Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy Fan-Klub Amplifona ;-)


krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To ja chyba się " pomęczę " przez chwilę ...choć mam w tej chwili takie granie u siebie , że można się męczyć jeszcze długo ;))

Po ostatnich zmianach " głośnikowych " naprawdę jestem zadowolony i chyba mam już hajenda ;))

Diogenes jak patrzę na Twoje paki to zachodzę w głowę po co się tak męczysz. Masz gotowe R909 za grosze, wystarczy poprawić zwrotnicę i masz kolumny docelowe. Świetne paczki na wysokiej klasy przetwornikach i do tego piękne. Ogranicza je praktycznie wyłącznie podpięta elektronika i akustyka pomieszczenia. Basu z głębin nie dają ale wyższy jest świetny, rytmika i wykop zapewniony. Bez efektu suba z KD. Jak przesadzisz z tłumieniem i wepchniesz pod ścianę to będzie katastrofa. Zasady akustyczne podobne do elektrostatu.

 

P.S. Fajne masz te narzędzia "audio" po prawej. Podciągasz się na urodzie? Ty przystojniaku!!!

post-58347-0-78347200-1481225822_thumb.jpg

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Diogenes jak patrzę na Twoje paki to zachodzę w głowę po co się tak męczysz. Masz gotowe R909 za grosze, wystarczy poprawić zwrotnicę i masz kolumny docelowe. Świetne paczki na wysokiej klasy przetwornikach i do tego piękne. Ogranicza je praktycznie wyłącznie podpięta elektronika i akustyka pomieszczenia. Basu z głębin nie dają ale wyższy jest świetny, rytmika i wykop zapewniony. Bez efektu suba z KD. Jak przesadzisz z tłumieniem i wepchniesz pod ścianę to będzie katastrofa. Zasady akustyczne podobne do elektrostatu.

 

P.S. Fajne masz te narzędzia "audio" po prawej. Podciągasz się na urodzie? Ty przystojniaku!!!

Obawiam się Szymonie , że te Jamo to mogą moje " deski " cmoknąć ;))

To bardzo prosta konstrukcja ze słabymi przetwornikami papierowymi na dole i masakra " metalowym " Seasem na średnicy ..patrz Harpia ..

Jamo to trochę badziew ...drą ryja , średnica słaba i basu nima ;) wiem , bo słuchałem .

OB muszą mieć na dole DSP inaczej to namiastka grania .

I zabawa jest , nie żadne męczarnie .

 

Akcesoria służą mojej piękniejszej połowie ..tyle tylko jej wydzieliłem , hi, hi ..reszta jest moja na audio ;)

 

 

Edytowane przez Diogenes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Co to za papierzaki na dole w tych jamochłonach? Przynajmniej byś wygląd sklonował.

Darcie ryja w Harpiach to nie jest wina średniaka. Kiedyś Ci to udowodnię.

Beymy SN118 tylko w przeciwieństwie do 15 - tek w Jamo , które ciągną bodajże do 300-400 Hz obsługują tylko pasmo do 60 Hz .

Mogę je w kaźdej chwili odłączyć i mam wtedy granie jak u Ciebie , hi, hi ;))

Mid-bas to aerożelowy 2 x Audax HM210z0 , a średnica to HM130z0 i jak gra aerożel to możesz Andrzeja zapytać , robił kiedyś z tego swoje głośniki .

Na górze ( pow. 5 KHz ) to modyfikowana przez Fathera_Pio wstęga Fountek Neo Pro 5i z której został tylko napęd .

Zamiast plastiku jest aluminium jak we wstęgach RAAL , i ciągnie do 40 KHz czyli wg. Sly-a musi być hajed;))

Głośniki są zestrojone z pomieszczeniem ...taka ciekawostka .

Ustawienie głośników w desce też nie jest przypadkowe , ponieważ okazało się , że u mnie pomimo dipoli sprawdza się zawężanie promieniowania , minimalizujące odbicia od ścian .

Dlatego głośniki mid basowe i średniotonowe są ułożone poziomo .

Zwrotnica to Jupitery , Jenseny , cewki taśmowe i ...zupełny brak rezystorów ..

Nie ma " żarówek " i pomimo dużej ilości głośników SET42 nie ma żadnych problemów z napędzeniem całości .

Do bardzo głośnego grania wystarczy godzina 9-10 na potku.

 

Ja lubię zmiany w systemie i bawię się tym . Nie umiałbym tak jak np. Rafał zamówić , zapłacić wstawić i zostawić .....:((

Mnie roooopie w doooopie i muszę cały czas coś grzebać ;))

Niestety nie umiem zrobić sam wzmacniacza , ale głośniki jak najbardziej i kable już też .

Edytowane przez Diogenes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Ale co siedzi na basie w Jamo?

Problemem Jamo jest ...nie co siedzi na basie , tylko to jak wysoko gra ten głośnik i jak jest zasilany .

15 calowy głośnik w odgrodzie nie nadaje się , ani do odtwarzania średnicy , ani najniższego basu .

Na średnicy zawsze będzie miał zbyt duże znikształcenia , a bez DSP taki głośnik w OB kończy pracę w okolicach 60 Hz .

Dlatego w Twoich Loganach jest podobny problem , dipole słabo przetwarzają niski bas .

 

Tak lepiej mieć 100 gram Prosciutto niż 10 kg parówek ..ja jednak wolę 500 gram krwistego steaka;))

 

Podkreślasz zawsze ,że głośnik musi być homogeniczny i spójny i ja to rozumiem , dlatego dziwi mnie , że polecasz to Jamo .

Słuchałeś ich ?

Tam to dopiero jest poszarpane ..one zaczynają grać w miarę spójnie w odległości 5-6 metrów od głośnika .

Teraz zastanów co będzie grać bardziej spójnie - Aerożel z paśmie od 60 Hz - 5kHz z punktowym ( oczywiście jak na OB) ustawieniem głośników i połączeniem na 600 Hz .

Czy połączenie papieru z magnezem .. robione na niższej średnicy .

Jamo tak grają, papier sobie , a magnez sobie , te głośniki są zupełnie " porozrywane " pasmowo .

To nie jest Szymku , żadna alternatywa dla moich beczek , takie granie już przerobiłem ;))

Co do głośników to u mnie przyjdzie czas na takie ;)

http://aespeakers.com/shop/dipole/dipole18/

 

Co do basu KD , jak ktoś lubi niski bas to co mu zrobisz ?

Ja nie lubię słuchać bez niskiego basu , albo z podbitym na 50 Hz dmuchającym przez rurkę ...

Edytowane przez Diogenes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Polecam bo w spójność tej wieży głośnikowej jakoś trudno mi uwierzyć. Ostatnio nie był to u Ciebie priorytet.

Spójność jest ważna , ale inne aspekty równie ważne .

Zresztą najbardziej spójne są szerokopasmówki ..

Co mi z samej spójności jak brakuje kawałka pasma np. na dole , lub wszystko jest " zamulone " lub brakuje barwy.

Granie jest średnią wypadkową tego wszystkiego i kaźdy sam określa swoje priorytety na jakich mu zależy .

Zaleźy jakiej muzyki słucha i na co stawia akcenty .

Ty masz spójny i holograficzny dźwięk , ale jakoś nie wyobrażam sobie u Ciebie głośnego słuchania np. Massive Attack ..albo soundtracku do Gladiatora .

I nie oceniaj na podstawie zdjęć głośników , bo sam wiesz , że to niemożliwe ...

Ty sposobem ja twierdzę , że u Ciebie gra bez energii , niskiego basu i nasycenia barwą ...i co mi zrobisz ?;)

Panowie, co Wy z tym darciem ryja ,mam Monki i ryja nie drą może to potwierdzić Andrzej Piwowarczyk

To dobrze ;)) jak to zrobiłeś?

Edytowane przez Diogenes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Kondensator od tweetera to najwyższy Mundorf

Nawet jak podłączysz tam Duelunda Cast Pio to dalej średnicy nie będzie ...bo ona nie jest z tweetera ;) tylko metalowego średniotonowego głośnika .

Niemniej jak ktoś szuka w graniu np. dobrego basu Harpie złe nie są. Pomimo bas refleksu jest bardzo dobry .

 

Jeszcze Pan nie sprzedał tych Monków?

Ty to jednak jesteś złośliwy ;)) choć podobno złośliwość jest cechą inteligencji ...

 

Zaśmiecamy wątek Amplifona ...

Wracając do tematu właśnie idą do mnie czerwone Valvo E86C ..zobaczymy czy będzie lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

Nawet jak podłączysz tam Duelunda Cast Pio to dalej średnicy nie będzie ...bo ona nie jest z tweetera ;) tylko metalowego średniotonowego głośnika .

Niemniej jak ktoś szuka w graniu np. dobrego basu Harpie złe nie są. Pomimo bas refleksu jest bardzo dobry .

 

 

Ty to jednak jesteś złośliwy ;)) choć podobno złośliwość jest cechą inteligencji ...

 

Zaśmiecamy wątek Amplifona ...

Wracając do tematu właśnie idą do mnie czerwone Valvo E86C ..zobaczymy czy będzie lepiej .

No i przetestowałem czerwone Valvo ;))

Szkoda , że to jest dokładnie ta sama lampa co Telefunken ...

Tyle kasy w błoto ...całe 15 Euro , hi, hi..

post-59766-0-29587400-1481988913_thumb.jpg

Edytowane przez Diogenes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Nie są godne na dzień dzisiejszy, żeby je postawić obok tego wzmaka :)

To jak mamy doradzić, nie znając z czym Amplifon ma grać ?

Niemniej jest to jeden z nielicznych wzmacniaczy SET potrafiących bez problemu napędzić nawet duże podłogówki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak mamy doradzić, nie znając z czym Amplifon ma grać ?

Niemniej jest to jeden z nielicznych wzmacniaczy SET potrafiących bez problemu napędzić nawet duże podłogówki.

 

Temat kolumn jest teoretycznie otwarty. Pytanie czy GM 70 nadaje się do takich sieczek :)

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Tak można posłuchać i zobaczyć nawet u siebie w domu a najprościej zadzwonić do konstruktora albo najpierw poszukać w swojej okolicy właściciela i podjechać do niego . Ale ja polecam brać w ciemno -dodatkowo wtedy mamy dreszczyk emocji. Aaaa zapomniałem tutaj nie ma takiej opcji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diogenes

Całkowita racja jeśli chodzi o te jamo.

Byłem kiedyś w salonie i wziąłem ze sobą moje magnepany małe mg0.6 i zjadły te jamo (r907 te mniejsze) na śniadanie pod każdym względem.

Szkoda kasy na taki wynalazek jak jamo.

Twoje paczki teraz robią wrażenie

Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.