Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy Fan-Klub Amplifona ;-)


krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Większość tu rozpływa się nad konstrukcjami SET42 lub SET140, ja tymczasem dopiero powoli chciałbym rozpocząć swoją przygodę z lampionami. Interesują mnie WT 30 III, WT 40 II oraz 502b. Tyle o ile z bańkami do Jolki nie ma żadnych problemów, to nabycie dobranego kpl. diabełków lub 6N13S nie jest już chyba takie proste prawda?

Byłbym też dźwięczny gdyby ktoś pokusił się o możliwie obrazowe porównanie brzmienia tych urządzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Większość tu rozpływa się nad konstrukcjami SET42 lub SET140, ja tymczasem dopiero powoli chciałbym rozpocząć swoją przygodę z lampionami. Interesują mnie WT 30 III, WT 40 II oraz 502b. Tyle o ile z bańkami do Jolki nie ma żadnych problemów, to nabycie dobranego kpl. diabełków lub 6N13S nie jest już chyba takie proste prawda?

Byłbym też dźwięczny gdyby ktoś pokusił się o możliwie obrazowe porównanie brzmienia tych urządzeń

Użyj wyszukiwarki w klubie i poczytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Większość tu rozpływa się nad konstrukcjami SET42 lub SET140, ja tymczasem dopiero powoli chciałbym rozpocząć swoją przygodę z lampionami. Interesują mnie WT 30 III, WT 40 II oraz 502b. Tyle o ile z bańkami do Jolki nie ma żadnych problemów, to nabycie dobranego kpl. diabełków lub 6N13S nie jest już chyba takie proste prawda?

Byłbym też dźwięczny gdyby ktoś pokusił się o możliwie obrazowe porównanie brzmienia tych urządzeń

Użyj wyszukiwarki w klubie i poczytaj

 

Dziękuję. Bardzo pomogła mi Twoja odpowiedź. Ogromnym szacunkiem darzę ludzi, którzy marnują swój czas na takie wysublimowane wypowiedzi zamiast najpierw zapytać, czy już skorzystałem z wyszukiwarki, poświęciłem czas i czy faktycznie nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania? Wyobraź sobie proszę, że zrobiłem to. Mimo, że postów mam niewiele, to siedzę tu znacznie dłużej niż Ty, wiem jakimi prawami rządzą się fora i nie zwykłem chodzić na skróty. Chciałem zwyczajnie poznać "skondensowane" opinie kolegów z perspektywy ładnych kilku lat używania owych klocków.

Jeśli więc ktoś inny byłby uprzejmy przedstawić tu swoje zdanie "w pigułce", to uprzejmie dziękuję.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez holik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

holik, od 2011 posiadam Amplifona WT-40 II, którego regularnie używam. W tym czasie zużyłem 5-6 kompletów 6C33C-B. Przyjmijmy, że jeden komplet na rok. Niestety, w Polsce coraz trudniej o te lampy. W zeszłym roku kupiłem osiem nowych sztuk, pochodzących z wyprzedaży Agencji Mienia Wojskowego. Udało mi się złożyć jeden komplet. W tej chwili lampy są do kupienia już chyba wyłącznie u "ruskich" na ebay. Możesz więc sprawdzić ich dostępność i ceny. Jeśli zdecydujesz się na kupno WT-40 II, to musisz doliczyć kasę na co najmniej dwa komplety dodatkowych nowych lamp, by mieć coś na zapas. Co do porównania brzmień, to sprawa trudna, bo ci co mieli wymienione modele i jeszcze tu zaglądają mogą opierać się wyłączenie na pamięci - a ta bywa zawodna ;-) ale ogólnie oceny były takie, że Amplifon WT-40 II lepiej gra od WT-30 III ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Dziękuję. Bardzo pomogła mi Twoja odpowiedź. Ogromnym szacunkiem darzę ludzi, którzy marnują swój czas na takie wysublimowane wypowiedzi zamiast najpierw zapytać, czy już skorzystałem z wyszukiwarki, poświęciłem czas i czy faktycznie nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania? Wyobraź sobie proszę, że zrobiłem to. Mimo, że postów mam niewiele, to siedzę tu znacznie dłużej niż Ty, wiem jakimi prawami rządzą się fora i nie zwykłem chodzić na skróty. Chciałem zwyczajnie poznać "skondensowane" opinie kolegów z perspektywy ładnych kilku lat używania owych klocków.

Jeśli więc ktoś inny byłby uprzejmy przedstawić tu swoje zdanie "w pigułce", to uprzejmie dziękuję.

 

Pozdrawiam.

Jak siedzisz dłużej ode mnie na forum to zapewne wiesz że takie pytania już padały i odpowiedzi były lakoniczne więc nie spodziewaj się kolejnych po upływie kilku lat zwłaszcza że żaden z tych modeli nie jest produkowany wièc podpisuję sie pod tym co napisał dziar75

Ale z checią poczytam o Waszych doświadczeniach z WT 30 I 40

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym posłuchać SET42 najlepiej u siebie. Czy jest na forum ktoś z Poznania lub okolic, kto byłby skłonny umożliwić mi taki test? Pan Andrzej nie odpowiada na moje maile :(

Mam seta 42se, mogę Ci pożyczyć. Andrzej jest na targach za granicą. Ilość zamówień na sety jest na tyle długa, że faktycznie bardzo trudno je obecnie dostać. Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość Krzysztoff

(Konto usunięte)

Sorki, czy możemy prosić o aktualny namiar Andrzeja Piwowarczyka? [email protected]

 

Nie posiadasz internetu ?

 

https://msp.money.pl/baza-firm/amplifon-zaklad-produkcji-urzadzen-elektronicznych-andrzej-piwowarczyk-staszow-a1114181.html

 

ps.

 

Czy reklamujesz "po cichu" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.