Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy Fan-Klub Amplifona ;-)


krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rezysalaw, aaa... może to i dobry pomysł, by czyścić amplifona sprzężonym powietrzem. na pewno jednak warto wyjąć lampy na czas "dmuchania" ;-) można też odkręcić górny dekiel, by lepiej "przedmuchać" komorę z trafami ;-) a niewielkie zakurzenie wzmaka można próbować usunąć za pomocą bardzo miękkiego "kosmetycznego" pędzelka...

w ogóle, amplifony ciężko jest utrzymać w czystości - to prawda, co pisze triode, bardzo łatwo się rysują, gdy używa się nawet miękkich szmatek; dobry pomysł z płynem do mycia szyb (z alkoholem) - sam tak robię ;-) warto jednak dodać, żeby czyścić wzmacniacz, gdy jest zimny, inaczej trzeba walczyć ze smugami, jakie powstają podczas czyszczenia ciepłego wzmaka.

 

a może ktoś ma inny, lepszy sposób na czyszczenie amplifona? i pomysł jak i czym go konserwować, by ew. rysy nie były tak bardzo widoczne? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja żona pracuję w firmie z profesjonalną chemią przemysłową więc tylko takich używam,jednak chyba teraz zacznę dmuchać przed szmatką z preparatem do szyb,bo jak kurz zostaję to potem sie ciągnie po płycie i z czasem się rysuje,może od razu tego nie widać ale sie zrobi fotę z lampą to widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja gram tymczasowo z Eposami M12.2

 

Jest znosnie, piekna srednica, wokale, fantastyczna przstrzen, bas tez jako taki, jest kontrola, umiarkowana dynamika, gora jakby za bardzo stłamszona, lekko wycofana ale na szczescie bez grama ostrosci, jazgotu, brakuje tu jednak blasku i wybrzmien, magii do jakiej przyzwyczaily mnie kopulki Dynaudio. Ogolnie dzwiek bardzo relaksujacy, mozna sobie poszalec z potkiem, duze poziomy glosnosci nie draznia, nie ma przesterow. Lampy sterujace to Telefunken.

 

A i tak wszystko to ch... skoro nie da sie tego sluchac w taka pogode i tak juz od trzech tygodni.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zaczynam rozgladać się za wzmacniaczem lampowym o dobrym brzmieniu ( w tej chwili gram na Marantz PM 17 resztę gratów mozna zobaczyć w zakładce o mnie ) pytanie o mozliwość odsłuchu Amplifona na Śląsku w okolicach Rybnika . Jak Amplifon współpracuje B&W Matrix 804 ?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że lampy mocy naprzemiennie żarzą sie mocniej, tzn 1i3 licząc od lewej,przejawia sie to również szybciej wypalającym sie getterem,czy zamiana miejsami par 1i3 z 2i4 jest dobrym rozwiązaniem,lampy 1i3 na pewno bedą miały krutszy czas życia i u mnie tak jest, lampa nr3 padła ale po wymianie widzę że to nie był przypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

jestem posiadaczem wzmacniacza amplifon wt 30 od 2000 roku, niedawno zmieniłem kpl. lamp u producenta. Chcąc pobawić się dzwiękiem zmieniłem lampy philipsa 5963 na lampy elektro-harmonix ECC 82 wersja Gold zakupione w Kielcach. Po jednym dniu grania w głośnikach pojawiło się głośne brumienie nie pozwalające na słuchanie muzyki co jest przyczyną takiego stanu,czy ktoś miał taki problem. po wymianie lamp dźwięk zmienił się jednak nie na lepsze. Proszę o podpowiedz jakie lampy zastosować aby nie bru-miło i było lepiej.

pozdrawiam amlplifonowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... może raczej mikrofonował ten electroharmonix, niż ekranował ;-) ale to możliwe, że lampa mikrofonuje, może np. trafiła się jakaś trefna partia lamp? jeśli wzmak buczy tylko na EH, to znaczy, że to z nimi coś nie halo...

miałem (i chyba gdzieś w pudle mam) zarówno "zielone" jan - philipsy, jak i ecc82 electo harmonixa, obie żadna rewelacja - do zmiany natychmiast, choćby na ECC82 RFT, jak jest pod ręką za grosze, chociaż niektórzy nie lubią lamp z DDRu, bo za tanie ;-) no to co innego? w tym wątku wiele razy się pisało o tym - wysraczy cofnąć się o kilka podstron lub użyć wyszukiwarki: ECC82 mullard, ECC82 i ECC802s telefunken, cv4003 siemens, ECC82 Ei, ecc802s Tesla, 12au7 RCA Clear Top... wymieniać dalej? ;-) ja lubię np. czasami posłuchać na polskich ECC82 Telam, na co dzień używam tesli ECC802s...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogłoszenie drobne:

sprzedam Amplifona WT-40 (rocznik 2005); wzmacniacz po przeglądzie w Staszowie; stan techniczny - b.dobry, wizualny - tylko dobry, defekt bocznej deski, osiągnięty wyjątkowym staraniem kuriera z dpd :-( cena: niewygórowana, czekam na rozsądne propozycje ;-)

fotki, info itd. - pw lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu kolumn do Amplifona wt 40 II szukam porady z czym

on dobrze zagra moje typy po przejrzeniu różnych forów to :

- kolumny nowe : Minas Anor premium ,Akustyk RR2 ,

- używane : AUDIO PHYSIC VIRGO 2 , JM Lab Elektra 926 ,936

Czy ktoś próbował tych zestawień z amplifonem ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość hajer

(Konto usunięte)

Osobiście nie posiadam tego wzmacniacza ale mój kumpel go ma wraz z antalami a ze względu na to że u mnie steruje lampa 12au7 a w amplifonie jest na wejściu sporo mieszaliśmy:

 

12au7a jan philips{5814} -Ogromna detaliczność , dużo powietrza, dżwięk mocno wykonturowany,dobre rozciącnięcie basu i sopranów pełna kontrola, dżwięk troche suchy , scena rysowana za kolumnami.

 

12au7 jan philips{5963} - to samo co wyżej z tym że skrócony bas i sopran mniej rozciągnięty,natomiast szybszy środek pasma większa skala dynamiczna.

 

12au7 Mazda - dżwięk szczegółowy lecz znacznie gładszy niż z philipsa,kontrola i czystość .

 

12au7 Electro charmonix - dobra dynamika , dżwięk troszkę uspokojony i uproszczony / nie polecam.

.

12au7 / ecc82 jj - mój faworyt ogromna skala , dynamika , niesamowite nasycenie instrumentów, żadnego zamulenia, scena namacalna i holograficzna,bas masa i kontrola ,sopran jędrny , błyszczący i soczysty. Srednica zamiata wszystkie chinole , super wokale namacalne i nośne.

 

Wzmacniacz amplifon wt 40 na samym początku był produkowany właśnie na lampach jj w przedwzmacniaczu i na nich zdobywał serca recenzentów np. w magazyniw hi-end .

Problem polegał na tym że ten wzmacniacz grał na jj do 3 miesięcy i klapa lampy siadały zresztą u mnie w romulusie to samo więc fabrik-feler.

 

Ostatnio podmieniliśmy 12au7eh na jj 12ax7/ecc802 bo została wyprodukowana wersja wzmocniona i czar powrócił naprawdę na jj to zupełnie inny wzmak polecam!!!!

 

Konfrontacja z moimi telefunkenami trwała 30 minut i został jj

Telefunken -cała scena za głośniki , spłaszczona dynamika,dużo powietrza ale brak wypełnienia aby zagrał prawdziwy instrument.klapa.

 

Natomiast w moim wzmacniaczu lampa 12au7 jest na sterowaniu i zachowuje się zupełnie inaczej niż w przedwzmacniaczu amplifona u mnie zamula w amplifonie nic takiego nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.