żonglowanie ECC88 i E88CC jest niedopuszczalne! Lampa ECC88 ma mkasymalne dopuszczalne napięcie anodowe 130V natomiast E88CC nawet do 250V. Zatem w miejsce ECC88 można wstawić E88CC nie ryzykując mocnego przeciążenia czy uszkodzenia lampy ale ODWROTNIE NIE!

 

Nie bez powodu lampy te są INACZEJ OZNACZONE!!!

To nie blondynka ze stempelkiem stemplująca lampki na końcu taśmy montazowej pomyliła się a ktoś rozumny zadecydował że po literze E nastepują bądź dwie litery bądź cyfry.

 

Lampa 6N1P i jej odmiana z EW na końcu to kompletnie inna trioda niż ECC88 i E88CC. Nie posiada ona żadnego ścisłego odpowiednika wśród lamp zachodnich a to że w okreslonych warunkach, przy ew. korekcie układu bywa stosowana zamiast ECC88 czy ECC81 to całkiem inna sprawa.

 

>z kolei lampy 6n6p w moim amplifonie mają czerwone kropki na czubkach - ponoć oznacza to, że były

>dodatkowo selekcjonowane na potrzeby wojska, prawda li to, cz tylko chwyt marketingowy jednego ze

>sprzedawców z Allegro ;-)

 

Równie dobrze może to oznaczać że oznaczona kropką 6N6P to knot. Za pomocą maźnięcia jakąś farbką oznaczano kiedyś np. podzespoły tzw. "niepełnowartościowe", tj. nie spełniające norm produkcyjnych które po obniżonych cenach amatorzy mogli kupić w tzw. BOMISACH.

Trzebaby taką lampę pomierzyć aby stwierdzić czy jest lepsza od zwykłej, bez kropki, czy gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli na produkcie jest znak firmowy wytwórcy to nigdy nie umieszcza się dodatkowych znaków od początków produkcji seryjnej czyli XIX w.

Umieszczane znaki dodatkowe były tylko przy wyrobach niepełnowartosciowych gdy nie przechodziły kontroli jakosci

teoretyczne powinny byc kasowane w praktyce najczęsciej "wychodziły" poza firmę

ale czy tak było przy produkcji lamp?

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cir,

na czubkach obu lamp 6n6p w moim amplifonie wl25 są namalowane czerwone kropki i zastanawiam się, co to może oznaczać; nie sądzę, żeby Andrzej Piwowarczyk wstawiał w swoje wzmacniacze wybrakowane lampy, takie sugestie odrzucam od razu!

ale nie wiem, jak to jest z lampami, dlatego spytałem w tym wątku, licząc na udzielenie pewnej i wyczerpującej odpowiedzi ;-) na Allegro pojawiają się od czasu do czasu aukcje radzieckich lamp z wojskowych magazynów, część z nich "zwykła" bez kropek, a część - z czerwonymi kropkami; jakiś czas temu po "bijatyce" między kilku osobami dwie kropkowane 6n6p zostały sprzedane za 43 pln! nie chce mi się wierzyć, że te 6n6p z kropkami tak zawzięcie licytowane były przez "lamerów" w tematyce lampowej... więc jest to dla mnie zagadkowa sprawa ;-D

x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czyli najlepiej grają "Międzynarodówkę" ;-D

a zatem, orkiestra tusz!! wszyscy śpiewamy pieśń masową!

 

"Wyklęty powstań ludu Ziemi

Powstańcie, których dręczy głód.

Myśl nowa blaski promiennymi

Dziś wiedzie was na bój, na trud..."

 

Paresec, a czy jakaś myśl nowa blaski promiennymi nie oświeciła Cię w kwestii tych "Legendary Red Dots"?

x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zydelek, 23 Maj 2007, 15:33

 

>Przeważnie oznacza się własnie towar niepełnowartościowy a nie cąłkowicie sprawny i zgodny z wymogami dla danego rodzaju. To tak samo jak wycięcie rogi i paski na płytach mówiące o...... złomie magazynowym.<

 

A czasami wręcz przeciwnie, wszystko na temat "kropek" na lampach tu:

 

http://www.trioda.com/php/forum/viewtopic.php?t=7904

 

czasem z kropkami może być lepiej, niż bez :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zamierzchłych czasach (szkoła średnia i początki studiów) miałem sporo do czynienia z lampową automatyką przemysłową i takimiż przyrządami pomiarowymi - często spotykało się tam lampy znaczone barwnymi plamkami. W większości przypadków oznaczenia dotyczyły selekcjonowania (parowania lub doboru pod względem nachylenia charakterystyki dokładniejszego, niz to wynikało z fabrycznego rozrzutu parametrów). Tak więc takie wyjaśnienie, przeważające w wątku na Triodzie, przekonuje mnie jak najbardziej. Inna sprawa, to sposób oznaczania. Zwykle były to niewielkie kropki w górnej części bańki (lub wręcz na zatopionym wierzchołku tak, jak to pokazano na fotce rosyjskiej 6N6P), z takim mazaniem farbą, jak na zdjęciu lamp Tesli, nie miałem do czynienia (więc chyba słusznie dyskutant uważa, że to oznaczenie odrzutu nie trzymającego parametrów). Dla mnie wniosek jest nastepujący: jeśli oznaczenie farbą jest wykonane w miarę starannie, zwykle dowodzi to po prostu selekcji, potwierdzającej odp. parametry, jesli lampa jest pomazana niedbale - oznacza to odrzut .

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

argus,

w moich 6n6p bardzo dokładnie oznaczony jest sam czubek lamp, wygląda to prawie jak czerwone szkło, a nie plamka farby, tak jak na tej fotce 6n6p z trioda.com; czyli Twoim zdaniem, należy się raczej skłaniać ku tezie, że są one bardziej selekcjonowane, niż wybrakowane ;-)

x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwoniłem do faceta który od zawsze naprawia wszelakie domowe lampiaki/moje tez -dwa radia GRAETZ/

powiedział ze nigdy w sprzęcie fabrycznym nie grzebanym nie trafiał na kropkowane lampy.

kropki widywał tylko w sprzęcie po naprawach

czyli dalej bez konkretow

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cir,

a czy człowiek,z którym rozmawiałeś naprawiał sprzęt wojskowy i widział lampy w nim siedzące? bo te "kropkowane" lampy są z wojskowych zapasów, a nie z telewizora Granit, czy radia Mazur ;-) poza tym, jak wytłumaczyć obecność kropkowanych na szaro i czerwono lamp w pudłach zbiorczych np. zdjęcie lamp 6n6p z trioda.com ?!

Ludzie, to jak jest w końcu z tymi kropkami?! ;-D

x.

post-15374-100001340 1180031550_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.