Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy Fan-Klub Amplifona ;-)


krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Poszukuje dobrych nasów na wejscie do 40.II,na ebayu są 2 siemensy

http://cgi.ebay.pl/MPair-Siemens-Halske-E82CC-ECC82-12AU7-ECC802S-NOS-60s_W0QQitemZ200451538421QQcmdZViewItemQQptZVintage_Electronics_R2?hash=item2eabd7bdf5

czy miał ktoś doczynienia z nimi i może sie wypowiedzieć na temat walorów brzmieniowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

Witam,

 

Panowie, właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem WT 40 zostawionej przez Marslo w Nautiliusie w Krakowie. Wcześniej byłem posiadaczem Exposure 2010 s, który grał z kolumnami DIY na Scan Speak-ach 18w45 oraz Revelator na górze.

Pragnę obalić kolejny mit o tym, że Amplifon i Scan Speak " nie zagra".....gra i to tak, że przed zakupem porónywałem WT 40 z Accuphase-em E 250.

Accuphase wygrywa tylko wielkością sceny i kontrolą basu, pozostałe aspekty są na tym samym poziomie a barwa zdecydowanie na korzyść Amplifona ( fakt, że lampy wejścowe to zachwalany wszędzie Mullard). No i różnica w cenie niebagatelna.....

Mam pytanie do Marslo czy poza wymianą lamp były jeszcze jakieś modyfikacje?

post-27208-100008833 1269434357_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw jaka różnica jest między Amplifonem WT 40 a WT 40 II,ja posiadam roczny model WT 40 II przed zakupem porównywałem z Luxmanem L 505,luxman przegrał w każdym aspekcie brzmienia z amplifonem -też mam 2,5 drożne kolumny na scan peakach revelatorach-pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po miesięcznej przerwie spowodowanej wiosną i ponownym przesłuchiwaniem mojej kolekcji płyt;-)

Miejsce lamp RFT w moim wzmaku zajęły RCA 12au7a cleartop, co spowodowało znaczącą zmianę w brzmieniu mojego zestawu i wspomniane wyżej "zasłuchanie". Z RCA brzmienie nabrało płynności i plastyczności, przy zachowaniu ładnej detaliczności. Muzyka jest odtwarzana pełniej i barwniej niż z RFT, które w stosunku do RCA grają bardziej konturowo, z mniejszym nasyceniem i wypełnieniem dźwięku. Z RFT miałem czasami wrażenie, że dźwięki wyskakują jak Filip z konopii, jakby oderwane od płynnej muzycznej materii, co z RCA się nie zdarza. Jedynie kwestia basu pozostaje nieco kontrowersyjna - z RFT wydaje się on schodzić niżej i ma nieco większą masę, choć z tendencją do "rozłażenia się".

Generalnie rzecz biorąc jest to faktycznie trafione zestawienie (dzięki triode i zawi!) i daje mi dużo satysfakcji...ale oczywiście korci mnie też wypróbowanie u siebie innych opcji;-)

(Miałem okazję posłuchać także RCA w wersji "conn" i tu pełna zgoda z triode - dają one gęsty, miodopłynny dźwięk, z wyeksponowaną średnicą, jak dla mnie to jednak nadmiar szczęścia).

> triode - jak sprawdzają się u Ciebie Ei?

Jeszcze raz dzięki

Pozdrawiam

mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy EI lubię i uważam,że jest to najlepsza tania lampa do Amplifona.Miałem EI `standart i silver``.Najlepsza lampa jaką znalazłem do mojego to 5814a Siemens&Halske,wykosiła nawet Tfkna``ribbed plate``.Inna genialna lampa to Amperex ``bugle boy`` ,zwłaszcza do gramofonu jako żródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,apropos wejściowych lampek ok środy będę miał na pokładzie 40-ki parke Siemens Halske triple mica,nie chcę sie z góry nastawiać na teatr ale róznica między firmowymi janami powinna być znacząca.Pomalusiu zaczynam rozglądać sie za nowymi kolumnami i chyba w używce pułap ok 3kzł,ale najpierw za radą triode wymienie IC,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza nazwą te lampy prezentują zupełnie inny poziom.Amerykańskie lampy są niezłe,mam na myśli RCA i GE `five star` z połowy lat 50-tych,ale S&H to lepsza,szybsza i dokładniejsza lampa.I tutaj mała uwaga-miałem dwa rodzaje 5814a S&H,triple mica i drugi rodzaj z miedziowanymi pinami,oraz wspólczesną z logiem Siemens.Można też trafić na Tesle z logiem Siemens,produkcja z lat 80-tych.Odniosę się do Tfkna,miałem ECC82 `ribed plate` z połowy lat 50-tych fabryka Hanower.Dotknęła mnie magia tych lamp,bo w kategoriach absolutnych jest to najlepsza lampa jaką miałem,ale jej zastosowanie sprawiło że było zbyt dużo słychać,uszy nie nadążały za wyłapywaniem niuansów,wybrzmień,projekcji przestrzeni.Przypominało to oglądanie filmu z pierwszego rzędu w kinie.S&H ma porównywalne atuty,niebywale czystą i rozdzielczą górę,świetnie kontrolowany bas i genialną przestrzeń,oraz gładką,zmysłową średnicę.Nie w każdym systemie efekt będzie aż tak słyszalny,ponieważ gra system nie tylko wzmak.Nie chcę przez to powiedzieć ,że mój był lepszy a jedynie inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośmielam się dopisać do klubu z moim wt 40.2 i mam pytanie.

Co pół roku pada mi jedna lampa 6s33s . Zaczyna mnie to już wnerwiać . Czy to normalne w tym typie ?

Coraz bardziej ciągnie mnie do zmiany wzmacniacza , ale to brzmienie ze Spendorami Sp 2/3 jest powalające i ciągle się waham . Można coś na to poradzić ?

Byłbym wdzięczny za jakieś rady .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gorąco apropos Siemens Halske na wejsciu,króko mówiąc między standardowymi janami różnica jest mniej więcej jak między kszesłem a krzesłem elektrycznym.Pierwsze spostrzeżenia to otworzenie góry pasma z masą detali,bas przestał mulić i stał się rozdzielczy nie tracąc miękkości no i kontrola nad nim się poprawiła, więcej powietrza jest i scena w głąb sie rozbudowała,to na szybko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Cybant,

 

 

Ciesze sie , ze sprzet z ktorym przezylem mile audiofilskie chwile trafil w dobre rece:-)

Poza zakupem Mullardow ( o ktorych istnieniu dowiedzialem sie zreszta z tego forum) nie bylo zadnych modyfikacji.

Zycze Wesolych Swiat przy dobrej muzyce.

Pzdr

marslo

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do oddania za niewielka kase wt30 II ze spieprzonym wejsciem cd. ktos mialby chec? cd wobec tego bylo u mnie podlaczone do innego wyjscia. gralo fajnie, gdyz terminale sa rownowazne. ta wersja wyglaga - na marginesie - jakby byla odziedziczona przez kusturice zupelnie bezkrytycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.